Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2015., 21:36   #3541
Onlyme123 žao mi je radi tvog gubitka

a ovo za d-dimere neznam što više reći, možda ta doktorica ima objašnjenje zašto su onda meni bili 1031 u 4 tt??? i to još nemam ni PAI, ni MHTFR ni FVL ni FII mutaciju, i 2 mjeseca ranije kad sam krenula na pretrage su bili 750 što je jedini razlog zašto sam ih provjeravala jer niti sam znala da sam trudna niti sam mislila da uopće postoji takva mogućnost.

a zaključak tog kongresa je da zaključka nema, individualno određuju u svakom slučaju hoće li ili neće dati heparin, ja sam ga bez mutacija dobila. postoje dvije struje doktora jedni su za drugi protiv, najnovije studije kao ukazuju da nema učinka pa se sad drže toga a prije su ga dilili šakom i kapom.

meni je osobno ostalo provjeriti acl igg i igm, ali s obzirom na proceduru koja ide kad tu pretragu ne rade u gradu di živiš , dok dođem na red mogla bi komotno i roditi.ako muž dobije otpremninu onda ću privatno to riješiti
__________________
lovac na jednoroge i čitalac sretnih vijesti
marie_zmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 16:39   #3542
Pozdrav svima!
Ako mi netko moze dati savjet vezano za moje rezultate pretraga!?

Dakle Faktor v, mthfr, faktor II su mi normalan tip ali pai -1 mi je heterozigot 4G/5G.
LAC mi je negativan, beta2-GPI mi je isto ok.
Ali aCI-IgG mi je 26 (umjereno pozitivno)
aCI-IgM isto 26 ( umjereno pozitivno)

Protein C 169% ( 70-140)
Razlog za ove pretrage je gubitak bebe u 37. tjednu trudnoce, trudnoca je bila uredna. Obdukcija je pokazala da je beba bila zdrava i kao razlog je navedena torzija pupcane vrpce.

Sad se mislim da li je zaista bila torzija ili je presudila trombofilija! Zna li netko da li sam ja kandidat za heparin u sljedecoj trudnoci?
DiDi55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 17:34   #3543
Quote:
onlyme123 kaže: Pogledaj post
Bok, svima. Pisem prvi put.
Cure s pozitivnim antikardiolipskim antitijelima (potvrdjenim), acl igg jeste pile Aspirine/Andile od pozitivnog testa, bete (pa onda krenule i sa heparinom) ili ste s tabl. krenule i ranije, prije trudnoce? Jel sve super s bebom?
Ako ste Aspirine/andole pile i prije trudnoce, jel to bilo cijeli ciklus ili do ovulacije?
Delmis kaze tek od trudnoce (uz heparin), ali na ovim i stranim stranicama citam da svi kod ovih poz.antitijela piju i prije zacece, on pak kaze da acl ne otezavaju zacece...
I kakva su vam antitijela bila u trudnoci? Inace, znam da je on protiv andola, aspirina, ali valjda je taj acl stvarno koma.
Hematologica kaze samo heparin (takodjer samp u trudnoci, van nje nista), ali ja sam i prvi put zatrudnjela nako tri mj.pijenja andola, soc.ginekolog mi je to dao da lakse zatrudnim, a nismo ni znali za za .... antitijela.
Sad znam da ih imam i da ima mutaciju PAI.
Inace izgubula sam bebu u 9.mj trudnoce
Hvala na pomoci.
Bok onlyme!
Zao mi je sto si i ti kao i ja izgubila bebu u 9. mjesecu trudnoce.
Po ovome sto sam procitala nasa je situacija preslicna.
I meni su ta antitijela pozitivna i sve mi se cini da je to presudilo mojoj bebici.
Ja sam pai-1 heterozigot 4g/5g.
Trudnoca je bila skolska i sve vise nego dobro dok jedan dan nije prestalo srce kucati.
Ja sam zatrudnjela jako brzo tako da mislim da povisena antikardioplinska antitijela ne utjecu na to iako ne znam kakva su mi mi ta antitijela bila tad jer sam ih pravila tek sad par mjeseci nakon tragicnog gubitka.

