Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2014., 03:10   #1
Račun u Austriji

Jutro, ovako imam dobar biznis preko interneta pa je došlo do problema sa isplaćivanje novca, otvorio bi račun u Austriji da izbjegnem porez i ostale gluposti kod nas.Prije nego što se zaputim do Austrije trebam odgovor na ova pitanja, ako nema problema.

Ja u Austriji mogu bez problema otvorit račun, zanima me koliko plaćam porez, tj. dal uopće trebam plaćat porez na uplate na račun?Uostalom nema problema da plaćam porez meni je samo bitno da ne trebam dokazivat podrijetlo novaca.Sad bi trebao prebacit na račun u Austriji oko 10.000€ kako bi to funkcioniralo, dal bi se trebao platit porez itd...Ako se netko razumije u to?

Druga stvar je, prvo da kažem da taj novac uopće ne bi uvezao u Hrvatsku, nego bi sve ostalo u Austriji na banci, jedino me muči ako bi kupio recimo polovni auto od 100.000 kuna.Kakve bi probleme mogao očekivat od porezne, strah me zbog podrijetla novaca ako me bude tražili, jer nemam niti jedan dan radnog staža ili nekakve imovine za prodat.
Nilt is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 18:15   #2
Ne znam gdje da postavim ovaj bedasti problem - pitanje.
Ako dobijam veću sumu iz inozemstva npr.uskoro i u dolarima a ne želim da je položena u neku našu banku, nego u neku švicarsku, kaj sve treba napraviti ?
Mogu li i kako novac ako stigne u RH u roku 48 sati prebaciti na račune u Švici.
Kada otvorim račune u tim bankama naravno.
Koliki iznos mogu direktno prebaciti u Alpkantri bez provizije.
Ako bi išlo preko naših banaka na te švicarske račune jel' to neka velika provizija?
Trebam li uzeti finncijskog stručnjaka ili mogu to sve obaviti sama ?
Hvala na odgovoru.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 18:37   #3
Dosta teško izvedivo, a da izbjegneš visoke naknade.
Za veliki iznos bila bi i naknada velika, najbolja opcija ti je da ručno preneseš gotovinu u njihovu banku ili da ti uplata bude izvršenana taj račun.
I pazi jer banka uplate veće od 100.000 kn prijavljuje poreznoj.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 13:37   #4
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Dosta teško izvedivo, a da izbjegneš visoke naknade.
Za veliki iznos bila bi i naknada velika, najbolja opcija ti je da ručno preneseš gotovinu u njihovu banku ili da ti uplata bude izvršenana taj račun.
I pazi jer banka uplate veće od 100.000 kn prijavljuje poreznoj.
Znači lovu u kešu odnijeti u Švicarsku....osobno u banke ?
Otprilike ?
Odnosno odvjetnički ured u Americi može uplatiti tu lovu na moje račune u Švici ili nekoj drugoj zemlji ?
Ne bi ja to u naše banke.
Hvala puno na savjetu.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 12:41   #5
interesantan clanak..
http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...7/Default.aspx


Jel moze tko iz vlastitog iskustva preporuciti banku u Austriji?
Da li neke od jacih koje djeluju i u HR (Unicredit group, Erste..) ili neka manja kao Easybank ?
thx !

Zadnje uređivanje Frankie : 09.06.2014. at 12:48.
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:16.