Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2006., 15:59   #1
Osip

Malena mi je petak na subotu dobila jaki osip po licu i rukama i nogama.... tijelo ne...
crvene fleke po tijelu koje su izrazito crvene a oko njih kao bijeli rub... inace malen ami je na atibioticima vec 5 mj.(refluks) dr. kaze da moze biti i od antibiotika(sinersul)
dali je ko imao taj problem??? savjete molim?
Dorotea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 16:30   #2
Moja curka ima 7,5 god i reagira slicno na antibiotiku koja sadrzi amoxi.
Tu antibiotiku smo 2 puta koristili dok smo skuzili da je alergicna na nju.
Njoj su se tada izbacivali veliki crveni plihovi sa bijelim rubom po rukama, nogama, licu i guzi.
Dr. joj je prepisao Cetirizin sirup i proslo je u roko 2-3 dana.
__________________
Nu nje sad...
Tijaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 08:59   #3
Quote:
Tijaaa kaže:
Moja curka ima 7,5 god i reagira slicno na antibiotiku koja sadrzi amoxi.
Tu antibiotiku smo 2 puta koristili dok smo skuzili da je alergicna na nju.
Njoj su se tada izbacivali veliki crveni plihovi sa bijelim rubom po rukama, nogama, licu i guzi.
Dr. joj je prepisao Cetirizin sirup i proslo je u roko 2-3 dana.
koliko joj je dugo trajao taj osip? i dali ste ga lijecili sa necim????
Dorotea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 10:08   #4
Quote:
Dorotea kaže:
koliko joj je dugo trajao taj osip? i dali ste ga lijecili sa necim????
Mislim da alergija na lijekove se ne liječi nego se povuče prestankom davanja lijeka. Tako da vidi stvarno kroz dan-dva ako se naglo povlači - onda neka dr.piše u karton "alergija na ---"
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 10:16   #5
Quote:
daru kaže:
Mislim da alergija na lijekove se ne liječi nego se povuče prestankom davanja lijeka. Tako da vidi stvarno kroz dan-dva ako se naglo povlači - onda neka dr.piše u karton "alergija na ---"
malena mi je dobila vec dvi inekcije metila 15g i dajem joj klaritin svaki dan zlicicu...
Dorotea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 16:43   #6
Quote:
Dorotea kaže:
Malena mi je petak na subotu dobila jaki osip po licu i rukama i nogama.... tijelo ne...
crvene fleke po tijelu koje su izrazito crvene a oko njih kao bijeli rub... inace malen ami je na atibioticima vec 5 mj.(refluks) dr. kaze da moze biti i od antibiotika(sinersul)
dali je ko imao taj problem??? savjete molim?
To "može biti" nek si okači... Neka se izjasni, nek promjeni antibiotik, pa da si sigurna je li od toga ili ne, a ako nema pojma - nek te šalje dermatologu ili infektologu s njom, pa ako ona nije sigurna - ima onih koji će biti sigurni kad vide vrstu osipa! "Može biti" alergija, ali "može biti" i neki drugi problem.
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 08:58   #7
Quote:
daru kaže:
To "može biti" nek si okači... Neka se izjasni, nek promjeni antibiotik, pa da si sigurna je li od toga ili ne, a ako nema pojma - nek te šalje dermatologu ili infektologu s njom, pa ako ona nije sigurna - ima onih koji će biti sigurni kad vide vrstu osipa! "Može biti" alergija, ali "može biti" i neki drugi problem.
da, znam, i meni je muka od toga, tim vise sto kada sam odlazila od dr. sa njom osjecala sam se skroz bespomocno... i ja mrzim taj feeling, mozda je a mozda i nije, iako moramo priznati da je to sa alergijama zivi uzas jer u vecini slucajeva ne saznas nikada radi cega je bila takva reakcija. ja sam joj za sada prestala davati antibiotik i pocelo se stvarno to lagano povlaciti.... dala sam nam jos dva dana, da vidim gdje sve to vodi,pa ako nema pomoci onda idemo dermatologu... malo mi je bio bed kada mi je rekao... mozda moze biti virusno a mozda i ne??????? helloooooouuuuuu!!!
Dorotea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 10:06   #8
Quote:
Dorotea kaže:
iako moramo priznati da je to sa alergijama zivi uzas jer u vecini slucajeva ne saznas nikada radi cega je bila takva reakcija. ja sam joj za sada prestala davati antibiotik i pocelo se stvarno to lagano povlaciti.... dala sam nam jos dva dana, da vidim gdje sve to vodi,pa ako nema pomoci onda idemo dermatologu... malo mi je bio bed kada mi je rekao... mozda moze biti virusno a mozda i ne??????? helloooooouuuuuu!!!
Istina je to s alergijama, ali ako se povlači nakon prestanka antibiotika - moguće da je to.
Ja sam u par navrata u životu imala jake alergijske reakcije. Ni dan danas ne znam na što. Ono što pamtim - u dobi oko 7 godina, pa oko 15te, i pred 3-4 godine ponovno. Uvijek u ljeti i uvijek - oticanja, ne crvenilo.
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 10:17   #9
Quote:
daru kaže:
Istina je to s alergijama, ali ako se povlači nakon prestanka antibiotika - moguće da je to.
Ja sam u par navrata u životu imala jake alergijske reakcije. Ni dan danas ne znam na što. Ono što pamtim - u dobi oko 7 godina, pa oko 15te, i pred 3-4 godine ponovno. Uvijek u ljeti i uvijek - oticanja, ne crvenilo.
pa i ja isto tako, uvijek ljeti, pa su mi govorili to ti je od sunca i znoja... bla bla bla
Dorotea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 10:27   #10
Quote:
Dorotea kaže:
pa i ja isto tako, uvijek ljeti, pa su mi govorili to ti je od sunca i znoja... bla bla bla
Alergija na sunce se javlja - uvijek po ljeti. A moje su se u velikim vremenskim razmacima desile par puta u životu. Mogu se gušterisati na suncu i - ništa! Ali ovo samo bukne "preko noći" i obično do te mjere oticanja da moram na hitnu po injekcije (uvijek mi se dešavalo - van grada). Zadnji put sam primjetila da je dan prije bio požar u blizini i pepeo je letio po zraku, pretpostavljam raznoseći izgorene dijelove raslinja ... možda je u pitanju neka biljka, ali me čudi kako mi se onda ne javlja svako ljeto kad ta biljka raste...?

