Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2012., 00:43   #541
Quote:
nomus kaže: Pogledaj post
Bracni ugovori su po meni najpošteniji jer na kraju krajeva ako se kupuje stan i ako je netko dao trideset posto love a neko sedamdeset onda je jedan vlasnik sedamdeset posto stana a drugi ostatka tj trideset posto stana i ako i kad dođe do rastave stvari se na sudu u osnovi i nemaju šta puno riješavat nego je sve jasno.
Mogu se i sve druge aktivnosti staviti u racunicu. Peglanje 40 bodova, kuhanje 30, podrska u teskim trenucima 10.000... pa se na kraju sve zbroji i podijeli.
__________________
Svijet bez mene ne bi bio isti
xcal is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 08:11   #542
Quote:
xcal kaže: Pogledaj post
Mogu se i sve druge aktivnosti staviti u racunicu. Peglanje 40 bodova, kuhanje 30, podrska u teskim trenucima 10.000... pa se na kraju sve zbroji i podijeli.
Naravno da možeš. Imaš ti svakakvih ugovora. Npr možeš reci kao i Denis Richards da u slucaju razvoda ona dobija cetri miljuna više. Napraviš malu klauzulu tj taj ugovor da u slucaju razvoda npr za svaku godinu braka ako si domacica i majka ti muški mora isplatit xy svotu. Naravno da možeš al sad je pitanje oce li ti netko na tako što pristati jer recimo ova druga strana može reci ja sam radio ti nisi dakle ono ja sam te hranio , placao režije a ti si zauzvarat cistila , brinila o djeci kuci i tako i onda ono jel pola pola u osnovi no ako kaže ok u slucaju razvoda za svaku godinu braka imaš deset tisuca kuna i tako se dogovorite u slucaju razvoda dužan si joj / ili ona njemu ako ona radi a on je domacica u osnovi / isplatit deset tisuca kuna puta broj godina provedenih u braku.

Moramo neke stvari razumijeti a to je da je predbracni ugovor stvar oko koje se dvoje dogovore da ce tako urediti odnos a ne neki fiksni dokument na kojem nešto piše pa vrijedi za sve nego je to nešto oko cega se netko dogovori i kaže tako i tako cemo uredit to u slucaju rastave dakle ako žena kaže ocu trideset tisuca kuna za svaku godinu braka i oce da ja to potpišem a ja necu onda ništa od toga no ako kaže npr ok ocu deset tisuca kuna za svaku godinu braka i meni se to cini ok i kažem dobro onda je to to.

Ali također ja mogu napisati u slucaju da me ona prevari ništa od toga nego je ona meni dužna isplatiti pola miljuna kuna ili recimo sad ona meni treba isplatit deset tisuca kuna za svaku godinu braka. Naravno moram imati neki dokaz o prevari dakle fotografije il tako što i onda sad ako ona prevari onda je druga prica.

Drugim rijecima sve se može urediti s tim ugovorom tako da ako veza pukne nema tu puno provlacenja na sudovima nego se zna kako su stvari regulirane i cist racun duga ljubav.
nomus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 09:38   #543
Quote:
nomus kaže: Pogledaj post
ako se kupuje stan i ako je netko dao trideset posto love a neko sedamdeset onda je jedan vlasnik sedamdeset posto stana a drugi ostatka tj trideset posto stana
Dosljedna primjena ovog pristupa bi značila da nezaposleni partner u svakom trenutku može biti razveden i izbačen na ulicu jer je onaj zaposleni za sve kupljeno davao sto posto love.

Nemam ništa protiv da dvoje ljudi uređuje svoje odnose onako kako im oboma, pri zdravoj pameti, odgovara - ali, jako je teško u takav ugovor unijeti sav nenaplativi angažman oko "hladnog bračnog pogona". Brak i bračni život nije samo donošenje novaca u kuću.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 12:18   #544
Quote:
Sentimental kaže: Pogledaj post
Je li predbračni ugovor znak nepovjerenja?

Ili je predbračni ugovor gentlemanski sporazum dvoje ljudi?

