Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2008., 15:00   #41
Izgleda da drugačije kod nas ne ide,nego prijetnjom novinarima. Ja sam mogla i glavu izgubiti zbog nečije aljkavosti. Čitala sam da je smrtnost kod ovog HELLP sindroma koji me je zadesio 80% u slučaju da se ne prepozna.
doroty is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 15:10   #42
Quote:
doroty kaže: Pogledaj post
Izgleda da drugačije kod nas ne ide,nego prijetnjom novinarima. Ja sam mogla i glavu izgubiti zbog nečije aljkavosti. Čitala sam da je smrtnost kod ovog HELLP sindroma koji me je zadesio 80% u slučaju da se ne prepozna.
da nažalost.
To je i opasnost u trudnoći. Opasnost za majku.

da li si ti sada sve obavila pretrage???

Baš sve???
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 15:20   #43
Sada je sve gotovo. Još moram otići kod transfuziologa da pogleda ove genetske nalaze i kaže mišljenje. Znam da je dijagnoza trombofilija jer sam se raspitala preko svojih privatnih veza, ali ću ipak otići. Kada sam bila zadnji puta naslutila je da je to i rekla da oni takve trudnoće uspješno privode kraju.
doroty is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 15:22   #44
da takve se trudnoće uspješno provode kraju.

Meni je doktor u villiju rekao da postoji čak metoda da na početku trudnoće se vadi krv i podtoji tom metodom izračun do kojeg tjedna će sve funkcionirato ok i kada treba početi sa terapijom.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 15:28   #45
To bi bilo dobro, da se beba ne izlaže riziku bez potrebe. Niti jedan lijek nije bezazlen.
doroty is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 22:01   #46
Lara, dobila sam nalaz koagulograma i glasi D-dimeri su povišeni (507), što može ukazivati na trombofiliju. Nisu mi radili te proteine i faktor V leiden. Preporučuju učiniti laboratorijsko ispitivanje trombofilije (što je to?). Ostale nalaze još nemam. Šta su ti D-dimeri? Znači li to da imam to što i vi ostali? Ipak moja dva spontana su bila krajem 6. tjedna. Ništa mi nije jasno
Yin&Yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 23:10   #47
Quote:
Yin&Yang kaže: Pogledaj post
Lara, dobila sam nalaz koagulograma i glasi D-dimeri su povišeni (507), što može ukazivati na trombofiliju. Nisu mi radili te proteine i faktor V leiden. Preporučuju učiniti laboratorijsko ispitivanje trombofilije (što je to?). Ostale nalaze još nemam. Šta su ti D-dimeri? Znači li to da imam to što i vi ostali? Ipak moja dva spontana su bila krajem 6. tjedna. Ništa mi nije jasno

to su ti prekrasne dvije pretrage

Mutacija na faktor V. leiden koja ti na uputnici piše Faktor V. R506Q
i PAI-1 4G poliformizam.

o tome sam ti pisala na wannabe zbor-u kod one teme kada sam te pitala da li su ti to vadili.

Što su D-dimer-i ne bih znala... ali inzistiraj da ti obave to!

ako imaš lošu cirkulaciju ili neznam nalaz oko krvi loš to ti znači da ćeš moći imati bebu ali odmah u startu kada zatrudniš ideš na terapiju.

rađaju se normalna i zdrava djeca ali treba to u trudnoći držati pod kontrolom.

Eto baš zbog toga ja digla frku i htjela da mi te pretrage odmah sad naprave jer psihički ne mogu izgubiti bbebe da se onda netko smiluje i da mi uputnicu.

