Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2008., 06:10   #921
Quote:
DENNY kaže: Pogledaj post
impregnacija prije gipsa ili prije gleta, zbunio si me jer moram obavezno impregnirat staru žbuku prije krpanja gipsom.
koju impregnaciju preporučuješ?
Pa impregniraš staru žbuku i onda radiš.Uzmi bilo koju,bit če dobro.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 11:01   #922
Quote:
anđeo čuvar kaže: Pogledaj post
evo ja lani frabala sa Jupol trend bojama (onim gotovima) i jako je dobro ispalo! Cijena je povoljna s obzirom na kvalitetu jer sve ostale opcije miješanja boja ispadnu puno više!
Samo-miješanje boja u kućnoj radinosti nikako ne preporučujem jer željenu boju nećete nikako postići (znam iz prve ruke)
Jupol trend je ustvari Jupol gold samo napravljen u 10ak raznih nijansi već izmješanih. Isto tako Jupol trend je vrlo kvalitetna boja.
__________________
Moja osobna stranica /
Obrisano!!
Torcidas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 16:28   #923
moji zidovi nisu gletani vec su jako hrapavi, malo starija izrada, i dosta sam bojao sa raznim nijansama duluxa. e sad ne znam je li problem u ne glatkom zidu ili necem drugom, ali uvijek mi je trebalo vise boje od preporucene, mada sam ju razrjedjivao tocno onako kako proizvodjac navodi. kuhinja je narančasta i dvije ruke (dva premaza) su bila sasvim dovoljna da zid izgleda savrseno, medjutim sa masnijim, tamnijim nijansama, nisam ni nakon tri premaza uspio dobiti savrseni zid. tu se radi o crvenoj boji... uvijek sam upotrebljavao duluxov valjak. za zidove koje sam farbao nekom svjetlo krem bojom takodjer su dvije ruke bile dovoljne... u kuhinji sam stavljao impregnaciju, ali na ostalim zidovima nisam i pokazalo se da je i bez impregnacije ok... ne znam kako drugima, ali meni se desilo da je boja kapnula i obavezno sam stavljao na pod papir. inace dulux boje su super i kod mene su vec testirane prljanjem od strane 1,5 godisnjeg djeteta i onda pranjem
__________________
idemo jako!
xball is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 00:00   #924
hvala svima na pomoći
__________________
Čast svakome, veresija nikome!!!
DENNY is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 07:23   #925
Quote:
xball kaže: Pogledaj post
moji zidovi nisu gletani vec su jako hrapavi, malo starija izrada, i dosta sam bojao sa raznim nijansama duluxa. e sad ne znam je li problem u ne glatkom zidu ili necem drugom, ali uvijek mi je

u kuhinji sam stavljao impregnaciju, ali na ostalim zidovima nisam i pokazalo se da je i bez impregnacije ok... ne znam kako drugima, ali meni se desilo da je boja kapnula i obavezno sam stavljao na pod papir.
Hrapavi zid po m2 uvijek ima više površine nego skroz glatki zid tako da treba veća potrošnja boje + što svi proizvođači večinom lažu kada pišu koliko se može obojati sa kantom boje tj isto testiraju u idealnim uvjetima na površini koja je glatka kao staklo i slično.

Inaće impregnacija se uvijek preporuča stavljati upravo kako bi ujednačila upijanje podloge odnosno spriječila preveliko upijanje podloge.
__________________
Moja osobna stranica /
Obrisano!!
Torcidas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 17:30   #926
Quote:
gfosa kaže: Pogledaj post
Htjela bi jedan zid u dnevnoj obojati u toplu smeđu boju, ali mi je na zidovima sep pa ne znam kako će to izgledati. Da li je bolje da zidovi od sepa budu u svjetlijim bojama ili nema veze
Dragi malere, a i ostali znalci quotam sama sebe jer se post izgubio u raspravi. Molim odgovor
gfosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 18:00   #927
Quote:
gfosa kaže: Pogledaj post
Dragi malere, a i ostali znalci quotam sama sebe jer se post izgubio u raspravi. Molim odgovor
A šta da ti kažem,boja je vlastiti izbor,imaš moj post o bojama piše ti stranica u potpisu.

Logički je jedino to da če se sep više vizualno izraziti ako je u tamnijim nijansama.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 18:08   #928
Hvala na odgovoru
Gdjegod sam vidjela tamne zidove svi su bili glatki, pa ne znam da li su svjetliji sep zidovi ljepši, ali još ću razmisliti

