Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2012., 14:23   #761
Quote:
credica kaže: Pogledaj post
Hvala ti...ja čekam i nadam se...
a testiranje?
Balbala is offline  
Old 05.07.2012., 14:30   #762
Quote:
Balbala kaže: Pogledaj post
a testiranje?
Valjda je samo razgovor, tako mi je mail mrav napisao, da je pozvan na razgovor.
Jesu se tebi javili?
credica is offline  
Old 05.07.2012., 14:44   #763
ne
Balbala is offline  
Old 05.07.2012., 15:41   #764
Moze, molim, netko tko je bio danas na testiranju na Ministarstvu financija, ponesto o tome?

Hvala!
klif is offline  
Old 05.07.2012., 16:06   #765
Quote:
klif kaže: Pogledaj post
Moze, molim, netko tko je bio danas na testiranju na Ministarstvu financija, ponesto o tome?

Hvala!
Napisah na temi Testiranja za posao u hrvatskim firmama.
__________________
"DON'T PANIC"
Izmaglica is offline  
Old 05.07.2012., 19:00   #766
Quote:
ssanjo kaže: Pogledaj post
vidim da dosta vas ovdje pise o ovjeravanju zaduznica,to je po starom zakonu ali po novom zakonu je cak i kaznjivo,tako da nemorate ovjeravat nikakve zaduznice, a ako ce vas poslodavac to trazit slobodno se pozovite na novi zakon ili se obratite svojim savjetnicima sa hzz-a,neka posalju inspekciju...to znam iz provjerenih izvora..tako da samim time nema ni nikakvog vraćanja novaca u slučaju da odete prije isteka godine dana
hvala na ovoj informaciji. Ja sam prišla za jedno poduzeće najtječaj/stručno usavršavanje i nisam došla još do te faze ali nazvati ću svoju savijetnicu te se informirati o svim detaljima.
dodoaaa is offline  
Old 05.07.2012., 21:42   #767
Razgovor sutra u 11h u HZMO, a u 11:30h testiranje u Min fin, ha ha ha
nisu daleko, ali je pitanje hoću li stići na oboje
malimrav85 is offline  
Old 05.07.2012., 22:43   #768
Quote:
malimrav85 kaže: Pogledaj post
Razgovor sutra u 11h u HZMO, a u 11:30h testiranje u Min fin, ha ha ha
nisu daleko, ali je pitanje hoću li stići na oboje
Bar su te pozvali na razgovor u mirovinsko.. mene nisu :/ nazovi ih ujutro ili odi prije i prime te možda prije kada im objasniš
dodoaaa is offline  
Old 06.07.2012., 10:08   #769
Quote:
ssanjo kaže: Pogledaj post
vidim da dosta vas ovdje pise o ovjeravanju zaduznica,to je po starom zakonu ali po novom zakonu je cak i kaznjivo,tako da nemorate ovjeravat nikakve zaduznice, a ako ce vas poslodavac to trazit slobodno se pozovite na novi zakon ili se obratite svojim savjetnicima sa hzz-a,neka posalju inspekciju...to znam iz provjerenih izvora..tako da samim time nema ni nikakvog vraćanja novaca u slučaju da odete prije isteka godine dana
hvala na ovoj informaciji, ali oni koji su potpisali zadužnice dakle prije ovog novog zakona, oni moraju vratiti novce ako odu prije isteka godine dana, ili ne?
lilyp is offline  
Old 06.07.2012., 18:42   #770
Ima pitanje u vezi stručnog osposob. Novi Zakon daje mogućnost da i mi koji imamo radnog staza do 1.god. izvan struke, (ja imam 4.mj.) možemo ići na stručno osposob.
Diplomirani sam pravnik, u toj struci nemam radnog staža, no s obzirom na ta 4.mj. radnog staža poslodavac mora za mene plačati zdravstveno i osiguranje na radu cc 457,00 kn. Sad su bili svi natječaji samo za one koji nemaju ništa radnog staža upravo zato jer Zakon daje na volju poslodavcu da odabere koga će uzeti, iz navedenog proizlazi da mi koji imamo nešto radnog staža nemamo šanse doći na red. Da li ima netko tko je u zamolbi ponudio da će si sam plačati zdrvstveno samo da dobije mogučnost da volon.i položi DSI? Jer ima nekih koji su tako dogovorili s poslod.al to je većinom za prof.koji rade u školi, za državne službe jos nisam čula. Drugi način da dođem do toga za sad ne vidim
megi.iur is offline  
Old 07.07.2012., 00:50   #771
evo, prva firma koja to ne bi trebala provodit dobila odobrenje za stručno osposobljavanje bez zasnivanja radnog odnosa iliti PBZ... navodno je još banaka izrazilo želju za ovakim oblikom besplatne radne snage, tako da će bit posla
Tozy is offline  
Old 07.07.2012., 00:58   #772
