Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2023., 22:19   #1
Oduzimanje djeteta

Danas sam bio 3 put u centru.
Tamo nije ništa doneseno glede plana zajedničkog odgoja djeteta i idemo na obiteljsku medijacju.

Ona je unajmila stan i u centru je rekla da će uzeti dijete i odvesti ga na novu lokaciju.
Kakve sada ja imam opcije. Ona je rekla da će mi oduzeti dijete. U centru su mi rekli da oni ne mogu ni dopustiti ni zabraniti da mi ona oduzme dijete.
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2023., 22:34   #2
Quote:
demosten kaže: Pogledaj post
Danas sam bio 3 put u centru.
Tamo nije ništa doneseno glede plana zajedničkog odgoja djeteta i idemo na obiteljsku medijacju.

Ona je unajmila stan i u centru je rekla da će uzeti dijete i odvesti ga na novu lokaciju.
Kakve sada ja imam opcije. Ona je rekla da će mi oduzeti dijete. U centru su mi rekli da oni ne mogu ni dopustiti ni zabraniti da mi ona oduzme dijete.
Naravno da mogu. Zatrazi nadzor. U koliko se ne mozete dogovoriti kod koga ce biti dijete, dijete ce preuzet centar do zavrsetka razvodne parnice. Vjerujem da to niti tebi niti tvojoj bivsoj ne odgovara. Ako dijete ima vise od 12 godina, onda se dijete pita sa kojim roditeljem zeli zivjeti, tako da ce sa tim se ici do okoncanja parnice, nakon cega ce dijete vjerojatno biti dodjeljeno majci. U koliko doticna pokusa zabraniti pristup djetetu radi se o kaznenom djelu i socijalna sluzba to mora evidentirati i izaci na teren, u koliko bivsa odbije pustiti socijalnu u stan CZSS ima pravo koristiti usluge policije i prijaviti Vasu bivsu za kazneno djelo narusavanja djetetovih prava, to im slobodno recite, to su njihove duznosti i obveza evidentirati da majka pokazuje agresivno ponasanje prema ocu i da na sve nacine pokusava onemoguciti oca u ostvarenju njegovih roditeljskih prava sto je ne samo protuzakonito vec i protuustavno.

Psihologinja isto tako mora odraditi razgovor sa djetetom, preporucam da to bude u vasoj prisutnosti, ne dpustite da psihologinja vodi razgovor sa djetetom nasamo, cesto trpaju rijeci djeci u usta i pokusavaju ih navuc naodgovore koji pomazu jednoj strani kojoj ce CZSS biti skloniji, tojest oboje budite prisutni pri sastanku psihologa sa vasim djetetom. Nemojte se svadjati sa bivsom, kad dodje na red sastavljanje zapisnika sastanka obavezno kazite sve sa cime se ne slazete i obrazlozite zasto se ne slazete. Ljudi u brakorazvodnim parnicama se vole osvecivati preko djeteta jer to najvise boli, pa pokusajte ne koristiti svoje dijete za obracun sa bivsom. Pustite ju neka se samo popetlja u svoja sranja, jer vecina ljudi nastupa optuzenicki sa preuvelicavanjem i iznosenjem teskih neistina kako bi ocrnili jedno drugo, suzdrzite se od toga.

