Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2005., 08:36   #1
Sveta magija, Abramelina maga

Dali znate nekoga (a da nije urbana legenda), da je prakticirao ovaj rad, naime ritual traje cca 6 mj. Krajnji rezultat je vizija i razgovor sa osobnim anđelom čuvarom. Kvaka je u tome da prethodno je potrebno prizvat svu silu demona i podredit ih svojoj volji kako bi došao do krajnjeg cilja. Ritual je ekstremno težak i opasan, ali je rezultat vrhunac magičkog dostignuća.

http://www.merkez-emlak.com/hermetic...bramelin_1.pdf
http://www.merkez-emlak.com/hermetic...bramelin_2.pdf
http://www.merkez-emlak.com/hermetic...bramelin_3.pdf
Khonsu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2005., 13:08   #2
Re: Sveta magika, Abramelina maga.

Quote:
Khonsu kaže:
Dali znate nekoga (a da nije urbana legenda), da je prakticirao ovaj rad ...
osobno ne... i sumnjam da ju je iko npr u hrv. izvodio..
mozda grijesim ali cini mi se da je BAS TU NAJVAZNIJU OPERACIJU kod nas jako tesko sprovoditi zbog mnostva prakticnih prepreka

ali JEDINI magicki dnevnik o toj operaciji(osim crowleyevog,) naravno) koji je dostupan kao knjiga (koliko sam ja to istrazvao i mogao naci) je

Bloom, William. The Sacred Magician: A Ceremonial Diary.

Glastonbury: Gothic Image, 1992.

kupio sam ovu knjigu i citao i spomenuo ranku i posudio mu je ,on ju je kopirao ..pa je mozes naci kod njega

ovaj bloom tj englez,koji je povezan sa findhron fondacijom je prije oko 20 god izveo tu operaciju u tunisu tj iznajmio je neku planinsku kucicu ..i 6 mjeseci disciplinirano sporovodio..

njegovi dnevnicki upisi su zanimljivi ali kratki pa to frustrira jer sam mislio vise toga naci

