Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2012., 00:55   #81
neznam da li ste gledali dokumentarni film zaljev

ako niste preporučan, nije toliko brutalan kao ovaj ali svejedno pokazuje naš ljudski rod u pravom svijetlu.. što mi radimo na ovoj zemlji? ubijamo životinje, ratujemo ubijamo ljude, mučimo i ljude (prostitucija) i životinje(koža krzno) bespotrebno ... toliko loših stvari.. ali sam mišljenja da su takvi zli ljudi ipak u manjini, ali ostali su previše nezainteresirani i neformirani tako da loši ljudi rade veću štetu.

pogledaje dokumentara zaljev
http://www.veoh.com/watch/v21039139fJsy8wbf?h1=The+Cove

za one kojima se neda cijeli pogledajte dio 1:18:00, pogledajte samo kako more izgleda nakon toga
tiasara is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 08:05   #82
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post

Razlika je u tome što će se za slatkog zeku dizati bune, ali za zmije ili krtice neće.
Znači s jedne strane imamo ubijanje životinja u svrhu prehrane mesom, a u drugom imamo ubijanje tih istih životinja u svrhu proizvodnje biljne hrane. U prvom slučaju se zgražamo, a u drugom nam je to normalno.

Čak štoviše, ako vegan (ili bilo koja druga osoba) u svom dvorištu naiđe na okot zečeva, otići će se s njima igrati zajedno s djecom, hraniti će ih itd.
Ali ako naiđu na gnjezdo 5-6 sljepića, u najboljem slučaju će zvati veterinare da ih odstrane iz dvorišta. Zečevi su štetnici, a sljepići su korisni za okoliš.
I onda odu u sobu i na internetu gledaju ovakve dokumentarce i komentiraju po forumu. To se zove licemjerstvo i pokušaj da se o sebi ima bolje mišljenje.
Možda poneki vegetarijanac, ali vegan neće. Pročitaj malo teme o miševima, puhovima i štakorima unazad dvije-tri godine na ovom podforumu, pa ćeš vidjeti što su vegani (konkretno ja) imali za reći. I zmije sam spašavala i paukove, a bome i ostala ekipa vegana koju znam.
Imalo je tu par vegetarijanaca iz zdravstvenih razloga ili zbog prehrambene izbirljivosti koji su se zalagali za ubijanje miševa, ali te ljude ne zanimaju prava životinja, nego njihov vlastiti komfor. Nemoj takve miješati s veganima i borcima za prava životinja, jer ti to upoće nije isto.
__________________
All that we see or seem is but a dream within a dream.
Ahisma is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 19:56   #83
Nisam ovo mogla gledati dalje od prve šestine, zapravo, već me scena corride rasplakala. Stvarno je prebolno. Ovo, a ne video pobačaja, bi se trebalo puštati u školama. Sve što ima funkcionalni živčani sustav samom tom činjenicom zaslužuje da se kao razumna i dominantna vrsta prema njemu odnosimo s empatijom.

Ono što me tako frustrira je da smo izgubili onu surovost koju smo imali prije poput svih ostalih životinja, ali smo postali tako prokleto glupi. Jer, sigurna sam da bi ljudi većinom bili vegeterijanci da moraju sami uprljati ruke krvlju za komad mesa na tanjuru. Prosječnom će se Zapadnjaku smučiti nad prizorom klanja i ubojstva, pa će te poslove prepustiti najbešćutnijima, a takve prizore cenzurirati i dozvoliti si da njegova vizija porijekla odrezaka i mlijeka s njegovog stola bude nešto poput ljubičaste krave Milke na zelenoj livadi koja se nekom čarolijom - puf! - pretvori u uredno poslagane apetitlich komade mesa.

A u stvarnosti? To je biće provelo godine u patnji. Dok smo mi živjeli, išli u školu, na posao, na ljetovanja, zimovanja, izlete, mise, vjenčanja, sprovode, igrali se, zabavljali, ljubovali, družili, to biće je stajalo u svojem minijaturnom prljavom odjeljku i bilo zlostavljano na bezbroj načina, samo da bi jednoga dana dospjelo nekom broju konzumenata na tanjur i izazvalo 15 minuta okusnog užitka. Ako i toliko.

Mi smo stvarno tako naopaka i glupa vrsta.

