Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2012., 11:48   #1
Spotakla se, razbila glavu i mora platiti 700 000 kn

Pogledajte ovaj apsurd: http://www.index.hr/vijesti/clanak/l...je/632960.aspx

Cura je doživjela nesreću, ali pošto nema zdravstveno, mora platiti 700 000. Ne mogu vjerovati da su troškovi njenog lječenja 150 000, a troškovi transporta do kuće 560 000.

Koje joj oni to skupe lijekove daju pa da je oderu za 150 000?
S kojim je to svemirskim brodom voze kući pa da joj naplate 560 000?
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 13:07   #2
Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
Pogledajte ovaj apsurd: http://www.index.hr/vijesti/clanak/l...je/632960.aspx

Cura je doživjela nesreću, ali pošto nema zdravstveno, mora platiti 700 000. Ne mogu vjerovati da su troškovi njenog lječenja 150 000, a troškovi transporta do kuće 560 000.

Koje joj oni to skupe lijekove daju pa da je oderu za 150 000?
S kojim je to svemirskim brodom voze kući pa da joj naplate 560 000?
Ne znam do kuda je bio prijevoz.U cijenu transporta se uračuna pratnja tima(doktora,sestre i vozača.)U cijenu je uračunat i prijevoz natrag.
Svojevremeno je jedan naš dečko bio pretučen u Čileu. Bio je u komi. Bili su organizirani dobrotvorni koncerti da se podmire troškovi liječenja.
Sama je kriva. Ja često putujem. Nigdje nedem bez putnog osiguranja,koje pokriva i zdravstveno osiguranje.
Da se je nešto ovako desilo nama u Kanadi,morali bi rasprodati svu imovinu,dignuti par kredita i skupljati dobrovoljne priloge. Nebi ni onda bilo dosta.
Postoji kod nas kao i svagdje u svijetu cjenik i tako se naplaćuje. Bolnice nicu karitas i svaka se usluga ako nemaš osiguranje naplaćuje.
Kod njih ljudi padaju na pod,a osoblje ih uopće neće pogledati dok ne vide kako će podmiriti troškove.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 19:10   #3
Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
Pogledajte ovaj apsurd: http://www.index.hr/vijesti/clanak/l...je/632960.aspx

Cura je doživjela nesreću, ali pošto nema zdravstveno, mora platiti 700 000. Ne mogu vjerovati da su troškovi njenog lječenja 150 000, a troškovi transporta do kuće 560 000.

Koje joj oni to skupe lijekove daju pa da je oderu za 150 000?
S kojim je to svemirskim brodom voze kući pa da joj naplate 560 000?
I šta je tu čudno?

Probaj se ne osigurati i otići u bilo koju zemlju i ovako se ozlijediti pa ćeš vidjeti kakvi će tek tada biti računi. I šta je 150000 kn za osobu koja je u komi? Prima hrpetinu lijekova, na respiratoru je, ko zna kakve joj sve pretrage svakodnevno rade, sigurno je i išla i na snimanje....

Jebote pretrage koje mi uzimamo zdravo za gotovo koštaju po par tisuća kn. Odi na MR privatno pa mi reci koliko si ga platio.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 19:24   #4
To nije nikakav skandal ili apsurd. Stvarno mi je zao cure, ali na putovanja (pogotovo prekooceanska) se ne ide bez putnog osiguranja.

Ja sam trenutno u Kanadi i ne mogu zamisliti koje bi to cifre bile da se nesto desi a ja nisam pokrivena.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 19:31   #5
Ma u bilo koju državu ako ideš putovati, ljetovati ili šta god već ne ideš bez osiguranja. Nikad ne znaš šta se može dogoditi da si 100 puta zdrav i stvarno nije tih par sto kuna vrijedno toga da možda moraš rasprodati sve što imaš i dizati kredite da bi platio troškove liječenja.

Inače bilo je na tv-u, put košta toliko jer cura je u komi, treba s njom ići respirator, tim stručnih osoba (doktor, sestra...), vjerovatno ide posebnim avionom pa i to samo po sebi košta, treba i tim ljudima platiti put nazad, dnevnicu....
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 19:35   #6
pa ja kad idem i u sloveniju na nekoliko dana uplatim putno osiguranje, a gdje ne bi za ovako dugotrajno putovanje....nikad se ne zna jel ću pasti s bicikla, okliznut se negdje pri razgledavanju ili nešto pedeseto...jer u protivnom bih mogla bankrotirati...

frendica je išla na skijanje u fra prije koju godinu i nije uplatila osiguranje...slomila je nogu jer je pala na stazi...prvo kad su došli helikopterom, tražili su osiguranje za troškove liječenja....i lijepo je iskeširala 1300 eura (helikopter, prva pomoć, bolnički trošak)....pa ti ne uplati tih 100, 200 kn kn...

stvarno ne znam zašto se svi čudite, prerage koje se rade u bolnici su skupe, aparati su skupi, liječenje u bolnici je skupo....probajte ići na takve pretrage privatniku, pa vidite kolike bi kredite za to digli...blaženi hzzo....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 19:41   #7
Ma samo kad uzmeš koliko moraš platiti lijekove koje ne pokriva hzzo, dođe ti da plačeš.

A da ne pričamo o pretragama. Ja sam ostala malo paf kad sam skontala koliko dođu različiti hormoni i antitijela. Pa jedno antitijelo i to jeftinije se plaća po 200-300 kn, znači na osobu koja radi kompletnu imunološku obradu pretrage izađu nekoliko tisuća kn.

