Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2009., 20:22   #1
Planinarski domovi / kuće / skloništa

Ovo je tema o planinarskim objektima općenito.
Kako doći do njih, kako rade, kakva je klopa, smještaj i sve druge informacije vezane uz planinarske objekte pitajte ovdje.

Ako se o nekom objektu povede zanimljiva diskusija (kao u slučaju Risove jazbine), postoji mogućnost izdvajanja u zasebnu temu.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 20:59   #2
uu jako siroka tema, klopa kako gdje. zesce mi je skloniste na samarskim i bjelolasici.
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 21:22   #3
Potpuno novi planinarski dom Ačkova hiža 450 mnv, nalazi se iznad naselja Petrovskog, malog naselja u blizini Krapine, a ispod planine Brezovice 581 mnv, o domu brine istoimeno planinarsko društvo iz Petrovskog, za mog nedavna kratkotrajnog posjeta domaćini su bili zauzeti uređenjem soba u potkrovlju, pa nisam uspio saznati nešto više osim da su za sad otvoreni u proljetno-ljetnim mjesecima (01.04.-31.10.), možete se osvježiti pićem u ugodnom dnevnom boravku s kaminom, ponude hrane također zasad nema, ali vani ima roštilj i dovoljno stolova s klupama, staze na Brezovici su dosta strme, pa se preporučuje izlet u proljeće ili na jesen za suha vremena.

nicola is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 22:46   #4
užas.. ja bih zabranio da domovi izgledaju kao urbane vile...
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 14:55   #5
Meni je najbitnije da je objekt suh, da ima špaher i vodu u blizini.
jabuka008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 21:35   #6
Kako doći do Hunjke, za početnike...

Znamo kako to Puntijarke i do Runolista, ali sad bi nešto novo a nemamo knjizice niti mape
MyNameIsModesty is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 23:43   #7
Kreni Bikčevićevom kao da ćeš prema Puntijarki, ali kad dođeš do nadstrešnice Njivice, nemoj ići lijevo nego desno, piše ti u kojem smjeru je Hunjka. Samo prati markacije, nije teško.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 11:16   #8
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Kreni Bikčevićevom kao da ćeš prema Puntijarki, ali kad dođeš do nadstrešnice Njivice, nemoj ići lijevo nego desno, piše ti u kojem smjeru je Hunjka. Samo prati markacije, nije teško.
Malo iza Njivica dolaziš na makadam s kojeg nakon 500-600 metara skrećeš lijevo u šumu uzbrdo. Ima markacija, ali to je jedino mjesto na kojem možeš fulati ako ne paziš.
conan12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 16:36   #9
ljudi, pozdrav

Jel radi šoićeva i sv. bernard ovih dana i dal se uopće tamo može probiti. Koliko ima snijega gore?
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 18:56   #10
Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
ljudi, pozdrav

Jel radi šoićeva i sv. bernard ovih dana i dal se uopće tamo može probiti. Koliko ima snijega gore?
Šoićeva ti radi svaki dan osim, čini mi se ponedjeljka kad valjda peru suđe od nedjelje to mi dođe ko samoborska Puntijarka pa tam baš i nejdem, Bernard ti je uvijek sigurniji u nedjelju, ponekad znaju zakazat no kako bi trebalo bit solidno vrijeme vjerujem da su se i oni zaželjeli malo zimskih radosti, klope nema, možeš dobit topli čaj, a ak si pristojan možda dobiš i onaj čaj od hmelja
nicola is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 21:49   #11
Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
ljudi, pozdrav

Jel radi šoićeva i sv. bernard ovih dana i dal se uopće tamo može probiti. Koliko ima snijega gore?
Šoićeva radi, a već prije desetak dana je snijega bilo sasvim fajn.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 01:30   #12
Planinarski dom putalj u Kaštel Sućurcu