Zadnje uređivanje polonaise : 29.06.2013. at 20:02.
polonaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 21:23   #84
Quote:
polonaise kaže: Pogledaj post

Jer, sigurna sam da bi ljudi većinom bili vegeterijanci da moraju sami uprljati ruke krvlju za komad mesa na tanjuru.
Bili bi mrtvi, jer im se isto tako ne prlja ruke zemljom.
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 21:27   #85
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Bili bi mrtvi, jer im se isto tako ne prlja ruke zemljom.
Daleko od toga.

Meso nije nužnost. Barem ne u količinama u kojima se danas proizvodi i konzumira.
I ima alternativu.
polonaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 20:46   #86
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Bili bi mrtvi, jer im se isto tako ne prlja ruke zemljom.
Sama berem svoju hranu iz zemlje. Neljudsku zivotinju NIKAD ne bih bila u stanju da ubijem. Ne vidim zasto bih onda njen les jela.
petrushka511 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 01:41   #87
Quote:
siba201 kaže: Pogledaj post
Nerazumijem ljude koji su protiv toga da se jede meso, stvarno nerazumijem. Neka mi takvi onda objasne zašto se životinje međusobno ubijaju i jedu? Koliko puta ste gledali dokumentarac kako skupina lavova, vukova, hijena lovi bivole, srne itd... I to hladnokrvno izaberu neku malu životinju koja se neće moći obranit i koja će biti lagan plijen, te je zagute i pojedu.. ??? Ja mislim da je to prirodno i tako treba bit!
Anderson, don't talk out loud, you lower the IQ of the whole street.

Quote:
polonaise kaže: Pogledaj post
Nisam ovo mogla gledati dalje od prve šestine, zapravo, već me scena corride rasplakala. Stvarno je prebolno. Ovo, a ne video pobačaja, bi se trebalo puštati u školama.
Nama je učiteljica iz etike pustila cijeli video pod nastavom. Pretpostavljam da je i drugima.
Kokice Euunija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 10:26   #88
Ma, ionako pola njih koji kao vole zivotinje zaboravi sve cim vidi u izlogu lijepe kozne cipele i prekrasnu torbicu. Naravno, lijepo je sjediti i u koznim foteljama, i koznim sjedalicama dobroga auta.

Stvar je u svijesti. Ne mozes tvrditi kako te boli kad muce zivotinju, a s druge strane shoppingirati, i s kolegicama ogovarati i zlostavljati jedinku koja se nije uklopila u uredski sustav, za 100 kuna vecu placu, ili za malo vecu paznju u drustvu suprotnog spola.

Kad se to jednom promijeni, dobiva se empatija za SVE sto ima zivcani sustav, kao sto je to lijepo naglasio netko na ovoj temi. Meso kao hrana nije problem. Problem su ljudi.

Eartlings na nastavi? Smijesno. Pogledajte filmove u Cinnestaru i vidjeti cete plejadu nasilja i silovanja. Istovremeno.
Za zabavu. Uz kokice i colu.

Srijedom je cak i popust
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 00:52   #89
Quote:
polonaise kaže: Pogledaj post
Daleko od toga.

Meso nije nužnost. Barem ne u količinama u kojima se danas proizvodi i konzumira.
I ima alternativu.
Zadržimo se na ovom 'sami' što se voli koristiti kao argument
Koliko je ljudi sposobno uzgojiti sami ono što će jest i koliku će im raznovrsnost u prehrani pružiti to što će sami uzgojiti?
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 20:10   #90
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Zadržimo se na ovom 'sami' što se voli koristiti kao argument
Koliko je ljudi sposobno uzgojiti sami ono što će jest i koliku će im raznovrsnost u prehrani pružiti to što će sami uzgojiti?
Razlikuj sposobnost od spremnosti.

Da su i sposobni, većina današnje zapadne populacije ne bi bila spremna poštrapati se krvlju radi nekoliko mesnih obroka.
polonaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 00:25   #91
Quote:
polonaise kaže: Pogledaj post
Razlikuj sposobnost od spremnosti.

Da su i sposobni, većina današnje zapadne populacije ne bi bila spremna poštrapati se krvlju radi nekoliko mesnih obroka.
Zašto to misliš?
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 00:31   #92
Quote:
polonaise kaže: Pogledaj post
Razlikuj sposobnost od spremnosti.

Da su i sposobni, većina današnje zapadne populacije ne bi bila spremna poštrapati se krvlju radi nekoliko mesnih obroka.
I kad to razlikujem isto vrijedi i u drugom smjeru
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:30.