Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2017., 16:54   #501
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Idući tjedan i novi Klasik na kioscima. Dostupne 2 naslovnice.

Zagor Klasik 47: Mali ubojice
]
Ja ga imam u extra izdanju br. 180
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 21:30   #502
Quote:
Constantine kaže: Pogledaj post
Nisi jedini. Ja većinom preferiram stripove na papiru. Radim dosta na kompu na poslu, pa sad još i čitati digitalne stripove.
A i veći je gušt svaliti se na kauč ili na putovanju, pa čitati papirnato izdanje.
Isto slicno kao i kod mene a i kad kupim strip, meni je onaj miris novog stripa bas nekako zarazan za one koje citaju digitalno, kazu da je idealno za to imati tablet.
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Ja ga imam u extra izdanju br. 180
Aha, to je taj broj, i ja ga imam doma usporedjivao sam malo ove 2 naslovnice koje su dostupne za taj novi klasik, pa vidim da je i extra br.181 takodjer u tom klasiku.
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 22:47   #503
=ReemCP;
Quote:
Isto slicno kao i kod mene a i kad kupim strip, meni je onaj miris novog stripa bas nekako zarazan za one koje citaju digitalno, kazu da je idealno za to imati tablet.
Neusporedivo je bolje listati strip, nego sa kompa.
Sa kompa mi nije ni zanimljivo, nije mi taj doživljaj, ne mogu se toliko uživiti, ni sam ne znam objašnjenje zašto.
Quote:
Aha, to je taj broj, i ja ga imam doma usporedjivao sam malo ove 2 naslovnice koje su dostupne za taj novi klasik, pa vidim da je i extra br.181 takodjer u tom klasiku.
Radim si i svoju kolekciju zagora, ove extra ću prvo, pošto njih najviše i imam.
Da li mi se onda isplati i redovne Zagore ?
Ne znam kolio se epizode preklapaju, da su iste u extra i redovnom ?

Kolekcije koje radim za sebe su Zagor, Blek, Mister No alan ford i Komandant Mark.
Od ostalih volim povremeno i stripoteke, Texa, Mikija....
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 23:27   #504
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
=ReemCP;

Ne znam kolio se epizode preklapaju, da su iste u extra i redovnom ?

Trenutno ne. za nekih 4 godine će se početi preklapati, to jest extra će dostići redovnu seriju. Klasik ponavlja ono što je izašlo u extra izdanju ali je na žalost preskočio dio epizoda.
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 01:24   #505
@Rorion - kako je Kruger rekao, ne preklapaju se. Extra treba ici jos neke 4 godine (nesto manje) da bi se spojila sa redovnom serijom. Mozda je najlakse ovako objasniti; uzmi da su Talijani izdali ukupno 627 epizoda dosada, ugrubo kod nas je prvih 300 brojeva Extra, a od 300 pa nadalje su redovne epizode.

Znaci, u Italiji su to sve redovni brojevi od 1-627, nego su kod nas izmislili taj Extra naziv jer objavljujemo sa Extrom ono sto je izdavala Zlatna serija (do rata), poslije rata su redovne kod nas (sto Zlatna serija nije izdala).

Kako je rat poceo, Zlatna serija je prestala, a Slobodna Dalmacija je nastavila sa epizodama gdje je stala Zlatna serija - to su redovni. Onda su se sjetili da bi bilo fora izdati/reprintati ispocetka to sve sto je Zlatna serija radila, posto u Zlatnoj seriji nisu sve epizode objavljene, a i osqkaceni su sa nedostatkom stranica, promjenom naslovnica i svega sto se radilo tada - taj reprint Zlatne serije je Extra kod nas

