Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2009., 20:15   #21
Lightbulb Satsang with Swaha: The Master is the Teaching!

http://www.youtube.com/watch?v=il5Bj...eature=related
Edix is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 10:17   #22
Thumbs up no more gurus, no more masters, no more teachers

Konačno je došlo vrijeme da svi postanu jedni jednaki, a ne kao do sada stalno neke vertikalne hijerarhije.

Ljudi su ovce, prave životinje, uvijek su trebale vođu čopora. Ja znam da je to većini ljudi teško čuti i da svi vole pričice da smo mi posebniji od drugih životinja i sl. Međutim, postoji samo mogućnost da postanemo običniji. Extraordinary znači samo biti više ordinary.

Ljudi su uvijek trebali nekoga da im kaže šta da rade, da meditiraju, da se ustanu tad i tad i dođu na posao, da im bude šef na poslu, učitelj, doktor, sve samo da ne preuzme odgovornost i sam/a bude ta/j.

E sad je došlo vrijeme unity-ja. JEDINSTVA. Sada je vrijeme kada sve hijerarhije pucaju. Bilo to vlade, religije, uvjerovanja, pokreti, i ostali.

Sada je vrijeme da svaki čovijek postane autoritet za sebe. Da ostvari svoju direktnu vezu sa jednim i da samo BUDE. Nema potrebe da ga itko više išta uči, jer sve već zna. Samo se treba otvoriti svim tim informacijama.

Tko želi postati dio jednoga? Ima li takvih?
tincica5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 10:31   #23
Quote:
tincica5 kaže: Pogledaj post
Tko želi postati dio jednoga? Ima li takvih?
Ajde nemoj biti dio covjecanstava, tog jednog. Istrgni to iz sebe sto te cini covjekom i sto se generacijama prenosi u beskraj.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 13:52   #24
Quote:
pavaogc kaže: Pogledaj post
Razgovaraj s ljudima bez interesa, traži obostranu korist.
Znači u razgovoru se treba praviti nezainteresiran, ali istodobno treba tražiti obostranu korist?

To se zove "double bind" i zapravo je prilično štetna posthipnotička sugestija

Prije puštanja jezika u pogon preporučamo uključiti mozak
__________________
Mind Over Matter WikiLeaks Operation Payback
If being sarcastic means you're rude .. does being obvious mean you're stupid?
shamantrixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 14:39   #25
Nijedna tehnika ti nece pomoci ako ne naucis kako da zaustavis curenje energije koju vec imas.
San i odmor koji koristis u toku dana ti je skupljanje energije. No gubimo ju mnogo vise nego sto nam je to dvoje moze dati.
Tehnike meditacije ili pranayame ili neke druge specijalne tehnike mogu da povecaju energiju u tijelu i umu, ali ako nisi zaustavila curenje energije nista od njih.
Stoga prvo istrazi kako gubis energiju, pa tek onda trazi kako da povecas energiju u tijelu i umu.
Kada naucis da zakrpas rupe na mjestima gdje je gubis, tada ces primjetiti da ti nisu potrebne nikakve specijalne vjezbe da bi dobila vise energije, vec da je "krpljenje" tih "rupa" savrseno dovoljno.

Tada tehnike koje se koriste za povecanje energije ce imati mnogo veci i jaci ucinak.
Recimo:
Mozes da uzmes neku energetizirajucu pranajamu i da ti ona obezbjedi pritok nove energije u tijelo i um.
No, kada udjes u rastrojenost, u neki jaci stres, ili kada si skroz mehanicna u govoru, ta ista energija koju si skupila ce da pojaca taj mehanizam i desice ti se da je stres ili rastrojenost ili nervoza ili sta vec, bude mnogo jaca nego prije i da opet dodjes na isto. Nemanje energije, opci umor i zamor.. itd.. itd..
Znaci nije mudrost znati skupiti energiju, vec je znati ocuvati.
Vec je imas savrseno dovoljno za cijeli svoj zivot.

Pozdrav
__________________
I was never born.

The Ultimate Alchemy's Blog
Bhairava Deva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 16:10   #26
htio je reći moraš znati kud usmjeravaš misli jer energija prati misao.

Ljudi neznaju gdje su, šta misle. Ljudi nerazumiju da ako samo pomisliš na nekoga vi razmjenjujete energije. Isto je ako pomisliš na neku seksualnu misao ili ljutnju, požudu, tako je i sa ljubavi.