Savjetovao bih Vam obavezno da tajno snimate sastanak u socijalnoj, u CZSS nemalo puta rade totalno nekvalificirane i nesposobne osobe, u koliko bude i u vasem slucaju tako imati cete dokaz za USKOK ili DORH. Snimku nemojte slati medijima u koliko se ustanovi pristranost socijalne sluzbe ili tesko krsenje zakona, ustava i etickih nacela od strane sociologa, psihologa i pravnika, vec prvo sve saljite pravnim tijelima - na taj nacin vas ne kaci kazneno djelo neovlastenog snimanja na javnim mjestima - CZSS je javna institucija a djelatnici javni djelatnici tako da se GDPR odredbe na njih ne odnose dok su u sluzbi - uz to postoje opravdane okolnosti gdje se radi o zastiti prava osobe zbog cega je snimanje legalno. Budite jako oprezni sa djelatnicima CZSS, nisu vam prijatelji, nemalo puta radi se o zaposlenicima odnosno djelatnicima sa ozbiljnim mentalnim poremecajima, radite onako za sto mislite da je u najboljem interesu za Vase dijete i Vas. Sve biljezite i pratite, vodite dnevnik susreta u CZSS-u. Bili ste upozoreni, tako da ne mozete reci poslije da Vas je poslije izjebala banda kognitivnih invalida (bez uvrede invalidima).

U koliko ste smotani i rastrojeni, ne snimajte onda nista snimati vec sve biljezite na papir. Samo cete napravit sranje si snimanjem.

Postoji mala sansa da su djelatnici normalni, u koliko je to Vasa situacija, onda ste jedan od sretnika koji je svjedocio vlastitim ocima da postoje sposobni i profesionalni djelatnici u CZSS ustanovi koji znaju svoj posao.

U koliko zena Vam onemoguci pristup djetetu, imate pravo prijaviti otmicu djeteta od strane Vase zene, medjutim za to cete trebati imati pravomocnu presudu o susretima i druzenjima sa vlastitim djetetom u koliko dijete pripadne majci nakon parnice. CZSS vrlo lako moze vidjeti tko koristi dijete kao predmet osvete i ako ste suzdrzani, a na sastancima Vasa zena pokaze ili izjavi stvari o uskracivanju pristupu djetetu CZSS je duzan to evidentirati, u koliko odbiju podsjetite ih na propust i ustrajte u evidenciji sastanka i izjavama doticne, trebat ce Vam poslije za sud.

U koliko ste neki bolesnik, onda ste zasluzili sve sto Vam se dogadja i zelim Vam sve najgore.
SavageRush is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2023., 22:54   #3
Dijete ima 7 godina.

Dio plana zajedničke roditeljske skrbi koji je kako tako usaglašen, kaže da bi bio dijete jedan tjedan kod jednog a drugi kod drugog roditelja.

Sada govori da bi oduzela dijete. Odvjetnica mi kaže da nažalost nemre ništa napraviti da sve do okončanja sudskog postupka dijete u pravilu ide majci.
Majka nije narkoman ili tak nekaj, ali bome ja sam se puno više brinuo za dijete nego ona.
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2023., 23:07   #4
Quote:
demosten kaže: Pogledaj post
Dijete ima 7 godina.

Dio plana zajedničke roditeljske skrbi koji je kako tako usaglašen, kaže da bi bio dijete jedan tjedan kod jednog a drugi kod drugog roditelja.