http://www.hpd-kozjak.com/readarticle.php?article_id=9


Članak iz Slobodne Dalmacije

http://www.slobodnadalmacija.hr/Mali...5/Default.aspx
__________________
razumin ja tebe, al razumi i ti mene
tramak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 13:46   #13
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Šoićeva radi, a već prije desetak dana je snijega bilo sasvim fajn.
a koliko je to sasvim fajn ??
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 13:47   #14
Quote:
nicola kaže: Pogledaj post
Šoićeva ti radi svaki dan osim, čini mi se ponedjeljka kad valjda peru suđe od nedjelje to mi dođe ko samoborska Puntijarka pa tam baš i nejdem, Bernard ti je uvijek sigurniji u nedjelju, ponekad znaju zakazat no kako bi trebalo bit solidno vrijeme vjerujem da su se i oni zaželjeli malo zimskih radosti, klope nema, možeš dobit topli čaj, a ak si pristojan možda dobiš i onaj čaj od hmelja
a čaj od pelina? Taj čaj više volim
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 13:49   #15
Ak dobro kužim stvari, na Platku su dva planinarska doma. Po čemu se razlikuju, koji je "bolji", po čemu i za što?

Ne treba mi spavanje, nego okrijepa/klopa/pijača nakon Snježnika.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 15:47   #16
Ja sam bio jednom tamo, i došao sam biciklom iz Gornjeg Jelenja. Prvo smo došli do manjeg doma u šumi (kako god da se zove), ali pošto smo došli u sumrak, i taman su neki pijanci odlazili od tamo + gazdarica sa kćeri (ili pomagaćicom) je djelovala psihodelično, a i šuma je bila u mraku, pa smo pobjelgli od tamo u veliki dom za skijaše. Tamo nije bilo loše, a poslije sam negdje pročitao da mali dom ima bolju hranu
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 22:25   #17
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
.... a poslije sam negdje pročitao da mali dom ima bolju hranu
Bili smo u malom, hrana je vrlo dobra, no preporuka o odličnoj štrudli od jabuka završila je - zagorjelim štrudlama.

Naravno, povremeni gafovi i nezgode svakome se mogu dogoditi, trebalo bi samo provjeriti nekako ne događa li se to njima češće.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 18:42   #18
Evo ga, ovo bi/je trebao biti novi, obnovljeni dom na Guslici. Iako su propašću Snježnika i njegovog predivnog doma mnogi mislili kako će nam vrhovi Gorskog Kotara postati groblja propalih građevina izgleda da se nešto kreće.
ALI!!! Jesem ti "ali".
Dom je zaključan, izgleda kao privatiziran i nemojte se slučajno zafrknuti misleći da ćete se u njemu skloniti u slučaju kiše kao mi jučer.
Poljubili smo vrata, pokisli i na kraju se sklonili u "vilu propuh" dijela tunela ispod doma gdje je srećom bilo mjesta za skloniti se na kraće vrijeme.

Zanima me, zna li netko, hoće li Guslica stvarno krenuti prema statusu planinarskog doma kako je svojedobno najavljivano ili će postati privatno tulumarište određene skupine nepoznatih ljudi koje ćemo gore susretati jednom, dva puta godišnje kad se dovezu hrpom džipova okrenuti janjetinu ili prasetinu...?

Evo kako to izgleda sad:









monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 20:05   #19
Quote:
monty-zg kaže:
Evo ga, ovo bi/je trebao biti novi, obnovljeni dom na Guslici. Dom je zaključan, izgleda kao privatiziran
Mi bili zimus po cesti, pokraj nas prosao Puch s tri covjeka, nakon sto su prekontrolirali stranje smo ih sreli na njihovom silasku; navodno je murja preuzela objekt (znaci zatvorenog tipa)

Pozdrav, Cobra
toni_cobra is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 08:45   #20
"Novo skloniste" za planinare

Jucer, slucajno, gledam dnevnik NoveTV
(http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/a...adredzene.html) i ne mogu vjerovati:

Da li na grupi postoji neki "nounar" da mi objasni koliko glup netko mora biti da prozvakava tudju vijest a bez da provjeri (parafraza) drugu stranu planine.
Novi list je tu obavijest objavio prosli tjedan, ali naravno, nakon sto su, davno, Vedrani Simicevic dopustili da napise sve o Snjezniku i devastaciji, uz pomoc te iste ravnateljeve spodobe. Bas me zanima sto bi njima trebao znaciti termin "skloniste", jel ce tamo sklanjati trofeje ili nesto drugo.

Pozdrav, Cobra
toni_cobra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:56.