Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2011., 21:47   #1
Je li ovo dobra veza?

Žao mi je ako je pitanje glupo ali voljela bih iskreno mišljenje. U posljednje vrijeme počela sam malo objektivnije gledati na svoju vezu i čini mi se da sve ipak nije onako idealno kako se meni činilo da je.

Osnovno: U vezi smo godinu dana. Sve je krenulo jako brzo izmedju nas. Ja sam nekih 6 mjeseci živjela sama u stanu tako da je on tih dana skoro pa živio kod mene. Trenutno imam 24 a on 29 godina. Meni je on bio prvi dečko s kojim sam spavala a on je prije mene imao puno i previše partnerica.

Ja: Volim ga više od ičega na svijetu. Od samog početka znala sam da je to osoba koju želim. Kad ga vidim rastopim se od sreće, kad me zagrli osjećam se najljepše na svijetu, kad je uz mene život mi je predivan. Poklanjala sam i poklanjam mu užasno puno ljubavi i pažnje, brinem se za njega i njegove osjećaje, slušam satima njegove probleme, suosjećam s njim kad mu je teško, smijem se sa njim kad mu se nešto lijepo dogodi. Jako se trudim oko naše veze, pokušavam uvijek organizirati kojekave aktivnosti da nam veza ne zapadne u monotoniju, organiziram kraća putovanja kako bi se on mogao malo odmoriti od stresa i sl. Njegova sreća mi je nekako na prvom mjestu. Naučila sam kuhati kako bi uvijek imao nešto fino za pojesti, da slučajno navečer ne dođe kući gladan a ništa nema za jesti. Kupujem mu u dućanu sitnice koje sam primjetila da voli, razne čokolade, grickalice i sl. koje ja i ne jedem ali da se nađe za njega, jer znam da uživa u tome. U seksu dajem sve od sebe da ga zadovoljim.

On: Često mi je znao govoriti da me voli. Iako u 75% slučaja sa ipak nešto alkohola u krvi. Brižan je i pažljiv prema meni, kad sam bila bolesna znao mi je donositi hranu da ja ne bih trebala kuhati. Znao je biti prilično romantičan, gledali bi zvijezde na nebu, maštali o našoj kućici u cvijeću, donosio mi cvijeće. Uvijek se držimo za ruku. Upoznao me sa svim svojim prijateljima i obitelji. Priča svima kako sam dobra i kako ćemo se ženiti.
Ali.. Odkad više ne živimo skupa kao da se sve promijenilo. Ne drži se dogovora uvijek. Ne vidimo se npr 5 dana i onda mi obeća da ćemo subotu provesti skupa i onda je on prespava, i vidimo se u nedjelju na 1h vremena. S tim da sa prijateljima provede bar 3h na piću. Često kasni. Ja kažem da mi to smeta, on uvijek neke izlike nadje i onda se još ja osjećam krivo što mu prigovaram zbog kašnjenja. Trebamo se naći npr u 6, ja spremna i sredjena i onda on 5 min do 6 javlja da odgodi sastanak za 7. Sve ostavlja meni da ja organiziram, jer kao on nema vremena. Ima trenutaka kad me grli i mazi i imam osjećaj da me voli više od ičega a u nekim drugim trenucima mi samo pusu da i bude nekako hladan. Nekad se priljepi uz mene, nekad me ignorira i drustvo mu bude bitnije. Dosta je kritičan; pola dana radim ručak ili kolač i onda on počne komplicirati da sam trebala to ovako ili onako. Kao da nikad ništa nije dovoljno dobro ma koliko se trudila. Pa onda meni daje savjete kako bih ja trebala živjeti; kao za moje dobro. U seksu me par puta povrijedio svojim komentarima; o mojoj tehnici i sl. Uništio mi i želju i volju. Kad mu kažem da ne može očekivati od mene da sve savršeno znam, nek mi kaže što i kako mu odgovara, on na to odgovara da što on to meni ima govoriti, da bih ja sama trebala osjetiti što i kako najbolje njemu paše. Inače, komunikacija nam baš nije najkvalitetnija. Pričamo puno i o svemu, ali o nama i našim osjećajima ne, o našim željama i potrebama. Kad ja imam želju izjadati se, on malo posluša i odmah počne o svojim problemima. Imam osjećaj da on u stvari ništa o meni nezna, dok ja upijam sve što mi on kaže.