Uskoro namjeravam do Djelmisa da cujem njegovo misljenje..
Preporucila bih ti pdf Anđeli povjerljivo na forumu mame i bebe da zatrazis ulazak u grupu. Tamo se okupljamo mi mame anđela i međusobno smo jedna drugoj ogromna podrska pa ako zelis...
DiDi55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 12:23   #3544
Quote:
marie_zmaj kaže: Pogledaj post
[B]

meni je osobno ostalo provjeriti acl igg i igm, ali s obzirom na proceduru koja ide kad tu pretragu ne rade u gradu di živiš , dok dođem na red mogla bi komotno i roditi.ako muž dobije otpremninu onda ću privatno to riješiti
Ni u mom gradu ne rade acl igg i igm, najjednostavnije ti je uzeti uputnicu kod svog ginekologa i onda izvaditi na rebru. Je da se moras rano ustati pa dok se dovezes do zg..
Ne trebas se narucivati, samo dodjes, uzmes broj i izvadis krv. Krv se vadi od 7-9h. Rezultate ti posalju ako hoces mailom za neka dva tjedna.
Preporucam ti da to provjeris radi vlastitog mira.
Pozdrav!
DiDi55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 13:06   #3545
DiDi, zao mi je jako...

lako je moguce da su imala ulogu ta povisena acl.

vecina doktora bi te vjerojatno u iducoj trudnoci stavila samo na andol/aspirin, mooozda bi te jedino djelmis gledao kao kandidata za heparin, ali i to je pitanje.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 13:48   #3546
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
DiDi, zao mi je jako...

lako je moguce da su imala ulogu ta povisena acl.

vecina doktora bi te vjerojatno u iducoj trudnoci stavila samo na andol/aspirin, mooozda bi te jedino djelmis gledao kao kandidata za heparin, ali i to je pitanje.
Hvala frupy.
Vidis meni nitko nikad nije trazio d-dimere, nikad to nisam vadila! Evo i sad sam sve vadila osim d-dimera.
Ja se toplo nadam da sam kandidat za heparin jer ce mi tako strah bar malo biti manji u slijedecoj trudnoci.
Drago mi je da si ti uspila usprkos povisenim acl iznijeti trudnocu, to je super cuti!
DiDi55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 19:00   #3547
Quote:
civana kaže: Pogledaj post
Pozdrav cure! Pisala sam na ovoj temi u 4-om mjesecu.
Dijagnoza: PAI-1 (5G/4G) heterozigot, MTHFR C677T homozigot i 2 spontana u ranim tjednima.
Nisu mi odobrili heparin preko bolnice, ali sam na kraju dobila privatni recept i kupovala ga sama.
Bila sam do 37. tjedna na fragminu 5000 kada mi je doktor rekao da prekidamo sa terapijom jer kao te moje mutacije nisu tako jake i pitanje je da li sam uopće trebala heparin. Sve je meni to jasno, ali me užasava da sad kad smo tako daleko dogurali se nesto desi bebi.
Sada sam kod druge doktorice jer taj doktor vise ne radi u toj bolnici, a ona bas i ne zna puno o tome.
Da li je jos netko prekidao terapiju u tako kasnim tjednima?
Sad sam svaki dan u panici zbog toga. Nisu me slali na nikakve pretrage nakon prestanka pikanja niti sam ikad vadila D-dimere za koje vi tu pisete da su vas slali. Ja sam vadila svaki mjesec mali koagulogram i kks i tu je sve bilo ok.
Meni su svaki mjesec mali koagulogram i kks super, a d-dimeri bez heparina u nebesima
marija_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 19:03   #3548
Quote:
marie_zmaj kaže: Pogledaj post
Onlyme123 žao mi je radi tvog gubitka

a ovo za d-dimere neznam što više reći, možda ta doktorica ima objašnjenje zašto su onda meni bili 1031 u 4 tt??? i to još nemam ni PAI, ni MHTFR ni FVL ni FII mutaciju, i 2 mjeseca ranije kad sam krenula na pretrage su bili 750 što je jedini razlog zašto sam ih provjeravala jer niti sam znala da sam trudna niti sam mislila da uopće postoji takva mogućnost.