Svaka ima svoju energiju i pomišljanjem na nju postaješ ta energija. Mi smo sve što pomislimo!

To je moguće jednostavno jer mi već jesmo JEDNO
tincica5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 19:51   #27
Quote:
— Sve potrebne supstance za održavanje života organizma, za psiho rad, za više funkcije svesnosti i rast viših tela bivaju proizvedene od strane organizma a kao rezultat hrane koja se unosi u njega spolja.

— Ljudski organizam prima 3 vrste hrane:
  1. obična hrana koju jedemo
  2. vazduh koji dišemo
  3. naši utisci
— Nije teško složiti se da je vazduh vrsta hrane za organizam. Ali može biti pomalo teško razumeti kako utisci mogu biti hrana. No, moramo se setiti da sa svakim utiskom, bilo da je u pitanju zvuk, viđenje, miris, primamo spolja određenu količinu energije, određeni broj vibracija; ta energija koja ulazi u organizam spolja, je hrana. Štaviše, kao što je već rečeno, energija se ne može preneti bez materije. Ako spoljašnji utisak donese sobom spoljašnju energiju u organizam, to znači da je takođe ušla i spoljašnja materija koja hrani organizam u pravom smislu te reči.

P. D. Ouspensky - U potrazi za čudesnim
Za ovo nije potrebno nikakav citat, toliko je ljudima ispred nosa da često od te blizine se ne vidi.

E sad, glavni problem je sto se svaka od ove 3 stavke može naširoko polemisati, a sama srž usput izgubiti.
Klort is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 05:39   #28
Quote:
ellory kaže: Pogledaj post
kako misliš? misliš kako stres mijenja moju percepciiju? nisam sigurna da sam dobro shvatila sto si htio reci. ovih dana sam ograničenih mogućnosti
Svaka emocija mijenja, ograničava, usmjeruje, sugerira, a sve zapravo vrednujemo... Pa sad ovisi koliko si u depresiji, maniji, tjeskobi, stresu, afektu ili pomoću čega izgubila mirno stanje i time potisnula "promatrača" u sebi, prvo same sebe, mjere i načina...

Quote:
što bi točno preporučio od Gurdijeffa? mislila sam uzet nesto kad završim s ovim na cemu sam sad (Transurfing od Zelanda, jako zanimljivo) jer mi se cini zanimljiv. dosta te duhovne literature ne mogu čitat jer mi se uopće ne sviđa stil pisanja i sl.
Vidi temu Ouspensky i Gurdijeff.

Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Znači u razgovoru se treba praviti nezainteresiran, ali istodobno treba tražiti obostranu korist?

To se zove "double bind" i zapravo je prilično štetna posthipnotička sugestija

Prije puštanja jezika u pogon preporučamo uključiti mozak
Pa gdje si ti hom-bre drugar stari tak' volim te čitati rad'.

Ne ne znači to što si pomoću svojih sivih, bijelih i šarenih stanica zaključio nego sam razgovor je dobro da bude "fluidan", u smislu učenja, igre, promatranja, a paralelno, prethodno ili nakdadno traženje obostrane koristi se zove osviješćivanje.

Npr. majka Tereza pomaže bolesnima i nemoćnima, ali joj ta djelatnost donosi osobnu dobrobit jer se tako sama osjeća bolje. Ima negdje neka njena izjava tipa - da ne postoje ovi zakržljaliji od mene ne znam što bi radila na tom svijetu. U tom sado-mazo unutrašnjem svijetu neki sebe percipiraju u jednoj od tih uloga u većoj ili manjoj mjeri... Traženje obostrane koristi u tom smislu jest osviješćivanje odgovora na pitanje - što ja zapravo za sebe tražim u tom odnosu i što ova druga strana hoće ili dobiva...