Edit - i ja skupljam skoro sve Bonelli junake
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 08:11   #506
Sad mi je puno jasnije Reem CP i Kruger JR
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 10:00   #507
Super Extra je sad na kioscima br. 278, netko kaže da će 321 biti zadnji broj od Extre (kroz 4 godine), netko kaže da će to biti 316 broj. Uglavnom, iza tog zadnjeg broja Extre idu redovni brojevi, nastavljaju se.
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 14:12   #508
Di ste ekipa, ja sam se napokon udostojila kupiti extra, baš sam ovog br.278 Glas koji ubija danas kupila
mugisugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 14:43   #509
Quote:
mugisugi kaže: Pogledaj post
Di ste ekipa, ja sam se napokon udostojila kupiti extra, baš sam ovog br.278 Glas koji ubija danas kupila
Pozdrav, baš sam se pitao gdje si ti a mi dalje sve po starom, pričamo kako nas sad super epizode očekuju u Extra izdanju iduća godina ne može bolje početi.

U srijedu je izašao novi Maxi na kioscima, pisali smo o njemu na prošloj stranici nisam ga još kupio jer nisam išao u grad, vjerojatno idući tjedan, valjda ga ljudi neće pokupovat dok ja dođem
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 22:03   #510
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Pozdrav, baš sam se pitao gdje si ti a mi dalje sve po starom, pričamo kako nas sad super epizode očekuju u Extra izdanju iduća godina ne može bolje početi.

U srijedu je izašao novi Maxi na kioscima, pisali smo o njemu na prošloj stranici nisam ga još kupio jer nisam išao u grad, vjerojatno idući tjedan, valjda ga ljudi neće pokupovat dok ja dođem
Ma pratila sam objave samo nisam imala što dodat
Uf onda sam ulovila zadnji vlak
mugisugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 22:31   #511
Quote:
mugisugi kaže: Pogledaj post
Ma pratila sam objave samo nisam imala što dodat
Uf onda sam ulovila zadnji vlak
Meni je baš zanimljiva tema pogotovo što je nešto više novih ljudi ovo za "zadnji vlak", vjerojatno si mislila na ono kad smo pričali koliko se dugo stripovi zadržavaju na kiosku, jel da ovaj što si kupila 278. Glas koji ubija je još na kiosku, njega maknu kad se pojavi sljedeći, novi Extra. A ja sam spomenuo da je novi Maxi izašao, to je posebno
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 17:19   #512
Pročitao sam:

SDX 065. Zagor u napadu
SDX 066. Klark city (do 61.str.)

Nakon pročitanog, shvatio sam da dobro radim ovo što čitam kronološki za mene jako važna epizoda, pošto se ovdje pojavljuje dosta važnih likova iz Zagorovog svijeta.

Tu je taj meni simpatični Barun Ikarovo Pero sa onim svojim letećim napravama pa onaj lik za kojeg mislim da je Jednooki Jack, iako mislim da su ga suradnici oslovljavali samo sa "šefe" tako da nismo njegovo ime čuli. Čiko je samo spomenuo nešto poput "stakleno oko". Tu se pojavljuju i oni fratri u "kući na nebu", zaista mnogo likova.

Nisam čitao ovu epizodu u djetinstvu, pa sam išao provjeriti u tablicu popis i vidim da je Zlatna Serija preskočila ovu epizodu. Možda je izbačeno zbog onog što smo pričali u temi o cenzurama (a ovdje su ti fratri, vjera i sl.), pa možda zbog toga je preskočeno.

Ja kad sam počeo prošle godine sa skupljanjem Zagora, prvi paket koji sam kupio na kiosku je imao epizodu LUDX 220: Krvavi Rudnik, gdje se isto pojavljuje Jednooki Jack, ali i fratri - tu epizodu sam čitao prije u Zlatnoj seriji, to se sjećam. Sad ne znam koliko se puta Zagor susretao sa tim likovima, ali drago mi je da sam vidio i pročitao ovaj njihov prvi susret. Zanimljivo kad su letili u onom balonu, da su se morali riješiti viška tereta da bi izbjegli pad, pa su tako Jednooki Jack i njegov kompanjon završili u rijeci i naravno, ovaj se zakleo Zagoru da će se oni jednog dana ponovno sresti.