Glavu gore.... naoružaj se snagom, jezik izbrusi i bori se za sebe!!!!!!
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 07:16   #48
Quote:
Yin&Yang kaže: Pogledaj post
Lara, dobila sam nalaz koagulograma i glasi D-dimeri su povišeni (507), što može ukazivati na trombofiliju. Nisu mi radili te proteine i faktor V leiden. Preporučuju učiniti laboratorijsko ispitivanje trombofilije (što je to?). Ostale nalaze još nemam. Šta su ti D-dimeri? Znači li to da imam to što i vi ostali? Ipak moja dva spontana su bila krajem 6. tjedna. Ništa mi nije jasno
Lljubavi , zao mi je ...
ako si iz zagreba(ili nisi ) ja ti preporucavam toplo profesora Đelmiša iz petrove ..
covjek se cijeli zivot bavi ovakvim trudnocama .
Da znaci da imams sklonost trombozi , i da su ti od toga bebe umrle ...kao i nama..

dobivat ces inekcije cijelu trudnocu i ti je to
tvitica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 09:51   #49
Hvala vam svima! Otići ću danas kod ginekologa da mi da uputnicu za te dodatne pretrage. Moram otići još na pretrage za LAC i ACA, ali na Rebru su me naručili tek 06.07.
Ne znam što da mislim Je li to inače jako opasno ili se samo očituje u trudnoći (mogu li ja dobiti trombozu?)? Šta su vama rekli?
Yin&Yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 12:08   #50
Quote:
Yin&Yang kaže: Pogledaj post
Hvala vam svima! Otići ću danas kod ginekologa da mi da uputnicu za te dodatne pretrage. Moram otići još na pretrage za LAC i ACA, ali na Rebru su me naručili tek 06.07.
Ne znam što da mislim Je li to inače jako opasno ili se samo očituje u trudnoći (mogu li ja dobiti trombozu?)? Šta su vama rekli?

Odi u vinogradsku , tamo se ne moras narucit
tvitica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 15:23   #51
da samo prijavim... danas mi je došao test na Lupus - negativan.

odahnula sam
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 11:48   #52
Čula sam za dr. Đelmiša, kažu svi da je dobar. Kakva je procedura za doći do njega? Treba se naručiti?
Lara, gdje si radila pretrage za LAC, ACA, koliko si čekala pretragu i koliko to košta ako nemaš dopunsko zdravstveno (ja ga ugovorila danas, ali kaže teta na HZZO da vrijedi tek od 24.06).
Mogu li ići tu pretragu napraviti u Vinogradsku, ako mi na uputnici piše KBC?
Koliko ste plaćali ove druge pretrage (veliki koagulogram i ostalo što ste nabrajali). Mene je ženska na Zavodu za transfuziologiju jutros šokirala kad je rekla da pretraga za trombofiliju košta 550 kn?
Koliko ste čekali nalaze?
Yin&Yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 12:27   #53
Quote:
Yin&Yang kaže: Pogledaj post
Čula sam za dr. Đelmiša, kažu svi da je dobar. Kakva je procedura za doći do njega? Treba se naručiti?
Lara, gdje si radila pretrage za LAC, ACA, koliko si čekala pretragu i koliko to košta ako nemaš dopunsko zdravstveno (ja ga ugovorila danas, ali kaže teta na HZZO da vrijedi tek od 24.06).
Mogu li ići tu pretragu napraviti u Vinogradsku, ako mi na uputnici piše KBC?
Koliko ste plaćali ove druge pretrage (veliki koagulogram i ostalo što ste nabrajali). Mene je ženska na Zavodu za transfuziologiju jutros šokirala kad je rekla da pretraga za trombofiliju košta 550 kn?
Koliko ste čekali nalaze?
nazovi Petrovu i traži Đelmiša, sad je vjerojatno na operaciji, probaj zvati prije 8 ujutro pa se s njim dogovori jer inače ti masa žena dođe tamo i svi ga natežu za rukav, . Mene je operirao prošle godine, super doktor
mirna1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 12:56   #54
Quote:
Yin&Yang kaže: Pogledaj post
Čula sam za dr. Đelmiša, kažu svi da je dobar. Kakva je procedura za doći do njega? Treba se naručiti?
Lara, gdje si radila pretrage za LAC, ACA, koliko si čekala pretragu i koliko to košta ako nemaš dopunsko zdravstveno (ja ga ugovorila danas, ali kaže teta na HZZO da vrijedi tek od 24.06).
Mogu li ići tu pretragu napraviti u Vinogradsku, ako mi na uputnici piše KBC?
Koliko ste plaćali ove druge pretrage (veliki koagulogram i ostalo što ste nabrajali). Mene je ženska na Zavodu za transfuziologiju jutros šokirala kad je rekla da pretraga za trombofiliju košta 550 kn?
Koliko ste čekali nalaze?

radila sma sve u KBC Rebro.
Treba se prije naručiti i od kada se naručiš do trene vađenja krvi je oko cca 3 tjedna do 1 mjesec (nema reagensa često)
Nalaze čekaš 3 tjedna.