Pusa i vječna hvala za onaj link iz psihijatrije.
pavaogc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 18:35   #29
mene zanima kako se izvode pravilno tibeanci, skinuo sam sa interneta jednu skriptu u kojoj su opisane vježbe i ja sam ih radio po toj skripti ali kad sam pogledao na youtube-u, vidio sam da tamo neki vježbači rade prilično brzo te vježbe, dok sam ih ja radio prateći duboki udah, uz zadržavanje, pa nakon toga dugi izdah tako da vježbe izgledaju prilično sporo, pa me zanima koji način je ispravniji,

molim one koji znaju pouzdano koji način vježbanja je pravilniji da mi jave
consider77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 15:47   #30
ja sam uzela knjigu Fontana mladosti, nisam kopala po internetu i vježbe radim po njoj. dosta dobor objašnjava čitav sistem ali mi isto neke stvari nisu posve jasne. koliko sam shvatila, vježbam isto kao ti, dosta sporije. ne znam jeli učinkovitost ista ako se vježba brže. valjda kako kome paše.
ellory is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 22:27   #31
Quote:
ellory kaže: Pogledaj post
ja sam uzela knjigu Fontana mladosti, nisam kopala po internetu i vježbe radim po njoj. dosta dobor objašnjava čitav sistem ali mi isto neke stvari nisu posve jasne. koliko sam shvatila, vježbam isto kao ti, dosta sporije. ne znam jeli učinkovitost ista ako se vježba brže. valjda kako kome paše.
pa reci mi koliko dugo vježbaš i kakv je učinak
consider77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 00:15   #32
Quote:
ellory kaže: Pogledaj post
ja sam uzela knjigu Fontana mladosti, nisam kopala po internetu i vježbe radim po njoj. dosta dobor objašnjava čitav sistem ali mi isto neke stvari nisu posve jasne. koliko sam shvatila, vježbam isto kao ti, dosta sporije. ne znam jeli učinkovitost ista ako se vježba brže. valjda kako kome paše.
Nije to priprema za trku na 100 m

Vjezbe su namjenjene tomu da se opusti tijelo i duh,poveca kapacitet vitalne energije u svim sustavima,ojaca muskulatura..itd

Usredotoci se na vjezbu,koncentriraj,pokusaj osjetit uzitak vjezbe dok je izvodis,ne radi nista na silu,ne forsiraj se u nicemu,obrati pozornost na disanje jer tako donosis veci sklad,uzmi si vremena koliko ti je potrebno da bez zurbe odvjezbas kvalitetno,osiguraj si prostor gdje te nece smetati,postepeno bez zurbe napreduj,ne stvaraj si napetost uma ili tijela jer tako se udaljavas od sustine vjezbe.,tj,povecanje unutarnjeg mira-koji povecava i kolicinu energije

Skripta nije dovoljna,jer nije to vjezba za biceps-triceps-bench,da se izvodi skoro pa mehanicki....potrebna je knjiga,jedan uvod,pred znanje,te kada se prouci i shvati puno je lakse ostvariti benefite ove vrijedne vjezbe

Pozz
lola7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 15:18   #33
Quote:
consider77 kaže: Pogledaj post
pa reci mi koliko dugo vježbaš i kakv je učinak
pri kraju sam trećeg tjedan. vježbe su mi odlične. najbolje sto sam dosad radila. dosta mi pašu jer su meditativne prirode, nisu fizički zahtjevne a opet rezultati su vidljivi, pogotovo za trbušne mišiće i općenito posturu tijela. mene dosta nekako općenito smiruju i uravnotežuju. preporučila bi svakom.