dakle, nemoj ocekivati mnogo...od te knjige

knjiga je tanka i zbog nedorecenosti vise pitanja postavlja nego sto odgovara,ali je na cast autoru da ju je izveo i javno ponudio na uvid svoje greske,gluposti,slabosti ..e kako bi oni koji su na stazi imali putokaze..
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2005., 13:24   #3
Thx parsifal na praktičnom odgovoru, potražit ću knjigu, možda je se može naći na netu, ugl. nije mi toliko primarna stvar, tenutno sam na dosta temeljnijim stvarima.. Malo su mi zagolicali maštu oni dokumentarci o AL-u, pa me čisto zanimalo dali je još netko prakticirao spomenuti ritual. Također se sječam da sam vidio negdje na netu knjigu, kao dodatna uputstva za provođenje istog, čini mi se da je autor neki OTO-ovac.
Khonsu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2005., 13:48   #4
(* mala ispravka , ako se dobro sjecam (a knjigu sam citao ima 7-8 god) on je to provodio negdje oko 1978 kada je imao oko 25 god ?)
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2005., 03:05   #5
Da bi pricao sa svojim osobnim andjelom,treba pozvati i nabrojati gotovo sva poznata imena i sinonime za vraga+astartu,boginju zla...i njih zauzdati pa onda razgovarati sa andjelom????posle te akcije trebat ce vam dobar sluzbeni exzorcist
bozanstvena333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2005., 08:21   #6
Quote:
bozanstvena333 kaže:
Da bi pricao sa svojim osobnim andjelom,treba pozvati i nabrojati gotovo sva poznata imena i sinonime za vraga+astartu,boginju zla...i njih zauzdati pa onda razgovarati sa andjelom????posle te akcije trebat ce vam dobar sluzbeni exzorcist
Ne, ako se ritual pravilno izvede. Sve što se priziva, mora se na kraju i otjerat. Ovaj rad nije luk i voda, kao što je parsifal spomenuo, vjerovatno se na prste mogu izbrojat oni koji su ga sproveli do kraja(bez večih posljedica). Ali je njegov rezultat vrhunac duhovnog postignuća.
Khonsu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 01:26   #7
Quote:
bozanstvena333 kaže:
Da bi pricao sa svojim osobnim andjelom,treba pozvati i nabrojati gotovo sva poznata imena i sinonime za vraga+astartu,boginju zla...i njih zauzdati pa onda razgovarati sa andjelom????posle te akcije trebat ce vam dobar sluzbeni exzorcist
u ovom slučaju se radi potpuno suprotno.
prvo se priziva anđeo čuvar, tokom 6 mjeseci prakse, a nakon toga se evociraju i zauzdavaju 4 velika princa sa pripadajućim hijerarhijama.
Thagirion is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 15:49   #8
Quote:
Thagirion kaže:
u ovom slučaju se radi potpuno suprotno.
prvo se priziva anđeo čuvar, tokom 6 mjeseci prakse, a nakon toga se evociraju i zauzdavaju 4 velika princa sa pripadajućim hijerarhijama.
Ak ti je zaboravio napisat kojeg iz tih hierarhija,nadrapao si,,,,,
bozanstvena333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 16:04   #9
Quote:
bozanstvena333 kaže:
Citajuci tu knjigu,iz koje su preuzeti neki elementi iz kabale,potrebno je vjerovati u Jahvu.Kako je taj pisac udrobio u prizivanja i drevne bogove zla,nevidim neki smisao u tome svemu.Osim toga u zauzdavanju i gospodarenju s tim zlim demonima,nije bas bio izdasan u opisu.Meni taj "ritual"ne izgleda seriozno.
Čini mi se da ne samo da su udrobljeni elementi, nego se zasniva na kabali, kao i večina ozbiljnijih zapadnih rituala. Nego da budem iskren, rad sam samo letimično prošao, fascinira me da si ga ti ipak detaljnije pročitala. Inaće daleko sam od takve vrste rada, pa ga ne želim niti čitati , niti komentirati dok ne budem suguran i ako budem ikad spreman na nešto takvo. Btw, ovo je samo jedan od prijevoda od Mathersa, postoje još neki prijevodi. Materijal je presirov i postoje dodatni priručnici koji detaljnije opisuju materijal. Mislim da o nečemu ne treba suditi, ako se to u potpunosti ne razumije.
Khonsu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 17:35   #10
Taj ritual je definitivno zastario tko se danas moze klanjati i moliti nekome jehovi za vrijeme trajanja rituala Osim toga kontakt sa HGA nije najvise postignuce kako neki ovdje tvrde to je spajanje sa Tipharethom a od njega do Kethera i Velova Negativnog Postojanja je daleko
Burzum is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 00:04   #11
Za sve one koje zanima "Knjiga svete magije Abra-melina maga" u izdanju S.L. MacGregora Mathersa može se naći u prodaji u izdanju "Nove Arke", Zagreb, 2000.
Cijena: 100 kn ili par kuna više.

Kupio sam i pročitao dijelom tu knjigu, ali koliko se sjećam, nije ostavila osobit dojam na mene. Ne toliko sadržajno, koliko bibliografski (što opet na koncu utječe na njenu sadržajnu vrijednost). Samo autorstvo i datiranje te knjige je, u najmanju ruku, dvojbeno, što umanjuje značaj samog djela. Postoji niz nekonzistentnosti i krajnje nelogičnih stvari, što me je navelo da ju uopće ne pročitam do kraja (iako to u konačnici namjeravam).

Što se tiče praktičnog izvođenja rituala bilo je spomena (jesam li o tome čitao u samom uvodu te knjige ili negdje drugdje, više se ne sječam) o nekolicini pokušaja praktičara da do kraja i po svim pravilima izvedu taj zahtjevni ritual, koji na kraju ipak ne bi urodio plodom. Dakako, Mathers takve podbačaje opravdava nedovoljnom stručnošću i zalaganju praktičara. Kako bilo, činjenica je da nisam još čuo za nekog tko bi tvrdio da je uspješno izveo čitav obred, što ukazuje na dva moguća zaključka:

1. ili se nedovoljan broj ljudi odlučio provesti ga;
2. ili su svi (ma koliko malobrojni) koji su ga pokušali izvesti završili podbačajem.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 00:36   #12
Quote:
zuni9 kaže: Pogledaj post
Za sve one koje zanima "Knjiga svete magije Abra-melina maga" u izdanju S.L. MacGregora Mathersa može se naći u prodaji u izdanju "Nove Arke", Zagreb, 2000.
Cijena: 100 kn ili par kuna više.

