Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2013., 14:27   #1
Izgradnja gnijezda i skrovišta, traženje i sakupljanje hrane

Da li mi neko može pomoći? Moram da uradim referat iz biologije na temu "Izgradnja gnijezda i skrovišta, traženje i sakupljanje hrane" (Naravno, odnosi se na životinje)... Svi tekstovi vezani za ovu temu su dobrodošli. Također, ako znate za neki dokumentarni film koji govori o ovoj temi, postavite ovdje.

Hvala unaprijed
incara23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 19:36   #2
Mogu ti preporučiti da napraviš referat o gnijezdima roda u Hrvatskoj, čiju izgradnju potpomaže država. Zanimljiva tema obzirom da ljudi slabo znaju za to. Usput odmah razradiš nešto kao program informiranja šire javnosti o tome kako pomoći ovoj ugroženoj ptici.

Postoji dosta tekstova na internetu, a vjerojatno možeš stupiti u kontakt i s ljudima koji ih imaju na svojim krovovima.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 20:35   #3
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Mogu ti preporučiti da napraviš referat o gnijezdima roda u Hrvatskoj, čiju izgradnju potpomaže država.
Nisam čuo da država pomaže izgradnju gnijezda , ali znam da HEP postavlja posebne stupove i premješta gnijezda na te stupove .

Jučer sam bio u TS 400 kv Ernestinovo , tu je ostavljen 1 savijeni stup u ratu na kojem je sada gnijezdo rode .

Na stupovima HEP ( dalekovodi ) postoji dosta gnijezda , prije su rušena a sada ih ostavljaju - ne znam da li je to odluka , ja sam bio prije protiv rušenja gnijezda !

Može se pitati za dio fotografija od urednice VJESNIK HEP u Zagrebu !

Osobno sam postavio više kućica za ptice u zaštićenom dijelu prirode , gdje ima malo šupljih stabala !
posavac55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 20:42   #4
Nedavno sam našla tekst da godišnje izdvoje cca 700 kn svakome tko ima gnijezdo rode u svom dvorištu. Takvo nešto je potrebno jer bi pojedincima vjerojatno smetala ta gnijezda i rušili ih, a da pritom i ne znaju da se radi o ugroženoj vrsti. Trebalo bi ipak provjeriti tu informaciju jer je članak koji sam pročitala star koju godinu.

Za stavljanje gnijezda, posavac.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 21:52   #5
Našao sam odličan tekst... Sada me zanima postoji li dokumentarni film vezan za neku od ove dvije teme, tj. "Izgradnju gnijezda i skrovišta" i "Traženje i sakupljanje hrane"...
incara23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 20:19   #6
Pa ljudi ima li ikakav film???
incara23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 23:02   #7
Žao mi je, stvarno ne znam. Pokušaj se raspitati na nekim ornitološkim stranicama. Ljudi se bave time pa će ti bolje znati reći.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 06:25   #8
Quote:
incara23 kaže: Pogledaj post
Našao sam odličan tekst... Sada me zanima postoji li dokumentarni film vezan za neku od ove dvije teme, tj. "Izgradnju gnijezda i skrovišta" i "Traženje i sakupljanje hrane"...
probajte nazvati Park prirode - Kopački rit , jedan gospodin mislim da se preziva Mikuška i dio ljudi u Parku vam mogu reći , sa nekima sam bio na ekološkim manifestacijama dok sam bio predsjednik udruge koja radi u jednom zaštićenom dijelu prirode , imate Lonjsko polje , u Sl. Brodu inž . Mirko Šetina - prati ptice sa nekim ljudima i o tom je dosta pisao - poznajem ga !
posavac55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 10:40   #9
evo ti dokumentarac koji se vrti 24/7, snimano direktno iz mojeg potkrovlja.

http://www.justin.tv/storks_cro/
__________________
F1 PULS
Sepa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:17.