Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2011., 13:28   #1
Vrućina, omaglica, nizak tlak

ok, već godinama imam, a sad pogotovo, kao da se učestalo i intenziviralo, ovakav osjećaj: vrućina u glavi i cijelom tijelu a noge i ruke hladne, magli mi se, imam osjećaj kao da imam temperaturu a moja tjelesna temperatura jedva da ikad pređe 36. Sada sam mjerila i izmjerila 34,9 C, uvijek je tu negdje oko 35. A osjećam se kao da gorim, i ne znojim se kao što bi netko mislio.
E sad, inače imam očajno nizak tlak koji nikad ne prelazi 100, jednom sam izmjerila 80/40. Cirkulacija mi je užasna ali smeta mi ovo, grozno mi je. Moja se doktorica ne zabrinjava, pripisuje to mojoj anksioznosti i depresiji jer, kako kaže, odmah i imala temperaturu da je nešto.
I šta sad?
Da, nisam baš dobra što se tiče uzimanja tekućine, malo pijem
tasha0705 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 14:29   #2
baš sam htjela napomenuti da se meni događa isto, ali da ja imam dijagnozu anksioznosti. a sad, kad vidim da je i kod tebe tako, mislim da postoji neka poveznica...
sunshine-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 14:39   #3
I ja sam otvorio novu temu,ali nitko nista ne odgovara.Moze pomoc bilo kakva..???

Pozdrav svima!

Prije jedno 15ak dana poceo sam osjecati neke promjene u svome tijelu.Osjecao sam se slabiji,nemocniji i sa sve manjom zeljom za nekakvim aktivnostima.Mislio sam da je to neki umor i da ce za dan-dva proci.
Medutjim kako je vrijeme odmicalo sve je bilo gore.

Prije 10 dana bio sam na lijecnikom pregledu.RTG pluca,srce i sve su mi rekli da je odlicno.Jedina losa stvar je bila malo nizi krvni tlak,ali u granicama normale.

I tako je tih 10 dana proslo.Danas,prvi put sam isao dobrovoljno davati krv.I tamo,kada sam dosao,mjerili su mi tlak.Pazite sad,tlak mi je bio 100/45.

Nisu mi dali da vadim krv i da je to vrlo lose i da moram pod hitno doktoru.

Imam 18 godina,treniram nogomet,nepusim,ne opijam se,koliko toliko pazim na prehranu i kao sto sam rekao zadnja 2 tjedna se katastrofa osjecam.(cak su me i roditelji pitali dali me sta muci jer su vidjeli da sam potisten)