Taman do tada će ti dopusnko postati aktivno.... sad se naruči ionako prije nećeš ni doći na red.

Velika koagulacija ti se ne radi u PVT labosima (jer sadržava u sebi mutaciju na faktore koje pretrage su jako jako skupe).

LAC Privatno u labosu kopšta 4000 kuna (tako meni rekli)

Nazovi lijepo rebro i naruči se pa onda kod doktorice po uputnice, a Đelmišu ćeš kada budeš imala sa čim doći
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 15:07   #55
Gle, Lara, sve ja to znam. Naručila sam se već, naručena sam 08.07., ali mi je Tvitica rekla da se u Vinograskoj može obaviti bez naručivanja, pa sam htjela otići ranije, ako je već moguće.
Nisam pitala za cijene u privatnim laboratorijima, jer znam da je to skupo, pitala sam za cijenu u bolnici (participaciju), ako nemaš dopunsko zdravstveno.
A budući da sam već razgovarala s nekoliko ginekologa, znam da nema smisla ići u Đelmiša dok nemam nalaze, zato bi i htjela što prije sve obaviti.
Još jedno pitanje, ako mi možete reći što vama u nalazima nije štimalo, pa da je postavljena dijagnoza trombofilija. Ja za saa znam jedino da su ti D-dimeri dosta povišeni (normalno do 255 - moji 507)
Yin&Yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 16:23   #56
Quote:
Yin&Yang kaže: Pogledaj post
Gle, Lara, sve ja to znam. Naručila sam se već, naručena sam 08.07., ali mi je Tvitica rekla da se u Vinograskoj može obaviti bez naručivanja, pa sam htjela otići ranije, ako je već moguće.
Nisam pitala za cijene u privatnim laboratorijima, jer znam da je to skupo, pitala sam za cijenu u bolnici (participaciju), ako nemaš dopunsko zdravstveno.
A budući da sam već razgovarala s nekoliko ginekologa, znam da nema smisla ići u Đelmiša dok nemam nalaze, zato bi i htjela što prije sve obaviti.
Još jedno pitanje, ako mi možete reći što vama u nalazima nije štimalo, pa da je postavljena dijagnoza trombofilija. Ja za saa znam jedino da su ti D-dimeri dosta povišeni (normalno do 255 - moji 507)
gle, ja ne znam čemu žuriš...ionako si imala kiretažu i ne smiješ na novu bebu..

Da li se u Vinogradskoj čeka ili ne..ne znam..trebaš nazvati ali sumnjam da možeš odmah. Kod nje je bilo drugačije, ona je došla trudna i to hitno pa je onda sve drugačije..

Kada nisi Hitno onda čekaš proceduru

Daj tvoj D-dimeri - u kojoj se je on pretrazi nalazio??? Što je pisalo na uputnici?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 17:40   #57
Prvo, nisam imala kiretažu i gin je rekao da mogu za tri mjeseca, a to je vrlo brzo.
Ali to nije razlog zašto žurim
Jednostavno želim znati u čemu je problem i to odmah. Osim toga čitala sam na Rodinom forumu iskustva cura koje su imale sličnih imunoloških problema, i kojima su ginekolozi dali terapiju 3-6 mjeseci prije slijedeće trudnoće, pa iz tog razloga želim što prije znati dijagnozu.
D-dimeri su bili dio velikog koagulograma, to je jedina pretraga čiji nalaz sam do sad dobila.
Ne razumijem da ti nije jasno da želim što prije znati na čemu sam, da se mogu fizički i psihički pripremiti za slijedeću trudnoću, koja će po svemu sudeći biti teška (a da ne kažem koliko me je strah da će završiti kao i prve dvije).
Na temelju čega su tebi zaključili da je riječ o trombofiliji?
Yin&Yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 19:03   #58
U vinogradskoj se ne narucujes .....100%
nazovi i pitaj 013768280...
meni su na rebru prihvatili uputnicu makar je na njoj pisala dubrava
pitaj ...ali i pitaj jel rade sve te pretrage