a zaključak tog kongresa je da zaključka nema, individualno određuju u svakom slučaju hoće li ili neće dati heparin, ja sam ga bez mutacija dobila. postoje dvije struje doktora jedni su za drugi protiv, najnovije studije kao ukazuju da nema učinka pa se sad drže toga a prije su ga dilili šakom i kapom.

meni je osobno ostalo provjeriti acl igg i igm, ali s obzirom na proceduru koja ide kad tu pretragu ne rade u gradu di živiš , dok dođem na red mogla bi komotno i roditi.ako muž dobije otpremninu onda ću privatno to riješiti

A meni su u 8.tt bili preko 5000, tako da mi zaista nije jasno što je ta doktorica htjela reći. Možda to da je normalno da d-dimeri i kod trudnica koje nemaju nikakvih problema, nakon 20.tt počnu rasti iznad onih 500
marija_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 23:49   #3549
Quote:
DiDi55 kaže: Pogledaj post
Bok onlyme!
Zao mi je sto si i ti kao i ja izgubila bebu u 9. mjesecu trudnoce.
Po ovome sto sam procitala nasa je situacija preslicna.
I meni su ta antitijela pozitivna i sve mi se cini da je to presudilo mojoj bebici.
Ja sam pai-1 heterozigot 4g/5g.
Trudnoca je bila skolska i sve vise nego dobro dok jedan dan nije prestalo srce kucati.
Ja sam zatrudnjela jako brzo tako da mislim da povisena antikardioplinska antitijela ne utjecu na to iako ne znam kakva su mi mi ta antitijela bila tad jer sam ih pravila tek sad par mjeseci nakon tragicnog gubitka.

Uskoro namjeravam do Djelmisa da cujem njegovo misljenje..
Preporucila bih ti pdf Anđeli povjerljivo na forumu mame i bebe da zatrazis ulazak u grupu. Tamo se okupljamo mi mame anđela i međusobno smo jedna drugoj ogromna podrska pa ako zelis...
Hvala ti puno, potrazit cu tu grupu.
Zao mi je sto si i ti prosla takav bolni gubitak i sok nakon uredne trudnoce. Ni na kraju pameti mi nije bilo da ce se ista lose dogoditi, sve nas je doma cekalo za prvu, toliko zeljenu bebicu.
Bas me zanima sto ce ti reci profesor. Javi svakako.
Uglavnom, samo jednom pozitivna antitijela nisu dovoljan pokazatelj da nesto nije u redu. Da su mi samo jednom acl igg bila povisena terapija bi bila heparin, ali kako su mi u 3.vadjenju bila oko 25, Delmis je rekao uz heparin i aspirin, hematologica i imunologica kazu- samo heparin,... ma muka mi je vec od doktora i testiranja (2.vadjenje krvi je pokazalo igg 12 pa su svi mislili da ce 3.biti negativno). I svi ovi dr.su mi rekli da je sam PAI ako je bez jos jedne mutacije nezabrinjavajuci, veci je problem acl igg +.
Iako se ne zna kad su mi se ta antitijela pojavila, prije trudnoce ili u zadnjem tromjesjecju, ginek.se slazu da su ona kriva.
Zelim ti da ti se smanje antitijela.
onlyme123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 16:50   #3550
Quote:
onlyme123 kaže: Pogledaj post
Hvala ti puno, potrazit cu tu grupu.
Zao mi je sto si i ti prosla takav bolni gubitak i sok nakon uredne trudnoce. Ni na kraju pameti mi nije bilo da ce se ista lose dogoditi, sve nas je doma cekalo za prvu, toliko zeljenu bebicu.
Bas me zanima sto ce ti reci profesor. Javi svakako.
Uglavnom, samo jednom pozitivna antitijela nisu dovoljan pokazatelj da nesto nije u redu. Da su mi samo jednom acl igg bila povisena terapija bi bila heparin, ali kako su mi u 3.vadjenju bila oko 25, Delmis je rekao uz heparin i aspirin, hematologica i imunologica kazu- samo heparin,... ma muka mi je vec od doktora i testiranja (2.vadjenje krvi je pokazalo igg 12 pa su svi mislili da ce 3.biti negativno). I svi ovi dr.su mi rekli da je sam PAI ako je bez jos jedne mutacije nezabrinjavajuci, veci je problem acl igg +.
Iako se ne zna kad su mi se ta antitijela pojavila, prije trudnoce ili u zadnjem tromjesjecju, ginek.se slazu da su ona kriva.
Zelim ti da ti se smanje antitijela.
Ja sam do sad samo jednom vadila acl i bila su mi umjereno pozitivna i igg i iga. Znaci morat cu to jos koji put izvaditi.
Vidjet ces koliko ce ti znaciti kad se uclanis u grupu andjeli povjerljivo, od srca ti preporucam jer znam kako ti je. Posalji privatnu poruku moderatoricama ring ili Ivy26 sa svojom kratkom pricom pa ce ti dozvoliti pristup.
Saljem ti veliki zagrljaj
DiDi55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 17:12   #3551
Quote:
šalica-kave kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Ja sam FVL homozigot , MTHFR hetero, PAI 4g/5g i ACE ID. Iz Splita sam.