Strah me i molim vas za savjet sto uzmati za veci krvni tlak i kako postupati s tim.
Dr.Milkun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 16:29   #4
ovog ljeta imam isti problem. uživam u toplini i suncu, ali (uvijek to 'ali' ) totalno sam bez energije, kao da sam izdahnula svu životnu energiju, ništa mi se ne da... osjećam konstantan umor i iscrpljenost, više ni na plažu ne idem jer izdahnem dušu dok se dovučem do tamo, a plivanje i sunčanje me dodatno iscrpe u toj mjeri da vidim sve zvijezde iako nije noć...
neki dan sam se skoro srušila u wc-u, oblio me hladan znoj, zujanje u ušima i srce mi je počelo luđački lupati. jela ili pila svejedno je, manjak energije je konstantan. toliko sam iscrpljena da nemam snage ni za što. iskreno - ko hodajući sam mrtvac. postalo mi je neugodno kad me ljudi zovu van, a ja velim da ne mogu i da ćemo drugi put, tako dođe i drugi put pa opet ista priča, ispada da zajebajem, a u biti stvarno nemam snage ni volje ni za život, a kamoli još i izlaske...
Dijaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 21:23   #5
za tasha0705:
temperatura ispod 35 stupnjeva znači da si pothlađena, to može biti opasno, ako se dešava po vrućini znači da ti metabolizam ne funkcionira kako bi trebao.
da li si ikad provjeravala šitnjaču? od hipotireoze zna temperatura tijela kontinuirano biti preniska, također može utjecati na pojavljivanje depresije i anksioznosti, kao što i remeti znojenje i izaziva opći osjećaj slabosti i slično.
Toplo preporučam da provjeriš hormone štitnjače.
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 21:42   #6
evo, danas sam bila kod doktorice. Kad sam joj rekla za svoje simptome, tj moju nisku tjelesnu temperaturu, njezin je remark bio: Hm, kao gušterica! i nasmiješila se. Baš ću ju pitati da mi da uputnicu za pregled štitnjače.
Dijaa, točno se tako i ja stalno osjećam. Mislim da bih mogla spavati i spavati ili samo sjediti i buljiti u jednu točku i ne micati se. Ja znam da ja imam depresiju i anksioznost s paničnim napadima već 9 godina, uz milijun različitih simptoma, ali ovo mi sad već više smeta i ne da mi normalno živjeti.
tasha0705 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 22:24   #7
sad sam guglala hipotireozu - fuck, kao rođeni hipohondar, uhvatit će me panični napad, jer ću očekivati zatajenje srca! Sranjce! Zanimljivo je da meni, pošto sam pothlađena, nije hladno, nego mi je vruće, strašno mi je vruće non-stop i smeta mi vrućina, mogla bih sjediti dan i noć pred klimom ili ventilatorom. Tek onda živnem.
Uf, al me živcira sve ovo!
tasha0705 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 22:43   #8
ajmo, ljudi, što ste stali s postanjem? da se malo najadamo jedni drugima... Ne bih rekla da je hipotireoza kod mene, jer se osobe s tim poremećajem puno debljaju, imaju problema sa stolicom, a ja dnevno idem i po 2-3 puta van. To je jedan od simptoma koji mi se ne podudaraju a , kako sam sad čitala na nekom drugom forumu, to je najveći problem kod žena s hipotireozom - debljanje!
tasha0705 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 12:54   #9
bila kod moje dr, vadila krv u labosu pa i na hormone štitnjače. Pita me moja dr zašto želim vaditi hormone i kažem joj zato što mi je tjelesna temperatura preniska. Skoro nikad ne pređe 35,5. Ona se samo nasmiješila i rekla "Pa šta ima veze ako ti je niska, šta onda? " Pa sam joj spomenula japanca i probleme sa štitnjačom a ona je samo odmahnula rukom i rekla da ne izmišljam probleme tamo gdje ih nema
tasha0705 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 17:01   #10
tako ni meni moja nije dala da provjerim hormone dala mi je samo da krv izvadim, a ja osjećam da nešto ne funkcionira kako bi trebalo...
Dijaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 21:36   #11
ako sumnjate na štitnjaču nalaz hormona u privatnom labu (TSH i T4) može doći oko 120-150 kn
ja sam do prije liječenja štitnjače stalno imala temperaturu tijela oko 35.5 (općenito uvijek ispod 36)
simptomi koji su nabrojani za hipotireozu ne moraju se pojavljivati svi kod svih bolesnika

ja sam recimo isto imala češće stolice i počela sam se debljati tek kad mi je bilo već kritično sa štitnjačom,
a isto sam teško podnosila vrućinu jer se nisam znojila
mislim da ti je doktorica ekstremno neozbiljna ako ti nije htjela dati uputnicu za te hormone.

p.s. tasha0705 vidim da si ipak na kraju išla kontrolirati hormone štitnjače, jesi dobila nalaz?
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 08:53   #12
Quote:
hooray kaže: Pogledaj post
ako sumnjate na štitnjaču nalaz hormona u privatnom labu (TSH i T4) može doći oko 120-150 kn
ja sam do prije liječenja štitnjače stalno imala temperaturu tijela oko 35.5 (općenito uvijek ispod 36)
simptomi koji su nabrojani za hipotireozu ne moraju se pojavljivati svi kod svih bolesnika

ja sam recimo isto imala češće stolice i počela sam se debljati tek kad mi je bilo već kritično sa štitnjačom,
a isto sam teško podnosila vrućinu jer se nisam znojila
mislim da ti je doktorica ekstremno neozbiljna ako ti nije htjela dati uputnicu za te hormone.

p.s. tasha0705 vidim da si ipak na kraju išla kontrolirati hormone štitnjače, jesi dobila nalaz?
Ne znam gdje to, ali moji hormoni i antitijela su koštala oko 900 kn.