Imala sam nekako osjećaj da je naša ljubav jednakog intenziteta ali sad stvarno počinjme sumnjati u to.
Saki123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 21:51   #2
ti si malo iskompleksirana i nesigurna(komentar o njegovih previse partnerica i ocigledno veliko primanje k srcu nekog njegovog (vjerojatno neprikladnog trenutku) komentara o ... sexu ), a o njemu necu komentirati jer je opisan kroz tvoj subjektivni dojam manje vrijednosti

(iako, jbg, uvijek netko vise vuce... sad, kome prvom pukne film...)
__________________
The cake is a lie.

Zadnje uređivanje 4fun : 02.01.2011. at 22:04.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 21:54   #3
Quote:
Saki123 kaže: Pogledaj post
U seksu me par puta povrijedio svojim komentarima; o mojoj tehnici i sl. Uništio mi i želju i volju. Kad mu kažem da ne može očekivati od mene da sve savršeno znam, nek mi kaže što i kako mu odgovara, on na to odgovara da što on to meni ima govoriti, da bih ja sama trebala osjetiti što i kako najbolje njemu paše.
Ovaj dio mi je najviše zapeo za oko. I sama sam to doživjela od jednog partnera - inače, ja sam bila ta koja je imala više parnera, a njemu sam ja bila druga. Shvatila sam da takvim komentarima samo jača svoj ego. Ja pa, s druge strane, u sexu s njim nisam ni najmanje uživala, i imala bi pregršt toga za reći, pa ipak nisam bila bezobrazna i vraćala mu istom mjerom. Takve stvari bi i neprijatelju objasnila pažljivo jer je tema škakljiva, a kamoli parneru. Prekinuli smo.

Ne zvuči mi kao osoba koje te voli i poštuje.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 21:55   #4
Iz tvog posta se vidi da ima problema s alkoholom. I to ozbiljnih problema! napije se s društvom, a onda drugi dan prespava i ne ispoštuje dogovor.

Alkoholizam je veliki problem za svaku vezu, pa i vašu.
Tuta Absoluta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 21:57   #5
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Ovaj dio mi je najviše zapeo za oko. I sama sam to doživjela od jednog partnera - inače, ja sam bila ta koja je imala više parnera, a njemu sam ja bila druga. Shvatila sam da takvim komentarima samo jača svoj ego. Ja pa, s druge strane, u sexu s njim nisam ni najmanje uživala, i imala bi pregršt toga za reći, pa ipak nisam bila bezobrazna i vraćala mu istom mjerom. Takve stvari bi i neprijatelju objasnila pažljivo jer je tema škakljiva, a kamoli parneru. Prekinuli smo.

Ne zvuči mi kao osoba koje te voli i poštuje.
sto si se uopce nastavila seviti sa nekim sa kime nisi uzivala (barem to neko vrijeme?
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 21:58   #6
Mislim da si si sama odgovorila na neka pitanja, postavljajući temu.
Većinom u vezama netko više voli, i više se trudi. U tvom slučaju ti si ta osoba. No, čini mi se da je nesrazmjer ipak prevelik.
Realno gledajući, ti kakva jesi, trudit ćeš se sve više i više oko vaše veze, a on će ti sve više i više izmicati dok eventualno ne dođe do kulminacije kada će on reći: "Trebam vremena za sebe" uz objašnjenje da ga veza guši, a ti ćeš nas pitati što je pošlo po zlu.

