Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2011., 09:02   #601
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Jesi li punktirana ????
Punktirana sam i likvor je bio djelomićno pozitivan.Najveći problem po dr. je lezija u vratnoj kralježnici koja je blizu slušnog živca,pa imam neprestani šum u uhu. Zbog tog šuma sam i krenula na obradu,no šum imam već 14 godina od prvog poroda i do unatrag 11 godina mi nije stvarao nikakve probleme. Od kad sam radila obradu za MS nitko više i ne spominje šum svi misle da to ide prema MS.Bila sam i na pregledu u Njemačkoj gdje dr. kaže da je to po njemu CIS 5.Moja dr. me htjela staviti u neku studiju za neki novi lijek no ja nisam pristala jer dr. u Njemačkoj kaže da je za sve prerano.
MANGO3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 09:29   #602
Quote:
MANGO3 kaže: Pogledaj post
Punktirana sam i likvor je bio djelomićno pozitivan.Najveći problem po dr. je lezija u vratnoj kralježnici koja je blizu slušnog živca,pa imam neprestani šum u uhu. Zbog tog šuma sam i krenula na obradu,no šum imam već 14 godina od prvog poroda i do unatrag 11 godina mi nije stvarao nikakve probleme. Od kad sam radila obradu za MS nitko više i ne spominje šum svi misle da to ide prema MS.Bila sam i na pregledu u Njemačkoj gdje dr. kaže da je to po njemu CIS 5.Moja dr. me htjela staviti u neku studiju za neki novi lijek no ja nisam pristala jer dr. u Njemačkoj kaže da je za sve prerano.
Možeš li mo pojasniti taj CIS 5. Ja to prvi put čujem!
cc4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 10:14   #603
Quote:
cc4 kaže: Pogledaj post
Možeš li mo pojasniti taj CIS 5. Ja to prvi put čujem!
Dgn: diseminirani encelofalomijelitis pa onda RIS (Radiološko izolirani sindrom) i to je onda dgn. RIS (CIS 5) . Kratkoća simptma te negativna reakcija na steroidnu terapiju ćini definitivan oblik bolesti za sada još uvijek upitnim.Ponoviti magnet.
MANGO3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 21:53   #604
A jel ima onda CIS 1, CIS 2, CIS 3 i CIS 4?

Isto prvi put čujem, kao i za RIS.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 09:47   #605
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
A jel ima onda CIS 1, CIS 2, CIS 3 i CIS 4?

Isto prvi put čujem, kao i za RIS.
Prva dgn. je bila RIS, pa je onda dodano nakon nekog vremena taj CIS 5 i to se tako ponavlja na svakoj kontroli osim onda kada je kao bio relaps MS, no na sljedećoj je opet vraćeno na RIS (CIS 5) ma nemam pojma .Moj neurološki status je skroz uredu i za moju dr. ja sam zdrava. Da nema vrtoglavice sve bi bilo OK.
MANGO3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 11:58   #606
Studija o kojoj sam prije pisao se odnosi na terapiju Avonexom s tim da se mijenja doza primjene. Bio sam u bolnici i obavio osnovne pretrage i sada čekam rezultate i ocjenu da li sam podoban za primjenu istog.
Nosonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 12:14   #607
Citala sam nesto o multiplasklerozi i prepala sam se.U mojoj je porodici niko nije imao ali ja primjecujem nesto cudno.Naime prije godinu ipo poceli su mi bolovi u desnom koljenu i sirilo se u nogu.Prestalo je poslije promjena vremena.Od tada sam osjetila da imam slabost u nogama,recimo kada cucnem tesko se ustanem ako se ne pridrzim za nesto.Kada se penjem uz stepenice,recimo ulazim u tramvaj ili bus osjetim grcenje svih misica u nogama i moram se cuvati za rukohvat.Nemam vrtoglavice,ali cesto sam nervozna.Mogu li to biti znaci?Jako sam uplasena
Ysony is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 13:45   #608
Quote:
Ysony kaže: Pogledaj post
Citala sam nesto o multiplasklerozi i prepala sam se.U mojoj je porodici niko nije imao ali ja primjecujem nesto cudno.Naime prije godinu ipo poceli su mi bolovi u desnom koljenu i sirilo se u nogu.Prestalo je poslije promjena vremena.Od tada sam osjetila da imam slabost u nogama,recimo kada cucnem tesko se ustanem ako se ne pridrzim za nesto.Kada se penjem uz stepenice,recimo ulazim u tramvaj ili bus osjetim grcenje svih misica u nogama i moram se cuvati za rukohvat.Nemam vrtoglavice,ali cesto sam nervozna.Mogu li to biti znaci?Jako sam uplasena
Pozdrav, što kaže tvoj doktor? Je li te uputio neurologu ili negdje drugdje? Može biti bilo što... Nemoj unaprijed brinuti puno, možda(nadam se) ne pripadaš društvu s ove teme.
__________________
Jedan osmijeh ne košta ništa, a donosi mnogo...
celamar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 18:36   #609
Najjači su mi ovi šta upadnu na forum s nekim bezazlenim simptomima i traže od teško bolesnih ljudi da ih tješe. Uff.....
PASKVAL is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 20:38   #610
Danas mi je dan KATASTROFA.Mota me cijeli dan .Dali netko uzima nešto za vroglavicu? Dali je netko bio na testiranju za Hjuzov sindrom i di se može napraviti ?
MANGO3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 23:47   #611
Quote:
celamar kaže: Pogledaj post
Pozdrav, što kaže tvoj doktor? Je li te uputio neurologu ili negdje drugdje? Može biti bilo što... Nemoj unaprijed brinuti puno, možda(nadam se) ne pripadaš društvu s ove teme.
Nisam ni isla doktoru,kada me boljela noga snimao mi je kicmu i kukove,sve je bilo ok.Poslije vise nisam ni isla.
Ysony is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 23:47   #612
Quote:
Ysony kaže: Pogledaj post
Nisam ni isla doktoru,kada me boljela noga snimao mi je kicmu i kukove,sve je bilo ok.Poslije vise nisam ni isla.
pa ako te toliko brine, zasto ne odes?
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 23:48   #613
Quote:
PASKVAL kaže: Pogledaj post
Najjači su mi ovi šta upadnu na forum s nekim bezazlenim simptomima i traže od teško bolesnih ljudi da ih tješe. Uff.....
Ja ne trazim da me neko tjesi vec da kaze da li su to moguci simptomi(vrtoglavice,gubitak vida niti ista drugo nemam sem ovo sto sam napisala)
Ysony is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 08:11   #614
gle prvo odi kod doktora!!! simptomi mogu biti i ne moraju biti povezani sa ms-om, nemoj tražit odgovore i potvrdu na forumima!!!!
__________________
pozdrav svima koliko vas ima !!!!!
mladžo0504 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 08:16   #615
Quote:
Ysony kaže: Pogledaj post
Nisam ni isla doktoru,kada me boljela noga snimao mi je kicmu i kukove,sve je bilo ok.Poslije vise nisam ni isla.
Multipla je takva da simptoma ima moooreee, a sve ovisno o tome omotnica kojeg živca je oštećena pa ne provodi dobro naredbe koje treba. Tako da, skoro pa koji god simptom se sjetiš pitati, mogli bi ti reći, da, i to je simptom multiple...reci doktoru svoje brige i sumnje, pa neka te uputi neurologu ako je potrebno.
__________________
Jedan osmijeh ne košta ništa, a donosi mnogo...
celamar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 21:44   #616
Quote:
Ysony kaže: Pogledaj post
Ja ne trazim da me neko tjesi vec da kaze da li su to moguci simptomi(vrtoglavice,gubitak vida niti ista drugo nemam sem ovo sto sam napisala)
Najgore što može netko napraviti kad ima neke neodređene simptome je (1) raspitivati se po forumima (2) guglati po medicinskim stranicama.