A znači ipak daju terapiju... Opet nećeš znati sigurno - da li se osip povlači od prestanka antibiotika ili od djelovanja terapije.
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 15:05   #11
Pazi samo da joj trajno ne ostave posljedice... antibiotici...
Traži još pregleda i druga mišljenja. Nisam pametna ni upućena u refluks, ali ...
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 15:46   #12
Quote:
daru kaže:
Pazi samo da joj trajno ne ostave posljedice... antibiotici...
Traži još pregleda i druga mišljenja. Nisam pametna ni upućena u refluks, ali ...
to je u biti jedini nacin zastite od bakterija... terapija je prepisana od specijaliste.. ne postoji lijecenje refluksa osim operativno i da se mokracovodi sami od sebe zalijece, pa dok se to ne dogodi dijete "mora" biti na terapiji zastite od bakterija... i meni zdrav razum govori da ne mozes uzimati na tako dugi rok antibiotike...
uglavnom, danas sam narucila malenu na pregled u ZGB, Poliklinika Helena i vjerojatno zatvorila sva vrata u Bolnici Kantrida jer sam imala lagani slom zivaca... to sta oni rade, stvarno nije normalno....
Dorotea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 21:56   #13
Trenutni osip kod djeteta?!


Otac sam 15-mjesečnog dječaka kod kojeg se u zadnja 2 dana u više navrata pojavio čudan osip. U prvi navrat osip je zahvatio prsa, u drugom slučaju leđa i noge, dok se u trećem navratu pojavio po licu. Manifestira se kroz jako crvenilo i male kao vodenaste plikove, mrlje. Specifičan je po tome da se pojavi trenutno i raširi u samo minutu-dvije, te se nakon 5 do 10 minuta poslije pojavljivanja povuče bez ikakvih posljedica, kao da ga i nije bilo??? Dijete ne osjeća nikakvi svrbež, ima laganu temperaturu od 37 do 38 koja nije kontinuirana, te je prehlađeno. Neznam da li je to alergijska reakcija ili se radi o nečem drugom. Ako je netko imao iskustva sa nečim sličnim, molim podijelite iskustvo sa mnom.
Unaprijed zahvaljujem!

