Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2013., 17:15   #41
Neću osuđivati,pretpostavljam da je autor vrlo mlad i neupućen oko dosta toga u vezi ove bolesti.Momak malo progugla,izbaci mu par vrištećih podataka o bolesti i on se uplaši.
Samo zašto sa roditeljima mora razglabati o curinoj bolesti,šta mu nije jednostavnije sa njom riješiti sva pitanja koja ga muče ili plaše.Pa cura očito vodi normalan život,izlazi i eto ima i momka.
Tko zna koju npr genetsku bolest nosi autor,šta on misli da će uvijek biti mlad i zdrav???
Bože mili,kako bi bilo da smo tražimo zdravstveni karton partnera prije veze ili prije braka?Koliko bi nas bilo u braku?Pa ne kaže se uzalud pri sklapanju braka...u dobru i zlu,u zdravlju i bolesti....
Sad ću bubnut, ali meni se čini da je autor ne samo uplašen ili nesiguran već i egoističan,možda se ne želi vezati za osobu koja ima dijabetes radi njegove dekomodacije.Ipak je to bolest koja i od partnera zahtjeva edukaciju,brigu,požrtvovnost,razumijevanje....
Hm,već je nekoliko njih napisalo da bi curi bilo najbolje da bježi glavom bez obzira.Eto i ja to mislim,a autor možda nađe neku arijevske rase....neću dalje,postajem ljuta.a rekla sam da neću osuđivati.
alma 188 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2013., 17:22   #42
Hm...sad vidim u profilu da mu piše kako ima 27 godina. Malo ipak previše da bi mu roditelji govorili što da "zaboravi".
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2013., 17:30   #43
Slazem se sa Byronom.
Dilema autora ima najvise veze sa dubinom njegovog trenutnog emotivnog angazmana.
Da je odnos dublji dijabetes ne bi bia neki faktor u jednadzbi.
Jer svi mi u tim pocecima zbrajamo i oduzimamo, sto svjesno, sto nesvjesno.

Zato ne znam zasto se ide tako grubo na autora.
Momak barem ima zelju da sazna vise o tematici, sto je samo po sebi pohvalno.

Mene npr. jako zanima kako bi vecina forumasa docekala autora da se radi o sizofreniji, a ne o dijabetesu.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2013., 17:42   #44
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Mene npr. jako zanima kako bi vecina forumasa docekala autora da se radi o sizofreniji, a ne o dijabetesu.

Dakle, uspoređuješ neusporedivo.
Dijabetes nije bolest koja utječe na osobnost.

Shizofreni bolesnici u akutnim fazama bolesti imaju poprilično iskrivljenu percepciju života, emocija, ponašanja, pažnje, zaključaka, životnog stila..u jednom trenu se nađeš u vezi s Napoleonom kojeg uz najbolju volju i sve napore ovog svijeta ne možeš uvjeriti da ti nisi Kleopatra.
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2013., 18:19   #45
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Davanje konkretnih i hrabrih savjeta na temelju rečenice koja počinje s meni, je - vrlo hrabro. Da ne govorimo o mogućnosti da, budući da nisi u tim cipelama, baš i ne znaš što bi i kako bi tebi...

Nemam pojma kako bi u takvoj situaciji bilo meni - ali, puno mi je lakše zamisliti reakciju u kojoj se čovjek - ostavljen zbog svoje bolesti - temeljito zbedira i osjeti globalno neprivlačan zbog nečeg na što ne može utjecati, nego osvješćivanje nečijeg kretenluka.
Puno ti je...a s druge strane meni je...
A slično iskustvo, dosta davno sam imala, te na osnovu toga i govorim.

