Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 21.06.2014., 14:39   #11
Quote:
Ar-Pharanzor kaže: Pogledaj post
Bez sumnje. Novih ratova ce biti i u to ne smijemo sumnjati. Moramo imati dovoljno jaku vojsku da bi stranim suparnicima tj Talijanima i Srbima gubici bili neprihvatiljivi. S te strane nam je obrana obale nedostatna. Talijani imaju jaku flotu a mi im se gotovo ni ne mozemo suprostaviti. Nije ni cudo da su Talijani inzistirali da se podmornice povuku iz upotrebe. Nuzno je takodjer remontirati protubrodske rakete i uvesti iste takve ali na kamionima na obali.

Ono sto je mozda najvaznije sto bi mislim trebalo uvesto je sustav za gerilsko ratovanje u slucaju rata. Mislim da bi bilo pogresno ostavit profesionalnu vojsku da izgine u slucaju invazije te bi trebalo uspostaviti vec sad celije, koje bi se uvjezbale i ucile za gerilsko ratovanje, sabotaze i slicno te na taj nacin ucinile cijenu dugotrajne okupacije preskupom. Svjesnost stranaca da takvo nesto postoji bi uvelike bio faktor da se u okupaciju ne krene.
I uz to od Rusa nabaviti one nuklearne bombe (ili prljave bombe) u kuferima koje su nekad proizvodili za potrebe KGBa i raznijeti ih u velikim talijanskim gradovima? A za obranu na samom okupiranom teritoriju formirati posebne ćelije visoko obučenih jedinica za okrutnu i nemilosrdnu odmazdu nad okupatorom ?
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:40.