PS Sutra dijete vodimo kod pedijatrice, ali bez obzira na to komentari poželjni.
miky_t is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 08:10   #14
Eritema infekciozum?Ili nekakva urtikarija?
Luena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 17:51   #15
Quote:
miky_t kaže: Pogledaj post
...
'ste sigurni da ga ne svrbi?

najvjerojatnije urtikarija. 'ste mu davali kakve lijekove? trazite testiranje na alergije. moze bit' da mu je izbilo kao reakcija na nesto jer je sad slabusak od prehlade pa sve bude ok kad prizdravi, to uglavnom i je tako, al' isto tako moze bit' i da se nastavi ili prijedje u sistemsku reakciju pa osip nije za zanemariti.

mozda bi bilo dobro i voditi dnevnik prehrane i reakcije pa mozda sami skuzite ako je alergican na neke nutritive. testovi na nutritive se mogu pokazati negativnima, a alergija na odredjene izbiti dok je imunitet kompromitiran tak' da mozda moze neku hranu jesti inace, ali ne i ako je iscrpljen ili sta vec jer je onda vjerojatnost reakcije najveca.

smanjite uporabu kozmetickih proizvoda i ogranicite se na one koji imaju sto jednostavniji i prirodniji sastav. radije ulja nego losioni i mlijeka. manje mineralnog ulja, vise prirodnog, bolje prodire u kozu.

kupkicu pravite mlaku - ni prehladnu, ni prevrucu. opcenito minimalizirati nagle i velike promjene temperature. prevelika temperatura vode ili temperatura prostorije moze potaknuti (kolinergicku) urtikariju...

...kao i nervoza.

odjeca naravno pamucna.

bu bilo ok
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 19:16   #16
Rubeola možda?
O rubeoli
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 20:12   #17

Radi se o alergijskoj urtikariji, to nam je danas potvrdila i pedijatrica te nas uputila dalje na alergotestove i bris nosa, zbog začepljenja nosa. Testove ćemo moć obavit tek za 7-8 dana jer je dijete pod utjecajem kapi Fenistil, koje smo, usput, dali djetetu odmah prvi dan po pojavljivanju osipa.
Zanimljivo je da se jučer nakon popodnevnog druženja (u nas u stanu) sa rođakinjom (koja ima 2 god.) isti taj osip pojavio i kod nje. Prema tome, po mom mišljenju nutritivi vjerovatno nisu uzrok reakcija jer sigurno to poslijepodne nisu jeli istu hranu.
Također, primjetili smo da se kod njega osip pojavi svaki put nakon naprezanja, odnosno pretežno poslije plakanja. Po nama ga ne svrbi jer još nikako nije reagirao svrbljenjem po osipu jačeg inteziteta, koji se pojavio u par navrata.

Zahvaljujem na savjetima *jezebel*!!!
miky_t is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 12:25   #18
imam jedno pitanje na koje trebam brzo odgovor. naime, sad me zvala teta iz vrtica, kao, fino su rucali i odjednom djetetu izbile crvene fleke po licu. kaze da se povuklo vrlo brzo, jos tu i tamo malo, ali odlazi. ja ne mogu po njega prije 15, ped mi radi popodne.
od svega sto mi je nabrojala da su jeli, on jede redovito, bez reakcija. trenutno je prehladen, na fenistilu i ephedrinu (nijedno ne uzima prvi put). ima 20 mjeseci.
iskustva? jel se kome nesto slicno desilo? sto bi moglo biti? u sto briga sam...
Hick-up is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 12:37   #19
meni to zvuči kao alergijska reakcija. probaj saznati sve sastojke obroka, od začina pa nadalje. možda je i kontaktna alergija, znači da je nešto dirao, pa onda s rukama po licu. tako je i kod mojeg bilo. i svakako odi kod pedice.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 12:55   #20
hvala na brzom odg. a sta ce ped vidjeti ako se povuklo? meni je palo na pamet da mu je sad imunitet pao pa ako je i osjetljiviji na nesto, tako je odreagirao. inace zna imati flekice po licu kad je bolestan, onak bude sav skulav, valjda nam zato i daje fenistil. al nisam znala da se alergijska reakcija tako brzo povlaci
Hick-up is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:12.