Kažem meni ova cifra za nekoga ko je u komi uopće nije čudna.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 19:52   #8
Zbilja ne razumijem ljude koji se čude.
Logično je da liječenje košta i to pogotovo onakvo kakvo ona prolazi.

Žalosno je to da je bila toliko nemarna pa si je dozvolila tu situaciju financijskog ispaštanja, ali barem će poslužiti kao primjer i podsjetnik mnogima koji idu na put da se ponašaju odgovorno i uplate putno osiguranje.
** Tara ** is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 21:05   #9
Quote:
** Tara ** kaže: Pogledaj post
Zbilja ne razumijem ljude koji se čude.
Logično je da liječenje košta i to pogotovo onakvo kakvo ona prolazi.

Žalosno je to da je bila toliko nemarna pa si je dozvolila tu situaciju financijskog ispaštanja, ali barem će poslužiti kao primjer i podsjetnik mnogima koji idu na put da se ponašaju odgovorno i uplate putno osiguranje.
Ne čudim se ja što liječenje košta, ali se čudim što košta toliko. Ako se tek razbila pa da su već nabili račun od 150 000 kn. Mgnetna rezonanca košta 1800 kn, CD 2000 kn, blaža operacija (težine operacije krajnika je 7500 kn). Kud su prije došli do 150 000?

BTW, ako ja idem u Bosnu i Hercegovinu, da li se tamo priznaje naše zdravstveno (vidim da dosta ljudi iz BiH ide u bolnicu u HR, čak ih i mostarska bolnica pošalje ovdje ako je teži slučaj). Da li ja moram dodatno platiti osiguranje za BiH ili se naše osiguranje priznaje tamo?
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 21:23   #10
Ako je takva faca u Kanadi, uopće se ne bojim da joj klub i navijači neće skupiti dostatna sredstva.
I apropos onog da se ups spotakla, pa ups opala
Trenutno sam na odmoru u Dubrovniku i to kako se ameri i drugi bjelosvjetski klinci ponašaju i šta im sve pada na pamet radit, pa ova naša najgora balavurdija je mila majka na spram njih.
Na žalost još jedna luda mladost zbog koje će se starost pitat
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 21:30   #11
Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
...
BTW, ako ja idem u Bosnu i Hercegovinu, da li se tamo priznaje naše zdravstveno (vidim da dosta ljudi iz BiH ide u bolnicu u HR, čak ih i mostarska bolnica pošalje ovdje ako je teži slučaj). Da li ja moram dodatno platiti osiguranje za BiH ili se naše osiguranje priznaje tamo?
Naravno da se ne priznaje.
Pa to su različite države.
A ako ih uputi mostarska bolnica, moraju imati potvrdu od njihova zavoda za zdrastveno osiguranje da će snositi troškove ili sami plaćaju liječenje.
Također i obratno.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 22:51   #12
postoje države sa kojima RH ima koncenzus o priznavanju našeg zdravstvenog osiguranja, odnosno da se u slučaju ozljese osobi pruzi potrebna pomoc te se dovede u stanje za transport doma. BIH je jedna od tih zemalja. u RH primjerice stranci s kojima imamo potpisan navedeni koncezus izvade bolesnički list ili imaju eu karticu osiguranja (slovenija, austrija i neznm koje jos 3 zemlje) te ih se na temelju tog dokumenta liječi a RH ispostavlja račun njihovom zdravstvenom osiguranju. Dakle prije puta nazoves nas HZZO i raspitas se o sto ti treba u zemlji koju posjecujes
__________________
never break a promise you made to yourself, and always follow your morals
slronhill is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 22:59   #13
kad se vec iscudujes cijeni napomenut cu da jedan dan liječenja u jedinici intenzivne skrbi moze kostati od nekoliko tisuca kuna do nekoliko desetaka ako je ukljucena operacija. Shvati da se iz naplaćenih sredstva financira i sat osoba koje rade u jedinici, aparate, sav potrošni materijal (računaj da prilikom svake intervencija jedna osoba potrosi minimalno 2 rukavice, a intervencija je jako puno u 24h), krv i krvni preparati, lijekovi, testovi i pretrage itd itd....iznenaduje cega se sve nakupi u 24 h

drugi su vec spomenuli za prijevoz je potrebno isfinancirati zdravstv. osoblje koje je u pratnji i njihov put nazad, opet opremu, dnevnice, gorivo bla bla bla....let preko atlantika traje 9 sati pa se ti misli.......
__________________
never break a promise you made to yourself, and always follow your morals
slronhill is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 23:01   #14
Quote:
slronhill kaže: Pogledaj post
postoje države sa kojima RH ima koncenzus o priznavanju našeg zdravstvenog osiguranja, odnosno da se u slučaju ozljese osobi pruzi potrebna pomoc te se dovede u stanje za transport doma. BIH je jedna od tih zemalja. u RH primjerice stranci s kojima imamo potpisan navedeni koncezus izvade bolesnički list ili imaju eu karticu osiguranja (slovenija, austrija i neznm koje jos 3 zemlje) te ih se na temelju tog dokumenta liječi a RH ispostavlja račun njihovom zdravstvenom osiguranju. Dakle prije puta nazoves nas HZZO i raspitas se o sto ti treba u zemlji koju posjecujes
E, to je ono što sam ja čuo, ali nisam znao detalje. Hvala za info. Nego, znači u Njemačkoj, Austriji, Sloveniji i Bosni se ne računa automatski zdravstveno, nego prije puta moram izvaditi neke dodatne dokumente? Moguće da ide neka međunarodna zdravstvena iskaznica kao što u auto klubu izvadiš međunarodnu vozačku dozvolu.
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:20.