Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2016., 12:17   #61
Quote:
Princez Krafna kaže: Pogledaj post
Super je tema samo i ja trosim puno vise, previse u svakom smislu. Samodisciplina mi nije jaca strana eto sad moram kupiti trecu okoloocnu kremu, da ne govorim da ne znam kad cu to potrositi. Necu ni pisati ostalo jer me sram. Ako neko zna kako se taj poremecaj lijeci moila bih da kaze. Vjerovatno psihoterapijom. I da sve je pocelo prije dosta godina s ovim forumom a i s godinama sad sam u 40oj. Trebala bih bjezati s foruma a to mi je tako tesko..
Ti si zapravo.... ja?
Draga, ja te potpuno razumijem... već sam jednom (ali na drugoj temi, izvan Kozmetike) rekla da je u pitanju teži poremećaj... ...
3.okoloočna krema, pa to je još ok... ja jednu koristim i 2 imam u zalihama (pa meni je to još i normalno... JER... to nije sve)... imam i 10 krema za lice, što dnevne, što noćne, BB, CC... nisam uračunala tu serume (2), tretmane (1) , ulja (1)...
Eto, TO je poremećaj...
Imam 2 tekuća pudera u zalihama i 2 koja paralelno koristim...
6 maski za lice - od 50 i 75ml + još nekoliko onih za jednokratnu upotrebu

8 krema/losiona/maslaca/mlijeka za tijelo (od 200 - 500ml)...
4 gela za tuširanje - to već računam da trebam uskoro novi...
itd
itd.

Forum Kozmetike i kataloška prodaja - Avon i Oriflame... + inernetske stranice tipa Yves Rocher, Melvita... - najviše su doprinijeli tome da sam počela kupovati bez reda...

Svoj mjesečni limit sam stavila na 150kn jer je to i više nego dovoljno za kupovinu ovog što baš ne gomilam.... micelarne, blazinice, aceton, kreme za ruke, boje za kosu...
Isključila sam iz tog budžeta ono što koristim zajedno s mužem - tekući sapun, pasta za zube... i toaletni papir, naravno.
Isključila sam i higijenske uloške.
To gore nabrojano uključujem u osnovnu higijenu, a ne kozmetiku.
Razmišljala sam da i gel za tuširanje ubrojim u osnovnu higijenu, ali ipak neću... osnovna higijena bi bio onaj kruti sapun...

Na kraju svakog mjeseca ću napisati što sam kupila i po kojoj cijeni.

I ja sam ovu temu doživjela kao podršku - da konačno smanjim zalihe i ne kupujem samo zato jer je nešto na akciji... posebnom popustu.... sudjelujem u nagradnoj igri ako kupim... i td... nastavi niz...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 12:29   #62
Quote:
Princez Krafna kaže: Pogledaj post
Pa napisala sam da imam problem ne znam zašto je to tako teško shvatiti. Znam i sama da je sve to glupo i neracionalno ne treba mi to niko reći. Ali mogla sam očekivati ovakve komentare. I ne nemam viška novaca ali zato postoje kartice, minusi i svakakva čuda da podrže prekomjernu kupovinu. Ljudi se razlikuju ima nas ovdje svakakvih i po godinama, i po materijalnim mogućnostima. Ja recimo nikad ne bih mogla stati u limit 95 kn ali kad sam bila student i nisam imala od čega kupovati itekako sam mogla. Isto sam ovu temu shvatila kao neku vrstu podrške.
Oprosti, sljedeći put ću doći s tapšanjem, cerekovima i zagrljajima, a ne daj bože komentirati da je sramota prema onima koji zbilja nemaju viška novaca reći da ga i ti nemaš (ne ti osobno, bilo tko tko tako govori).

