Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2005., 20:29   #1
Farbanje keramičkih pločica

lol ovako je imamo u kupaoni neke ruzne zute plocice na podu, nije vrijeme za preuredjivanje i stavljanje novih pa se meni kao najjeftinije rjesenje ucinilo farbanje istih!
jel postoje nekakve bas specijalizirane boje za to?
flOorKilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2005., 00:06   #2
Postoje , samo , koliko ja znam , cijena takvog posla je puno veca od cijene plocica .
Inace imas i tanke plocice za ljepljenje preko postojecih .
Ovo ti je brzo i lako i jeftino rijesenje .
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2005., 00:13   #3
Hvala na odgovoru,

stvarno nisam ocekivao da bi farbanje postojecih moglo bit skuplje od novih...

ovako bi kupio boju i primio se farbanja to bar znam.. a stavljanje novih je nesto drugo, tu se treba skidat sadasnje, pa ljepilo, pa fugiranje... to je ipak posao.

zanimljivo je i to zadnje rjesenje koje si naveo, tanke plocice za ljepljenje? gdje mogu saznati vise o tome?
flOorKilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2005., 07:34   #4
pa zaletis se fino do ducana koji drzi keramiku i pitas, stila Kreiva,Cordial itd.
vjerojatno ima i posebno ljepilo za tu soluciju
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2005., 12:18   #5
Pločice nemoj bojati nikako, to je kao sto je receno preskupo.
A ljepiti pločicu na pločicu možeš sa fleksibilnim ljepilom.Cijena mu je od 60/70kn na više.
 
Odgovori s citatom
Old 11.11.2005., 10:39   #6
Ja sam prefarbala plocice u cijeloj kupaoni (i pod i zidove) i to bojom koja se zove tekuca plastika. Kantica kosta oko 60 kn (meni su bile potrebne tri za malu kupaonu). Po podu sam nanijela tri sloja boje (sve upute imas na kantici) i boja se nije izgulila niti pri unosu ves-masine i ormara...

Postoji i skuplja varijanta farbanja plocica, a to je hidroepoksi boja.
wileia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2005., 11:07   #7
wileia ta tekuča plastika jel proizvođač meffert program dufa i na crveno bijeloj kantici piše kunststoff flussig?
I gdje je to kupljeno?
 
Odgovori s citatom
Old 11.11.2005., 12:06   #8
tekuca plastika? hm potrazit cu, to sigurna imaju po bauhausu i slicnim centrima. samo dali ce bit boja koja meni odgovara...
flOorKilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2005., 15:59   #9
Quote:
houar kaže:
wileia ta tekuča plastika jel proizvođač meffert program dufa i na crveno bijeloj kantici piše kunststoff flussig?
I gdje je to kupljeno?
Kantica nije bila crveno bijela, ali proizvodjac ili program je "dufa". Mozda jos imam negdje ostatak boje, pogledat cu... Kupljeno u Rijeci.
wileia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2005., 17:14   #10
gdje u Rijeci?
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2005., 11:30   #11
Znam da je ima u rijeci, zato i pitam a uvozi je tvrtka "como tempera".
Nema je u bauhausu i sl. pa kad cete shvatiti da takvu robu imaju specijalizirane prodavaonice a ne veliki trgovački centri gdje treba moliti nekog da ti pomogne a i znanje im je 0.
 
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 09:32   #12
farbanje keramičkih pločica

