Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2011., 09:53   #81
Većina ovdje zaboravlja svoje dane sa 17, 18, 19 pa naviše godina. Većina nas je prošla ono što on nije i oni koji su ušli u brak ušli su zato što su rekli e to je to, osim onih iznimaka..omaklo nam se i trudna je/trudna sam.
Vrijeme je za brak? Ako nisi spreman ne ulazi samo zato što je to neki normalan tijek po društvenim normama..dugo ste skupa, red je da se oženite..stereotip.
Učiniš li to da zadovoljiš svoju okolinu, starce, bližu daljnju rodbinu, prijatelje za godinu dvije moguće je da ćeš se opet naći ovdje sa postom tipa..ne volim je, uvukla se monotonija, djeca su tu, što da radim. I opet će se vući pitanja i podpitanja društvenih normi. Starci njeni, tvoji, sada već šira obitelj i rodbina i prijatelji.
U brak se ne ulazi zato "što je vrijeme" i zato što te dugo zajedno, ulazi se zbog ljubavi i ono što osjećate jedno prema drugome i da je to što oboje želite, sada dali će biti happy end ili ne..to je već druga stvar, nikome nije zagarnatirana sreća do kraja života.
I prije nego što uopće kreneš u razgovor s njom (po savjetu ostalih forumaša) rasčisti sam sa sobom što u biti želiš. Samo nemoj odugovlačiti jer time kradeš sebi i njoj najbolje dane mladosti.
__________________
I don't wanna dream my life, I wanna live my dreams..
Minifini is offline  
Old 14.08.2011., 11:06   #82
Čekaj, želiš ponovo da osjetiš napetost s nekim, igru mačke i miša, slast zavođenja ili želiš još čisto seksualnih partnerica?
Carpe Diem!!! is offline  
Old 16.08.2011., 12:52   #83
definitvno se slažem s tobom. neiživljen ne treba ulaziti u brak jer će se vjerojatno stanje s vremenom samo pogoršati. idealno bi bilo kad bi mogao poševiti neki broj xy cura koji bi te zadovoljio i kad bi onda našao ljubav svog života. nažalost to često ne ide tako. mislim da svaki mušakarac mora biti sa određenim brojem žena prije nego što se može smiriti i biti dobar muž i otac u nekom normalnom braku. jednostavno mi je teško zamisliti nekoga tko se ševio samo s jednom osobom kao mirnog i dobrog muža koji neće švrljati okolo.
__________________
"Travelling makes you witty, but he who departes dull shall return dull"

TIGR
diogen1984 is offline  
Old 16.08.2011., 12:55   #84
Quote:
Minifini kaže: Pogledaj post
Većina ovdje zaboravlja svoje dane sa 17, 18, 19 pa naviše godina. Većina nas je prošla ono što on nije i oni koji su ušli u brak ušli su zato što su rekli e to je to, osim onih iznimaka..omaklo nam se i trudna je/trudna sam
Nemamo mi pojma što je on prošao ili nije.
Ono što ja znam, je da iako si mlad u ozbiljnoj vezi, svejedno se izlazi, tulumari, opija, kafendiše, napušava i sve ostalo što mladi rade
Jedino što se ne može(naravno ako će se držati do vjernosti) je isprobavanje drugih žena.
A ako je to cijela poanta iživljenosti...
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Old 16.08.2011., 13:43   #85
Po meni ovdje se ne radi o neiživljenosti,nego o nedostatku ljubavi. Ali one ljubavi muškarca prema ženi. Tokom ovih godina u vezi ti i cura ste se uzeli zdravo za gotovo,tj ti nju i tu počinje sva priča o maštanju kako je sa drugom.

Riješenje: po meni razgovor i eventualno (privremeni) prekid.

