Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2015., 23:01   #261
Ne, nađena je kao mačić i odmah je dobila ampulicu protiv nametnika i od tad ne izlazi van. Ne češe se, a ni ne nalazim ih u dlaci.
DruantiaGaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 16:13   #262
Pliz, pliz, help.
Zna netko koliko često/učestalo pas smije dobivat drontal?
Naime, imao je parazita, zaboravila ime, u prvom mjesecu (krv u stolici), pa se opet ponovilo prije cca. mjesec dana, i opet sam mu dala drontal i evo jutros opet krv?

Ponavljali smo smo svaki put nakon dva tjedna, dakle obje terapije provedene po p.s.-u.

Jel bed da mu opet dam, iako je prošlo samo mjesec dana?
smicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 14:15   #263
Ponovili ste - znaci tableta, pa nakon 14d opet tableta?
Ili tri tablete s razmacima 2 tjedna? Jer tri tablete su odradjena terapija. Ne dvije.
Najbolje bi ti bilo odnijeti stolicu na parazitologiju da naprave koprolosku
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 21:57   #264
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Ponovili ste - znaci tableta, pa nakon 14d opet tableta?
Ili tri tablete s razmacima 2 tjedna? Jer tri tablete su odradjena terapija. Ne dvije.
Najbolje bi ti bilo odnijeti stolicu na parazitologiju da naprave koprolosku
Ne. Nije bilo trece. U vet pointu su mi dali dvije. Uzeli uzorak iz dupeta i dijagnosticirali parazita. Prije toga odradili koprolosku koja je bila negativna. Na veterini, zato smo i isli u vet point jer jd krv bila i dalje prisutna. Znaci da ponovim s 3 tablete u razmacima od 2 tjedna??
Hvala ti puno.
E da. Moram isto i s drugim psom? Davala sam i njoj iako nikad nije imala iste simptome?
smicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 00:16   #265
možda je uzrok krvi u stolici nešto drugo.... ?
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 04:28   #266
Quote:
smicko kaže: Pogledaj post
Ne. Nije bilo trece. U vet pointu su mi dali dvije. Uzeli uzorak iz dupeta i dijagnosticirali parazita. Prije toga odradili koprolosku koja je bila negativna. Na veterini, zato smo i isli u vet point jer jd krv bila i dalje prisutna. Znaci da ponovim s 3 tablete u razmacima od 2 tjedna??
Hvala ti puno.
E da. Moram isto i s drugim psom? Davala sam i njoj iako nikad nije imala iste simptome?
Nemrem davat takve savjete, nisam vet a i nemreš se sjetit koji je parazit bio u pitanju... No, ako se ponovno pojavila krv u stolici, ja bih (da je moja životinja) natrag kod veta pa onda odrediti što i kako dalje; a ne napamet dalje napadala s tabletama po internetskom savjetu. Jer ne znaš da li je nekakav parazit (i da li je isto), ili je neki treći uzrok.