Pozdravljam sve mame trudilice i sve trudnice koje se bore sa ovim stanjem. Trenutno nisam trudna, nadamo se uskoro opet pokušat. Užasavam se injekcija i svoje dijagnoze ali nadam se da će ipak sve jednog dana biti dobro!

Sretno svima <3
Pozdrav! I ja sam FVL homozigot i PAI-1 heterozigot. Da li si do sada imala kakvih problema sa svojim dijagnozama, imaš li djece ili tek planiraš. Kako si otkrila svoje mutacije, ima li u obitelji netko problema ili kako? Ja imam dvoje djece dobivene uz davanje heparina, razmišljam čak možda i o trećem ali se jako bojim.

Pozdrav i svim ostalim trombofiličarkama , trudnicama i onima koje će to tek postati !!!
mila26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 23:46   #3552
Curke, žao mi je zbog vaših gubitaka

Onlyme, slušaj Đelmiša, najnovija istraživanja govore da je za antijela idealna kombinacija heparina i andola. Andol smanjuje antitijela dokazano.
Znam curu koja je prošla trudnoću na toj kombinaciji. Ujutro heparina, navečer andol
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 23:49   #3553
Nije me od ljeta bilo
I došla sam prijaviti pravi plus . S visokom betom
Na heparinu sam (kao i obično) od sjene, koja me ovaj put iznenadila

Ovulacija je bila na moj 39.ti rođendan, a termin je dan prije termina prve trudnoće. Samo 2 godine kasnije

Još nisam odlučila gdje poći i kad... U utorak idem vidjeti jeli srčeko prokucalo, pa u hematologice isti dan.
Nisam bila kod Đelmiša, nije mi pao na pamet dok nisam ovdje pročitala zaostatke (a možda i zato jer već imam heparin).

Jeli se u Petrovu treba naručivati u dnevnu bolnicu zbog odobrenja?

Jeli itko bio u Vinogradskoj zbog odobrenja?
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 08:31   #3554
Quote:
Skura kaže: Pogledaj post
Nije me od ljeta bilo
I došla sam prijaviti pravi plus. S visokom betom
Na heparinu sam (kao i obično) od sjene, koja me ovaj put iznenadila

Ovulacija je bila na moj 39.ti rođendan, a termin je dan prije termina prve trudnoće. Samo 2 godine kasnije

Još nisam odlučila gdje poći i kad... U utorak idem vidjeti jeli srčeko prokucalo, pa u hematologice isti dan.
Nisam bila kod Đelmiša, nije mi pao na pamet dok nisam ovdje pročitala zaostatke (a možda i zato jer već imam heparin).

Jeli se u Petrovu treba naručivati u dnevnu bolnicu zbog odobrenja?