Problem po meni je u tvojoj vezi,vašem odnosu a ne u ostalim curama koje te žele.
_Golubica_ is offline  
Old 16.08.2011., 14:06   #86
ovdje se svi prave sveti...dakle ako voliš tu curu i ne želiš biti bez nje...a htio bi umočit malo jednostavno si nađi jednu dvije tri sa strane pa se ispucaj, poslije se finjak vratiš svojoj i mirna bosna. imaš sigurnu vezu, malo si trošio sa strane i naravno nemoj bit naivan i nemoj joj to nikad priznati jer si onda sve ujebo. niti ju pitaj šta misli o tome jer si odmah sumnjiv, a to ne želiš. nemreš bit i jeben i pošten zato pecaj, fukaj i oženi svoju ljubicu iz školskih dana i nikome ni riječi i ajde sad, nemoj visit tu po forumu jer ispadaš sebičan i kojekakav i vidiš da su tu svi bezgriješni osim mene. znam vrag sam...al šta ću

Zadnje uređivanje NeopitroiD85 : 16.08.2011. at 14:48.
NeopitroiD85 is offline  
Old 17.01.2014., 01:29   #87
Quote:
hose_ kaže: Pogledaj post
Od svoje 17 godine sam u vezi već skoro 9 godine i sad se već opasno približilo vrijeme za brak i djecu. Međutim, moj "problem" je taj što ja nikada s nikim nisam bio osim sa tom curom. Znate već, riječ je o tipčnoj muškoj spiki

Ne želim ispast egocentrik, ali mogu za sebe reći da sam zgodan i da mi cure dosta prilaze. I sa tim se postalo sve teže i teže nosit. OK je bilo na početku kad sam bio zaljubljen do ušiju i nisam vidio nikoga osim svoje djevojke, ali sada kad je zaljubljenost prošla sve češće dolazim "u napast".

Svjestan sam da zbog nekoliko avantura gubim jednu jako jako kvalitetnu osobu. Znam, ispadam nezreli balavac, ali ne mogu protiv sebe. Jednostavno bih volio probati i nešto drugo, doživjeti opet onaj osjećaj zavođenja, igrica i sl., znate već

Dosta ljudi mi govore da "neiživljenima" ljudima brzo brakovi propadaju, da takav brak nema smisla, da će prije ili poslije netko nekoga prevariti i sl.. Volio bih čuti vaše mišljenje o svemu?

Naravno, ne tražim da me ovdje prosvijetlite, samo bih volio čuti priče od ljudi koji su bili u sličnim situacijama.

frustracija je glavni pojam vezan za ovo sve. neiživljen čovjek može biti na razne načine- od dugogodišnje veze, od pritiska/zabranjivanja od strane roditelja..
čovjek mora biti u ovom slučaju egoističan i stavit sebe na prvom mjesto dok još nije kasno, točnije što prije to bolje-čim se oslobodi onoga što ga je sputavalo. ako to ne napravi frustracija će jačati i stvarati uz već prisutne psihološke probleme i tjelesne zdravstvene smetnje.

najvažnije je za početak oslobodit se predrasuda nemetnutih od onoga što je osobu sputavalo i biti iskren sam prema sebi, dosljedan sebi.
Aeonium is offline  
Old 17.01.2014., 10:00   #88
Ja ti nikako ne bih savjetovala da varaš, jer mislim da je krajnje sebično i nepošteno biti u monogamnom odnosu i umakati sa strane.

Jasno mi je da si u velikoj borbi, pogotovo jer si u situaciji "nemoj misliti na torticu".

Zbog sebe i svoje drage dobro promisli što želiš i koje su mogućnosti da se ponašaš u skladu sa svojim željama - nemoj se zaletavati.

Možda ti je sve prejednostavno, možda ti treba da sjebeš, pa je osvojiš natrag, a možda shvatiš da želiš da ti ostane samo lijepo sjećanje.

Ja sam bila u dugoj vezi(a imala sam ljubavi i avanture prije), pa me isto opralo: "To je to!?Nema više biranja, traganja, pecanja, neizvjesnosti..." Kad sam prekinula u svakom sam tražila njega, pa si mislim da bi bilo jednostavnije da sam s njim i ostala.
rajngla is offline  
Old 17.01.2014., 11:47   #89
Jel vama jasno da dajete savjete nakon 2,5 godine od uvodnog posta?
-honey- is offline  
Old 17.01.2014., 13:04   #90
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Jel vama jasno da dajete savjete nakon 2,5 godine od uvodnog posta?
heheheheh daaaa a on se mozda vec i ozenio i rastao :-)
lopov2011 is offline  
Old 17.01.2014., 15:02   #91
Dizanje starih tema, ah. Lock.
ex anais is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:24.