Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2012., 21:05   #1001
Quote:
zami98 kaže: Pogledaj post
Ajme majko...
Ne snebivaj se, velik razlog općeg rasapa našeg društva uzrokovan je upravo ovakvim razmišljanjem. Postoji razlika između kriminalca i poštenog čovjeka i to se mora znati.
medo28 is offline  
Old 21.06.2012., 21:16   #1002
Quote:
Trollkiller kaže: Pogledaj post
Očito si temi pristupio puno ozbiljnije od mene pa raspolažeš konkretnim istraživanjima. Podijeli ih s nama.
To je općepoznata činjenica svakome tko nema glavu u američkom dupetu
panacea is offline  
Old 21.06.2012., 21:43   #1003
Quote:
panacea kaže: Pogledaj post
To je općepoznata činjenica svakome tko nema glavu u američkom dupetu
Znači nema izvora, nema istraživanja. Ha, to sam si i mislio. Izlagao si se. Ako je bilo ikakve sumnje, više nema. Nevjerodostojan si. Nemaš ni trunke kredibiliteta. Na tvoje upise se više ne treba osvrtati.
Trollkiller is offline  
Old 21.06.2012., 22:11   #1004
Quote:
panacea kaže: Pogledaj post
Mene zanimaju samo zapadne zemlje. A od zapadnih zemalja, apsolutno nijedna se ne može usporediti s razinom brutalnosti, svake vrste kriminala te postotka nepošteno osuđenih (u kombinaciji s institutom smrtne kazne koja je raritet na civiliziranom Zapadu) s Amerikom.
Istodobno, ni jedna zemlja se ne može pohvaliti sa toliko slobode kao USA, jedno ide sa drugim

Quote:
panacea kaže: Pogledaj post
Ne, ne premlate te i ne muče te čuvari, nego te mlate, muče i siluju drugi zatvorenici. Ne postoji mjesto na zemlji gdje je muška sodomija raširenija nego u američkim zatvorima.
Nešto slično ruskoj vojsci gdje postoji "dedovština", samo što se tamo ode ni kriv ni dužan

Quote:
panacea kaže: Pogledaj post
Neki ljudi su bolesno fiksirani na Ameriku, pa su izgubili perspektivu za sve drugo.
Istina, među njima si i ti, kao i onaj tko je otvorio temu

Quote:
panacea kaže: Pogledaj post
Imam svoje veze, pa sam došao do snimaka što se tebi dogodilo u ćeliji prvog dana. Skvičao si poput ovoga sa tvoga avatara...
Ovdje bi mogao jedan lijep tiket ili bolje odmor od par dana, naporan je ovaj net za pojedince

Quote:
panacea kaže: Pogledaj post
Budući da je poznato da ti isto pišeš mješavinom srpsko-bosanskog, znači li to da i ti težiš istom?
Znam tko sam i što sam, ne treba me tko vagati sa istočne tribine
__________________
Yodais;Srpske novine ne lažu
Tenedor is offline  
Old 21.06.2012., 23:45   #1005
Quote:
Tenedor kaže: Pogledaj post
Znam tko sam i što sam, ne treba me tko vagati sa istočne tribine
Zašto se sramiš svoga podrijetla? Znaš što se kaže o takvim ljudima...
panacea is offline  
Old 21.06.2012., 23:46   #1006
Quote:
Trollkiller kaže: Pogledaj post
Znači nema izvora, nema istraživanja. Ha, to sam si i mislio. Izlagao si se. Ako je bilo ikakve sumnje, više nema. Nevjerodostojan si. Nemaš ni trunke kredibiliteta. Na tvoje upise se više ne treba osvrtati.
Trolu bezobrazni, nije dovoljno samo mi napisati da sam lagao...dokaži mi da nisam u pravu. Mi svi odrasli znamo da je to činjenica, a ti nas razuvjeri ako možeš.
panacea is offline  
Old 22.06.2012., 01:41   #1007
Quote:
panacea kaže: Pogledaj post
Trolu bezobrazni, nije dovoljno samo mi napisati da sam lagao...dokaži mi da nisam u pravu. Mi svi odrasli znamo da je to činjenica, a ti nas razuvjeri ako možeš.
Samo je rekao istinu o tebi, ništa izmišljeno

Quote:
panacea kaže: Pogledaj post
Zašto se sramiš svoga podrijetla? Znaš što se kaže o takvim ljudima...
Znam, u Srbiji ih nazivate "pokatoličeni Srbi"
__________________
Yodais;Srpske novine ne lažu
Tenedor is offline  
Old 22.06.2012., 08:40   #1008
Quote:
panacea kaže: Pogledaj post
...dokaži mi da nisam u pravu. Mi svi odrasli znamo da je to činjenica, a ti nas razuvjeri ako možeš.