Nisam siguran, ali kad sam slagao Maxi izdanja u police, postoji Maxi 15 koji ima naziv "Zračna Banda" i navodno se i tu Barun spominje. A i nisam siguran za ovaj Gigant 4: Dvorac na Nebu, mislim da su u njemu ovi dobri fratri, vjerojatno netko od vas bolje zna
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 06:52   #513
Da, u maxiju Zračna banda se pojavljuju Ikar i njegova posvojena kćer. A u Dvorac na nebu se opet pojavljuju fratri.
Za jednookog jacka, nisam siguran, ali mislim da se tri puta pojavljivao u epizodama Zagora. U ovoj solidnoj epizodi s onim grobarom (taj grobar se pojavio tek u epizodi Riječni duh).
__________________
In an age of darkness, at a time of evil... When the world needed a hero, what it got was him.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 08:59   #514
Taj grobar, misliš na lika Happy Loua, jel da raspoloženje mu je kao kod Žalosne sove (lika iz Komandanta Marka)

Pročitao sinoć:

SDX 066. Klark city (od 61 str.)
SDX 067. Lovci na ljude (do 46. str.)

Pročitam ovako jednu priču pa stanem na sredini stripa, prije nego počnem s novom. Klark city, solidna priča, ja sad isto obraćam pozornost na scenariste i crteže, pa vidim da su ovo radili neki Melloncelli (scenarij) i Bignotti (crtež). Malo drugačije nacrtan Zagor, ali nije loše. Navodno je Ferri tada radio punom parom, pa su zato ovi uskakali zanimljivo da su Melloncelli i Bignotti radili onu epizodu sa cirkusom koju sam, nedavno čitao, sa onim snagatorom Little Baby, a sad u ovom Klark city Zagoru pomažu isto takvi slični likovi (onaj "slavuj" i mađioničar).

Naziv ove epizode je jako poznat, to je druga epizoda objavljena na našim prostorima, poslije tog "Nasilje u Darkvudu", točinje ZS 17: Klark siti. Samo mi nikada nije bilo jasno kako su uspjeli staviti krivu naslovnicu za taj strip, on ima onu Texovu naslovnicu. Na osnovu ove naslovnice iz Zlatne serije, čovjek nikada ne bi pomislio da se tu radi o Zagoru.



Išao sam malo proučiti (izguglati) i stvarno se radi o Tex-ovoj naslovnici, uzeta je ona iz ZS 636: Crni Lari.

ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 12:22   #515
He, he, da. Happy Lou. Čitam i Komadanta Marka. Sad samo čekam da izdaju preostale brojeve, ali mislim da neće biti ništa radi nekih zavrslama oko autorskih prava.
Clark city je solidna epizoda. Chico je imao dobre gegove. A i crtež mi je dobar. Samo je stil jednoličan. Face i to. Ali nije toliko loše kao onaj crtač. Ne mogu se smisliti, ali njegov crtež je tamni. Kad se sjetim o kojim je epizodama riječ, napišem.
Lovci na ljude su dobra epizoda. Slična tematika je bila i u Gordon link Albatros i Otok mrtvaca. A film nisam gledao, mislim da ga imam negdje u kolekciji.
__________________
In an age of darkness, at a time of evil... When the world needed a hero, what it got was him.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 15:36   #516
Da, za Komandanta Marka koliko sam uspio saznati, fali još 4 potpisa od ukupno 7 za ta prava valjda će se to rješit.

Dobar je Clark city, nego mi sam kraj nekako zbrzan, jednostavan glavna njuška zločinaca uhvaćen i onda poslužio kao štit da izađu iz te "jazbine" te odmah kraj. Na naslovnici Clark citya, pored Zagora je jedan lik, sad moguće da je taj Happy Lou ili možda čak sami Clark, malo su slični.



Vidim da su mi sad na redu taj "Lovci na ljude", a i epizoda poslije te nosi sličan naziv "Ljudska lovina", pa pretpostavljam da su vezane epizode.