Sada govori da bi oduzela dijete. Odvjetnica mi kaže da nažalost nemre ništa napraviti da sve do okončanja sudskog postupka dijete u pravilu ide majci.
Majka nije narkoman ili tak nekaj, ali bome ja sam se puno više brinuo za dijete nego ona.
Mislim da je dijete premalo za dijeljenu roditeljsku skrb. Nisam 100% siguran, davno je bilo kad sam prolazio ta sranja. Nebitno je tko se vise ili manje brinuo za dijete, ako reagirate na dijete, dijete ce koristiti kao osvetu, pokusajte se suzdrzati od emocija. Koliko god to nadrealno zvucalo, ali bolji savjet nemam, sto vise budete emotivno eksplodirali vise ce Vas provocirati. Nemate onda izbora nego cekati rasplet rastave. Iako mislim da biste trebali na mirenju zatraziti i da psihologinja prica sa djetetom u vasoj prisutnosti, cisto da vidite hoce li zena napraviti eksces, pokusati djetetu stavljati rijeci u usta ili ce to raditi psihologinja, to sve ide u zapisnik, u koliko socijalna odbije unijeti, zahtjevajte, i onda ce morati, u suprotnom ne potpisujte nista u koliko se ogluse o zakon, medjutim u koliko mislite da ste prerastrojeni za te stvari i da cete napravit sranje i sabotirati se, cekajte kraj parnice onda.
SavageRush is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2023., 23:13   #5
Quote:
SavageRush kaže: Pogledaj post
Nebitno je tko se vise ili manje brinuo za dijete, ako reagirate na dijete, dijete ce koristiti kao osvetu, pokusajte se suzdrzati od emocija.
Da koristi dijete.
Ja želim zadržati stan da bi dijete imalo poznato okruženje i onda me ucjenjuje da će me istjerat iz stana.
Naime ona već gradi kuću sa tom svojom novom osobom i doslovno je boli briga gdje će dijete živjeti i kako će ići u školu.
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2023., 23:16   #6
A do kad nadležna tijela namjeravaju tolerirati osvetničko ponašanje od strane tobožnjih "majki" i da li uopće postoji ta pravna formulacija?
__________________
That...Was mozart. That... That giggling, dirty-minded creature I'd just seen crawling on the floor.
stipko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2023., 23:17   #7
Quote:
demosten kaže: Pogledaj post
Da koristi dijete.
Ja želim zadržati stan da bi dijete imalo poznato okruženje i onda me ucjenjuje da će me istjerat iz stana.
Naime ona već gradi kuću sa tom svojom novom osobom i doslovno je boli briga gdje će dijete živjeti i kako će ići u školu.
Djetetu od 7 godina gdje ce zivjeti ne igra nikakvu ulogu. Ciji je stan?
SavageRush is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2023., 23:18   #8
Quote:
stipko kaže: Pogledaj post
A do kad nadležna tijela namjeravaju tolerirati osvetničko ponašanje od strane tobožnjih "majki" i da li uopće postoji ta pravna formulacija?
odvjetnica mi je rekla da to je neki default sve dok ne dođe do sudova. sudovi da gledaju sve a do tada sve ide u startu majci.
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2023., 23:18   #9
Quote:
stipko kaže: Pogledaj post
A do kad nadležna tijela namjeravaju tolerirati osvetničko ponašanje od strane tobožnjih "majki" i da li uopće postoji ta pravna formulacija?
Dokle god imamo korumpirano sudstvo i CZSS.
SavageRush is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2023., 23:20   #10
Quote:
SavageRush kaže: Pogledaj post
Djetetu od 7 godina gdje ce zivjeti ne igra nikakvu ulogu. Ciji je stan?
Sadašnji stan je bračna stečevina. Pol pol.
Gradi kuću i tamo nema autobus do škole nego će morati svaki dan voziti dijete u školu (a zaposlena je).
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2023., 23:21   #11
Quote:
demosten kaže: Pogledaj post
odvjetnica mi je rekla da to je neki default sve dok ne dođe do sudova. sudovi da gledaju sve a do tada sve ide u startu majci.
A joj, bome da cete sada vidjeti i iskustiti sto su i tko Hrvatski sudovi. Mene je prva sutkinja odvela u stranu i govorila mi da sam odvratna osoba i da zasluzujem sve sto ce mi se dogoditi, na kraju saznali da je "podmazana" od strane moje bivse supruge pa odvjetnik morao zatraziti izuzece sutkinje zbog nezakonitih radnji i prisnosti sa drugom strankom. Doticna se je po zakonu morala izuzeti sto je odbila i pokusala se igrati "pravednog" suca. Na kraju je uklonjena sa slucaja.
SavageRush is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2023., 23:22   #12
Quote:
demosten kaže: Pogledaj post
Sadašnji stan je bračna stečevina. Pol pol.
Gradi kuću i tamo nema autobus do škole nego će morati svaki dan voziti dijete u školu (a zaposlena je).
Pa dobro, voziti će dijete, sama će vrlo brzo vidjeti kako će si zakomplicirati život, međutim ne brinite se, za sve njezine loše odluke okriviti će Vas.

