Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2012., 22:33   #561
Da rijesim neke nedoumice oko ovoga, danas sam bio na razgovoru u lokalnoj upravi u vezi pripravnickog staza, vjerujem da sve sljedece vrijedi i za zupanijske urede

-ugovor potpisujete sa HZZ-om, oni vam placaju tih 1600kn
-ako imate radnog staza, zdravstveno i mirovinsko ce vam placati poslodavac, u suprotnom troskove snosi HZZ
-oni vam placaju pripreme, nabavljaju literaturu i placaju drzavni ispit
-ukoliko ispit ne polozite u roku MORATE VRATITI NOVAC HZZ-u
-ako imate visu strucnu spremu ali ste primljeni na radno mjesto srednje strucne spreme, polagat cete strucni ispit za srednju strucnu spremu posto ispit polazete na temelju posla koji ste radili

eto toliko od mene
anati is offline  
Old 12.05.2012., 00:13   #562
Quote:
credica kaže: Pogledaj post
Upravo sam pogledala oglase na stranici HZZ-a...kad ono čak tri za stručno osposobljavanje za zagrebačku županiju ( ekonomska struka ) i sva 3 vrijede od jučer do danas i treba ponudu poslati poštom, naravno. Drugim riječima, mjesta su popunjena. To očito znači da će se putem ove mjere zaposliti samo oni koji imaju vezu....užas, baš sam ljuta.....što s nama ostalima koji nemamo vezu? Nećemo ni dobiti priliku za rad. Baš grozno (
Jedna od prednosti ove mjere da ne morate čekati natječaj. Fino u potragu za poslodavcem, javite se nekima u blizini koji odgovaraju struci, recite da biste iskoristili ovu mjeru. Oni objave te natječaje za ljude koji su se javili u neke firme, razgovarali s poslodavcem i dogovorili. Kad se i vi dogovorite s poslodavcem, bit će raspisan natječaj samo za vas. Znam da nije lako, odbili su me na nekoliko škola, ali sam ipak uspio naći jednu. Ovo je primjer iz škole, nismo svi iste struke, ali valjda postoji neka firma, poslodavac koji vas može zaposliti makar preko ove mjere.
P.S. Pišem "vas" jer se odnosi na sve koji to budu čitali.
perinjo is offline  
Old 12.05.2012., 09:23   #563
Quote:
amati kaže: Pogledaj post
Da rijesim neke nedoumice oko ovoga, danas sam bio na razgovoru u lokalnoj upravi u vezi pripravnickog staza, vjerujem da sve sljedece vrijedi i za zupanijske urede

-ugovor potpisujete sa HZZ-om, oni vam placaju tih 1600kn
-ako imate radnog staza, zdravstveno i mirovinsko ce vam placati poslodavac, u suprotnom troskove snosi HZZ
-oni vam placaju pripreme, nabavljaju literaturu i placaju drzavni ispit
-ukoliko ispit ne polozite u roku MORATE VRATITI NOVAC HZZ-u
-ako imate visu strucnu spremu ali ste primljeni na radno mjesto srednje strucne spreme, polagat cete strucni ispit za srednju strucnu spremu posto ispit polazete na temelju posla koji ste radili
Ja sam isto bila na razgovoru u zupanijskom uredu.

Ono sto mene zanima, postoji li šansa za kakvom fleksibilnosti pa da županija na svoju ruku plaća prijevoz (ili barem dio)? Tj. ako žele, smiju li?

Znam, glupo pitanje i samo sanjam. Ali to je jedino radno mjesto koje sam našla, a prijevoz će mi popapati 400 kn.
__________________
''I have not failed. I've just found 10,000 ways that won't work.'' Thomas Edison
TSkye is offline  
Old 12.05.2012., 09:50   #564
Quote:
TSkye kaže: Pogledaj post
Ono sto mene zanima, postoji li šansa za kakvom fleksibilnosti pa da županija na svoju ruku plaća prijevoz (ili barem dio)? Tj. ako žele, smiju li?