Mogla sam i ja očekivati durenje, nije da smo mogli konstruktivno razmijeniti mišljenja
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 12:49   #63
Cure, ideja vam je super i u potpunosti vas podržavam! Mislim da činjenica da si priznamo da imamo manji ili veći problem sa gomilanjem kozmetike i iskreni pokušaj da se dovedemo u red već pola posla. Ne treba nikog osuđivati, ljudi smo i svi smo bar negdje malo poročni i ne možemo se sasvim kontrolirati. Pa nismo roboti

Ja nešto nisam trenutno raspoložena da si zadajem limit, ali ću se truditi potrošiti sve zalihe tijekom godine. Čak mi nisu ni svi proizvodi problematični, najviše gomilam preparativu za lice, dekorativu (al nije da ju tako često kupujem, jednostavno se tako sporo troši ) i parfeme.
I dodala bih, koliko god je ovaj forum zlo i od kad vas čitam, definitivno trošim duplo više na kozmetiku, no s druge strane, ovdje sam saznala za postojanje nekih proizvoda koji su sad mi nezamjenjivi, a od ljudi s kojima se družim sigurno ne bih saznala jer su o kozmetici znali i tad manje od mene (jedan primjer: imam masne gornje kapke i preporodila sam se kad sam ovdje saznala da postoje baze za sjenila).
maryah1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 12:59   #64
Quote:
Nagrišpana kaže: Pogledaj post
Oprosti, sljedeći put ću doći s tapšanjem, cerekovima i zagrljajima, a ne daj bože komentirati da je sramota prema onima koji zbilja nemaju viška novaca reći da ga i ti nemaš (ne ti osobno, bilo tko tko tako govori).

Mogla sam i ja očekivati durenje, nije da smo mogli konstruktivno razmijeniti mišljenja
Imaš pravo nije primjereno radi onih koji nemaju pisati o ovakvim problemima. Sretno cure držim fige da ustrajete u svojim limitima
Princez Krafna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 13:00   #65
Quote:
Princez Krafna kaže: Pogledaj post
Super je tema samo i ja trosim puno vise, previse u svakom smislu. Samodisciplina mi nije jaca strana eto sad moram kupiti trecu okoloocnu kremu, da ne govorim da ne znam kad cu to potrositi. Necu ni pisati ostalo jer me sram. Ako neko zna kako se taj poremecaj lijeci moila bih da kaze. Vjerovatno psihoterapijom. I da sve je pocelo prije dosta godina s ovim forumom a i s godinama sad sam u 40oj. Trebala bih bjezati s foruma a to mi je tako tesko..
Znam da vas ima jos koje puno trosite kako vi gledate na to da li vas to opterecuje? Realno gledano nije da imam viska novca i na bacanje
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Ti si zapravo.... ja?
baš sam htjela napisati da sam to ja


nebitno koliko čega ko ima i koliko troši, molim bez osuđivanja

poanta je suočiti se za zalihama i osvijestiti emocije. i kao krajnji cilj biti racionalniji.
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 13:05   #66
meni najveći problem zadaju stvari koje dobijem na poklon, a ne odgovaraju mi, ali ih ja baš moram pomirisati i otvoriti ili isprobati iako znam da ne volim taj brend i slično. guši me takav vid zalihe koji si nisam sama priuštila. ono što se frendicama svidi, dam im, ali ovaj ostatak i dalje stvara pritisak kod mene jer će mi možda dobro doći ili će biti ok kad potrošim svoje itd.

izvor glupih troškova je kod mene bio npr. essence i catrice sa svojim LE kolekcijama, koje mi često nisu bile ništa posebno ali sam barem jedan ili dva proizvoda "hvatala" po trgovinama, a na kraju se uspostavilo da mi je to potpuno nepotrebno. više to ne radim. isto, izvor nepotrebnih troškova mi je bilo čitanje blogova u jednom periodu, svi blogovi bi u isto vrijeme imali recenziju nekog novog proizvoda na tržištu, koji bi bio čudo 21. stoljeća i ja sam ga naravno kupila i meni nije bio spektakularan (ni nužan). i to sam prestala raditi.

neću se priključiti posebno s limitom, ali ću nastaviti racionalnije kupovati i podržavam vas u odluci, koliki god vam bio limit...
Erato321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 13:06   #67
Koja zanimljiva tema, tek sam ju danas otkrila!