U koliko želi stan mora Vas isplatiti prije. To ćete se na sudu dogovoriti, u koliko ne možete, sud mora podjeliti sve 50-50.

Da li gradi novu kuću svojim financijskim sredstvima?
SavageRush is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2023., 23:26   #13
Quote:
SavageRush kaže: Pogledaj post
Pa dobro, voziti će dijete, sama će vrlo brzo vidjeti kako će si zakomplicirati život, međutim ne brinite se, za sve njezine loše odluke okriviti će Vas.

U koliko želi stan mora Vas isplatiti prije. To ćete se na sudu dogovoriti, u koliko ne možete, sud mora podjeliti sve 50-50.

Da li gradi novu kuću svojim financijskim sredstvima?
Ne ja želim stan. Ona od novaca od stana sa svojim novim gradi kuču.
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2023., 23:32   #14
Quote:
demosten kaže: Pogledaj post
Ne ja želim stan. Ona od novaca od stana sa svojim novim gradi kuču.
Imate pravo traziti podjelu novog stana/kuce koju gradi sa ljubavnikom 50/50 obzirom da ste jos uvijek u braku. Tako da ce Vam tu morati vratiti novac koji ste joj dali za njezin dio stana. Cini se da imate win-win situaciju financijski onda. Rijesite susrete i druzenja, ili ako uspijete dobiti dvojno skrbnistvo, tada nijedno ne placa alimentaciju, medjutim tesko da cete to uspjeti, jer ona ce biti protiv toga obzirom da odluke o djetetu morate donositi sporazumno, sto znaci ako ona zeli da dijete zivi u drugom mjestu i putuje busom a vi na to ne pristajete imate problem, pa u koliko ne mozete funkcionirati sud ce vjerojatno dijete dodjeliti majci, a vama preostaju susreti i druzenje i alimentacija. Osim ako dokazete da ste vi bolji roditelj, medjutim racunajte da su muskarci tesko diskriminirani u parnicama i da djeca u 95% slucajeva po odluci suda automatski idu majkama.
SavageRush is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2023., 23:43   #15
Quote:
SavageRush kaže: Pogledaj post
Imate pravo traziti podjelu novog stana/kuce koju gradi sa ljubavnikom 50/50 obzirom da ste jos uvijek u braku. Tako da ce Vam tu morati vratiti novac koji ste joj dali za njezin dio stana. Cini se da imate win-win situaciju financijski onda. Rijesite susrete i druzenja, ili ako uspijete dobiti dvojno skrbnistvo, tada nijedno ne placa alimentaciju, medjutim tesko da cete to uspjeti, jer ona ce biti protiv toga obzirom da odluke o djetetu morate donositi sporazumno, sto znaci ako ona zeli da dijete zivi u drugom mjestu i putuje busom a vi na to ne pristajete imate problem, pa u koliko ne mozete funkcionirati sud ce vjerojatno dijete dodjeliti majci, a vama preostaju susreti i druzenje i alimentacija. Osim ako dokazete da ste vi bolji roditelj, medjutim racunajte da su muskarci tesko diskriminirani u parnicama i da djeca u 95% slucajeva po odluci suda automatski idu majkama.

Kupili su zemlju prije 2 mjeseca tak da vjerujem da sređuju papire i dozvole a sama gradnja će valjda uskoro krenuti, tak da nema tu baš nekaj za podijeliti osim zemlje.

to grade u drugom mjestu (satelitsko selo), nekih 10tak kilometara daleko koje gravitira gradu, ali ne i ovoj školi gdje je sada dijete.
Ja na dvojno 50% 50% skrbništvo inzistiram a ne vjerujem da bi ona pristala na više skrbništva jer bi joj bilo previše.
Čak je u prijedloga plana roditeljske skrbi napisala da kada ona i taj njen novi žele nekamo ići na put da ja obvezatno moram skrbiti za dijete.
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2023., 23:48   #16
Quote:
demosten kaže: Pogledaj post
Kupili su zemlju prije 2 mjeseca tak da vjerujem da sređuju papire i dozvole a sama gradnja će valjda uskoro krenuti, tak da nema tu baš nekaj za podijeliti osim zemlje.