Kupio sam i pročitao dijelom tu knjigu, ali koliko se sjećam, nije ostavila osobit dojam na mene. Ne toliko sadržajno, koliko bibliografski (što opet na koncu utječe na njenu sadržajnu vrijednost). Samo autorstvo i datiranje te knjige je, u najmanju ruku, dvojbeno, što umanjuje značaj samog djela. Postoji niz nekonzistentnosti i krajnje nelogičnih stvari, što me je navelo da ju uopće ne pročitam do kraja (iako to u konačnici namjeravam).

Što se tiče praktičnog izvođenja rituala bilo je spomena (jesam li o tome čitao u samom uvodu te knjige ili negdje drugdje, više se ne sječam) o nekolicini pokušaja praktičara da do kraja i po svim pravilima izvedu taj zahtjevni ritual, koji na kraju ipak ne bi urodio plodom. Dakako, Mathers takve podbačaje opravdava nedovoljnom stručnošću i zalaganju praktičara. Kako bilo, činjenica je da nisam još čuo za nekog tko bi tvrdio da je uspješno izveo čitav obred, što ukazuje na dva moguća zaključka:

1. ili se nedovoljan broj ljudi odlučio provesti ga;
2. ili su svi (ma koliko malobrojni) koji su ga pokušali izvesti završili podbačajem.
Novo izdanje, sa pridodatim tekstovima koji se ne mogu naći kod Mathersa, izašlo pre dve godine po meni vredi svaku paru. A nije baš jeftino. Sama operacija traje duže, Abramelinovo ulje ne sadrži galangal, to je Mathersov pogrešan prevod, sve u svemu korigovana i na osnovu nemačkih tekstova dopunjena knjiga...
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 03:28   #13
Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
Novo izdanje, sa pridodatim tekstovima koji se ne mogu naći kod Mathersa, izašlo pre dve godine po meni vredi svaku paru. A nije baš jeftino. Sama operacija traje duže, Abramelinovo ulje ne sadrži galangal, to je Mathersov pogrešan prevod, sve u svemu korigovana i na osnovu nemačkih tekstova dopunjena knjiga...
Jesi li pročitao knjigu? Koje je tvoje mišljenje?
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 10:57   #14
kolko ja znam postoje tri knjige tog Abramelina...imam sve tri u pdf. formatu na engleskom,kao niti tebe zuni,ni meni nije ostavila neki poseban utisak,po meni je još najkonkretnija i najbolja magijska knjiga Solomonova Goetija,neznam dali ćete se vi ostali složiti,isto tako bi bilo lijepo da se negdje nađe hrvatski prijevod Abramelina...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 11:02   #15
Quote:
300 kaže: Pogledaj post
kolko ja znam postoje tri knjige tog Abramelina...imam sve tri u pdf. formatu na engleskom,kao niti tebe zuni,ni meni nije ostavila neki poseban utisak,po meni je još najkonkretnija i najbolja magijska knjiga Solomonova Goetija,neznam dali ćete se vi ostali složiti,isto tako bi bilo lijepo da se negdje nađe hrvatski prijevod Abramelina...
Kako rekoh te tri su nekompletne i dopunjene su tekstovima iz nemačkog rukopisa što celu priču prilično zaokružuje. Hrvatsko izdanje te ranije verzije postoji, izdala ga je Nova arka 2000. godine.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 16:38   #16
Quote:
300 kaže: Pogledaj post
kolko ja znam postoje tri knjige tog Abramelina...imam sve tri u pdf. formatu na engleskom,kao niti tebe zuni,ni meni nije ostavila neki poseban utisak,po meni je još najkonkretnija i najbolja magijska knjiga Solomonova Goetija,neznam dali ćete se vi ostali složiti,isto tako bi bilo lijepo da se negdje nađe hrvatski prijevod Abramelina...
Ja sam je kupio. Dođe oko 100 kuna. Nije puno, a možeš je čitat kad god te volja neovisno o PC-ju.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 16:33   #17
Quote:
Khonsu kaže: Pogledaj post
Dali znate nekoga (a da nije urbana legenda), da je prakticirao ovaj rad, naime ritual traje cca 6 mj. Krajnji rezultat je vizija i razgovor sa osobnim anđelom čuvarom. Kvaka je u tome da prethodno je potrebno prizvat svu silu demona i podredit ih svojoj volji kako bi došao do krajnjeg cilja. Ritual je ekstremno težak i opasan, ali je rezultat vrhunac magičkog dostignuća.
A što je taj tzv. anđeo čuvar ako ne skriveno lice demona?
Sva sila demona ne može se podrediti. Moguće je samo da se privremeno povuku kad postanu svjesno da će njihovo anđeosko lice odraditi isti prljavi posao, samo na fin i uglađen način (kao recimo kod ljudskih svetaca kao što su bili Majka Tereza ili Sveti otac ovaj ili onaj).