ej, ja malo zalutah , ali da pitam ako tko zna..zanima me tko ima prednost zapošljavanja - diplomirani učitelj sa pojačanim glazbenim i položenim stručnim ili prof glazbene umjetnosti diplomirao na Muzičkoj akademiji i sad je pripravnik. treba mi informacija zbog skore prijave na natječaj koji je vjerojatno namješten..pa da se znam borit
zubicvila111 is offline  
Old 07.07.2012., 17:04   #773
Quote:
zubicvila111 kaže: Pogledaj post
ej, ja malo zalutah , ali da pitam ako tko zna..zanima me tko ima prednost zapošljavanja - diplomirani učitelj sa pojačanim glazbenim i položenim stručnim ili prof glazbene umjetnosti diplomirao na Muzičkoj akademiji i sad je pripravnik. treba mi informacija zbog skore prijave na natječaj koji je vjerojatno namješten..pa da se znam borit
ako je u pitanju osnovna škola, u jednakoj ste poziciji, ako je u pitanju srednja, profesor ima prednost tj. učitelj tamo ne bi niti smio raditi. pročitaj zakon o osnovnm/srednjem školstvu, pripremi se i nedaj se. sretno!!!!
little.princess is offline  
Old 07.07.2012., 23:46   #774
Quote:
Tozy kaže: Pogledaj post
evo, prva firma koja to ne bi trebala provodit dobila odobrenje za stručno osposobljavanje bez zasnivanja radnog odnosa iliti PBZ... navodno je još banaka izrazilo želju za ovakim oblikom besplatne radne snage, tako da će bit posla
Katastrofa.
Pa ako itko danas pozitivno posluje, pa to su banke, stvarno je ogavno da više ni oni ne žele svojim pripravnicima davati normalne pripravničke plaće.
Ruralna is offline  
Old 08.07.2012., 09:51   #775
je l netko zna kako funkcionira odrađivanje stručnog osposobljavanja u nastavi? dobiješ mentora ili sam držiš nastavu?
__________________
nema mere, nema granice kad počnem da serem
claudine is offline  
Old 08.07.2012., 11:26   #776
Ima li tko ideju kako bi mogao izgledati razgovor u mfin?
Gledam po forumu, neki pišu da su imali stručna pitanja, neki su imali samo razgovor...
Ima li netko da je ostao u čet ili pet nakon testiranja na razgovoru da napiše kako je to otprilike izgledalo?
__________________
"DON'T PANIC"
Izmaglica is offline  
Old 08.07.2012., 17:34   #777
Da li strucno osposobljavanje mora biti rad od 8 sati dnevno? Da li je moguc dogovor sa poslodavcem/mentorom za npr. rad na pola radnog vremena, odnosno da li to ovisi o poslodavcu/mentoru ili je zakon neovisno o kojoj se djelatnosti i struci radi isti i bas mora biti 8 sati dnevno, 5 dana u tjednu?
Ako netko zna nesto vise o tome, molim da napise. Hvala!
__________________
do not disturb
Azar'i is offline  
Old 08.07.2012., 23:17   #778
Quote:
Azar'i kaže: Pogledaj post
Da li strucno osposobljavanje mora biti rad od 8 sati dnevno? Da li je moguc dogovor sa poslodavcem/mentorom za npr. rad na pola radnog vremena, odnosno da li to ovisi o poslodavcu/mentoru ili je zakon neovisno o kojoj se djelatnosti i struci radi isti i bas mora biti 8 sati dnevno, 5 dana u tjednu?
Ako netko zna nesto vise o tome, molim da napise. Hvala!
Ja sam dobila stručno usavršavanje i radi se puno radno vrijeme + nekad subote.. to se vodi kao pravo radno mjesto/vrijeme ali ovisi i o poslu, ovisi gdje i kod koga ćeš raditi ali generalno je to kao i svako radno mjesto
dodoaaa is offline  
Old 09.07.2012., 01:37   #779
[QUOTE=lilyp;40304730]hvala na ovoj informaciji, ali oni koji su potpisali zadužnice dakle prije ovog novog zakona, oni moraju vratiti novce ako odu prije isteka godine dana, ili ne?[/QUOT

e to nisam sigurna,al mislim da moraju,jer je tako očito bilo po starom zakonu..
ssanjo is offline  
Old 09.07.2012., 09:14   #780
Quote:
lilyp kaže: Pogledaj post
hvala na ovoj informaciji, ali oni koji su potpisali zadužnice dakle prije ovog novog zakona, oni moraju vratiti novce ako odu prije isteka godine dana, ili ne?
Moraju se vraćati novci ako prekineš osposobljavanje osim u slučaju da pronađeš posao u struci ("pravi" posao), odsluženja vojnog roka i porodiljnog.
__________________
.
daisy boo is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:44.