Inače se, ako parazita (generalno) ima, odrađuje kompletna terapija u 3 puta. Ne znam kako to neki vetovi vole skratiti na 2 runde...a lijepo ih na faksu uče da je triput
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 12:44   #267
A da. Ako bude krvi još, otići ću. Trenutačno je nema. Samo malo mekanija stolica.
To mi je bizarno. Da nam nisu rekli za tri puta.
Štaš.
Probat ću nać ime parazita, bila sam napisala tu negdje.
smicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 13:14   #268
Našla:
Ankilostomi su bili.
smicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 13:27   #269
Pozz,može li mi netko kazat kako riješiti problem sa mojim rotićem oko unutarnjih parazita(davanje tableta).Zadnje tablete sta sam mu davao bilo je 5x prazinon (45kg) koje sam usitnio da budu skoro kao prah.Pomješao sam mu sa kuhanom hranom koju voli.Oprezno je prišao pa prvo je njuškom malo razgrtao i jeo malo po malo(inače bez tableta to pojede za cca 5-10sec.).Malo pojede pa ode leć na mjesto pa opet ode malo pojest jer je veliki guzičar.Pojeo je nakon nekih pola sata i to je bilo oko 22sata.Otišli smo spavat da bi se lopov digao oko 1 sat u noći i sve šta je pojeo je povratio.Prije sam mu davao u šunki i raznim poslasticama,gurao mu prstima u grlo i stalno bi ili povratio ili nije htio uopće pojest tabletu.Probao sam i sa dehinolom i ista stvar.Lopov je vani jeo i loptice za tenis,žvakao staklo i svašta a tabletu neće pa neće.Najbolji je bio sa šunkom.Zamotam u šunku tabletu i proguta a onda nakom minutu dvije ispljune samo tabletu hahaDali postoji neko riješenje da mu dam više za unutarnje parazite nešto pa bar nešto u krv na injekciju?Hvala
rotić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 20:08   #270
Ocito mu tesko sjeda na zeludac sto nije nista cudno -to je jedna od nuspojava.
Ako si probao sve tablete (pratel, dehinel, drontal...) i ako je sa svima isto ja se nebi trudila, na tvom mjestu, vise zamaskirat tablete jer to ocito nije bitno - psu ne pasu.
Mozes jos dve stvari -probat mu umjesto svih 5 odjednom, davat 1 po 1 kroz vise dana i vidjet hoce li ku lakse sjest, a ako nejde nikako postoji pasta namjenjena stencima koja je puno laksa (banmith) -trebat ce ti vece pakiranje (24g) i to cijelo.
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 00:37   #271
Davanje 5 tableta kroz 5 dana nema smisla, jer se ne postiže jednokratna potrebna doza otrova koja ubija parazite. Doza čini otrov.
Kako Banminth pasta djeluje samo na gliste, preporučila bih ipak korištenje preparata širokog spektra djelovanja.
Violet1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 01:14   #272
Tocno, jedna po jedna kroz vise dana nece napravit potrebnu koncentraciju koja je potrebna da bi djelovalo. Probaj s Nexgardom
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 08:58   #273
Fino daj pesu češnjaka kroz određeni vremenski period pa stolicu na analizu. Svojeremeno sam imala bretonku sa groznom infestacijom kojoj nikakve tablete, pa čak ni injekcije nisu pomogle. Imala je gliste non stop. Dok nije pojela češnjak i očistila se. To što je iz nje izašlo nikad neću zaboraviti

Ne padaj na mitove o tome kako je češnjak otrovan za pse. Je, u ogromnim količinama. Odrasli veliki pas poput rota može 1-1,5 češanj dnevno bez problema. Da bi se otrovao trebao bi pojesti 5 cijelih glavica. Počni s manjom količinom (pola češnja). Nasjeckaj ili zgnječi, ostavi da odstoji 2-3 minute da alicin, umiješaj u nešto jako fino (meso, za početak kuhano) i daj mu da pojede. Većina pasa voli češnjak. Nemoj davati kuhani (gubi ljekovitost) ili procesuirani (u prahu).

Druga stvar koja čisti su sjemenke bundeve (mljevene ili cijele) ili bučino ulje i jestiva diatomejska zemlja (nema kod nas za kupiti). To probaj kroz neko vrijeme pa daj stolicu na analizu.

Ja nisam protiv tableta ako se radi o infestaciji, no ako ne funkcioniraju (pas loše podnosi i bljuje pa nemaju efekta) onda probaš druge stvari. Ili pitaj veta za injekciju (što u mom slučaju nije pomoglo).

Gore navedeno - češnjak, bučine sjemenke/ulje... možeš nastaviti koristiti i preventivno. Moji pesi nisu manđali otrov (tablete) zadnje 2-3 godine. Stolica čista ko suza (dala na analizu). Pa ti vidi...
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 12:08   #274
Hvala na odgovorima.Probat ćemo sa češnjakom(čuo da je i za krpelje dobar)a što se tiče bućinog ulja dajem mu 2x tjedno bućino i maslinovo u hranu.Vidit ćemo,stolica je na pogled u redu nego bi radi prevencije za parazite svaka 3 mjeseca.Tnx još jednom
rotić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 04:43   #275
Zdravo svima Moze li pomoc? Moj macak je zaradio buve iako je u stanu, ispred vrata nam spavaju vanjske macke pa predpostavljam tako. Uz buve zaradio je naravno I trakavice. Stavila sam mu Bayer advocat, buva smo se resili, trakavice su pocele izlaziti. Ima li neko iskustva sta da radim I kako da se resim trakavica koje izlaze zive? Ili neko sredstvo koje ce ih ubiti dok su jos u njemu? Ja kad vidim male trakavice njemu ispod repa, skidam ih, ali se plasim da ih on ne polize I eto problema Iznova. :/
DramaQueen92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 11:19   #276
Quote:
rotić kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima.Probat ćemo sa češnjakom(čuo da je i za krpelje dobar)a što se tiče bućinog ulja dajem mu 2x tjedno bućino i maslinovo u hranu.Vidit ćemo,stolica je na pogled u redu nego bi radi prevencije za parazite svaka 3 mjeseca.Tnx još jednom
Pa gle, ako ti pas nema parazite, što možeš provjeriti tako da daš stolicu na analizu, a daješ mu češnjak i sl. prirodne antiparazitike, onda ga ni ne trebaš filati kemijom čak niti preventivno. Samo provjeriš jednom do dvaput godišnje ima li čega ili nema. Ja moram češće jer mi jedan pas radi s djecom, al evo, da pokucam - do sada ništa. Drek čist ko suza Češnjak i bučino ulje ili sjemenke sastav su svakodnevnih obroka. Niti buha, niti krpelja, niti unutarnje gamadi, a ne stavljam apsolutno nikakvu kemiju na njih - ni ogrlice, ni ampule, a pogotovo ne one tablete što su kakti protiv svega i daju se oralno (Nexgard i sl. otrovi).