Quote:
lola7 kaže: Pogledaj post
Skripta nije dovoljna,jer nije to vjezba za biceps-triceps-bench,da se izvodi skoro pa mehanicki....potrebna je knjiga,jedan uvod,pred znanje,te kada se prouci i shvati puno je lakse ostvariti benefite ove vrijedne vjezbe
Pozz
knjigu i imam. pročitala sam, vise puta. ako znaš za neku bolju literaturu javi.
ellory is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 02:28   #34
Nisam čitala sve, ali sam izraz "povećati energiju" mi zvuči kotradiktorno. Koliko znam, energija se ne može ni stvoriti ni uništiti, može samo mijenjati oblik. Prema tome, ako osjećaš da ti "fali" energije, možda samo odlazi na krive stvari. Ili je, na neki način, živiš u krivom obliku. Negativne emocije, destruktivni odnosi, pogrešni ljudi i sl. Ljudi koji ti ne odgovaraju, mogu ti oduzeti energije...pa valjda za izgradit kuću.
Dosta je važno naučiti postaviti se, ali da ne izazoveš svađu, barem ne takvu koja tebe iscrpljuje više, nego onog drugog. Probleme i nezadovoljstvo u odnosima je najbolje rješavati kad je situacija mirna. A ne tek kad se pojave problemi (najčešće uvijek isti) pa onda u žaru svađe pokušavati "pobijediti". To iscrpljuje.
Naravno, nekad nema ništa loše u svađama (bolje i to, nego šutjeti i gutati), ali svađa je ipak način koji troši energiju, naročito sa kretenima i sebičnim gadovima kojima se živo fučka kako je drugima. Od takvih je bolje maknuti se. Ali ako si baš prisiljena biti okružena takvima, bolje ti je da ih "napadneš s predumišljajem". Lijepo nasamo dobro razmisliš o situaciji, sa svih kuteva i o svom nezadovoljstvu, odvrti sva moguća rješenja, pa i
nemoguća, odaberi i lijepo im mirno serviraj. A onda im se izgubi iz vida. Ne daj da te opet uvuku u isti mlin.
Govorim ti za ovaj problem, jer to je najčešći kradljivac energije i zdravlja. Samo spada u one nevidljive kojih ljudi nisu ni svjesni, daju se uvući u to.
Ali kad jednom osvijestiš da ti takve stvari kradu život u svakom smislu i da ti mogu donijeti konkretnu bolest, onda postaješ promišljenija s tim i počneš više misliti na sebe.
Kod emocionalnih ljudi je često slučaj da skoro pa ni nemaju osjećaj za sebe. Previše su empatičmi i zaneseni, u sve se užive, uvuku u svačiji film i ljudi ih "pojedu". Teško im je povući granice i zato se od njih otima dok ih se ne iscijedi ko krpu. Nađu se u ulozi otirača, ne zato što nemaju svoj ponos, nego zato što nemaj usrca nekoga odbiti i povrijediti i druge žale više nego sebe.
I onda se takvi, iscijeđeni i izgaženi, pitaju: "što im to krade životnu energiju?"
Pa ljudi, draga moja, ljudi! Nažalost,ima dosta tih vampira. Najbolje je družiti se sa srodnim dušama koje će te podržati u onome što ti je najvažnije i s kojima ćeš se moći najbolje izraziti. Na taj način će tvoja energija teći u pravom smjeru i nećeš osjećati njen "manjak". Isto je tako važno posložiti si prioritete. i pičit po svom!
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 01:30   #35
Quote:
ellory kaže: Pogledaj post
u zadnje vrijeme sve teze podnosim svijet oko sebe i imam osjecaj da sam zasla u slijepu ulicu. kroz zadnju godinu dana sam imala nekoliko dosta stresnih situacija koje su mi samo ukazale na to da se nesto treba promijeniti. sad radim na tome.
Nista cudno, svako prolazi slicnu ako ne istu situaciju kad-tad...tvoja reakcija je prirodni alarm bica na potrebu za promjenom na bolje...i ako radis na tome - odlicno. Rad se odnosi i na tjelesni i psihicko emotivni dio.

Quote:
ellory kaže: Pogledaj post
Ali mi je trenutno najveci problem sto imam kronični nedostatak životne energije. opcenito primjecujem da mi sve predstavlja napor, od obične komunikacije s ljudima pa do nekih svakodnevnih zadataka. ne zelim vise tako zivjeti.
Brkas pojmove. "Zivotne energije" ima napretek. Posvuda.

U tebi se javlja napor jer su ti kanali za upijanje te energije zaguseni. Zagusila si ih sama i sama ih mozes otvoriti. Za pocetak tjelesna aktivnost. Ona ce pokrenuti metabolizam. I javlja se endorfin. Nakon toga rad na unutarnjem svijetu.