PS. Gordon Linka sam isto prije čitao imam samo prva 2 broja doma.
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 15:46   #517
Sinoć pročitao:

SDX 067. Lovci na ljude (od 46 str.)
SDX 068. Ljudska lovina (do 84 str.)

Rekao bih, isto jedna važna epizoda jer upoznajemo Zagorove velike prijatelje, trapere Doca i Rochasa Priča sjajno počinje sa godišnjim sastankom trapera, ne znam koliko često budu prikazani ti sastanci u Zagor serijalu, ali meni su užitak za čitati, ta njihova nadmetanja. A i Zagor na početku nekako emotivno Čiku objašnjava važnost toga.

Dalje je radnja isto dobra sa onim Englezom koji organizira lov na ljude, gdje je i sam Zagor postao lovina. Podsjetilo me malo na Hard Target od Van Dammea, nešto slično imamo tamo, ali i onaj film sa Ice T-om ako ste gledali Surviving the Game (dosta poznatih glumaca u filmu), kad mu isto daju neku prednost u šumi i onda ide lov na čovjeka.

Moram priznati da mi na naslovnici malo čudno što pored ovog zločinca imamo i indijanca, jako sličan taj indijanac na onog vrača iz par epizoda što sam prije čitao, vrač Kurawa koji je zapravo bijelac, ali se pretvarao samo da može izvući zlato iz okolne špilje koja je ličila na golemu lubanju.



Nekako bi mi bilo logičnije da je umjesto indijanca na naslovnici bio neki od onih crnaca, tragača/pomoćnika Engleza koji je lovio ljude.

I na samom kraju iznenađenje, prvi susret Zagora i Čika sa Jimi Gitarom i odmah ih je preveslao ali Zagor je rekao da će zapamtiti to ime, i stvarno će se kasnije dosta sresti, sad mi napamet pada onaj jubilarni broj u Italiji 100 ili kod nas Specijal u boji (Moj prijatelj Jimi Gitara), ali ima i onaj jedan kolor izdanje, mislim da se zove "Prošlost Jimi Gitare". U svakom slučaju, fora priča, prvi susreti sa poznatim likovima.
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 21:45   #518
Pročitao:

SDX 068. Ljudska lovina (od 84 str.)
SDX 069. Rat
SDX 070. Bjegunac (do 80 str.)

Prvi Zagor objavljen na ovim prostorima, još tamo davne 1968. godine u Zlatnoj seriji. Meni dosta dobra priča, sa spletkama i zavjerama, dobrim Čikovim gegovima (konjski repovi, deblo koje hoda..) te taj nemilosrdni Kraus. Jel on jedini koji je dobio Zagora u slobodnoj borbi uglavnom, ne viđa se često.
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 22:51   #519
Hm, bez varanja kao iron man?
Malo njih, mislim da je Supermike isto nadjačao Zagora. Ostalo je bio sam protiv većine.
Odlične epizode s plavim vukovima. Čini mi se da se opet vraćaju u novom izdanju.
__________________
In an age of darkness, at a time of evil... When the world needed a hero, what it got was him.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 00:00   #520
Quote:
Constantine kaže: Pogledaj post
Hm, bez varanja kao iron man?
Malo njih, mislim da je Supermike isto nadjačao Zagora. Ostalo je bio sam protiv većine.
Odlične epizode s plavim vukovima. Čini mi se da se opet vraćaju u novom izdanju.
Da da, u ravnopravnoj borbi, Iron Man je imao ono odijelo koje mu je pomoglo Supermikea se sjećam, ali isto slabo. Znam da su imali ono nadmetanje, ali doći ću i do toga opet, Zagor bi ih dobio u revanšu.

Ali protiv Krausa nije niti imao prilike za revanš pošto se u sudbinu umiješao jedan od Krausovih ljudi, kako je Kraus pobjegao i ostavio svoje Crne vukove na milost i nemilost indijanaca s jedne strane, a sa druge vojska.
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:38.