Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2012., 22:04   #3541
Moja prva poruka na ovoj temi.

Opsežno, opsežno, opsežno... Molim pomoć odkud krenuti? Što početi čitati, koje stranice, gdje se informirati? Ima li gdje za pročitati taj Sporazum sklopljen između Kanade i Hrvatske.

Kao što vidite na samom sam početku. Ono što jedino zasad znam je da je meni i suprugu prekipjelo. Oba dva smo imali neodređene ugovore i dobre poslove, oba dva dobili otkaze. Ne vidimo budućnost ni perspektivu u HR. Imamo malu kćer pa ta malo komplicira situaciju. Ja imam relativno traženu struku, poprilično iskustvo i dobre reference. Vidim da se specijalisti mog faha u Kanadi traže (Quality assurance i Food safety) i relativno su dobre plaće.

Što sve trebam znati za početak, javljam li se uopće na dobrom threadu na forumu ili trebam na neki drugi? Sve informacije su dobrodošle.

Ideja postoji. Treba ju razraditi. Hrvatskoj još dajemo ljetnu šansu, a onda više mislim da će nam strpljenje ishlapiti...

Hvala svima...
__________________
...sve pokriva, sve vjeruje, svemu se nada, sve podnosi, ljubav nikad ne prestaje...I. i J. <3
drea_zg is offline  
Old 12.04.2012., 22:54   #3542
Quote:
Exorcist kaže: Pogledaj post
Kao što sam već rekao.....ako vas itko traži novce za sređivanje dozvola i papira zaboravite to.
Imate puno kompanija koje traže radnike pa šaljite mailove,izbjegavajte agencije za zapošljavanje možete vi to i sami ako stvarno želite.


Šaljen ja svaki dan, na ovoj stranici ca.indeed.com ima svakodnevno novih poslova i javljan se za dvi struke, niko još nije odgovorija, doduše natječaji još traju...vidit ćemo...
zaratino81 is offline  
Old 12.04.2012., 23:02   #3543
Quote:
drea_zg kaže: Pogledaj post
Moja prva poruka na ovoj temi.

Opsežno, opsežno, opsežno... Molim pomoć odkud krenuti? Što početi čitati, koje stranice, gdje se informirati? Ima li gdje za pročitati taj Sporazum sklopljen između Kanade i Hrvatske.

Kao što vidite na samom sam početku. Ono što jedino zasad znam je da je meni i suprugu prekipjelo. Oba dva smo imali neodređene ugovore i dobre poslove, oba dva dobili otkaze. Ne vidimo budućnost ni perspektivu u HR. Imamo malu kćer pa ta malo komplicira situaciju. Ja imam relativno traženu struku, poprilično iskustvo i dobre reference. Vidim da se specijalisti mog faha u Kanadi traže (Quality assurance i Food safety) i relativno su dobre plaće.

Što sve trebam znati za početak, javljam li se uopće na dobrom threadu na forumu ili trebam na neki drugi? Sve informacije su dobrodošle.

Ideja postoji. Treba ju razraditi. Hrvatskoj još dajemo ljetnu šansu, a onda više mislim da će nam strpljenje ishlapiti...

Hvala svima...
na vecinu tvojih pitanja je odgovoreno n-puta na ovom forumu, pa je moj savjet da procesljas postove.....kad negdje zapnes, tu smo
šatro gospon is offline  
Old 13.04.2012., 12:15   #3544
Pozdrav svima,

Pročitala sam hrpu toga na ovoj i drugoj temi o Kanadi, ali nisam baš našla primjere ljudi koji su aplicirali kao skilled workeri (zanimanje koje nije na deficitarnoj listi) uz ponudu za posao. Koliko je uopće realno uspjeti takvo nešto?
Dečko i ja oboje radimo u IT-u (4 i 7 godina iskustva), imamo faks (FER i FOI, oni bi trebali biti priznati ako sam dobro shvatila?) i određene certifikate vezane za posao koji radimo.
Zbog toga nisam sigurna koliko bi nam se isplatilo otići u kanadu preko recimo working holiday vize i raditi kao konobari ili bilo što, probati od tamo naći nešto u struci i aplicirati za dalje?
Znate li uopće kakvo je stanje s poslovima u informatici (unix, linux, oracle database...).
Ima li netko tko je uspio dobiti FSW vizu s prethodnom ponudom za posao u informatici?