Inače, imam sve simptome navedene u uvodnom postu (osim niske temp.) i sve ono Dijino potpisujem, ali kod mene je štitnjača u redu.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 14:03   #13
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post

Inače, imam sve simptome navedene u uvodnom postu (osim niske temp.) i sve ono Dijino potpisujem, ali kod mene je štitnjača u redu.
također.
a dijino potpisujem riječ do riječi.
meni temp rijetko prelazi 36.
nemam snage ni malo. slabost u cijelom tijelu, manjak energije, nemam volje ni za šta. osjećam se kao da imam 80 godina, a ne 21
hormone štitnjače sam vadila nekoliko puta. na sistematskom me dr zbog sumnje na štitnjaču poslala vaditi hormone i na uzv. sve u najboljem redu. nakon toga mi je moja dr dala u par navrata uputnicu za vađenje hormona, svaki put su na sreću normalni.
ne znam, ja si to povezujem sa slabokrvnošću i nepodnošenjem vrućina.
tko će ga znati. samo to stanje strašno iscrpljuje
__________________
*Ako si licem okrenut prema suncu, sve će sijenke biti iza tebe!*
lost_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 19:44   #14
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
Ne znam gdje to, ali moji hormoni i antitijela su koštala oko 900 kn.

Inače, imam sve simptome navedene u uvodnom postu (osim niske temp.) i sve ono Dijino potpisujem, ali kod mene je štitnjača u redu.
zato sam rekla osnovno samo TSH i T4, to može dati osnovnu smjernicu, ako su ti hormoni ok onda se može i pričekati red na uputnicu (obično se u bolnicama čeka po par mjeseci)
antitijela su jako skupa, ako si vadila kompletno sve kaj se može izvadit to ispadne tak nekak oko 900 kn

ali ako cure već sad imaju prenisku temperaturu i tako neke smetnje,a u pitanju je štitnjača već bi to TSH pokazao, iako naravno uvijek ima iznimaka,
a ako nije štitnjača ima cijeli niz drugih stvari koje mogu izazvati takve simptome
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 17:57   #15
da, vadila sam tri najvažnija hormona štitnjače (nije mi nalaz pri ruci ali svi su unutar parametara, nijedan nije ispod ili iznad. Dakle, usudila bih se reći, sve OK.
hooray, koji bi još problemi imali slične simptome? Meni je psihijatar rekao da je to sve od depresije.

nisam ništ platila vađenje hormona, dala mi je doktorica uputnicu. Ali, što mi se nikad prije nije dogodilo, pada mi se u nesvijest za vrijeme vađenja krvi. Nikad mi se to prije nije dogodilo, mogla sam i gledati i boli su me i preko nekoliko puta i sve sam odlično podnosila a sada-poljubičaste mi noge i ruke, okrajine, samo mi se smrači pred očima i bude mi loše, čim me ubode. Isuse, u šta se ja to pretvaram?
tasha0705 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 22:22   #16
hm, ne znam kako to ide s depresijom, moja depresija je bila posljedica problema sa štitnjačom...

možda te muči nisko željezo, meni je i to izazivalo slične simptome, onako osjećaj ko da nikad ne mogu udahnuti do kraja, umor, morala sam se odmarat nakon rastresanja deke na krevetu, i tad mi se isto desilo da sam se onesvijestila kod davanja krvi (inače mi se to ne dešava)...

ne znam,
ako te i sad kad je malo zahladilo i dalje muči isti osjećaj odi opet popričaj s doktoricom dok ne nađete što je u pitanju, meni nema smisla da je to od depresije, ali opet ako duže vremena imaš depresiju i koristiš neki lijek moguće je da je to jedna od nuspojava, možda trebaš promijeniti lijek ili nešto...
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 22:24   #17
Poštovana tasha0705,

Neke od tegoba koje ste naveli mogle bi se uklopiti u poremećaj koji se označuje kao kronična konstitucijska hipotenzija.