Quote:
ellory kaže: Pogledaj post
frendica mi je preporučila da idem na tai chi, da je to dobra metoda za pročišćavanje energetskih tokova. mene zanima sto vi mislite. imate li kakav prijedlog/vježbe/knjigu?
unaprijed hvala
Za pocetak odaberi sport/tjelesnu aktivnost koja ti odgovara, iznoji i uspuse.
Da bi "procistila energetske tokove" prvo moras ih znati percipirati. Do toga imas posla.
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 17:36   #36
Quote:
omen4k kaže: Pogledaj post
U tebi se javlja napor jer su ti kanali za upijanje te energije zaguseni. Zagusila si ih sama i sama ih mozes otvoriti.
Rješenja su uvijek jednostavna i na dohvat ruke, samo ih treba prepoznati. Tamo gdje je problem , tamo je i rješenje. Probleme treba sagledati realno, u prostor i vremenu naše realnosti. Uz energiziranje i energetsko obnavljenje, vrlo je važno prepoznati kako zadržati energetski potencijal. Energiju gubimo raznim vrstama aktivnosti, bilo mentalnih, emotivnih ili fizičkih. U tom smislu bilo bi korisno prepoznati i sjetiti se svih naših aktivnosti(poslova) koje smo započeli a nismo ih završili( uključujući odluke koje smo donijeli a nismo ih krenuli provoditi). Na taj način vrtimo se stalno u krug( ili u petlji), i ne završavamo puni krug ciklusa koji je prirodan.
__________________
Anđele moj mili, svojom snagom me zakrili.
albaharija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 21:50   #37
Quote:
LJUBAWOLJA kaže: Pogledaj post
Telema!

Fontana Mladosti - 5 Tibetanaca:

Tibetanci daju najbrže rezultate; prvi su vidljivi nakon par dana; očigledni pomak nakon 2 tjedna; nova osoba nakon mjesec dana. Jednostavni, moćni, potrebno je izdvojiti minimalno vremena cca. 20min do pola sata (ako vježbaš polako i sa pauzama).

Taoističke su svemir za sebe. Predlažem da prvo započneš sa tibetancima; kada budeš mogla bez frke izvesti 21 ponavljanje - 2 X dan (ujutro&navečer); tada ako budeš imala Volje za daljnje napredovanje, okreni se taoističkim vježbama. Pošto si doktorirala tibiće, vjerojatno ti neće trebati vježbe iz prvog dijela (osim ako ti ne procijeniš drugačije); meditaciju po meridijanima preskoči (osim ako te ne privuče - to je za elitne frikove); i prihvati se vježbi disanja (za njih će ti trebati asimilirano umijeće vježbi jelen-ždral-kornjača iz prvog dijela), zanemari vježbe Veliikog&Malog Nebeskog Kruga (osim ako...). Te vježbe disanja su zaista moćne, možda i najmoćniji od svih alata koje sam dosada primjenio na sebi. Eksponencijalnom brzinom uvećavaju moć duhovnih uvida, inteziviraju duhovni napredak, te omogućavaju kontakt sa duhovnim bićima.

U svakom slučaju, tibetanci će ti biti i više nego dovoljni. Taoističkih vježbi iz trećeg dijela se prihvati samo ako si zainteresirana za duhovni samorazvoj. I tibetanci isto potiču duhovni napredak; no, oni su blagi i nježni u odnosu na taoističke; kod ovih drugih imaš osjećaj kao da te je netko lansirao iz praćke...

Agape!
kada budeš mogla bez frke izvesti 21 ponavljanje - 2 X dan (ujutro&navečer);

Otkud sad ovo 2 puta? u ovoj knjigi pukovnik govori o jedan X na dan
JaBitTe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 19:25   #38
Quote:
tincica5 kaže: Pogledaj post
najjednostavnija vježba je gledanje u sunce. Dovoljno je 10-tak minuta ujutro i navečer kod izlaska i kod zalaska sunca.
NEE, radije nemoj ljudima davat ovakve savjete, vid će si uništit,
sungazing svakako da ali ne odmah 10 minuta. Počinje se sa 10 SEKUNDI u prvi sat izlaska i 10 sekundi u zadnjem satu zalaska, i svaki dan povećavaš za 10 sec ili manje, guglaj sungazing ako te zanima uostalom
Scan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 20:36   #39
Quote:
majstorfantac32 kaže: Pogledaj post
Evo i rapidshare-a sa emisijama na rubu znanosti. Ima jedna emisija gdje je gost bio tip koji stalno gleda u sunce. Čak je prestao i jesti, čime je pokazao nam netreba ni meso ni vegetarijanska hrana da bi BILI

http://www.rapidshare.com/users/DQGNJ4/

Emisija se zove: Hira Ratan Manek solarna joga

Bile su 2 emisije...
Ne živi se samo od sunca nego i od riječi božije
reče Isus
DebeliXXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 11:07   #40
Quote:
DebeliXXL kaže: Pogledaj post
Ne živi se samo od sunca nego i od riječi božije
reče Isus

Marketing!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:50.