Pa valjda se ti trebaš potruditi da si u pravu. Ti si iznio tvrdnju, na tebi je teret dokazivanja

Ako je to 'činjenica' onda valjda možeš podastrijeti jedan izvor. Budući da je to 'činjenica', onda ti to neće biti teško. U protivnom trolaš
__________________
o_O
Cahit is offline  
Old 22.06.2012., 11:12   #1009
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post


Pa valjda se ti trebaš potruditi da si u pravu. Ti si iznio tvrdnju, na tebi je teret dokazivanja
Ja znam da sam u pravu. Recimo kao kad znam da je netko glup. Razuvjeri me da nisi...
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Ako je to 'činjenica' onda valjda možeš podastrijeti jedan izvor. Budući da je to 'činjenica', onda ti to neće biti teško. U protivnom trolaš
Ja sam napisao tvrdnju po čemu su Amerikanci najgori u cijelom zapadnom svijetu.
Sve što ti ili neki drugi dupeuvlakač morate učiniti je da mi navedete jednu jedinu zapadnu zemlju koja je gora po navedenim kriterijima od Amerike

Zadnje uređivanje panacea : 22.06.2012. at 11:21.
panacea is offline  
Old 22.06.2012., 11:32   #1010
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
šalu na stranu, DA,u SAD-u u zatvorima je pakao, ali ruku na srce, ljudi koji tamo završe, nisu bolje ni zaslužili, najvažnije je da imaju pošteno suđenje i da se unaprijed zna kazna,a ne da te jednostavno "pojede mrak" kao u nekim režimima
Mislim da većina JE zaslužila bolje. Nisu svi zatvorenici serijski ubojice i silovatelji. Naime, ne vjerujem da su te trudnice napravile nešto užasno...
Ne smiješ se prema nekome tko je pokrao dućan ili se napušio marihuane ponašati kao prema nekom huliganu silovatelju.
zami98 is offline  
Old 22.06.2012., 11:36   #1011
Quote:
medo28 kaže: Pogledaj post
Ne snebivaj se, velik razlog općeg rasapa našeg društva uzrokovan je upravo ovakvim razmišljanjem. Postoji razlika između kriminalca i poštenog čovjeka i to se mora znati.
Postoji razlika - kriminalac nije pošten čovjek. Ali tu su dva problema:
1)I kriminalac je čovjek i prema njemu se treba odnositi tako
2)Definicija poštenja varira od čovjeka do čovjeka... Za mene je recimo veći kriminalac onaj koji je vezao trudnicu na porođaju, nego ona, koju su vjerojatno uhvatili s maricom u džepu.

Quote:
Tenedor kaže: Pogledaj post
Istodobno, ni jedna zemlja se ne može pohvaliti sa toliko slobode kao USA, jedno ide sa drugim
Da može. Evo recimo Norveška (ili Švedska, ili Finska, ili...) SAD nije država sa najviše slobode na svijetu, shvati to.
zami98 is offline  
Old 22.06.2012., 11:45   #1012
Quote:
panacea kaže: Pogledaj post
Ja sam napisao tvrdnju po čemu su Amerikanci najgori u cijelom zapadnom svijetu.
Činjenica treba bit potkrijepljena dokazom (izvorom). Ti ga ocito nemaš. Čisto laprdanje, kao i ostatak tvojih upisa na ovoj temi.

Neki trolovi su duhoviti. Ti nisi. Gubiti vrijeme nema nikakvog smisla. Pozdrav
__________________
o_O

Zadnje uređivanje Cahit : 22.06.2012. at 11:57.
Cahit is offline  
Old 22.06.2012., 11:57   #1013
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Činjenica treba bit potkrijepljena dokazom (izvorom). Ti ga ocito nemaš. Čisto laprdanje, kao i ostatak tvojih upisa na ovoj temi.
Ja sam iznio tvrdnju. Dokaži da je moja tvrdnja lažna.
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Neki trolovi su duhoviti. Ti nisi. Gubiti vrijeme nema nikakvog smisla. Pozdrav
Znači, ne znaš navesti niti jednu jedinu zapadnu zemlju koja je po navedenim kriterijima gora od Amerike? Naravno da ne znaš kad takva ne postoji.
panacea is offline  
Old 22.06.2012., 12:07   #1014
Quote:
panacea kaže: Pogledaj post
Ja sam iznio tvrdnju. Dokaži da je moja tvrdnja lažna.
Ne poznaješ osnove forumske ni bilo koje druge rasprave. Dokazuje se istinitost iznesene tvrdnje, a ne traži se od drugih da dokazuju neistinost iste. Dakle, teret dokazivanja je na onome koji iznosi tvrdnju