Ono što još nisam skužila je - je li bolje da oboje tražimo vizu, ili bi bilo bolje da smo u braku, a da onda samo jedno (s više iskustva i znanja) traži posao, a drugo ide kao partner i onda tamo traži posao?

Hvala na pomoći
touch_of_pink is offline  
Old 14.04.2012., 22:45   #3545
zainteresovani

Quote:
lig kaže: Pogledaj post
Bok svima,



Nov sam na ovom forumu i javljam vam se iz Vancouver-a.

Svi ste mozda culi za novi sporazum koji je potpisan izmedju Kanade i Hrvatske o mogucnosti zvanicnog boravka i rada u Kanadi za Hrvate ili u Hrvatskoj za Kanadjane u dobi od 18-35 godina,do godinu dana.

Sa obzirom da smo u nasoj firmi,ovdje u Vancouver-u i do sada imali uvijek dosta ljudi iz nasih krajeva koji su radili sa nama i naravno mucili se zajedno sa njima sredjivajuci papire,sa ovim zakonom ce sada biti mnogo lakse dobiti zvanican status u Kanadi i naravno zaraditi neki novac onima koji to zele.

Nasa firma se bavi odrzavanjem kuca i stanova,to je najkrace objasnjenje.
Sa obzirom da su vlasnici stanova ili kuca o kojima ja govorim uglavnom kupili nekretnine kao investiciju u "najboljem gradu na svijetu",a oni sami zive svugdje po svijetu mi smo ti koji vodimo brigu o njihovim nekretninama osobito u vrijeme kada su iznajmljene.

Znaci ciscenje,kosenje trave,sitne popravke etc...

Uglavnom minimalna pocetna satnica koju smo placali nasim djelatnicima je $12 dolara/sat

Ukoliko bi netko iz HR htio doci u Vancouver,raditi,uciti jezik,vidjeti da li je dijaspora za njega te eventualno pokusati nakon isteka te prve godine i ostati tu ja nudim opciju.

Naravno bilo bi odlicno ako bi bilo barem tri osobe koje se uz to i poznaju pa da mogu dijeliti stan jer su onda troskovi zivota puno manji a upravo je to i broj ljudi koji bi nama trebao za sada.

Takodjer zelim napomenuti da niti mene kao poslodavca niti osobu koja ce raditi kod nas nista ne veze,sto znaci da ako netko nadje drugi posao moze ici bez problema sve dok traje ta godina.

Nama je cilj naci ljude koji ce ostati sa nama taj period jer na taj nacin smo svi profitirali.

Dobro smo poznati kako u Vancouver-u tako i u nasoj hrvatskoj zajednici ovdje i naravno preporuke za nasu tvrtku cemo vrlo rado proslijediti zainteresiranim ljudima.

Postavljam ovaj topic samo da vidim ima li interesa kod nas za dolazak ovdje i ukoliko se pokaze da ima spreman sam objasniti ljudima sve pojedinosti oko dolaska ukljucujuci svakako i nase upoznavanje u HR prije dolaska u Kanadu.