Ja se necu pridruziti jer uobicajeno ne potrosim preko 200kn za dekorativu i preparativu mjesecno. Jedini porok su mi parfemi. Al sam svjesna da moram nesto potrosit, da bi mogla uzeti nesto drugo.

Rado cu vas citati, pa ostavljam upis da mi bude lakse pratiti! :klap: :klap:
Akvarela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 13:10   #68
Da, slažem se s curama, nemamo svi ni iste potrebe ni mogućnosti. Ja potrošim najviše na preparativu, nikako da budem zadovoljna sa svojom kožom lica i stalno nešto kombiniram, isprobavam, za sve novo što izađe mislim e ovo će mi pomoći. Zahtjevna mi je koža i kosa. Trebam kombinirati dosta proizvoda da bi izvukla maksimum iz njih. Forum je za dosta toga kriv, ali opet dosta puta sam i uštedjela novac zahvaljujući recenzijama ovdje.
S druge strane,s dekorativom ne pretjerujem, nikad mi nisu bile jasne cure koje imaju 10 rumenila iste nijanse i sl., ali eto valjda to vole. Ja recimo više volim potrošiti na odjeću nego dekorativu.
Zavidim curama kojima je dosta najjeftinija hidratantna krema i maska za kosu iz dm-a. Ja jednostavno nisam te sreće, i primjećujem, pogotovo na kosi, koliko su mi pomogle malo bolje maske, priodniji šamponi i sl. Tu se definitivno ne mislim vraćati na staro. Iskreno se nadam da ću uspjeti izgurati s ovih 200 kuna, jer već sad mi treba dezić i nova četkica, što je skoro 60 kn. I mislim da bih mogla narudžbu s iherba napraviti za šampone i preparate za kosu.
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 13:23   #69
I ja isto ostavljam upis kako bih vas mogla lakše pratiti.

Drago mi je da postoji ovakva tema, rado ću vas pratiti. :klap:
Sretno svima u vašim ciljevima!

I ja ću svoj budžet ograničiti. Ne mislim da trošim puno na kozmu, ali potrefi se koji mjesec kroz godinu kada baš za klinac izbace svega i svačega, a meni se za vraga baš sve sviđa. Zbog takvih mjeseci sam se i ja odvažila na izazov. I ne planiram staviti dekorativu na no buy, nego je jednostavno uključiti u budget. Moja preparativa ionako nije preskupa i ne kupujem ju baš tako često jer po tom pitanju baš i ne eksperimentiram. Čak nemam ni neke velike zalihe. Jedino me tuširalice malo 'guše'.
mirtochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 14:02   #70
uspjeh mi je ako je mjesečni trošak na preparativu+dekorativu+parfeme ispod 100 eura
ne gomilam, samo volim skupo i veliki sam potrošač (svakodnevni full makeup)
ruževa, lakova za nokte i parfema imam po desetak a svega ostalog po 1-2 kom.
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 14:08   #71
Quote:
Princez Krafna kaže: Pogledaj post
Imaš pravo nije primjereno radi onih koji nemaju pisati o ovakvim problemima...
Ne, ti si u pravu, po meni nije primjeren posto od Nagrišpane...
Slažem se s bug_lady.
Ovdje je tema koliko MI trošimo i da MI želimo smanjiti kozmetike budžete, a ne tko ima ili nema novaca i na što troši ili može trošiti... Ja sam svoj novac zaradila i trošim ga na što želim... ali da se želim kontrolirati u kupovanju kozmetike (i preparative i dekorative, kad smo već kod toga), to da... ne zato što nemam novaca ili zato jer enormno puno trošim (budući da ne kupujem skupe stvari, lovim akcije, radim katalošku prodaju itd.), nego zato jer nema smisla gomilati više dok barem pola ovih zaliha ne potrošim... i ova podrška ovdje će mi baš dobro doći...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 14:12   #72
Quote:
leonidas27 kaže: Pogledaj post
uspjeh mi je ako je mjesečni trošak na preparativu+dekorativu+parfeme ispod 100 eura
ne gomilam, samo volim skupo i veliki sam potrošač (svakodnevni full makeup)
ruževa, lakova za nokte i parfema imam po desetak a svega ostalog po 1-2 kom.
Iskreno, ovo boldano mi je normalnije nego ovo moje "gomilanje"