Jeli itko bio u Vinogradskoj zbog odobrenja?
ajme, Skura, cestitaaaam!!
divne vijesti!

moj najtopliji savjet ti je da se drzis djelmisa i da ides njemu privatno pa preko njega tj. ivanisevicke u petrovu. to je, po mom misljenju, najsigurniji nacin da sve rijesis kako treba.
ne znam uopce da li se netko trenutno u vinogradskoj ozbiljnije bavi time, prije 5 godina doslovno pojma nisu imali sto bi sa mnom i loptali su me od ginekologije do interne i nazad. nitko se nije usudio ni postaviti dijagnozu, a kamoli uvesti mi neku terapiju.
odvratno iskustvo sa sv. duha mi je jos prefrisko i gore ne bi ni neprijatelja slala.

tako da, drzi se ti petrove!

sretno i javljaj nam novosti!
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 09:44   #3555
Hvala Frupy, sjećam se tvog iskustva

U utorak ću vidjeti sa svojim doktorom, možda ona utorak prošećem i kod Đelmiša

Lijepo mi je bilo teoretizirati i znati što napraviti dok ne dođeš u situaciju da sve što želiš je gurati dan o dan. A s obzirom da se već pikam onda su mi sve teorije pale u vodu

Dođe mi da kupujem hep do kraja, samo da se ne moram mrcvariti po bolnicama
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 12:02   #3556
mislim da ti bolnica ne gine, osim ak odlucis roditi doma.
salim se.

ako se dobro sjecam ti si kod R.? (ili sam nesto pobrkala)

ako jesi, on ce ti sigurno preporuciti petrovu.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 17:47   #3557
Jesam, kod R. sam
U utorak ću ga pitati jer mi je hematologica u Vinogradskoj.

Za sad sam još jako zbunjena, teoriju znam, praksa mi štek za sad
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 19:52   #3558
Skura, čestitam i nek sve bude u najboljem redu do kraja
Ja evo pri kraju, u 38.tt, beba raste i prošli tjedan je procijenjena na 3300g. Nadam se da neće kao prvi dvoje preko 4 kile . D-dimeri su oko 1500, bila sam na zadnjoj kontroli kod transfuziologa i dobila upute. Nakon poroda još 6 tjedana bockanja. Tome se uopće ne veselim, baš mi je prošli put bilo nekako bezveze-beba vani, a ja se bockam . Mislim, znam da je to za moju zaštitu, ali sam skužila da ću još jednom morati podnositi zahtjev za povjerenstvo. Po treći put , jer su mi zadnji put u 28.tt odobrili heparin na 11 tjedana. Što ističe idući tjedan. Zar nam nije krasna administracija.
marija_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2015., 12:58   #3559
Quote:
Skura kaže: Pogledaj post
Jesam, kod R. sam.
U utorak ću ga pitati jer mi je hematologica u Vinogradskoj.

Za sad sam još jako zbunjena, teoriju znam, praksa mi štek za sad
ma ufurat ces se.
sigurno ce te poslati u petrovu, on voli djelmisa.

javljaj novosti!
Quote:
marija_os kaže: Pogledaj post
Skura, čestitam i nek sve bude u najboljem redu do kraja
Ja evo pri kraju, u 38.tt, beba raste i prošli tjedan je procijenjena na 3300g. Nadam se da neće kao prvi dvoje preko 4 kile . D-dimeri su oko 1500, bila sam na zadnjoj kontroli kod transfuziologa i dobila upute. Nakon poroda još 6 tjedana bockanja. Tome se uopće ne veselim, baš mi je prošli put bilo nekako bezveze-beba vani, a ja se bockam . Mislim, znam da je to za moju zaštitu, ali sam skužila da ću još jednom morati podnositi zahtjev za povjerenstvo. Po treći put , jer su mi zadnji put u 28.tt odobrili heparin na 11 tjedana. Što ističe idući tjedan. Zar nam nije krasna administracija.
za tebe I bebu, za papirologiju.
jos malo pa ste skupa!
I ti javi novosti, obavezno!
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 19:41   #3560
Quote:
Skura kaže: Pogledaj post
Nije me od ljeta bilo
I došla sam prijaviti pravi plus . S visokom betom
Na heparinu sam (kao i obično) od sjene, koja me ovaj put iznenadila

...
Ajme lipih novostiii


Držim figetine!
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:46.