Sumnjam da iko na forumu očekuje dobiti objetivnu univerzalnu istinu o bilo čemu, no dolazi po mišljenja drugih ljudi, mišljenja bazirana na iskustvima tih drugh ljudi.
Bar ja forum tako percipiram.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 07:57   #46
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Slazem se sa Byronom.
Dilema autora ima najvise veze sa dubinom njegovog trenutnog emotivnog angazmana.
Da je odnos dublji dijabetes ne bi bia neki faktor u jednadzbi.
Autor teme bi trebao i sebi i djevojci učiniti uslugu i maknuti se iz te veze, time postoji mogućnost da djevojka nađe stabilnijeg dečka, a autor teme zdravu curu (fizički)
SAY is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 08:46   #47
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Nemam pojma kako bi u takvoj situaciji bilo meni - ali, puno mi je lakše zamisliti reakciju u kojoj se čovjek - ostavljen zbog svoje bolesti - temeljito zbedira i osjeti globalno neprivlačan zbog nečeg na što ne može utjecati, nego osvješćivanje nečijeg kretenluka.
Ljudi koji žive s dijabetesom susreću se i inače s predrasudama, prekidanje veze zbog bolesti samo je jedan primjer. S time živiš, nije da imaš izbora i dovoljno smo osnaženi da nas takve situacije ne diraju na način kako si pretpostavio.
Stvar je u tome da te svakodnevni život s dijabetesom tip 1 tjera da dobro funkcioniraš, a to što netko iz neznanja brije tko zna što jednostavno ne dopire do srca u smislu da ti sjebe samosvijest i zdravo samopouzdanje. Ne govorim samo iz osobnog iskustva.

Desilo mi se da je jedna veza prekinuta na samom početku jer sam procijenjena kao "oštećena roba" po tim nekim kriterijima, ali jedina emocija koja mi se javila bila je "isusebože koji selaki".
Isto je familija imala utjecaja, blabla

U pubertetu sam imala neke strahove ali oni nisu bili vezani za to kako me drugi vide, misle li da sam zbog D manje vrijedna itd. To su bili realni strahovi od budućnosti, što ako itd.

E, ali u međuvremenu živiš punom parom i sve si jači, pred tebe izranjaju novi životni izazovi, nevezani za dijabetes, i ti živiš, guraš, funkcioniraš i dobro si. Osvijestiš svoju snagu, daješ se drugima itd.

U situaciji u kojoj se nalazi pokretač teme, mislim da bi za oboje bilo bolje da iskomuniciraju ovaj problem otvoreno. Veza će puknuti, vjerojatno, ali curi se neće desiti da se sjebe kako si ti pretpostavio.

Možda da je tek dijagnosticirana a dečko s kojim je u vezi "pobjegne", bilo bi joj teško, ali samo u tom trenutku. Poslije zagrliš svoj život i pičiš dalje
Honey Dorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 11:50   #48
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Mjera naše istinske posvećenosti partneru je, između ostalog, i spremnost na dijeljenje dobra i zla.

Čim se premišljaš, u ovom slučaju nisi došao do razine na kojoj si željan dijeliti s njom dobro i zlo. U tome nema ničega primitivnog ili čega već što ti je na topicu udijeljeno - jednostavno, privlačnost nije dovoljna da bi nadvladala moguće nedaće.
Slažem se i u tome je poanta, a ne u raspravljanju oko ove ili one bolesti. Uz njegovo premišljanje i izostanak roditeljske podrške takva veza/brak ne bi opstali i nema smisla nastavak.
Svi komentari koji idu na uvjeravanja, objašnjenja a pogotovo vrijeđanje autora su zapravo kontraproduktivni i neće utjecati na njegovu odluku osim da si potvrdi ono što je mislio prije otvaranja teme.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 13:00   #49
Quote:
Fabulaton kaže: Pogledaj post
bokte, kolko napadanja autora on se ne smije premišljati zbog bolesti (pa makar bilo iz neznanja), a ljudi ne žele nastavljat niš ozbiljno s nekim jer se počeo debljat, jer ima plavu kosu, JER JE INVALID (ovo je velikim slovima jer se dobro sjećam teme s LJES-a, čini mi se, gdje su ljudi najiskrenije pisali da ne bi bili sposobni za vezu s osobom koja je invalidna) - šta s tim? zašto je autor ove teme zaslužio vrijeđanje, njegov je izbor s kim će biti u vezi,a koliko razumijem, nije to ozbiljna veza gdje se on pokazuje papkom koji se sad nije spreman nositi s onim manje lijepim dijelom odnosa.
Mene ne vrijeđaju njegovi kriteriji da želi zdravu osobu nego njegovo neznanje vrijeđa zdravu pamet. Ko da je prespavao biologiju u osnovnjaku...