Hvala
Pozdrav,
jako sam zainteresiran za odlazak u Kanadu,zanima me da li je još uvijek tražite radnike sa ovih krajeva,pošto je to najjednostavniji način za odlazak.Nov sam ovdje,

Hvala.[/QUOTE]

i ja sam veoma zainteresovan
arhavin is offline  
Old 15.04.2012., 03:42   #3546
Quote:
zeljkoCro kaže: Pogledaj post
Ovaj post je napisan od van-zag 31.08.2010. i vise se nije pojavil,nakon skoro dvije godine pojavljuje se kao copy paste...
Ja bih preporucio svima koji dolaze da se klone firmi u vlasnistvu Hrvata. Mislim, bas me briga tko ce gdje i kako raditi, ali ja bih iz vlastitog iskustva preporucio da si nadjete posla kak spada. Ove kojekakve biznismene koji za rad u gradjevini za 12 dolara po satu traze ljude po forumu izbjegavao bih u sirokom luku i ne bih se s njima petljao niti "za prvu ruku."
kradljivac is offline  
Old 15.04.2012., 19:40   #3547
odlazak

pozdav svima na početku..

iako će većina reći čitaj postove molio bi da shvate da je postova toliko da čovjek gubi razum meni je 38 godina i nikako ne mogu na WH nego moram na drugačiji način pronaći posao..
molio bi informaciju da li je moguće doći turistički i tražiti posao pa kada se nađe onda rješavati papire... da li je u tom slučaju moguće rješavati papire i tamo preko naše ambasade?
preko 15 godina sam u auto/moto branši ali sa sss ali i sa managerskim funkcijama... i sa direktorskim i vlasničkim iskustvom gdje sam bilježio super rezultate dok nije kriza došla.. koliko je to pozitivno za eventualni posao u torontu kada imam samo sss?
iskreno bi molio pomoć sa informacijama... prvo i osnovno da li je moguće doći turistički i onda tražiti posao i da li za ostanak od 6 mjeseci moram imati neko osiguranje da sam negdje smješten ili mogu iznajmiti svoj stan i tražiti tamo posao tih 6 mjeseci?
nadam se da neće biti ljutnje i da ćete odgovoriti jer čitam tjednima postove pa ne nailazim na ovakve slučajeve ili sam čitao u polusnu..

pozdrav i unaprijed hvala
zj01 is offline  
Old 15.04.2012., 21:36   #3548
Mozda vas interesira nesto specificno i relativno brzo: soferi kamiona na duge relacije u Saskatchewan. Dovoljna je SSS i solidno znanje engleskog.
To ide preko Provincial Nominee Program.
Vise informacija na ovoj stranici gdje na lijevo ima linkova i za druga zanimanja:

http://www.saskimmigrationcanada.ca/trucker

Za vecinu profesija trazite direktno po provincijama i to vecinom Sask, Manitoba i Alberta koje dozivljavaju pravi ekonomski boom.

Ontario je jedina provincija koja za sada nema vlastitu immigraciju vec samo federalnu.

Trudite se da dodjete na LEGALNI nacin jer su vam tako sanse najbolje.
Nemojete iznevjeriti povjerenje jer ce Canada opet uvesti turisticke vize kao sto su to ucinili Chesima zbog silnih Roma koji su dosli i ostali u Canadi.

Od nedavno se ne isplati stupiti u brak "zbog papira" jer nakon razvoda nemate pravo dovesti novog partnera punih 5 godina.
I ne, nije Canada ostra vec to radi pod pritiskom gradjana (narocito Indijaca i Pakistanaca) koji su masovno bili prevareni laznim brakovima.

Pozdrav i sretno!
__________________
Stuck in the middle of nowhere.
Air is offline  
Old 15.04.2012., 22:55   #3549
Ma nisam ni mislio ilegalno ali teško će me netko zaposliti i ponuditi posao preko neta a da nisam tamo... Ja želim naći posao jer bez njega cu teško dobiti dozvolu za rad a mislim da bi ga lakše našao ako bi ga direktno tamo tražio..
Zato i mislim prvo doći turistički i tražiti posao pa kada ga nađem onda rješavati papire sa poslodavcima.. Zanima me koliko mogu dugo turistički biti tamo? 6 mjeseci? I da li moram dokazati da sam kod nekog? Ako tražim posao preko neta neću ga nikada dočekati.. Jer jedino sa poslom mogu dobiti radnu dozvolu..
Radio sam u auto salonima od dostavljaca do direktora prodaje i postprodaje i znam engleski... Spreman sam raditi bilo sto u početku ali bi volio pronaći u toj branši kasnije posao jer je to u čemu mogu postići rezultat.
Zanima me da li mogu dok sam tamo tražiti posao i kada ga nađem iz Kanade rješavati radnu dozvolu i dok sam turistički tamo moram li dokazivati smještaj?

