Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2003., 10:09   #41
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 10:10   #42
Berci, La Perla i svi ostali...

Najgore od svega što me je ovo zadnje vrijeme tako stisnulo da mi se i moja karijera (koja je krenula tako fino...) i sve ostalo čini nebitno. Sjednem i tugujem, umjesto da radim da bih se imala čime ponositi i čemu veseliti.

E stvarno me banajte ili već nešto ako se nastavim ponašati ko majmunica
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 10:14   #43
Quote:
Shtefitza kaže:
kako smo svi mi u dubini njezni i krhki...
Uvijek me gane ona Stingova stvar Fragile...

Usput, ja nisam znala koliko sam krhka do nedavno; nisam smjela bit
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 10:16   #44
sve mi je ovo poznato... ali jos uvijek me malo muchi savijest sto mi uopce ne fale... sto mogu i znam sama... sto je sve lakse napravit bez njih... i sto su mi neki drugi ljudi napravili u zivotu puno vishe od njih... bili bolji od njih... pomagali mi vishe od njih... i sto su mi vazniji od njih...
i sto ih ne zelim vidjet... jer samo jedan susret s njima me vrati sto koraka natrag...
zalosno je to... ali danas sam ljubazna prema njima samo zato da ih ne povrijedim... i jer zaista nisam osvetoljubiva...

zelim samo da me ostave na miru... jer sam ionako sve napravila bez njih... i samo bez njih sam sretna...ako izuzmemo griznju savjesti...
jer oni su glede i unatoc... ipak moji roditelji...
Claire is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 10:22   #45
Quote:
lucija kaže:
Uvijek me gane ona Stingova stvar Fragile...

Usput, ja nisam znala koliko sam krhka do nedavno; nisam smjela bit


Jelda da je lijepo u zivotu doci u situaciju da si mozes dopustiti biti krhka!
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 13:35   #46
Quote:
bigblue2010 kaže:
Lucija, a gdje je tvoja mladja sestra danas u cijeloj prici? Sada je odrasla, da li razumije tvoju situaciju? Jesi li barem s njom bliska?
E ja ti na ovo mogu odgovoriti da je meni moja sestra danas najveca podrshka i pomoc...ona ima krasan odnos s njima, josh uvijek je njihova miljenica, ali joj je strashno zbog njihovog odnosa prema meni i prema njihovom jedinom unuku...
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 14:07   #47
Quote:
Shtefitza kaže:


Jelda da je lijepo u zivotu doci u situaciju da si mozes dopustiti biti krhka!

Joj fakat je... Štefa... evo meni odmah lakše čim sam se tu prostrla pred vama...

lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 14:13   #48
Quote:
magic kaže:
E ja ti na ovo mogu odgovoriti da je meni moja sestra danas najveca podrshka i pomoc...ona ima krasan odnos s njima, josh uvijek je njihova miljenica, ali joj je strashno zbog njihovog odnosa prema meni i prema njihovom jedinom unuku...
Hm... znala sam da ima zlostavljanja i raznih pacijentluka koje roditelji izvode s djecom, ali prvi put vidim da su te ideje s omiljenim djetetom proširena stvar

Dugo o tome nisam htjela mislit i potiskivala sam to jer sam mislila da sam luda i da umišljam; misliš si - ma nemoguće, to je slučajno tako ispalo.

A onda sam pitala seku što ona o tome misli - i ona mi je to rekla, jasno ko dan.

lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 14:18   #49
Quote:
illegale kaže:
...
Uglavnom, oprostite roditeljima sto nisu bili spremni da obave svoje roditeljstvo kako treba. Sigurno zbog toga jako pate. Ako imaju imalo srca. Ako nemaju, onda su to zivi zombiji. U svakom slucaju, nema smisla da ih mrzite.
ne brini, ja sam svojima oprostila. bilo kakva mržnja prema njima, naškodila bi samo meni. i nije mi činila dobro, jako dugo.

a to da oni pate, bojim se da nije istina. moj otac i dalje tvrdi da je on (bio) najbolji otac na svijetu, a za sve one rekvizite kojima me tukao, tvrdi da su izmišljeni. naime, nije me tukao rukom, zabolila bi ga nakon nekog vremena. danas kad me vidi, izbjegava me. ja obično dođem do njega i pozdravim ga. gledam ga ravno u oči. a on gleda u pod....kažu da ne možeš lagat i gledat nekom u oči. izgleda da je istina.

i ja sam, kao i ostale (Claire, lucija, magic, Paw) na kraju napravila sve sama. i nije bilo lako. al sad mi je lakše, jer znam da mogu apsolutno sve. da neće bit jednostavno, al da ću izgurat do kraja...

čudan je dan bio jučer na forumu zbog ovog topica, jelda?

Septi, hvala

cure, svima veeeeliiiiikiii
gea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 15:53   #50
I moja je majka meni jednom rekla: da, uvijek si bila tvrdoglava i bezobrazna....ja sam te tukla a ti nisi ni plakala, samo si me gledala tim ogromnim ochima
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 15:55   #51
Jutros sam im bila u posjeti...zbog mog strica, jelte...

Pita me mama kako sam, nakon operacije...ali u ochi me ne gleda
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 17:16   #52
Baš si mislim o jednoj stvari - znate što me je najviše boljelo i izluđivalo - ono što Gea kaže, a Magic između redova - ti ljudi žive u vlastitim svjetovima, sve ZNAJU, uvjereni su da su ako ne genijalni roditelji, a ono najbolji mogući s obzirom na okolnosti i istina njihovog djeteta nikad nije istina.

