Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2004., 00:00   #1
Promjena liječnika obiteljske medicine

Htjela bih promjeniti doktora pa me sad zanima zna li netko moram li čekati razdoblje kad doktori primaju nove pacijente ili se mogu i sad prebaciti? Neki su mi rekli da moram čekati....

Hvala
__________________
Under construction.
sleeping satellite is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2004., 17:35   #2
Mislim da moraš čekati, ali za ovo pitanje bi ti bile adekvatnije: Lahor i Studentica, samo njih nema, gdje su se sakrile :
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2004., 18:15   #3
Re: Promjena doktora

Quote:
sleeping satellite kaže:
Htjela bih promjeniti doktora pa me sad zanima zna li netko moram li čekati razdoblje kad doktori primaju nove pacijente ili se mogu i sad prebaciti? Neki su mi rekli da moram čekati....

Hvala
Sta je tesko telefonirati i pitati?
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2004., 18:22   #4
da moras sada na zalost cekati....
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2004., 21:45   #5
Lightbulb

Ništa se ne mora, samo se umrijeti mora

Po pravilima RH liječnik ili stomatolog se mijenja samo kad je vrijeme za to. Krajem godine.
Ali ni to pravilo nije apsolutno kruto. Tako da ti možeš promijeniti liječnika ako želiš. Ali za to moraš imati dobre razloge, svađa, osobne razmirice, neslaganja, nemar, bilo što, što može biti valjan razlog da se liječnik promjeni. Ako je to tvoj slučaj, onda lijepo odeš u HZZO i kažeš im što te muči, da bi htjela promijeniti liječnika zbog toga i toga. I tada bi ti trebao biti omogućen prelazak novom liječniku.
esk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2004., 23:18   #6
Quote:
esk kaže:
Ništa se ne mora, samo se umrijeti mora

Po pravilima RH liječnik ili stomatolog se mijenja samo kad je vrijeme za to. Krajem godine.
Ali ni to pravilo nije apsolutno kruto. Tako da ti možeš promijeniti liječnika ako želiš. Ali za to moraš imati dobre razloge, svađa, osobne razmirice, neslaganja, nemar, bilo što, što može biti valjan razlog da se liječnik promjeni. Ako je to tvoj slučaj, onda lijepo odeš u HZZO i kažeš im što te muči, da bi htjela promijeniti liječnika zbog toga i toga. I tada bi ti trebao biti omogućen prelazak novom liječniku.
Hvala na odgovoru

Nazvala sam i pitala, te su mi dali sličan odgovor. Mislim da moji razlozi ne spadaju pod 'dobre'..tako da moram čekati kraj godine
__________________
Under construction.
sleeping satellite is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 17:01   #7
Promjena liječnika

Kada je moguće promijeniti liječnika?

Ako je pri kraju godine ili početkom naredne, zna li netko kad TOČNO?

Ili se to može tijekom cijele godine? Našla sam podatke na googleu da se može tijekom cijele godine, ali podaci su od 2004.
__________________
~ Fortes fortuna adiuvat ~
Z e t t a is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 17:15   #8
mislim da mozes tokom cijele god.za stomatologa i ginica sam sigurna,a za opcu praksu nisam pitala-ali mislim da je to sve isto.dodes kod novog,pitas jel ima mjesta,ispunis neke formulare i ja mislim da ti oni prebace karton ili mozda sama nosis od starog doktora.to je princip
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 17:15   #9
mislim da mozes tokom cijele god.za stomatologa i ginica sam sigurna,a za opcu praksu nisam pitala-ali mislim da je to sve isto.dodes kod novog,pitas jel ima mjesta,ispunis neke formulare i ja mislim da ti oni prebace karton ili mozda sama nosis od starog doktora.to je princip
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 17:44   #10
Quote:
Z e t t a kaže:
Kada je moguće promijeniti liječnika?

Ako je pri kraju godine ili početkom naredne, zna li netko kad TOČNO?