Zadnje uređivanje gfosa : 24.07.2008. at 18:43.
gfosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 20:20   #929
Uzmi u obzir prostor i namještaj.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 20:35   #930
malere..kakva je boja San Marco,mislio sam to uzet za pobojat kucu
dalmmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 20:40   #931
Quote:
dalmm kaže: Pogledaj post
malere..kakva je boja San Marco,mislio sam to uzet za pobojat kucu
Stvarno ne znam,nisam nikada s njom radio.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 21:14   #932
Quote:
dalmm kaže: Pogledaj post
malere..kakva je boja San Marco,mislio sam to uzet za pobojat kucu
gdje to ima za kupiti?????
enzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 23:12   #933
Quote:
enzo kaže: Pogledaj post
gdje to ima za kupiti?????
u Dubrovniku..Profi shop
radi ga F.I.MA.L Novigrad po licenci San Marco
dalmmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 00:22   #934
Možda ču ionako do Dubrovnika pa čemo vidjeti.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 02:50   #935
Pozdrav svima i molim savjet!
Odlučih konačno ofarbati stan, ali prije toga moram sanirati pukotine na zidu.
Problem je u tome što ovisno o vremenu te pukotine "rade", ako je hladnije zatvore se, a po toplijem vremenu se otvore do cca 1,5mm, vjerojatno tako i zgrada radi.
Prijedlog koji sam dobio je slijedeći, pa komentirajte:
- proširiti pukotine
- zapuniti trajno-elastičnim silikonskim kitom
- staviti mrežicu za bandažiranje knaufa
- pregletati
Hvala!
black fish is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 13:09   #936
Quote:
black fish kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima i molim savjet!
Odlučih konačno ofarbati stan, ali prije toga moram sanirati pukotine na zidu.
Problem je u tome što ovisno o vremenu te pukotine "rade", ako je hladnije zatvore se, a po toplijem vremenu se otvore do cca 1,5mm, vjerojatno tako i zgrada radi.
Prijedlog koji sam dobio je slijedeći, pa komentirajte:
- proširiti pukotine
- zapuniti trajno-elastičnim silikonskim kitom
- staviti mrežicu za bandažiranje knaufa
- pregletati
Hvala!
-proširiti pukotine
-impregnirati površinu
-zapuniti: K1,uniflot ili fugenfiler
-odmah na to staviti mineralnu mrežicu.
-preko nje odmah navući masu
-kada se osuši pogletati
-bojaj

tako je to
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 14:11   #937
kao prvo, maler zakon si
savjeti su predobri, a i ne nailazi se često na osobe koje su željne pomoć a da od toga nemaju osobne koristi...pa eto, hvala ti na tome! kao drugo, imam jedno pitanje... pokušala sam već pronaći odgovor na tvojim prošlim postovima, ne nalazim, pa oprosti ako je već bilo.. zanima me mogu li se prefarbat pločice? naime, ove trenutne mi očajno idu na živce, nikako se više ne uklapaju, a i bilo bi ih lakše prefarbat nego skidat i stavljat nove... nemam pojma je li to uopće izvedivo pa molim savjet... HVALA!!
Mjesto_za_dvoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 15:06   #938
Quote:
Mjesto_za_dvoje kaže: Pogledaj post
kao prvo, maler zakon si
savjeti su predobri, a i ne nailazi se često na osobe koje su željne pomoć a da od toga nemaju osobne koristi...pa eto, hvala ti na tome! kao drugo, imam jedno pitanje... pokušala sam već pronaći odgovor na tvojim prošlim postovima, ne nalazim, pa oprosti ako je već bilo.. zanima me mogu li se prefarbat pločice? naime, ove trenutne mi očajno idu na živce, nikako se više ne uklapaju, a i bilo bi ih lakše prefarbat nego skidat i stavljat nove... nemam pojma je li to uopće izvedivo pa molim savjet... HVALA!!
Kako ne,evo ti postupka koji sam uslikao iz Knaufove knjige "sam svoj meštar".

1-

2-


3-


4-


Znači na prvoj i drugoj slici pobojaš sa tim njihovim materijalom,pa nalijepiš lažne fuge i na zadnjoj prelakiraš bezbojnim lakom nekim njihovim pretpostavljam.

Ništa komplicirano osim strukturu boje lijepo napraviti na pločicama.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 18:53   #939
još samo nešto, trebam li pločice prije bojanja obrusiti ili će se boja i bez brušenja primiti? ne znam ima li ikakve veze, ali nije me strah da će se boja skidati jer nisu u doticaju s vodom... i ako ih treba izbrusiti, čime da to napravim? HVALA NAJVEĆA!
Mjesto_za_dvoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 20:04   #940
Quote:
Mjesto_za_dvoje kaže: Pogledaj post
još samo nešto, trebam li pločice prije bojanja obrusiti ili će se boja i bez brušenja primiti? ne znam ima li ikakve veze, ali nije me strah da će se boja skidati jer nisu u doticaju s vodom... i ako ih treba izbrusiti, čime da to napravim? HVALA NAJVEĆA!
Nisam nikada brusio pločice,farbao sam ih kod kompe na viksi bez ičega.Inače se kao nagrizaju kiselinom,brusni papir ako bi se i brusilo treba biti onaj za kamen(Aluminium oxid).

Probaj malo pa vidi,firma molto ima impregnaciju za to pa vidi i kod njih.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:15.