Sreća je i nesreća što ti entiteti nisu savršeno inteligentni.
Osim toga neprestano se bore za prevlast, što je sasvim u skladu sa samom suštinom naše podvojene prirode koja ne bi postojala da se ne hrani privlačenjem i odbijanjem suprotnosti koje pak u zbroju čline jedno te isto.
Dakle, i same te vizije su ništa.
Sami takvi pokušaji, čak i ako uspiju, mogu se smatrati pirovom pobjedom, jer ono od čega bježiš isto je onome čemu se nastojiš približiti. Prevara!
Helder is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 17:02   #18
Quote:
Helder kaže: Pogledaj post
A što je taj tzv. anđeo čuvar ako ne skriveno lice demona?
Sva sila demona ne može se podrediti. Moguće je samo da se privremeno povuku kad postanu svjesno da će njihovo anđeosko lice odraditi isti prljavi posao, samo na fin i uglađen način (kao recimo kod ljudskih svetaca kao što su bili Majka Tereza ili Sveti otac ovaj ili onaj).

Sreća je i nesreća što ti entiteti nisu savršeno inteligentni.
Osim toga neprestano se bore za prevlast, što je sasvim u skladu sa samom suštinom naše podvojene prirode koja ne bi postojala da se ne hrani privlačenjem i odbijanjem suprotnosti koje pak u zbroju čline jedno te isto.
Dakle, i same te vizije su ništa.
Sami takvi pokušaji, čak i ako uspiju, mogu se smatrati pirovom pobjedom, jer ono od čega bježiš isto je onome čemu se nastojiš približiti. Prevara!
Postoji mogučnost da se tijekom prizivanja pojavi drugi entitet, a ne onaj kojeg smo odlučili prizvati. Taj "nepozvani" je najčešće zlonamjeran entitet koji se pravi da je onaj koga smo prizvali. Ukratko, ne dvojim o mogučnosti prijevare. Međutim, ne mogu se složiti s tvojim obrazlaganjem gdje tvrdiš da je anđeo čuvar skriveno lice demona. To se može dogoditi, međutim najbitnije je znati raspoznati prikrivenog demona i anđela. Više sfere sastoje se od dualiteta prirode, dobra i zla, makar u onome smislu kako ih mi shvačamo ili vjerujemo da shvačamo. Stoga, vjerujem kako postoje ujedno i anđeli i demoni, a ne da je anđeo prikrivena, a demon otvorena manifestacija jedno te istog oblika koji želi nauditi ljudima.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 17:30   #19
Quote:
zuni9 kaže: Pogledaj post
Međutim, ne mogu se složiti s tvojim obrazlaganjem gdje tvrdiš da je anđeo čuvar skriveno lice demona. To se može dogoditi, međutim najbitnije je znati raspoznati prikrivenog demona i anđela. Više sfere sastoje se od dualiteta prirode, dobra i zla, makar u onome smislu kako ih mi shvačamo ili vjerujemo da shvačamo. Stoga, vjerujem kako postoje ujedno i anđeli i demoni, a ne da je anđeo prikrivena, a demon otvorena manifestacija jedno te istog oblika koji želi nauditi ljudima.
Nema raspoznavanja: anđeo i demon su potpuno ista stvar.
Ono što ih razlikuje jest sljedeće: jedno drugom su naličje.