Ako ima, onda pitaš veta da mu da nešto drugo osim tableta i oralnih preparata jer sve zbljuje. Što ne znači da ako dobije nešto što se nakapa da mu neće biti loše. Jedan od mojih pasa alergičan je na bilo kakve kapljice, ogrlice i sl. Loše muje, nateknu mu oči, suze oči, guši se, povraća. Drugi nešto bolje podnosi, ali se isto desi povraćanje, pokunjen je i sl. Tako da nema teorije da ću ih više s time trovati.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 11:33   #277
Ni ja ne dajem tablete za parazite zadnje tri godine jer mi pesonja od njih povraća po 5 dana i jedva ga vratim u normalu.
Na žalost zbog osjetljivog želudca niti češnjaka ne dolazi u obzir.


Smarti znači ti daješ bundevino ulje, ono crno teško? Prolazi to?
Koliko dugo i koju količinu?
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 12:50   #278
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Smarti znači ti daješ bundevino ulje, ono crno teško? Prolazi to?
Koliko dugo i koju količinu?
Ulje dajem već dosta dugo. 2-3 godine? Pojma nemam. Kod mene se pokazalo ulje bolje od sjemenki. Nije to tako teško, a i psi i mačka ga obožavaju (a ja bi ga mogla piti iz flaše ko Colu kak mi je fino ). Malo im dam, pola do jedne čajne žličice dnevno.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 10:17   #279
Quote:
DramaQueen92 kaže: Pogledaj post
Zdravo svima Moze li pomoc? Moj macak je zaradio buve iako je u stanu, ispred vrata nam spavaju vanjske macke pa predpostavljam tako. Uz buve zaradio je naravno I trakavice. Stavila sam mu Bayer advocat, buva smo se resili, trakavice su pocele izlaziti. Ima li neko iskustva sta da radim I kako da se resim trakavica koje izlaze zive? Ili neko sredstvo koje ce ih ubiti dok su jos u njemu? Ja kad vidim male trakavice njemu ispod repa, skidam ih, ali se plasim da ih on ne polize I eto problema Iznova. :/
Si sigurna da su trakavice, a ne gliste?

Inače, advocate ampula ne pokriva trakavice, pokriva samo gliste. Trebala bi mačku dati pratel ili carnivet ili neke slične tablete koje pokrivaju i jedno i drugo (imaš u pet centru, daje se 1/4 tablete na 2,5 kg, jedna tableta dođe oko 5 kn) ili možeš uzeti ampulu: http://bayer-veterina.hr/scripts/pag...er_spot-on.php, ta je samo za unutarnje parazite ali ide samo na vet recept i ne znam kada se ponavlja.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 00:33   #280
Unhappy

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Si sigurna da su trakavice, a ne gliste?

Inače, advocate ampula ne pokriva trakavice, pokriva samo gliste. Trebala bi mačku dati pratel ili carnivet ili neke slične tablete koje pokrivaju i jedno i drugo (imaš u pet centru, daje se 1/4 tablete na 2,5 kg, jedna tableta dođe oko 5 kn) ili možeš uzeti ampulu: http://bayer-veterina.hr/scripts/pag...er_spot-on.php, ta je samo za unutarnje parazite ali ide samo na vet recept i ne znam kada se ponavlja.
Hvala na odgovoru...Mislim da su trakavice jer sam tako iskopala na netu, da one izbacuju clanke I da se mogu naci oko anusa macke, izgled kao riza. Upravo je to. Bayer koji sam mu dala ih je izgleda poterao napolje. Ali ako ih macak polize nista nisam uradila, sve ide iznova Nisam znala da taj Bayer advocate ne ubija trakavice, pokusacu sa tabletama koje ne umem da daaaaam
DramaQueen92 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:15.