I po meni je ok imati 10-ak ruževa i lakova i olovki za oči i sjenila... ali mi je suludo imati 10 krema za lice...
Ok, ja imam 3-4 ruža, ali samo zato što mi ne pašu moderne nijanse, nego vrtim 2-3... olovki za oči isto nemam puno, kao ni sjenila, jer koristim nekoliko provjerenih nijansi... ali lakova za nokte imam 20-ak...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 14:22   #73
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Iskreno, ovo boldano mi je normalnije nego ovo moje "gomilanje"

I po meni je ok imati 10-ak ruževa i lakova i olovki za oči i sjenila... ali mi je suludo imati 10 krema za lice...
Ok, ja imam 3-4 ruža, ali samo zato što mi ne pašu moderne nijanse, nego vrtim 2-3... olovki za oči isto nemam puno, kao ni sjenila, jer koristim nekoliko provjerenih nijansi... ali lakova za nokte imam 20-ak...
e pa očito nemaš problema s tenom, pa ne moraš istovremeno koristiti kremu za hidrataciju, kremu sa spf, kremu s kiselinama navečer, kremu za umirivanje lica jer je koža preosjetljiva, kremu za reguliranje masnoće jer se jako masti, kremu koja ide ispod pudera da ne prosija nakon 10 min... Da, recimo, mojoj koži sve to treba. Još mi fali da krenem s borama Uvijek mi je logičnije uložiti u preparativu nego dekorativu.
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 14:37   #74
Em sam se prepoznala u opisu Lilarose
kupujem - samo još ovo, samo još ono, to sitno se baš skupi.

Ubija me kupovina preko web shopova, eBaya, a planiram se uključi još s narudžbom na iHerbu.
Postala sam - komplicirano opsesivna, lakoma - prestala sam zalihe držati na jednome mjestu jer su previše vidljive - spremam ih po ćoškovima kao što alkos skriva cugu. Čak mi je i muž rekao da stanem - a ja se više veselim poštaru s malim paketićem - nego čokoladi (a to ipak ne deblja )
Mogla bih plakati 3 sata kad potrošim neku stvar - osjećam se depresivno jer tog više nemam, ovih dana sam dosta toga baš bacila - dekorativa starija od 3 godine, a ima još naznaka tuširalica pri kraju.

Nije mi nikakav problem protrčati kroz DM i kupiti samo hranu za živinu, tekući sapun i maramice. Bipa - isto tako, imam rođendanski kupon još iz 7. mj. kojeg nisam iskoristila.
Odlučila sam - neću kupiti original parfem ako ima dupe - i ovako ih imam previše; možda samo jedan dupe za Dan žena i ništ' više ... maske za lice mislim da ne moram kupovati cijelu ovu godinu. Mazalice - uh, rotiramo 6 kom ali to ne računam jer imam ź. djecu.

Pridružujem vam se - uvest ću si režim od 200 kn - samo za sebe - 50 kn više nego iznos bez nameta na webu ... i napominjem, u to neću ubrajati spomenute higijenske potrepštine koje su poprilične za 3 ženske i teen kozmetiku jer za razliku od mene, moja djeca su stvarno skromna.
Za početak - niti jedan novi komad make upa i parfema do 1.4. - u što ne ulazi ono što sam naručila u prosincu i još putuje - već isključivo novo. I točka.

Zadnje uređivanje wendy01 : 03.01.2016. at 14:56.
wendy01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 14:39   #75
Quote:
Nagrišpana kaže: Pogledaj post
Oprosti, sljedeći put ću doći s tapšanjem, cerekovima i zagrljajima, a ne daj bože komentirati da je sramota prema onima koji zbilja nemaju viška novaca reći da ga i ti nemaš (ne ti osobno, bilo tko tko tako govori).