No u svakom slučaju, ako si baš navalila, imaš stranicu koja lijepo i sistematski obrađuje sve o MS-u, uključujući simptome.
Utipkaj multipla skleroza u tražilicu... et voila!

Naravno, to što pročitaš ti neće ni dati dijagnozu ni ukloniti sumnje - to može jedino doktor, tako da...

(a inače - ne, MS obično NE počinje bolovima u koljenu)
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 10:05   #617
Meni je sve pocelo od bola u desnom koljenu.Juce sam primjentila da se mnogo bolje penjem na stepenice nego prije neki dan.
Stvarno ne znam sta da radim,ako nemam nijedan vise simptom,umorna nisam,vrtoglavicu ili slicno nemam,zasto da idem doktoru.Jako sam zauzeta i malo je vremena za obilazak ljekara.Inace,kako se utvrdjuje ms?
Ysony is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 11:04   #618
Quote:
Ysony kaže: Pogledaj post
Meni je sve pocelo od bola u desnom koljenu.Juce sam primjentila da se mnogo bolje penjem na stepenice nego prije neki dan.
Stvarno ne znam sta da radim,ako nemam nijedan vise simptom,umorna nisam,vrtoglavicu ili slicno nemam,zasto da idem doktoru.Jako sam zauzeta i malo je vremena za obilazak ljekara.Inace,kako se utvrdjuje ms?
Ma di si došla baš na MS.Ja imam lezije, vtoglavicu,djelomićno pozitivan likvor a još uvijek nemam dgn. MS. Nije ti ništa,i što manje znaš o MS osjećat ćeš se bolje.
MANGO3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 11:30   #619
Mango,vjerovatno si u pravu.Ali moja luda prijateljica koja je inace pesimist odmah mi je natukla tu cinjenicu,ja nisam znala ni sta je MS mislila sam da je od lose kicme.Nisma pojma imala.Usput,zbog noge su me slali da snimam kicmu,sve ok,kukovi ok,reuma-nemam je.Doktor sumnja da me je boljelo od napora jer sam dosta vremena radila sjedeci posao a sportom se ne bavim-i vise sam vremena sjedila.Ko zna.
Ysony is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 13:43   #620
Ysony,uživaj u životu i ne misli na bolest.Neznam koliko imaš godina ,ali znam da sam ja krenula kod doktora na prve simptome da nebi imala troje djece i relativno kvalitetan i zdrav život do 40. Sad šta je tu je ,mogla me je pustiti na miru još 10god. ali ne žalim se.Poduzimam sve šta mogu da se osjećam što bolje i uživam u životu.
MANGO3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:11.