Ili se to može tijekom cijele godine? Našla sam podatke na googleu da se može tijekom cijele godine, ali podaci su od 2004.
Moze se tijekom cijele godine, u zadnjih par mjeseci sam sve promijenila, nitko nije nista pitao.
Sunshine_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 13:20   #11
Promjena liječnika

Molim Vas za pomoć nedavno sam se doselila u Zagreb i pokušavam promijeniti liječnika opće prakse i zubara, a kod kojeg god odem svi mi kažu da su prebukirani. Dali zna netko kod koga ima mjesta područje Dubrave ili okolica?

Unaprijed hvala na odgovoru.
TIMI 24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 14:44   #12
većinom,ukoliko imaš partnera ili slično, njegov/njezin te uzme na temelju činjenice da je obiteljski liječnik...bez obzira na prebukiranost...probaj
vukovarac69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 17:43   #13
Promjena liječnika

Zanima me da li mogu promijeniti liječnika, odselila sam se u drugi kvart i pitala u ambulanti za premještaj kartona, ali mi je sestra rekla da nema mjesta. Nisam drugo ni očekivala, jer u ZG ni jedan liječnik, zubar ili ginekolog "nema mjesta".

Ali ne mogu svako malo gubiti sate na odlazak svom starom liječniku opće prakse, jer imam malu djecu i često sam na BO zbog njih, a mog doktora jako često nema. Svaki petak si izgleda spoji sa vikendom, pa kad ja dodjem da mi zaključi BO, nema ga. Njegova zamjena ne zatvara BO ako njega nema samo jedan dan, a kad se vratim na posao po tjedan dana ne mogu dobiti doznaku, jer često radimo u istim smjenama, pa na poslu dobivam opomene zbog kašnjenja s doznakama zbog obračuna plaće... I tako već 4 god. U zadnje 2 god NITI JEDAN petak ga nije bilo kad bi ja došla. A često sam dolazila.
Što mogu napraviti?
snoopyxx9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 15:15   #14
Što nitko ne zna da li se može tražiti promjena doktora ako već 5 godina stanujem i prijavljena sam na drugoj adresi? Koliko ja znam kartoni se sele samo preko veze, jer se svi bune da imaju preeviše pacijenata... A koja su naša prava? Na stranici HZZO-a nisam našla odgovor.
snoopyxx9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 16:20   #15
Doktor opće prakse ne mora biti u tvom kvartu. Ako ti odgovara , možeš ga imat i u drugom gradu.

Također, prebacivanje nije nikakv problem. Odaberi novog liječnika kod kojeg ima mjesta,popuni prijavu, ako si iz Zg odnesi u Jukićevu i to je to.
simba is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 16:37   #16
tako sam i ja napravila, i za doktora opće prakse, i za zubara i za ginekologa. popuniš prijavu i odeš u jukićevu i zatim ju odneseš doktoru. i nije bilo problema.
alma_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 16:48   #17
Ali što ako sestra kaže da "nemaju mjesta"? Svejedno bi me primili???
Mogu taj zahtjev samo u Jukićevoj napraviti? Bez da ponovo dolazim ovoj doktorici?

To da se prijava nosi u Jukićevu, znam, ali pitanje je što ako doktorica neće nove pacijente?
snoopyxx9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 16:57   #18
Moraš probati u više ordinacija. I meni je bilo slično, ali našla sam liječnika koji me je primio, bilo mu je bitno da ne stanujem predaleko jer je obvezan ići i u kućne posjete u pojedinim situacijama i ne može imati raspršene pacijente po cijelom gradu. I razgovaraj isključivo s liječnicima, ne sestrama, liječnik sam zna, ako ima ugovor HZZO da li mu trebaju pacijenti ili ne.
mia99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 21:32   #19
Quote:
snoopyxx9 kaže: Pogledaj post
Ali što ako sestra kaže da "nemaju mjesta"? Svejedno bi me primili???
Mogu taj zahtjev samo u Jukićevoj napraviti? Bez da ponovo dolazim ovoj doktorici?

To da se prijava nosi u Jukićevu, znam, ali pitanje je što ako doktorica neće nove pacijente?
ako nemaju mjesta, onda nemaju mjesta...neznam čemu navodnici. Pa oni primaju novce za svakog pacjenta i ne odbijaju ih ako stvarno nisu prebukirani

traži drugog
simba is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 21:52   #20
da li netko zna doktoricu opce prakse u bjelovaru..
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:36.