Hvala opet..
zj01 is offline  
Old 15.04.2012., 23:53   #3550
Quote:
zj01 kaže: Pogledaj post
Ma nisam ni mislio ilegalno..
Nisam te citirala i nisam odgovorila tebi licno.

Pravila za imigraciju postoje i kojih 250 000 godisnje uspije doci u Canadu legalno... Naravno da su strpljivi...Naravno da cekaju ...
A ti, pametan(!), bi to preskocio i pokusao drugim nacinom ... I nije ilegalno !?!

Posao preko neta se moze naci. Nije istina da samo s poslom mozes dobiti radnu dozvolu.
Mozes dobiti i stalni boravak bez garantiranog posla .. u Quebecu, na primjer.

Postoje i deficitarna zanimanja koje Canada trazi na sve strane - medicinske sestre, na primjer.

Da se poslodavac i zaljubi u tebe ne ovisi sve o njoj/njemu vec i o LMO i mora dokazati da taj posao nitko od Kanadjana nije voljan raditi.

Ponavljam - najbolje sanse su preko provincijskih programa jer Canada trenutno ima kojih 160 000 molbi samo u SW kategoriji za rijesiti ... i to nakon sto ce vratiti kojih 300 000 nerijesenih molbi primljenih prije 2008 godine.

Od nedavno ekonomska situacija najvise utjece na immigraciju i trazena zanimanja imaju prednost dok drugi moraju cekati.

Pozdrav
__________________
Stuck in the middle of nowhere.

Zadnje uređivanje Air : 16.04.2012. at 00:01.
Air is offline  
Old 16.04.2012., 15:01   #3551
Quote:
Air kaže: Pogledaj post
Nisam te citirala i nisam odgovorila tebi licno.

Pravila za imigraciju postoje i kojih 250 000 godisnje uspije doci u Canadu legalno... Naravno da su strpljivi...Naravno da cekaju ...
A ti, pametan(!), bi to preskocio i pokusao drugim nacinom ... I nije ilegalno !?!

Posao preko neta se moze naci. Nije istina da samo s poslom mozes dobiti radnu dozvolu.
Mozes dobiti i stalni boravak bez garantiranog posla .. u Quebecu, na primjer.

Postoje i deficitarna zanimanja koje Canada trazi na sve strane - medicinske sestre, na primjer.

Da se poslodavac i zaljubi u tebe ne ovisi sve o njoj/njemu vec i o LMO i mora dokazati da taj posao nitko od Kanadjana nije voljan raditi.

Ponavljam - najbolje sanse su preko provincijskih programa jer Canada trenutno ima kojih 160 000 molbi samo u SW kategoriji za rijesiti ... i to nakon sto ce vratiti kojih 300 000 nerijesenih molbi primljenih prije 2008 godine.

Od nedavno ekonomska situacija najvise utjece na immigraciju i trazena zanimanja imaju prednost dok drugi moraju cekati.