Mogla sam i ja očekivati durenje, nije da smo mogli konstruktivno razmijeniti mišljenja
Da, jer inače između tapšanja i napadanja nekoga ne postoji cijeli spektar reakcija.
Samo zato što ti ne možeš shvatiti da je moguće nemati viška novca i gomilati zalihe, ne znači da to nije istina za nekoga drugoga. Masu puta se ulovim kako razmišljam da mi je npr. karta za kazalište od 80 kn skupa, ali dati 100 kn za novo rumenilo mi nije previše, iz bilo kojeg razloga kojeg ću izracionalizirati. O tome se i radi na ovoj temi da se prestane s nepotrebnim kupovinama i gomilanjem zaliha, a budući da ti očigledno nemaš takvih problema možda bi ti bolje bilo da ignoriraš ovu temu.

A ovo u vezi sramote prema onima koji zaista nemaju viška novaca, neću ni komentirati, samo ti predlažem da se sljedeći put kad kažeš da si gladna sjetiš djece u Africi koja su zaista gladna, toliko je otprilike konstruktivan tvoj komentar.

(Jedna od novogodišnjih odluka mi je bila da ću poraditi na strpljivosti prema drugima, vidim da mi je dobro krenulo! )
bejbe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 14:47   #76
Quote:
Sofia Victoria kaže: Pogledaj post
e pa očito nemaš problema s tenom, pa ne moraš istovremeno koristiti kremu za hidrataciju, kremu sa spf, kremu s kiselinama navečer, kremu za umirivanje lica jer je koža preosjetljiva, kremu za reguliranje masnoće jer se jako masti, kremu koja ide ispod pudera da ne prosija nakon 10 min...
Ma mislila sam na mojih suludih 10 krema za lice u zalihama... i to samo krema (bez seruma, tretmana i ulja...)... konkretno: 3 dnevne, 3 noćne i 4 BB/CC... pa trebam godinu i pol da samo njih potrošim...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 14:48   #77
Quote:
wendy01 kaže: Pogledaj post

Za početak - niti jedan novi komad make upa i parfema do 1.4. - u što ne ulazi ono što sam naručila u prosincu i još putuje - već isključivo nešto novo. I točka.
zapravo, i ovo je vrlo dobra ideja, dakle izbaciti dekorativu i parfeme barem u iduća 2 mjeseca.
i naravno, netko je spomenuo, ni ja ovdje ne računam odlaske frizeru, kozmetičaru i sl.
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 14:48   #78
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Ma mislila sam na mojih suludih 10 krema za lice u zalihama... i to samo krema (bez seruma, tretmana i ulja...)... konkretno: 3 dnevne, 3 noćne i 4 BB/CC... pa trebam godinu i pol da samo njih potrošim...
a čuj, nadam se da barem nisu preksupe.
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 14:49   #79
Quote:
Sofia Victoria kaže: Pogledaj post
e pa očito nemaš problema s tenom, pa ne moraš istovremeno koristiti kremu za hidrataciju, kremu sa spf, kremu s kiselinama navečer, kremu za umirivanje lica jer je koža preosjetljiva, kremu za reguliranje masnoće jer se jako masti, kremu koja ide ispod pudera da ne prosija nakon 10 min... Da, recimo, mojoj koži sve to treba. Još mi fali da krenem s borama Uvijek mi je logičnije uložiti u preparativu nego dekorativu.
Apsolutno potpisujem sve... ista sam.... i dok nesto izbacim koza poludi...

Ali nemam 5 istih krema i to za istu svrhu. Dovoljne su mi ove razlicite.
rosa_salvaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 14:50   #80
Quote:
Sofia Victoria kaže: Pogledaj post
zapravo, i ovo je vrlo dobra ideja, dakle izbaciti dekorativu i parfeme barem u iduća 2 mjeseca.
i naravno, netko je spomenuo, ni ja ovdje ne računam odlaske frizeru, kozmetičaru i sl.
Naravno da se to ne računa... ok, ja kozmetičaru ne idem , ali frizera ne računam...
Ne računam ni solarij.
Ni anticelulitni tretman, ako se konačno na njih odlučim... zapravo, kad bolje razmislim, možda ću uštedjeti dovoljno za neki anticelulitni tretman za ljeto... i da - neću kupovati anticelulitne kreme više, jer ne djeluju...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:14.