Savjetujem ti da porazgovarate otvoreno o svemu, budeš si tako uštedila vremena i živaca. A i primjeni malo politiku da ne uzimaš sve k srcu
__________________
običan prosek,u tripu da sam riba,zmaj.
Fideal is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 22:05   #7
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
ti si malo iskompleksirana i nesigurna(komentar o njegovih previse partnerica i ocigledno veliko primanje k srcu nekog njegovog (vjerojatno neprikladnog trenutku) komentara o ... sexu ), a o njemu necu komentirati jer je opisan kroz tvoj subjektivni dojam manje vrijednosti
Napomenula sam da je imao veliki broj partnerica samo radi jasnije slike. Ono, ja bez iskustva a on sa puno. U početku nisam bila nesigurna s njim, ali kasnije kad je počeo prigovarati a ja radim doslovno sve da ga zadovoljim onda naravno da se ne osjećam dobro u svemu tome. Što se tiče njega nastojala sam sve vrlo objektivno predočiti. Ima dana kad me drži kao kap vode na dlanu a ima dana kad se stvarno zapitam poštuje li on mene uopće i prihvaća takvu kakva jesam.

Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Ovaj dio mi je najviše zapeo za oko. I sama sam to doživjela od jednog partnera - inače, ja sam bila ta koja je imala više parnera, a njemu sam ja bila druga. Shvatila sam da takvim komentarima samo jača svoj ego. Ja pa, s druge strane, u sexu s njim nisam ni najmanje uživala, i imala bi pregršt toga za reći, pa ipak nisam bila bezobrazna i vraćala mu istom mjerom. Takve stvari bi i neprijatelju objasnila pažljivo jer je tema škakljiva, a kamoli parneru. Prekinuli smo.

Ne zvuči mi kao osoba koje te voli i poštuje.
Neznam, teško mi je reći jer mi je prvi i ne mogu znati kako idealni seks treba izgledati ali da ja uživamu potpunosti s njim, ne. Nikad, ali baš nikad mu nisam išla ništa prigovarati da mu ne povrijedim osjećaje jer on smatra kako se on jako trudi, da nije tip muškarca koji samo nutra van i gotovo ali meni osobno seks s njim ne odgovara. Ali s obzirom da ga volim, i da mi je prvi, htjela sam nam dati još vremena da si međusobno upoznamo tijela i shvatimo što tko voli.
Saki123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 22:21   #8
Ne trebaš spavati sa više njih da bi znala da li vam je sex dobar. Nekakvo uspoređivanje su zablude i gluposti. Evo, ja iz svog primjera ti mogu reći da je moj prvi mislio za sebe da je super-truper-faker. Meni s njim nije bilo loše, ali da je kemija bila super i da sam uživala onako beskrajno s njim - nisam. I sama sam znala da mora da psotoji nešto drugo, da sigurno to nije to o čemu svi tako pričaju. I tako je i bilo, kad sam osjetila "to", onda sam znala da je sad taj sex fantastičan. Razumijem da ga voliš, pa razumijem što si htjela reći napisanim, o tome kako smatraš da treba neko vrijeme da si upoznate tijela i slično. Ali pri tom on tebe nikako ne smije omalovažavati ili kritizirati na ružan način ili tražiti da radiš nešto što ne želiš, to onda nije ljubav, nego je kretenizam. Kad bude slijedeći put napravio nešto slično, reci mu da da ti se ne sviđa to, da ti stvara nelagodu i slično.
Iako, ponavljam, nemam dojam da te voli, iz svega što si napisala.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 22:21   #9
cini mi se kao da se ohladio, da si mu "dojadila"... al ko bi znao vise kaj se frajerima mota po glavi.
benjii is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 22:22   #10
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
sto si se uopce nastavila seviti sa nekim sa kime nisi uzivala (barem to neko vrijeme?
Pa bio je bogat i zgodan.