Na temelju toga jednog nalaza sve je jasno ...
pogledaj na netu kakva je to pretraga i sve ce ti biti jasno
tvitica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 20:49   #59
Quote:
Yin&Yang kaže: Pogledaj post
Prvo, nisam imala kiretažu i gin je rekao da mogu za tri mjeseca, a to je vrlo brzo.
Ali to nije razlog zašto žurim
Jednostavno želim znati u čemu je problem i to odmah. Osim toga čitala sam na Rodinom forumu iskustva cura koje su imale sličnih imunoloških problema, i kojima su ginekolozi dali terapiju 3-6 mjeseci prije slijedeće trudnoće, pa iz tog razloga želim što prije znati dijagnozu.
D-dimeri su bili dio velikog koagulograma, to je jedina pretraga čiji nalaz sam do sad dobila.
Ne razumijem da ti nije jasno da želim što prije znati na čemu sam, da se mogu fizički i psihički pripremiti za slijedeću trudnoću, koja će po svemu sudeći biti teška (a da ne kažem koliko me je strah da će završiti kao i prve dvije).
Na temelju čega su tebi zaključili da je riječ o trombofiliji?

na temelju obdukcije posteljice i bebe na A4 i jedne jedine rečenice u cijelom nalazu koja glasi - Histološki posteljičino tkivo građeno je od intermedijarnih korijalnih resica žarišno vezivno promjenjene strome s inter i intravilioznim nakupljanjem fibrionida.
zaključili su da je to ukazivanje na eventualne probleme oko cirkulacije jer moja posteljica nije bila zrela i bila je veličine 12x10x1 što je jako malo obzirom na 27 +2 tjedna trudnoće. Znači postoji mogućnost da mi posteljica nije davala dovoljno krvi za bebu.

Ako hoćeš iskreno, malo mi je nejasno kako to da te tvoj doktor u to nije uputio... gdje napraviti koju pretragu, te na što brži način.

Nazovi Vinogradsku i pitaj...mislim da nije stvar gdje se duže čeka već nemaju reagensa u svakoj bolnici i za svaku pretragu.
Ja sam se oko toga raspitivala te su mi tako rekli, vjeruj mi ako se tko štreberski nije angažirao oko svoje istine u ovih mjesec dana to sam ja. Angažirala sam sve živo i neživo, potegla milijun telefona... i dobila takav odgovor.

i onda ti se sve svede na to da ti kažu imamo reagense za pretragu po dva i četiri a ne za tri i pet...i di si onda?

Na Rebru znam da sve imaju... zato sam tamo išla, mene kada sam se naručivala striktno su pitali da im pročitam koje imam pretrage na uputnici da bi mi dali termin..... Rebro je bolnica u koju cijela Hrvatska dolazi i najveća bolnica sa odjelom za Hematologiju i imunologiju..a ti radi kako ti misliš da je najbolje.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 21:10   #60
Zašto imam osjećaj da me napadaš u sva tri zadnja posta???
Meni je ginekolog rekao gdje da odem za koju pretragu, ali ja sam samo htjeja s vama vidjeti gdje ste vi šta radile i da li se te pretrage negdje mogu napraviti brže. Samo sam htjela informaciju.
Osim toga zanimalo me što sve može značiti moj nalaz, ako je netko imao nešto slično, budući da ste vi sve sa tom dijagnozom imale pobačaje u 20-i nekom tjednu, a ja jako rano, pa mi to nije jasno. Možda kod mene postoji i neki drugi problem i toga me strah.
I još uvijek mi nisi odgovorila koliko si šta plaćala u bolnici?
Oprosti ako je došlo do nesporazuma, ali tvoj ton mi se nije svidio...
Yin&Yang is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:35.