to grade u drugom mjestu (satelitsko selo), nekih 10tak kilometara daleko koje gravitira gradu, ali ne i ovoj školi gdje je sada dijete.
Ja na dvojno 50% 50% skrbništvo inzistiram a ne vjerujem da bi ona pristala na više skrbništva jer bi joj bilo previše.
Čak je u prijedloga plana roditeljske skrbi napisala da kada ona i taj njen novi žele nekamo ići na put da ja obvezatno moram skrbiti za dijete.
Znači ti ne želiš 100% skrbništvo nad djetetom već ti odgovara 50-50?! Ako sredjuje papire to znaci da je kupila zemljiste i da je platila staticara, arhitektu, u procesu dobivanja i placanja je dozvola i prikljucaka?! Mislim ako tebi ne igra nikakvu ulogu 20 000 - 30 000 eura, OK. Samo u koliko trazis ono sto ti pripada ona gubi ono sto se zove kvaliteta zivota djeteta, i povecavate sebi sanse za skrbnistvo pa ce ona vama morati placati alimentaciju. Sve to zakon dopusta, na vama je da li zelite igrati prljavo kao i Vasa supruga ili zelite igrati na finjaka pa budete vidjeli kako oni koji igraju na finjaka prolaze.
SavageRush is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2023., 23:57   #17
Quote:
SavageRush kaže: Pogledaj post
Znači ti ne želiš 100% skrbništvo nad djetetom već ti odgovara 50-50?! Ako sredjuje papire to znaci da je kupila zemljiste i da je platila staticara, arhitektu, u procesu dobivanja i placanja je dozvola i prikljucaka?! Mislim ako tebi ne igra nikakvu ulogu 20 000 - 30 000 eura, OK. Samo u koliko trazis ono sto ti pripada ona gubi ono sto se zove kvaliteta zivota djeteta, i povecavate sebi sanse za skrbnistvo pa ce ona vama morati placati alimentaciju. Sve to zakon dopusta, na vama je da li zelite igrati prljavo kao i Vasa supruga ili zelite igrati na finjaka pa budete vidjeli kako oni koji igraju na finjaka prolaze.
Da kaj se tiče kuče da, tu je negdje sa gradnjom.

ja mislim da dijete za svoj normalan razvoj mora imati i majku i oca. Ja idem na 50% 50% i inzistiram da se ona mora uključiti u odgoj djeteta.

Ja znam da ja ne mogu dobiti 100%. to je realnost sudovanja u hrvatskoj.
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2023., 23:58   #18
i znam da ja idem na poštenje. Ja sam bio pošten i želim biti pošten do kraja.

i da znam da sam glup. :-(
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2023., 00:19   #19
Quote:
demosten kaže: Pogledaj post
i znam da ja idem na poštenje. Ja sam bio pošten i želim biti pošten do kraja.

i da znam da sam glup. :-(
I zato ces popusiti i biti izjeban i od svog odvjetnika, CZSS-a, njezinog odvjetnika, svoje bivse i njezinog decka, na kraju i suca, a za par godina postoje i dobre sanse da ce se dijete popisat po tebi jer nikad nece znati sto ste sve napravili za njega/nju. Ali to je vasa odluka, budete vidjeli kako zavrsavaju pošteni kad ih jebu nepošteni.
SavageRush is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2023., 20:08   #20
Da kazem dobru vijest

Ocito joj je doslo iz guzice u glavu i skuzila da nece sama moc sve i pristala ke na pol pol

Jedan tjedan ja, jedan ona.
Trazila je da prvi tjedan bude dijete samnom
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:42.