Pozdrav

za FSW:

3152 Registered Nurses (Cap reached)

http://www.cic.gc.ca/english/immigra...tions.asp#list

za PNP programe je mozda drugacije, nisam provjeraval
šatro gospon is offline  
Old 16.04.2012., 15:02   #3552
Quote:
Air kaže: Pogledaj post
Ontario je jedina provincija koja za sada nema vlastitu immigraciju vec samo federalnu.
i ontario ima PNP

http://www.ontarioimmigration.ca/en/pnp/index.htm
šatro gospon is offline  
Old 17.04.2012., 20:58   #3553
nije sve bas tako lako

Nije mi bila namjera pisati ali kad vidim sta se sve pise moram. Kao prvo ako imate namjeru traziti poso u vasoj struci prvo provjerite da li se vasa skola apsolutno priznaje. Jer ako nije ostaje vam oponovo u skolu koja dosta kosta npr. medicinska sestra koje traze ali ne priznaju HR skolu kosta oko 30000 dol. a onda volontiraj da imas iskustvo a to sve kosta vremena i para ali ko zeli moze.Morate kad trazite posao paziti dali je to drzavni posao za vladu jer oni traze ali 99% ne vas jer tu rade njihovi ljudi a malo ili nimalo novokonponovani CANADJANI. Inace i ovde je kriza pogotovo Ontario . Za 10.25 $ na sat moze se naci ali morate imati neke papire jer na crno mozete naci u gradjenistvu mozda za pocetak 12$ po onda malo pomalo navise. Molim vas shvatite da ove svaka ptica svom jatu leti, kinez gura kineza ,indijac indijca i tako.Uci u neki krug je tesko a negdje i nemoguce. Nemojte da vas zavarava osmjeh gdje god dodjete jer to je dio posla i ta ljubaznost zna da kosta, znam iz zadnji 10 godina ovde.Sta su stari ljudi rekli dva puta mjeri a jednom sijeci to vazi ovde. aiza sebe ako i dodjete ostavite prostora jer nikad se nezna STA AKO??
cipko is offline  
Old 17.04.2012., 23:42   #3554
Quote:
cipko kaže: Pogledaj post
Nije mi bila namjera pisati ali kad vidim sta se sve pise moram. Kao prvo ako imate namjeru traziti poso u vasoj struci prvo provjerite da li se vasa skola apsolutno priznaje. Jer ako nije ostaje vam oponovo u skolu koja dosta kosta npr. medicinska sestra koje traze ali ne priznaju HR skolu kosta oko 30000 dol. a onda volontiraj da imas iskustvo a to sve kosta vremena i para ali ko zeli moze.Morate kad trazite posao paziti dali je to drzavni posao za vladu jer oni traze ali 99% ne vas jer tu rade njihovi ljudi a malo ili nimalo novokonponovani CANADJANI. Inace i ovde je kriza pogotovo Ontario . Za 10.25 $ na sat moze se naci ali morate imati neke papire jer na crno mozete naci u gradjenistvu mozda za pocetak 12$ po onda malo pomalo navise. Molim vas shvatite da ove svaka ptica svom jatu leti, kinez gura kineza ,indijac indijca i tako.Uci u neki krug je tesko a negdje i nemoguce. Nemojte da vas zavarava osmjeh gdje god dodjete jer to je dio posla i ta ljubaznost zna da kosta, znam iz zadnji 10 godina ovde.Sta su stari ljudi rekli dva puta mjeri a jednom sijeci to vazi ovde. aiza sebe ako i dodjete ostavite prostora jer nikad se nezna STA AKO??

Slazem se da dosta stvari ali na ovom forumu ljudi ne zele i ne vole cuti tu stranu...takodjer uzmi u obzir da je situacija u HR jako losa i da kako je ovdje, jos uvjek je mnogo bolje nego u HR, barem buducnost izgleda bolje.

Sto se tice Ontaria, zar ovdje nema dosta nasih da pomognu barem kroz forum ili za pocetak kada dodju. Kad kazem nasih mislim na one koji su dosli u zadnjih destak ili petnaestak godina, ne na one sa trideset i vise, od njih nema kruha...
Ivo R is offline  
Old 18.04.2012., 02:06   #3555
Quote:
šatro gospon kaže: Pogledaj post

Kako sam ja razumjela Ontario tek sada pregovara za stalnu imigraciju jer su svi kratkotrajni ugovori istekli.