Znam, glupo pitanje i samo sanjam. Ali to je jedino radno mjesto koje sam našla, a prijevoz će mi popapati 400 kn.
ne, zato jer je tih 1600 kn u biti "kao" lova za prijevoz i topli obrok
heybaby is offline  
Old 12.05.2012., 09:56   #565
Jel za taj posao treba biti tri godine prijavljen na burzu ?
Gustavo is offline  
Old 12.05.2012., 10:20   #566
Ne. Moraš biti prijavljen ali ne 3 godine. Ja sam bila tjedan dana..
__________________
Čudno je kako je malo potrebno da budemo sretniji, a još čudnije kako nam često baš to malo nedostaje...
DraMaRi is offline  
Old 12.05.2012., 10:21   #567
Quote:
heybaby kaže: Pogledaj post
ne, zato jer je tih 1600 kn u biti "kao" lova za prijevoz i topli obrok
Super, pješke ne mogu, ali zato- no food for me.

Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Jel za taj posao treba biti tri godine prijavljen na burzu ?
Ne moraš. Ja sam nekoliko mjeseci prijavljena na burzu.
__________________
''I have not failed. I've just found 10,000 ways that won't work.'' Thomas Edison
TSkye is offline  
Old 12.05.2012., 13:09   #568
Ne, nema takvih uvjeta. 3 godine se odnose na javne radove.
Anita2507 is offline  
Old 13.05.2012., 12:30   #569
Što je sa onima koji su nešto staža stekli pod nižom stručnom spremom, a u međuvremenu izvanredno završili/diplomirali na drugoj razini studija - spadaju li i oni u ove mjere ukoliko nemaju ni jednog odrađenog dana pod novom stručnom spremom?
Msc is offline  
Old 13.05.2012., 21:35   #570
da li pripravnike mogu primati privatnici,ili moraju čekati da se donese zakon?
beca5 is offline  
Old 13.05.2012., 23:55   #571
Malo čitam... većinom se javljaju ekonomisti, pravnici profesori u školama... što je sa inženjerima, npr. ima li koji inženjer geologije da se zaposlio preko ove mjere ili je u postupku?

Hvala
*greta* is offline  
Old 14.05.2012., 14:00   #572
Quote:
credica kaže: Pogledaj post
Upravo sam pogledala oglase na stranici HZZ-a...kad ono čak tri za stručno osposobljavanje za zagrebačku županiju ( ekonomska struka ) i sva 3 vrijede od jučer do danas i treba ponudu poslati poštom, naravno. Drugim riječima, mjesta su popunjena. To očito znači da će se putem ove mjere zaposliti samo oni koji imaju vezu....užas, baš sam ljuta.....što s nama ostalima koji nemamo vezu? Nećemo ni dobiti priliku za rad. Baš grozno (
I meni je to jako sumnjivo... Prijavila sam se na ovaj natječaj od 10.5. do 11.05iza zagrebačku županiju i poslala im poštom sve što su tražili jer sam ih zvala i rekli su da se gleda koji dan si poslao/la poštom i ako je to unutar datuma kada je natječaj aktivan, onda te uzimaju u obzir... Ali mi je sumnjivo tako kratki rok natječaja, baš kao da je objavljen reda radi, mogli su bar 3-4 dana staviti...
kelly-forever is offline  
Old 14.05.2012., 14:43   #573
gle, nekad si nezaposlena osoba sama nađe poslodavca koji ju želi uzeti na tu mjeru. poslodavac formalno mora objaviti natječaj, i čini to na jedan dan jer već ima kandidata. to je ok. naravno, ima i slučajeva kako i sama/sam kažeš, kad se pitaš...

svatko tko je nosioc ove mjere (znači osoba bez radnog iskustva) može sam tražiti poslodavca koji bi ga uzeo. ne treba uvijek čekati da se poslodavac sam sjeti nekoga tražiti kroz to SOZRBZRO (ajme, kakva kobasa i u kratici...)