Kad bih ja kroz suze znala reć - osjećam se osamljeno, tužno i da me nitko ne razumije (bila sam klinka - još uvijek sam se nadala da bi me mogli čut... ), tata bi urlao (ili udario me ili bi me mama udarila pa onda urlao) - TO NIJE ISTINA.

Kao da emocije imaju jednu istinu... dovraga...

Geica moja, Magic i sve druge... točno znam o čemu pričate i nikako da se načudim KAKO STE ISPALE FENOMENALNE CURKE!!!

Geu znam i nikad ne bih rekla da je prošla to što je prošla - prpošna, genijalno sjajilo na usnama (plitka sam, al što ću

), lišce ko u curetka...

Magic svi znamo s foruma

Mene ponekad muči taj osjećaj da sam drugačija - kao da svi na meni mogu vidjet što sam prošla i onda se ponekad povlačim... valjda nekako osjećam da to kakvi su bili ONI označava i mene.

Sjećam se, uostalom, kako sam ih cijelo djetinjstvo nastojala opravdat pred kolegama iz škole... iz osjećaja srama.

E jebemti mene blesavu

lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 18:13   #53
Quote:
lucija kaže:
Obavezno ću pogledat, hvala na savjetu Winnie.
aj mi se javi, imam ti ju ja pa si kopiraj.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 18:19   #54
lucija, dopusti si tugu, dopusti si i da ti karijera bude u drugom planu. vjerujem da se jedino dugorocno isplati uloziti u lijecenje vlastitih rana - sve ostalo je nevazno u usporedbi sa svojom vlastitom srecom.

ja sam odrasla slicno kao i ti, otisla jednako rano s time da moji zive u zagrebu. danas mogu prihvatiti da me ne vole i da me nikada nisu voljeli i ta me spoznaja ne moze unistiti i dotuci. pa ipak, pogotovo bih sada voljela imati majku s kojom mogu razgovarati o svemu, o svim svojim sumnjama, dvojbama i strahovima. nemam je, ali imam drage prijatelje i dobre ljude koji su tu za mene i vole me.

i znas lucija, moja je velika pobjeda - a citajuci tvoje postove mislim i tvoja - sto smo iz takvih temelja izasle zdrave i normalne osobe, i krhke i jake. samo imaj to na umu: najgore nisi samo prezivjela, nego i pobijedila.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 18:30   #55
Quote:
plavva kaže:
l

danas mogu prihvatiti da me ne vole i da me nikada nisu voljeli i ta me spoznaja ne moze unistiti i dotuci. pa ipak, pogotovo bih sada voljela imati majku s kojom mogu razgovarati o svemu, o svim svojim sumnjama, dvojbama i strahovima. nemam je, ali imam drage prijatelje i dobre ljude koji su tu za mene i vole me.

Draga Plavva, nisam imala pojma

Dobro si rekla ovaj dio gore, posve istinito - tako je prirodno željeti imati majku koja može bit uz tebe u svim važnim trenutcima. Sad kad si trudna posebno, pretpostavljam :-)

Ma koliko drugih dragih ljudi imala oko sebe - kao da želim nekog kome sam baš ja ona najvažnije... jer svi ljudi imaju majke, djecu, očeve i prirodno je da su si oni ipak najvažnijii, ti su im ljudi na onom mjestu na kojima bismo mi, koji nismo imali sreće, željeli biti.

Paradoksalno je da više osjećam potrebu za majkom sada nego kad sam bila mlađa...

Eh...

Quote:
i znas lucija, moja je velika pobjeda - a citajuci tvoje postove mislim i tvoja - sto smo iz takvih temelja izasle zdrave i normalne osobe, i krhke i jake. samo imaj to na umu: najgore nisi samo prezivjela, nego i pobijedila.
Ovo što si napisala je točno i ne želim zvučat nezahvalno (ovo je ipak moj cvileći topic pa da prostite....) ali nekako mi bez obzira na taj fakt tako jako fali toplina, razgovor, baza i sigurnost koju stječeš roditeljskom ljubavlju.

Gdje toga ima, da kupim sve zalihe?
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 18:35   #56
lucija, ne znam kaj da ti napišem, osim

i, hvala na komplimentu .. kupim ti sjajilo
gea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 18:38   #57
Quote:
gea kaže:
lucija, ne znam kaj da ti napišem, osim

i, hvala na komplimentu .. kupim ti sjajilo
Rekla si ovo pred svjedocima mislim ovo za sjajilo...
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 18:42   #58
Ja ne koristim sjajilo, al mozhete me nechim drugim obradovat...ipak sam danas prezhivjela posjetu roditeljima
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 18:43   #59
a kaj bi ti magična da ti gea kupi?
gea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 18:47   #60
Quote:
magic kaže:
Ja ne koristim sjajilo, al mozhete me nechim drugim obradovat...ipak sam danas prezhivjela posjetu roditeljima


Evo, ja bih te izmasirala (znam masirat), onda ti spremila kupku (jedina dobra strana zimskog dijela godine su kupke) - tu sam maher, postavila bih ti svijeće (a to što kužim, čudo jedno)... i navila dobru mjuzu.

A kako sam velika (nisam debela, al sam konkretna i imam sise) i visoka mogu u polumraku djelovat ko dobar majčinski lik.

Magic, ti mene tako nasmijavaš i oduševljavaš svojim postovima, a nakon ovog topica još si mi bliža... obožavam te!!!!
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:41.