Vrlo svjeza vijest:
http://news.ontario.ca/mci/en/2012/0...-strategy.html
__________________
Stuck in the middle of nowhere.
Air is offline  
Old 18.04.2012., 17:02   #3556
Quote:
Ivo R kaže: Pogledaj post
Slazem se da dosta stvari ali na ovom forumu ljudi ne zele i ne vole cuti tu stranu...takodjer uzmi u obzir da je situacija u HR jako losa i da kako je ovdje, jos uvjek je mnogo bolje nego u HR, barem buducnost izgleda bolje.

Sto se tice Ontaria, zar ovdje nema dosta nasih da pomognu barem kroz forum ili za pocetak kada dodju. Kad kazem nasih mislim na one koji su dosli u zadnjih destak ili petnaestak godina, ne na one sa trideset i vise, od njih nema kruha...
Pa naravno da ljudi nezele cut “losija” iskustva o njihovoj ideji o zivotu u kanadi. Svak se uvati za dobra I pozitivna iskustva I to je to.
Otrijeznjenje I realnost stize za koju godinu, jednostvno je tako.
Netreba ljude plasit, al slazem se da treba davat realnu sliku. Pogled sa obe strane medalje…

Recimo – ovo o 30 000$ za diplomu med. sestre –jednostavno nije istina. Nema nikakve veze sa istinom. Za usporedbu, masters studij tehnicke struke za ne-drzavljane na nekom boljem
Ontarijskom university kosta 15 – 18 000$ za 3 – 4 semestra. A (skoro) svaka struka ovdje ima priliku verificirat diplomu I radno iskustvo, uz neke uvjete – naravno.

I dalje, svak ko zeli – ovdi ce nac posa, I bit placen za njega. to je samo po sebi veeeelika stvar u odnosu na hrvatsku. A dokle ce ko doc….ovisi o njemu. Kanada definitivno daje priliku svima (zivia WH )
__________________
mog mora nema i neznam sta da radim....
tipST is offline  
Old 18.04.2012., 20:10   #3557
Zaposlenje u kanadi

Pozdrav svim korisnicima ovog foruma s ovom temom!!
pitanje? može li me itko uputit na stranicu vezano s poslom kamenoklesar,keramičar ili slićno za rad u Kanadi...Nemam pojma di to nać pod kojom rubrikom, .A s ostalim uvijetima i procedurama o odlasku u tu zemlju već sam upoznat.
U naprijed se zahvaljujem na svakoj pomoći!!!!
marijorajn is offline  
Old 18.04.2012., 20:24   #3558
Quote:
marijorajn kaže: Pogledaj post
Pozdrav svim korisnicima ovog foruma s ovom temom!!
pitanje? može li me itko uputit na stranicu vezano s poslom kamenoklesar,keramičar ili slićno za rad u Kanadi...Nemam pojma di to nać pod kojom rubrikom, .A s ostalim uvijetima i procedurama o odlasku u tu zemlju već sam upoznat.
U naprijed se zahvaljujem na svakoj pomoći!!!!
Evo imaš ovdje nešto..



http://edmonton.kijiji.ca/f-jobs-W0QQCatIdZ45
Maxx 22 is offline  
Old 18.04.2012., 20:29   #3559
zaposlenje u kanadi

Hvala!!!
marijorajn is offline  
Old 18.04.2012., 20:32   #3560
Quote:
marijorajn kaže: Pogledaj post
Pozdrav svim korisnicima ovog foruma s ovom temom!!
pitanje? može li me itko uputit na stranicu vezano s poslom kamenoklesar,keramičar ili slićno za rad u Kanadi...Nemam pojma di to nać pod kojom rubrikom, .A s ostalim uvijetima i procedurama o odlasku u tu zemlju već sam upoznat.
U naprijed se zahvaljujem na svakoj pomoći!!!!
trazi pod "masonry" "stone mason" "tile setter" "tile flooring" "ceramic flooring"
šatro gospon is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:04.