za sve nejasnoće dajte zovite svoje pravne službe pri HZZu, nemojte se samo raspitivati tu po forumu.

edit: da, možeš slati poštom prijavu, i na kuverti mora biti datum zadnjeg dana natječaja, ali cijela priča mora biti slana preporučeno, to znaš? ne samo opslati, nego preporučeno!!!
RIB is offline  
Old 14.05.2012., 15:20   #574
Quote:
kelly-forever kaže: Pogledaj post
I meni je to jako sumnjivo... Prijavila sam se na ovaj natječaj od 10.5. do 11.05iza zagrebačku županiju i poslala im poštom sve što su tražili jer sam ih zvala i rekli su da se gleda koji dan si poslao/la poštom i ako je to unutar datuma kada je natječaj aktivan, onda te uzimaju u obzir... Ali mi je sumnjivo tako kratki rok natječaja, baš kao da je objavljen reda radi, mogli su bar 3-4 dana staviti...
Na oglase koji vrijede 1-2 dana se ne moraš prijavljivati jer su to formalni oglasi za osobu koja već radi ili počinje radit na tom mjestu.
Anita2507 is offline  
Old 14.05.2012., 18:40   #575
Zna li itko u kojem smo vremenskom roku dužni položiti stručni ispit nakon što nam istekne godina dana stručnog osposobljavanja?
__________________
<3 "When I say run... run!"
arianne* is offline  
Old 14.05.2012., 19:19   #576
Da li je neko možda načuo da će Končar ili Gredelj uzimati ljude putem ove mjere? Pogotovo elektrotehničare, strojare, zapravo sve vezano za elektrotehniku
dragec84 is offline  
Old 16.05.2012., 20:45   #577
mene zanima par stvari, pa ako je netko imao iskustva s time molio bih da odgovori.

magistar sam ekonomije i u potrazi sam za poslom, te sam se nedavno javio na natječaj za uredski posao u županiji (tražili su osobu za stručno osposobljavanje, i srednju stručnu spremu)

sada mene zanima, ukoliko dobijem navedeni posao,
-da li ja polažem državni stručni ispit za srednju stručnu spremu ili prema svojem obrazovanju?
i
-da li se ti ispiti razlikuju prilikom budućeg "pravog" zapošljavanja, da li se drukčije vrednuju?
-i ukoliko postoje razlike, bih li ja mogao ikako polagati DSI za visoku ss. na žalost, u mojoj županiji ne znaju odgovor niti na jedno moje pitanje..

hvala
aust is offline  
Old 17.05.2012., 12:31   #578
I mene zanima zapravo ista stvar jer bi htio raditi ili kao vss ili kao srednja sprema.Imam dvije diplome pa mislim da ako se zaposlim kao srednja sprema i radim godinu dana preko ove mjere za 1600 kn onda ću polagati stručni ispit vezan za srednju spremu a ne visoku.Ako se zaposlim kao inženjer onda to mora biti u struci i to najmanje godinu dana.
Za ekonomiju neznam jer sam ja iz tehničke struke, elektrotehničar/dipl.ing.rudarstva

Možda neko od forumaša ko radi preko ove mjere kao sss a ujedno je i inženjer može da pojasni šta su mu rekli u vezi polaganja ispita?
dragec84 is offline  
Old 17.05.2012., 12:45   #579
Koliko sam ja upucena, to strucno osposobljavanje za VSS traje jednu godinu, a za obrtnička zanimanja (dakle, SSS) traje DVIJE godine.

Tako da se vama sa VSS ne isplati raditi kao SSS.

Ali nemojte me drzati za rijec.
__________________
''I have not failed. I've just found 10,000 ways that won't work.'' Thomas Edison
TSkye is offline  
Old 17.05.2012., 14:06   #580
Čisto sumnjam da bi primili nekoga s vss da radi sss.
Anita2507 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:45.