Čitava naša priroda funcionira na osnovu istih suprotnosti pa tako ni stvari s tim entitetima ne stoje puno drugačije. To se posebno odnosi na "našeg anđela čuvara" koji često jednom rukom miluje, dok drugom, svojim skrivenim licem, potiče na instinktivnu borbu za opstanak koja isključuje tuđa prava. Promatraš li ponašanje ljudi, uvidjet ćeš da se taj obrazac neprestano ponavlja i da je kod svih vrlo sličan.

Ova priroda sama po sebi ne nudi nijedan ekstrem koji istodobno u sebi ne bi sadržavao onaj drugi. To je Zakon ove prirode. I stoga ne možemo reći da ovdje postoji apsolutno dobro, kao što ne postoji ni apsolutno zlo. Sve je to jedno te isto, samo privremeno u službi nižih ili viših vibracija. Reklo bi se: savršeno glumatanje astralnih sila koje nas drže pod čvrstim zahvatom pa isto tako primjenjuju lukavost, ne bi li nas varkom natjerale da s njima surađujemo.
Helder is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 20:32   #20
Quote:
Helder kaže: Pogledaj post
Nema raspoznavanja: anđeo i demon su potpuno ista stvar.
Ono što ih razlikuje jest sljedeće: jedno drugom su naličje.

Čitava naša priroda funcionira na osnovu istih suprotnosti pa tako ni stvari s tim entitetima ne stoje puno drugačije. To se posebno odnosi na "našeg anđela čuvara" koji često jednom rukom miluje, dok drugom, svojim skrivenim licem, potiče na instinktivnu borbu za opstanak koja isključuje tuđa prava. Promatraš li ponašanje ljudi, uvidjet ćeš da se taj obrazac neprestano ponavlja i da je kod svih vrlo sličan.

Ova priroda sama po sebi ne nudi nijedan ekstrem koji istodobno u sebi ne bi sadržavao onaj drugi. To je Zakon ove prirode. I stoga ne možemo reći da ovdje postoji apsolutno dobro, kao što ne postoji ni apsolutno zlo. Sve je to jedno te isto, samo privremeno u službi nižih ili viših vibracija. Reklo bi se: savršeno glumatanje astralnih sila koje nas drže pod čvrstim zahvatom pa isto tako primjenjuju lukavost, ne bi li nas varkom natjerale da s njima surađujemo.
mislim da ovo nebi nitko bolje rekao,slažem se s tobom...nadam se da se i ti isto tako slažeš da je dobro i zlo relativan pojam...po meni,entitet je entitet,naravno da postoje kategorizacije po elementarnima,planetarnima i drugim,isto tako svaki ima svoju osobnost i atribute,izgled demona ovisi od pojedinca do pojedinca,mada ima slične manifestacije...smatram također da postoje oni koji su više željni pomoći čovjeku i oni koji to uopće nisu,ali tu je uvijek onaj faktor iskoristivosti,znači nisu oni dobre vile koje će slušati i ispunjavati naše želje i ništa ne tražiti zauzvrat...tako da neki koji tvrde da su upoznali svog anđela čuvara,kažu da su se super osjećali,a zapravo ga nisu vidjeli,samo su osjetili toplinu i prisutnost,to može biti bilo kakav entitet,najjača stvar mi je bila kad sam pročitao da se može stupiti u kontakt s anđelom nakon 45 minuta,neovisno dali si pravi mag ili nikad nisi čuo za magiju...ja isto tako znam nekad osjetiti hladan zrak,dal to znači da komuniciram sa demonom...čisto sumnjam...stoga mi je ta velika kategorizacija na neopisivo dobro i nevjerojatno zlo toliko glupa,to jednostavno ne postoji,nema nečega što je beskrajno zlo isto tako nečega što je beskrajno dobro...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:17.