Osobe koje imaju ovaj poremećaj tuže se na vrtoglavice, opću slabost, kronični umor, hladne okrajine, omaglice, lošu koncentraciju i loše opće stanje, a katkad su prisutni i depresija i strah, a njihove vrijednosti krvnog tlaka su ispod 100/60 mmHg.

U ovom se slučaju niskom tlaku ne može otkriti uzrok, a dijagnoza se postavlja nakon isključenja ostalih uzroka sniženog krvnog tlaka.

Liječenje često ne donosi željene rezultate, ali se može pokušati ublažiti tegobe određenim mjerama kao što su redovita tjelovježba, spavanje s povišenim uzglavljem, povećanje unosa soli (važno, ali prije provođenja ove mjere potrebno se konzultirati s liječnicima), oprezno ustajanje iz ležećeg položaja, uzimanje manjih obroka hrane, izbjegavanje vrućih prostorija te izbjegavanje konzumacije alkohola.

Je li i kod Vas, između ostalog, posrijedi ovaj poremećaj, nije moguće utvrditi bez pregleda i nekih pretraga.

Konzultirajte se sa svojim liječnicima o mogućnosti postojanja navedenog poremećaja krvnog tlaka.

Lijepi pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 13:52   #18
Quote:
Dijaa kaže: Pogledaj post
ovog ljeta imam isti problem. uživam u toplini i suncu, ali (uvijek to 'ali' ) totalno sam bez energije, kao da sam izdahnula svu životnu energiju, ništa mi se ne da... osjećam konstantan umor i iscrpljenost, više ni na plažu ne idem jer izdahnem dušu dok se dovučem do tamo, a plivanje i sunčanje me dodatno iscrpe u toj mjeri da vidim sve zvijezde iako nije noć...
neki dan sam se skoro srušila u wc-u, oblio me hladan znoj, zujanje u ušima i srce mi je počelo luđački lupati. jela ili pila svejedno je, manjak energije je konstantan. toliko sam iscrpljena da nemam snage ni za što. iskreno - ko hodajući sam mrtvac. postalo mi je neugodno kad me ljudi zovu van, a ja velim da ne mogu i da ćemo drugi put, tako dođe i drugi put pa opet ista priča, ispada da zajebajem, a u biti stvarno nemam snage ni volje ni za život, a kamoli još i izlaske...
Točno tako se i ja osjećam, ko da sam ja pislala...otišla na more u nadi da će to pomoći, i prvi tjedan dana zaista bila puna elana, a onda opet počelo...umor, kronični umor, spavam do 10 sati ali jedva da ustanem ujutro, a da ne govorim da imam i tahikardiju i grozan je osjećaj, išla prije vaditi krv, željezo jest koma, ali cijeli život imam anemiju i to mi se tiotalno drugačije manifestira, nisam za ništa, doslovno za ništa......i sad moram učiti, a ja umorna...
Inače imam nizak talak.
Jel netko ima kakvu sugestiju??
COCO CHANEL 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 15:01   #19
Quote:
COCO CHANEL 23 kaže: Pogledaj post
Točno tako se i ja osjećam, ko da sam ja pislala...otišla na more u nadi da će to pomoći, i prvi tjedan dana zaista bila puna elana, a onda opet počelo...umor, kronični umor, spavam do 10 sati ali jedva da ustanem ujutro, a da ne govorim da imam i tahikardiju i grozan je osjećaj, išla prije vaditi krv, željezo jest koma, ali cijeli život imam anemiju i to mi se tiotalno drugačije manifestira, nisam za ništa, doslovno za ništa......i sad moram učiti, a ja umorna...
Inače imam nizak talak.
Jel netko ima kakvu sugestiju??
Jeste li provjerili funkciju štitne žlijezde? Uzimate li kakave preparate željezom? Ako vam nije teško možete li prepisati posljedni nalaz krvi?
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2013., 14:59   #20
evo, dižem temu nakon 2 godine.
Ja i dalje nisku temperaturu furam, a vrućina mi je do bola! A moj mi dr, kum i prijatelj, savjetuje više seksa. Može li to biti nuspojava uzimanja Prozaca?
tasha0705 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:23.