Isto kao što me ne bi vrijeđalo da netko želi biti s curom koja ima duži nožni kažiprst od nožnog palca, ali bi mi bilo kretenski da je objašnjenje "starci su mi rekli da su takve žene vještice koje pale pijetliće u ponoć."
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 13:16   #50
Quote:
Eurifesa kaže: Pogledaj post
Mene ne vrijeđaju njegovi kriteriji
ali bi mi bilo kretenski da je objašnjenje "starci su mi rekli da su takve žene vještice koje pale pijetliće u ponoć."
A njega bi moglo uvrijediti to kaj mu se iskrivljava ono kaj je napisao:

Quote:
fole13 kaže: Pogledaj post
ne znam koje su moguce poslijedice iako sam citao o tome malo ..

Onda su moji roditelji saznali za to i govore mi ..

kazete sta bi vi uradili pomislili da ste na mom mjestu?
Dakle, dečka je to mučilo pa je čitao o tome, a roditelji su saznali i rekli svoje mišljenje, te on pita ovdje kaj bi neko drugi napravio da je na njegovome mjestu.
Ovo zadnje je zapravo bzvz jer o tome bi onda mogao pisati samo neko ko je na takvome mjestu ili bio ili sad je, a sve ostalo smatram nekom šatro tolerancijom i lupetanjima tipa kaj bi bilo kad bi bilo
Pa kad već pita tako kako pita - nek razgovara o tome upravo s curom ako mu je do nje stalo, a u uvodu nek stavi naglasak na seboreju koju on ima i objasni joj jel se ona toga treba ili ne treba bojati itd jer možda i nju muče neke takve stvari
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 15:34   #51
Hm, a sto ocekujes da ti napise netko tko je u braku s osobom koja ima dijabetes tip 1? Velika vecina bi rekla da se ozenio osobom, a ne dijagnozom, kao i za masu nekih drugih zivotnih situacija.

Mislim da pokretacu teme trebaju objektivne informacije o dijabetesu.
Honey Dorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 15:39   #52
Quote:
Fabulaton kaže: Pogledaj post
a kao primjer ću staviti SEBE, da i uostalom kažem nešto i o onoj da bi joj trebao reći zašto prekida (). kratkovidna sam i u zadnje vrijeme nosim naočale jer mi se ne da ić pravit leće, moja kratkovidnost je velika. kao što svi znamo, uspijevamo preživjeti do duboke starosti mi kratkovidni bez da nas pokupi auto na prijelazu jer smo slijepi kao krtice.
da netko s kim se muvam prekine odnos jer sam kratkovidna, NE BIH SE LJUTILA. možda bih se ljutila jer prekidamo, ali čovjek ima pravo na kriterije, makar bili tak bezvezni po nekome. a da saznam za razlog prekida OD NJEGA, smatrala bih ga najvećim retardusom u povijesti čovječanstva, s ponekim čak sadizmom u sebi. kao - zašto mi to imaš potrebu govoriti? nije da mi to pomaže jer ne mogu sutra stisnut gumb i reć: dosta je bilo, odsad nisam kratkovidna. zvučalo bi okrutno.
također.
ćorava sam totalno, nosim leće pa se to kao ne "vidi"
ali, ne usudim se u dućan bez leća, ništa se ne usudim.

rođena sam s dioprijom, s dvije godine sam već imala -2, sad imam dosta veću.
vjerujem da imam dijete da ne bi bilo pošteđeno toga.

i da, također se ne bi ljutila ako bi mi netko "zamjerao" taj nedostatak
jer stvarno je nedostatak.

ne kužim što su se svi uspuhali ovdje na temi
indian is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:53.