Ili kaj će mi to, dragi Sentimental, koji si ti kreten i konzerva?!
ne, to je samo sredstvo s kojim ljudi sebe štite što u današnje vrijeme nije nerazumno...to po meni ne predstavlja povjerenje i ja bih ga uvijek potpisala kao što očekujem da će budući muž htjeti to potpisati meni kad ga jednog dana zatražim,mada on po hrvatskom zakonu nema pravo na moju imovinu prije braka i moje nasljedstvo, ipak sve se može promijenitii i čovjek se treba zaštititi.
__________________
Svatko ubija onoga koga voli. Netko gorkim pogledom, netko riječju laskavom... Netko voli premalo, netko previše...Netko kupuje, a netko prodaje.
žana guja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 14:10   #545
Quote:
žana guja kaže: Pogledaj post
ne, to je samo sredstvo s kojim ljudi sebe štite što u današnje vrijeme nije nerazumno...to po meni ne predstavlja povjerenje .
Ni meni, al sudeći po tvom komentaru mislim da je lapsus


Quote:
žana guja kaže: Pogledaj post
i ja bih ga uvijek potpisala kao što očekujem da će budući muž htjeti to potpisati meni kad ga jednog dana zatražim,mada on po hrvatskom zakonu nema pravo na moju imovinu prije braka i moje nasljedstvo, ipak sve se može promijenitii i čovjek se treba zaštititi.
Nek se onda ni ne ženi ako mu treba takva zaštita. Btw. jel postoje i "predizvanbračni" ugovori za one koji žive izvanbračno i ostvaruju jednaka prava nakon određenog vremena
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2013., 10:00   #546
Predbračni ugovor, američka debilana kao i većina njihovih zatupljujućih gluposti koje se odnose na brak i veze...
__________________
Da se ovdje radi samo o nogometu, ne bi se ni javio. Javljam se jer znam - ako padne lopovluk, nerad i nemar u Hajduku, na jednom čvoru kao što je taj - onda pada u državi." Pavao Grubišić Čabo
ersteone is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 00:45   #547
ne bih potpisala (niti tražila dečka da potpiše) takav ugovor jer po meni nema smisla udavati se za nekoga tko već broji što bi mogao izgubiti našom rastavom. udajem se jednom i planiram da to bude doživotno, ako se taj plan poremeti nosit ću se s novonastalom situacijom tada.
možda sam praznovjerna, ali kažu da razmišljanje o pozitivnim stvarima mogu izazvati neke pozitivne stvari (možda ne baš identične onima o kojima se mašta, ali neki pomak unaprijed da), pa onda vjerujem da isto vrijedi i za negativne stvari i razmišljanje o negativi.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 04:47   #548
Mislim da je predbračni dobra stvar.Evo jučer čula, bračni par s odraslom djecomse vjerojatno više ne slažu, mislim po priči da je ženska teška i želi se rastati nakon što njegovi roditelji prepišu jedan kat na sina u kojem i stanuju.E,a ona bi ondahlijepo prodala stan koji se nalazi u obitelj.kući njenog muža,i uzela pola love sebi., i bog đaci. Mada je glupa pokvareno i nezna da nema nikakvo pravo na taj stan koji glasi na roditelje,možda i zna, ali usprkos tome računa na tuđe.
jtvatn10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 03:06   #549
Neznam koliko imate iskustva sa puknutim brakoviima ili ovisnost financiskoj u vezama.

Bracni ugovor rjesava na neki nacin te problem, jer ako pukne umjesto da se osobe udalju i mozda smiru i cak opet se mozda i priblizu pocima svada oko novac. Te svade nema ako ima ugovora.

Isto tako financiski ovisne osobe jasno znaju koliko ce dobiti ili sta nece dobiti pa neka se znaju odluciti.

Cist racun = duga ljubav


ja ima bracni ugovor i inzistirala sam na njega.

Dogovor je razuman dogovor nas dvoj i rjeseno je tocno koliko cu dobiti za dite/dicu a za sebe ne zelim nista.

Kada se posvadi tesko se jos dogovirit razumno i samo se pravi jedan drugome probleme.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:59.