Sve što trebaš je pronaći jedan jedini dokaz koji potkrijepljuje tvoju tvrdnju. Budući da si tako uvjeren u nju, to ti neće biti problem. Idealna prilika da nam dokažeš da si ozbiljan sugovornik, a ne obično laprdalo
__________________
o_O
Cahit is offline  
Old 22.06.2012., 12:20   #1015
Quote:
zami98 kaže: Pogledaj post
Da može. Evo recimo Norveška (ili Švedska, ili Finska, ili...) SAD nije država sa najviše slobode na svijetu, shvati to.
Po čemu? Je li lakše pokrenuti posao u Norveškoj nego SAD-u (ekonomske slobode)? Je li lakše pokrenuti javnu diskusiju o pitanjima vjere u SAD-u ili Švedskoj (vjerske slobode)? Kakav je odnos prema privatnom vlasništvu u SAD-u, a kakav u Finskoj (porezi na posjed i prihode)?

Ne razumijem po čemu je sloboda veća u tim državama nego u SAD-u.

Slažem se da su u nekim zamljama veća socijalna prava (zdravstvo, obrazovanje, naknade za nezaposlene), ali to nema veze sa slobodama. Naprotiv, obično je količina socijalnih prava obrnuto proporcionalna količini sloboda.
medo28 is offline  
Old 22.06.2012., 12:23   #1016
Quote:
SAD nije država sa najviše slobode na svijetu
Po svim definicijama najviše slobode ima upravo u SAD.
USAisfreedom is offline  
Old 22.06.2012., 12:31   #1017
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Ne poznaješ osnove forumske ni bilo koje druge rasprave.
Dokazuje se istinitost iznesene tvrdnje, a ne traži se od drugih da dokazuju neistinost iste. Dakle, teret dokazivanja je na onome koji iznosi tvrdnju
Ne poznaješ osnove zdravog razuma.
Ajmo onda ovako: "ne pada mi na pamet jedna jedina država u zapadnom svijetu koja je po navedenim kriterijima gora od Amerike."
Ti mi navedi samo jednu
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Sve što trebaš je pronaći jedan jedini dokaz koji potkrijepljuje tvoju tvrdnju. Budući da si tako uvjeren u nju, to ti neće biti problem. Idealna prilika da nam dokažeš da si ozbiljan sugovornik, a ne obično laprdalo
Sve što trebaš je pronaći jednu jedinu državu koja potkrijepljuje tvoju tvrdnju da nisam u pravu. Budući da si tako uvjeren u to, to ti neće biti problem.
Idealna prilika da sam sebi dokažeš da si ozbiljan, mi ostali već znamo da si samo laprdalo.
panacea is offline  
Old 22.06.2012., 12:39   #1018
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Po svim definicijama najviše slobode ima upravo u SAD.
Nema:
http://www.freeexistence.org/freedom...&Reverse=false
panacea is offline  
Old 22.06.2012., 12:46   #1019
Po ovoj listi ispada da je najviše ima u Hong Kongu, što je smiješno.

A čak i da je lista mjerodavna (a nije) SAD dobiva visoko 10-o mjesto.
USAisfreedom is offline  
Old 22.06.2012., 12:54   #1020
Quote:
medo28 kaže: Pogledaj post
Slažem se da su u nekim zamljama veća socijalna prava (zdravstvo, obrazovanje, naknade za nezaposlene), ali to nema veze sa slobodama. Naprotiv, obično je količina socijalnih prava obrnuto proporcionalna količini sloboda.
Nije potrebno... Ali ako na taj način pokušavaš opravdati izostanak socijalnih prava u SAD-u, nemoj.
Ako ćemo tako, ja mogu reći da su i socijalna prava jedna vrsta slobode, slobode prema kojoj svaki čovjek može otići na liječenje i ne platiti to masne pare.

Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Po svim definicijama najviše slobode ima upravo u SAD.
Hahahaha, ti si nevjerojatan... Toliko puta ti se kaže da to nije istina, ali ti i dalje nastavljaš svoju priču.
zami98 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:05.