Edit: kakvo pitanje, takav odgovor.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 22:23   #11
ovo me podsjeća na mog prvog...
bili smo skupa dvije godine... ja bez iskustva, on sa poprilično puno iskustva... ali nikad mi nije prigovarao... no ovo da te malo drži kao kap vode na dlanu, a malo ti se čini da te ne poštuje i ne voli... to definitivno znam kako je... ja sam se također trudila mnogo više nego on (valjda zato kaj mi je bio prvi i kaj smo si isto tak pričali o kućicama u cvijeću i klincima i tak...) i kaj sam se bojala ako ga ostavim da više nikad nikoga neću naći ()...
jedini savjet koji ti ja mogu dati je da slušaš sebe i onaj osjećaj u trbuhu kad niste skupa (jer čim ga vidiš, ode sve kvragu, jel tak? ) i pokušaj razgovarati s njim o svojim i njegovim osjećajima jer ćeš jedino tako znati točno na čemu si... osobno to tada nisam napravila... nego sam se još više "trudila"(čitaj: ugađala mu kako sam znala i umijela) i on se počeo osjećati da ga "gušim", pa si je uzeo vremena i na kraju prekinuo sa mnom preko sms-a (ok, ovo pokazuje da je bio balavi dečec od skoro 30 godina...)
pričaj s njim, a ako i dalje stvari budu iste, prekini... smogni snage i prekini jer ti stvarno ne treba netko tko će se igrati tvojim osjećajima samo da napumpa svoj ego...
SitnaRiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 22:24   #12
Quote:
Saki123 kaže: Pogledaj post
Kad mu kažem da ne može očekivati od mene da sve savršeno znam, nek mi kaže što i kako mu odgovara, on na to odgovara da što on to meni ima govoriti, da bih ja sama trebala osjetiti što i kako najbolje njemu paše. Inače, komunikacija nam baš nije najkvalitetnija. Pričamo puno i o svemu, ali o nama i našim osjećajima ne, o našim željama i potrebama. Kad ja imam želju izjadati se, on malo posluša i odmah počne o svojim problemima. Imam osjećaj da on u stvari ništa o meni nezna, dok ja upijam sve što mi on kaže.
.
a meni je ovo zapelo za oko.
nema dobre povezanosti bez dobre komunikacije.
kod vas očito šteka, i toga si svjesna.
poradi na tome, jer očito si ti ta koja kod vas pokreće neke stvari.
reci mu kako se osjećaš dok te tako kritizira, dok odgađa sastanke.
ako se komunikacija nikako ne pokrene, i ako se još uvijek budeš loše osjećala s njim u vezi, dobro razmisli o svemu.
zlica.od.opaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 22:24   #13
Quote:
Saki123 kaže: Pogledaj post


Neznam, teško mi je reći jer mi je prvi i ne mogu znati kako idealni seks treba izgledati ali da ja uživamu potpunosti s njim, ne. Nikad, ali baš nikad mu nisam išla ništa prigovarati da mu ne povrijedim osjećaje jer on smatra kako se on jako trudi, da nije tip muškarca koji samo nutra van i gotovo ali meni osobno seks s njim ne odgovara. Ali s obzirom da ga volim, i da mi je prvi, htjela sam nam dati još vremena da si međusobno upoznamo tijela i shvatimo što tko voli.
Što ti točno ne odgovara s njim u seksu?
Tuta Absoluta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 22:25   #14
eh da, nakon godinu dana veze trebala bi znati što je dobar sex bez obzira što ti je on prvi.
ako se još uvijek pitaš je li dobar, vjerojatno nije
zlica.od.opaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 22:27   #15
ja iskreno ne znam sta bih komentirala, s obzirom da mi tvoji opisi sebe i njega djeluju kao 2 potpuno razlicite veze
Kela is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 22:38   #16
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Pa bio je bogat i zgodan.