ovak... na podu na lođi imam one mat crvene, kao ciglene pločice i već je došlo vrijeme da se nekaj napravi po tom pitanju... e sad, budući da nemam love i majstora da nalijepim nove, kod poznanice koja ima istu tu stvar sam vidjela da je prefarbala pod. ona se više ne sjeća kojom je bojom to radila. mene zanima je li to izvedivo i ako je, koju farbu da koristim s obzirom da je to lođa natkrivena, ali nije zatvorena. isto tako zanima me kaj mi treba od alata za to. jel mogu penzlom farbati ili onim spužvenim malim valjčičima.
puno hvala unaprijed
naked is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 14:15   #13
Treba koristiti boju za beton, nije važno s čim se farba. Nisam probao, ali znam ljude koji jesu i nisu bili zadovoljni, boja se ljuštila. Za razliku od pločica u stubištu koje su ofarbane gotovo profesionalno (a farbala ih čistačica)
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 20:05   #14
budući da si spremna na "improvizaciju" imam prijedlog:
ako su to klinker pločice, po opisu pretpostavljam da jesu, možeš ih osvježiti ako po njima proliješ običnog ulja i onako sa krpom ulje razmažeš.
čisto slučajno se kod moje mame prolilo ulje na ružni klinker i sada je već godinama dobar.
boja za beton ima velike šanse da se ogluli, a ako se za boju za beton odlučiš obavezno stavi i podlogu za tu boju. to je prozirni premaz a boja bolje drži.
uspjeha
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 21:38   #15
Quote:
chateauxdeif kaže: Pogledaj post
budući da si spremna na "improvizaciju" imam prijedlog:
ako su to klinker pločice, po opisu pretpostavljam da jesu, možeš ih osvježiti ako po njima proliješ običnog ulja i onako sa krpom ulje razmažeš.
čisto slučajno se kod moje mame prolilo ulje na ružni klinker i sada je već godinama dobar.
boja za beton ima velike šanse da se ogluli, a ako se za boju za beton odlučiš obavezno stavi i podlogu za tu boju. to je prozirni premaz a boja bolje drži.
uspjeha
hvala puno na savjetu... ovo ulje mi ne igra jer je to lođa i već ima izmeta ptičjeg pa to sve prvo trebam pošlajfati dole, i onda bi trebalo nanijeti tu podlogu pa farbu.. uglavnom hvala... tako ću vjerojatno i napraviti
naked is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 09:11   #16
Podloga ti se zove IMPREGNACIJA - obavezno za beton
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 09:33   #17
Quote:
chateauxdeif kaže: Pogledaj post
budući da si spremna na "improvizaciju" imam prijedlog:
ako su to klinker pločice, po opisu pretpostavljam da jesu, možeš ih osvježiti ako po njima proliješ običnog ulja i onako sa krpom ulje razmažeš.
čisto slučajno se kod moje mame prolilo ulje na ružni klinker i sada je već godinama dobar.
boja za beton ima velike šanse da se ogluli, a ako se za boju za beton odlučiš obavezno stavi i podlogu za tu boju. to je prozirni premaz a boja bolje drži.
uspjeha
Misliš na laneno ulje i baš na obično ulje? Valjda može i obično ulje. Svojedobno sam jedan kulir lijepo osvježio sa lanenim uljem.
Korto is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 09:38   #18
Quote:
naked kaže: Pogledaj post
hvala puno na savjetu... ovo ulje mi ne igra jer je to lođa i već ima izmeta ptičjeg pa to sve prvo trebam pošlajfati dole, i onda bi trebalo nanijeti tu podlogu pa farbu.. uglavnom hvala... tako ću vjerojatno i napraviti
Ali taj ptičiji izmet i tako i tako moraš skinuti dolje, tako da možeš i ovo s ovim uljem probati.

Ako si više za farbanje onda ovo s ovim uljem nemoj ni probavati jer češ se nagnjaviti kad će to trebati odmastiti pošteno prije farbanja.

Moram priznati da sam skeptičan prema farbanju pločica, nisam nikada vidio tako nešto, ali očekujem da će se to guliti prije ili kasnije.

Ako ta lođa nije velika (a obično je to par kvadrata) ne bi trebao biti preveliki trošak da staviš pločice, mogu se lijepiti i na postojeće (naravno ukoliko ove drže kako spada).
Korto is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 18:36   #19
govorila sam o običnom ulju.
sa lanenim uljem možeš "čuda" napraviti stvari se jednostavno pomlade

ptičji izmet je teško pošteno odstraniti (nagriza čak određene lakove), ali onda nisam sigurna niti u pošteno prijanjanje boje na te pločice.
ima još jedna improvizacija. ako su ti pločice poprilično porozne, premaži ih sa lazurnim da lazurnim premazom za drvo, to će popraviti boju, i onda sa lanenim uljem.
na taj način vrlo lijepo se mogu urediti zidovi od cigle. ja živim u staroj slavonskoj kući koja ima dosta nežbukane cigle (to je autohtona gradnja), i održavam na taj, malo "neprofesionalan" naćin.
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 14:14   #20
pitanjce...
da li se mogu pločice pofarbati, znači pločice na zidu u kuhinj npr...
i ako da, koju boju kupiti...
isto tako, da li je moguće prefarbati i one na podu a da se ne ljušti ili nešto...koliko ta farba za beton drži, kako se farba i da li ima boja za birati?
help?
colorblind is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:35.