Edit: kakvo pitanje, takav odgovor.
mislim da je pitanje ipak vise na mjestu od odgovora
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 22:42   #17
Quote:
Tuta Absoluta kaže: Pogledaj post
Što ti točno ne odgovara s njim u seksu?
Ja doslovno obožavam njegovo tijelo. Pojela bih ga cijelog i sam osjećaj kad me primi i uđe u mene mi je savršen. Nekako predivan osjećaj povezanosti. Ali tijekom seksa ne osjećam baš puno, previše mi mehanički valjda. Iako se on trudi i mijenja poze, ali ja ne osjećam ugodu. I taman kad mi nešto počne odgovarti on se umori ili stane ili promijeni pozu. Neznam, jednsotavno nema strasti u meni iako volim i želim seks s njim uvijek.

Quote:
Kela kaže: Pogledaj post
ja iskreno ne znam sta bih komentirala, s obzirom da mi tvoji opisi sebe i njega djeluju kao 2 potpuno razlicite veze
Ne razumijem baš Objasnila sma da smo imali predivnih trenutaka, pogotovo kad smo bili smai kod mene u stanu ili tijekom ljeta kad je bilo toplo pa smo više vremena provodili vani. I zna biti stvarno divan i njezan, i rasplakati me od sreće ali nekad toliko neodgovoran da neznam što ću.

Quote:
Tuta Absoluta kaže: Pogledaj post
Iz tvog posta se vidi da ima problema s alkoholom. I to ozbiljnih problema! napije se s društvom, a onda drugi dan prespava i ne ispoštuje dogovor.

Alkoholizam je veliki problem za svaku vezu, pa i vašu.
Zašto misliš da je riječ o alkoholizmu? Gdje je granica, iskreno me zanima.

Quote:
zlica.od.opaka kaže: Pogledaj post
a meni je ovo zapelo za oko.
nema dobre povezanosti bez dobre komunikacije.
kod vas očito šteka, i toga si svjesna.
poradi na tome, jer očito si ti ta koja kod vas pokreće neke stvari.
reci mu kako se osjećaš dok te tako kritizira, dok odgađa sastanke.
ako se komunikacija nikako ne pokrene, i ako se još uvijek budeš loše osjećala s njim u vezi, dobro razmisli o svemu.
Pokušavam ja njemu objasniti ali on kao da ne razumije, i uvijek ima neku izliku. Kao svaka kritika je za moje dobro, on mi smao nastoji pomoći, ne misli on ništa loše. A vidi da me to vrijeđa, necijenjenje mog truda. On ima puno obveza pa ne može dolaziti uvijek na vrijeme. Itd itd.
Saki123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 22:50   #18
Saki...pa ti nisi doživjela orgazam sa svojim dečkom

O alkoholizmu možeš guglati ako te zanima.
Tuta Absoluta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 22:52   #19
Quote:
Tuta Absoluta kaže: Pogledaj post
Saki...pa ti nisi doživjela orgazam sa svojim dečkom
A jesam , al kad se ja naštimam kako mi odgovara. Ali opet to ne bude baš često

Ma dobro nije on alkoholičar, ali da zna popiti puno i previše ponekad u društvu, zna Ali ne pije svaki dan. I ne opija se često. Ali ga pivo smiruje
Saki123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 23:02   #20
Quote:
Saki123 kaže: Pogledaj post
A jesam , al kad se ja naštimam kako mi odgovara. Ali opet to ne bude baš često
daj ugodi malo više sebi, pa zašto se ne bi češće "naštimala" ako se to tako može reći.
pokaži mu što ti odgovara, i isto traži od njega. ne mora to biti verbalno ako on ne želi, ali morate si nekako dat do znanja što jedno drugome paše.
pa ne ovisi valjda isključivo o njemu kakav će vam biti sex, tu stvar rade dvoje. i taj vid komunikacije vam šteka, koliko vidim iz tvojih riječi.

a što se tiče piva koje smiruje, hm, ne znam što bih rekla. ako može biti smiren i bez njega, ok, ali ako ga ponekad isključivo pivo može smiriti, ima problem.
zlica.od.opaka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:29.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger