Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2016., 12:11   #21
Nije njoj majka potpuno luda, a momak sigurno ima traume od svoje obitelji i ko zna sta ce jednom isplivati. Ali onda, neka joj majka nadje nekog po svom ukusu, a kcerka neka joj poslije place ako se pokaze da je majka izabrala lose.
valjda je lakse podnijeti da ti je mati sjebala zivot, nego da si ga sjebao sam sebi.
niko nije potpuno lud, potpuno u pravu ili potpuno u krivu. U svakom dimu ima vatre.
trebas zivjeti u miru sa svojim odlukama.
pokori se majci ili joj zalupi vratima pred nosom koliko god je potrebno.
kako god, budi u miru sa svojom odlukom.
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 12:17   #22
Quote:
Panga kaže: Pogledaj post
Očekujem trollanje od strane KRIN1 in 3...2...1...

da malo dublje razmisliš ?


@ pjegavi poriluk

lijepo si postavljaš pitanja o budućnosti,
pogotovo kada dođu djeca.

obje trebate normalni i smireni razgovor.

ponavljaj majci da se bezrazložno brine
i da je dečko dobar.
probaj ih i lagano međusobno upoznavati.
vremenom će majka steći povjerenje u njega.

proces je malo duži,
ali donosi rezultate.
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 12:20   #23
Razmišljati o tome kakav bi netko mogao biti je ravno samoubojstvu, ja mogu iščitavati stvari samo iz onoga što trenutno vidim i znam.
Hoće li on za 10 godina ubiti mene i moju mamu, kako to mogu znati?

Što mi garantira sreću?
Netko tko je sagradio kuću i dokazuje se mojoj mami? Netko tko radi 12 sati dnevno da bi mi omogućio lagodan život?
Ja sam stala na vlastite financijske noge, moji mi ne pomažu.
Tu i tamo mi tata pošalje 500 kuna kriomice jer je on van tog konflikta, ali je pod maminom čizmom, a slab je i pasivan pa se ne može suprotstaviti.
Dok sam bila mala, mama ga je znala i ošamariti pred ljudima pa je par puta bježao od doma sa mnom, a ona mu je prijetila da će ga ubiti ako to još jednom napravi.

To je bilo dok sam bila mala, kasnije je mama počela uzimati terapiju za neke psihičke bolesti pa se malo primirila.

Stvar je u tome da moja mama želi zeta koji će biti poput nje, a ja očito želim muškarce kao što je moj tata. S tim da ja nisam zlostavljač i ne želim ih iz tog razloga.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 12:22   #24
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Pitam se samo što mi to silno moj dečko želi uzeti. Gitaru?
Tvoje nasljedstvo jer si ti bogata nasljednica ? Imaš braću i sestre ? Ne.
Onda si ti uz hrpu love nasljednica ovoga :

Quote:
Moji imaju dvije ogromne kuće na moru, dva stana u Zagrebu i dva auta.
To ne bu naslijedio Karamarko nego ti. Kužiš sada ?
Neki bi takvu oženili pa da je ko strašilo. Mnogi koji imaju posao, imaju svoju lovu ali nemaju to kaj ćeš ti naslijediti. Daj se malo urazumi i ne gledaj svijet tako naivno. Nažalost moram reći da sam ja iskusila nešto slično u najranjivijem dijelu svoga života iako nemam 2 kuće, stanove i auto.
Bila sam materijalno poželjna.


Uopće nije bitno što mama priča o tvom dečku, nije bitno što dečko misli o mami već je najbitnije da ti ojačaš kao osoba.
Ti si podložna previše svojim roditeljima. Jednoga dana nažalost budeš tako podložna svome mužu a to nije dobro. Uz to si silno naivna.
Lijepo je kada se roditelji slažu sa djecom, kada je to jedan prijateljski odnos ali i kada puštaju djeci da odrastu a ne drže ih strogo uz sebe. Mislim da je tvoja mama teška osoba ali pretpopstavljam da je takav kontrol frik jer ima uz sebe slaboga muškarca. Ponekad žena nema izbora i sad se malo previše ufurala u tu ulogu. Bitno je da znaš...ona ti ne želi zlo.
Kako god to tebi izgledalo.. ona ti ne želi loše.
Sa njenog pojnta dečko koji nema love , stančugu i ne znam kaj je loš izbor za njenu kćer. To je njeno mišljenje i nećeš ga promijeniti.
Zato jer se ona teško namučila za sve što ima i promijenili su joj se sistemi važnosti. Njeni.
Postao je mami novac najvažnije mjerilo za čovjeka.
Ružno je to vidjeti kod ljudi.. kada svoju ili tuđu vrijednost mjere količinom novaca. vanjske moći, utjecaja, titulama, diplomama itd. Neki su takav stav stekli koz druženje sa sličnima, neki su tako odgajani.
Malo je to i primitivno ali takav je svijet ljudi koji sve mjere lovom.
Ne družim se sa takvima koliko znam, jer su to različiti svjetovi. Čemu? Da me udave pričanjem o tome koliko su love potrošili na jaknu, auto, stan? Da me uče markicama odjeće, da me dave sa svojim menađerstvom, statusom ili jel im kutna Zatucci, Natuzzi ili nije.
Da izmišljam nešto da bi mi se divili po njihovim ćaknutim mjerilima. Zamoran je to posao. Beži proč.
Više volim jednastavne i drage, one emotivno i duhovno bogate ljude. To je moja raja.
Zato vidiš da nismo svi kao tvoja mama pa prema tome nemaš kaj mjeriti sebe njenim mjerilima.

Samo ti gledaj sebe, svoje radosti i standarde, ne mamine jer mogu reći da sam rijetko, rijetko srela sretnu, ispunjenu i radosnu osobu koja ima od svih vrlina najveću :hrpa love i utjecaja koji ih definiraju. Niti su sretniji u ljubavi, niti su sretniji ljudi. To često nema veze jedno sa drugim.


Ti voliš svoga dečka ?
Onda budi u vezi sa njim.Koliko ti pridonosiš u tu vašu vezu ? Radiš li gdje ili te mama i on uzdržavaju ?
U svakom slučaju trebala bi smireno prihvatitri činjenicu da se taj dečko mami ne sviđa ali se tebi sviđa. Za njega je važno da je ambiciozan i radišan, da ne troši lovu od žene, da nije parazit na tvojim novcima, da si međusobo pomažete koliko tko može, da te voli, da brine za tebe, da je pravo muško, da je ambiciozan i vrijedn itd.
Meni se čini da je on okej tip..

Ti svakako možeš njemu reći da ti roditelji neće ostaviti nasljedstvo i da bute morali skupa raditi i zaraditi za život.Imam dojam da će to biti tako.
A mama je mama. Voliš je iako je takva kakva je...pa ne prekidaj odnose sa njom, samo ne ulazi u rasprave oko dečka.Napravi malu distancu na tom dijelu života.Ne mijenjaj nju, promijeni svoj pristup.
Imam filing da si ti velika mamina curica, prejaka i zapovjedna mama uz oca tratinčicu rezultira slabom i ovisnom djecom koja nemaju svoje standarde i snagu. Pa su uvijek nekako ovisni o svojima. Financijski i emotivno.To ne valja.Kreni sama u borbu.Za sebe.
Sve dok je tebi problem kaj tvoja mama ne fensa tvoga vrijednog dečka koji je okej ... ti nisi zrela osoba.
Druga stvar da je on neki stariji mulac, neki probisvijet, ljenguza. žigolo itd. ali nije.
Zato se ti okreni sebi, svojem studiju ili poslu i brini o sebi. Ona ne mora voljeti tvoga dečka, ni on nju ali ti moraš svoj život graditi sama. Možda sa tim dečko ne ostaneš ali u svakom slučaju reci mami da ćeš si sama odabrati muža. Naravno ne u inat njoj nego zato jer si samostalna i zrela osoba.
Onda počni sebe uzdržavati i gradi svoju budućnost. Sama. sa tim ili nekim drugim dečkom.
Mamu ne zivkaj svaki dan po tri puta i ne opravdavaj dečka.
Nađi posao i počni živjeti bez maminog utjecaja.

Zadnje uređivanje pozitivax : 06.06.2016. at 12:55.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 12:26   #25
Ja to zaista i nastojim postići razgovorom, stalno onako nabacim kako nam je lijepo, kako smo za vikend išli biciklom na Sljeme.
Njoj je to sve dangubljenje. Pravi muškarac bi trebao preko tjedna raditi, a preko vikenda raditi još više. Radit dva posla da gradi kuću, raditi treći da kupi dobar auto, nosit punici i puncu dobro meso, dobru ribu, slušat nju, smijat se njenim forama.

Imam sreće što sam prilično razumna pa pokušavam to nekako sve izvesti na dobar put.
A mami sam rekla da ne želim slušati ništa ružno o svom dečku i poštiva to. Tu i tamo joj pobjegne "di je nevjesta?".
Kao, moj dečko nije zet jer nije dovoljno muško da bude zet pa je nevjesta.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 12:34   #26
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
slušat nju, smijat se njenim forama.
Skreni joj pažnju da, ako ovo ne radi, sasvim sigurno mu nije do bogatstva.
Jer bi to inače bilo prelako. Sve što treba jest uvući se mami u dupe.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 12:34   #27
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Ja to zaista i nastojim postići razgovorom, stalno onako nabacim kako nam je lijepo, kako smo za vikend išli biciklom na Sljeme.
Njoj je to sve dangubljenje. Pravi muškarac bi trebao preko tjedna raditi, a preko vikenda raditi još više. Radit dva posla da gradi kuću, raditi treći da kupi dobar auto, nosit punici i puncu dobro meso, dobru ribu, slušat nju, smijat se njenim forama.

Imam sreće što sam prilično razumna pa pokušavam to nekako sve izvesti na dobar put.
A mami sam rekla da ne želim slušati ništa ružno o svom dečku i poštiva to. Tu i tamo joj pobjegne "di je nevjesta?".
Kao, moj dečko nije zet jer nije dovoljno muško da bude zet pa je nevjesta.

Indikativno je kako su ženi uz tako pasivnog i slabog muža puna usta toga što je "pravi muškarac".
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 12:35   #28
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Njoj je to sve dangubljenje. Pravi muškarac bi trebao preko tjedna raditi, a preko vikenda raditi još više. Radit dva posla da gradi kuću, raditi treći da kupi dobar auto, nosit punici i puncu dobro meso, dobru ribu, slušat nju, smijat se njenim forama.

Imam sreće što sam prilično razumna pa pokušavam to nekako sve izvesti na dobar put.
A mami sam rekla da ne želim slušati ništa ružno o svom dečku i poštiva to. Tu i tamo joj pobjegne "di je nevjesta?".
Kao, moj dečko nije zet jer nije dovoljno muško da bude zet pa je nevjesta.
Ta žena nije normalna. Kakvim razgovorom?
Ne kužim zašto ti je bilo kakav faktor u životu.

Tukla je starog i maltretira ti budućeg.
Kad razjasniš što je u tvojoj glavi njezino (a bojim se da će i to biti proces), onda razmišljaj o nekoj zajedničkoj budućnosti.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 12:35   #29
Lijepo mamu pod ruke i kod javnog bilježnika, neka ti darovnim ugovorom daruje taj stan, onda on tu nema pravo ništa potraživati, a moći ćete živjeti zajedno u njemu. Nije baš isto kad netko nema ništa i cijeli je život podstanar zajedno s roditeljima i kad nekome roditelji imaju par kuća, tj. da imaju samo jednu opet nije isto...

A možeš se i odreći svega, prekinuti kontakt s roditeljima, ali imam dojam da ti je to opet neisplativo, kakvi god da jesu opet ti izdašno financijski pomažu, morala bi se odreći nekih stvari da ostaneš bez toga, jbga...
black fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 12:36   #30
I da se razumijemo, on ZNA da neće ni blizu tih maminih nekretnina. Ne smije ni na more kod nas, ne smije ni blizu stana u Zagrebu, mama je doslovno susjede postavila kao stražare da joj jave ako se on približu stanu.
Jer ja ga idem nekad prozračit dok mame nema, na moru je sada par mjeseci.

Za dvije godine planiramo uzeti stambeni kredit, štedimo dosta za učešće i sami ćemo graditi svoj svijet.
Ja ne mogu tu ništa promijeniti, ne mogu ga učiniti bogatim dovoljno da se svidi mojoj mami. On to sve shvaća i poštuje, želi da ja imam dobar odnos sa svojom mamom, ne brani mi viđanje s njom ni išta slično.
Vjerujem da će se mama itekako potruditi da on ništa od toga ne može dobiti i to mi ne smeta, neka joj bude, nek se osigura ako će njoj tako biti lakše.
Volim ja nju i ne želim da se osjeća ugroženo, nije ona nama dužna osiguravati budućnost.
S njom je vrlo lako, ili se slažeš s njom ili možeš ići.

Meni su bitni odnosi sada i ovdje, dok smo živi i dok se nešto može graditi, a ne tko će šta kome ostaviti kad umru.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 12:39   #31
Quote:
black fairy kaže: Pogledaj post
Lijepo mamu pod ruke i kod javnog bilježnika, neka ti darovnim ugovorom daruje taj stan, onda on tu nema pravo išta potraživati, a moći ćete živjeti zajedno u njemu. I za ostalu imovinu vidi kako možete to pravno regulirati, i ona će biti mirnija i sigurnija.
Tako je, ovo ti je pravo rješenje
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 12:42   #32
Quote:
black fairy kaže: Pogledaj post
Lijepo mamu pod ruke i kod javnog bilježnika, neka ti darovnim ugovorom daruje taj stan, onda on tu nema pravo ništa potraživati, a moći ćete živjeti zajedno u njemu. Nije baš isto kad netko nema ništa i cijeli je život podstanar zajedno s roditeljima i kad nekome roditelji imaju par kuća, tj. da imaju samo jednu opet nije isto...

A možeš se i odreći svega, prekinuti kontakt s roditeljima, ali imam dojam da ti je to opet neisplativo, kakvi god da jesu opet ti izdašno financijski pomažu, morala bi se odreći nekih stvari da ostaneš bez toga, jbga...
Ne želim prekinuti kontakt, nismo mi posvađani.
Nikad ona meni nije okrenula leđa ili rekla da biram. Nije mi ni branila ništa, samo je rekla da ga ona ne može vidjeti nacrtanog i to je to.
Ne mogu ja nju prislit da ga voli, pokušavam samo sebi posložiti sve u glavi da mi to lakše sjedne i da to lakše prihvatim.

A ona ne bi podnijela ni da on živi u njenom stanu tako da ništa od toga.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 12:44   #33
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Indikativno je kako su ženi uz tako pasivnog i slabog muža puna usta toga što je "pravi muškarac".
indikativno je da žena vidi kako joj je kčer slaba (na oca)
i automatski sumnja u kčerkin izbor.
boji se,
da joj kčer neće biti sigurna uz takav životni izbor.
strah svakog roditelja
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 12:50   #34
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Ne želim prekinuti kontakt, nismo mi posvađani.
Nikad ona meni nije okrenula leđa ili rekla da biram. Nije mi ni branila ništa, samo je rekla da ga ona ne može vidjeti nacrtanog i to je to.
Ne mogu ja nju prislit da ga voli, pokušavam samo sebi posložiti sve u glavi da mi to lakše sjedne i da to lakše prihvatim.

A ona ne bi podnijela ni da on živi u njenom stanu tako da ništa od toga.

Znači problem je kaj ga ona ne može vidjeti nacrtanog ? Kaj si ti miss svijeta da imaš želje: želim mir u svijetu, da se svi držimo za ruke, volimo i pjevamo onu You are my sunshine.

Mama ga ne voli.Pa što onda ? Dok je on dobar i brižan prema tebi to je navažno. Ako se to promijeni onda je važno.
Ako on bude zločest, sebičan ili manipulator onda se makni, onda poslušaj mamu. Do tada na jedno uhu unutra a na drugo van.
Ne usudiš joj se suprotstaviti jer bu ti uskratila dotok love ili kaj ?
Onda nemoj. Prihvati da ga ne voli jer :
1.nema ono što ona smatra da muško treba imati :novac, nekretnine , utjecaj
2.ruši joj ideje da je za vezu i ljubav najbitnije da mužek ima love pa ne shvaća gdje je fulala u tvom odgoju da tebi to nije važno
Sve u svemu mama neka priča a ti pazi na svoj odnos sa dečkom i radi na sebi.
To je sve.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 12:51   #35
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
indikativno je da žena vidi kako joj je kčer slaba (na oca)
i automatski sumnja u kčerkin izbor.
boji se,
da joj kčer neće biti sigurna uz takav životni izbor.
da, istina
misli da sam slaba, naivna
misli da mogu i moram bolje, smeta joj što moj dečko nema skupu odjeću, par puta je rekla da se srami kad on hoda kraj mene u staroj majici
srami se i kad ja hodam u staroj odjeći, želi da budem dama jer mi ona to može priuštiti
naravno da ja to odbijam i živim onako kako se najbolje osjećam

ali ne mogu ja na temelju njenih strahova graditi svoje životne izbore jer nitko od nas nema uvid u to što je idelano jer idealno ne postoji
ja mogu samo baratati TRENUTNIM činjenicama, a to je da imam dečka koji je radišan, pažljiv, dobar, skroman
radimo zajedno na vezi, puno razgovaramo, tješimo se, zabavljamo se, kujemo planove
što će se od toga ostvarti, ne znam, ali ne želim živjeti u majčinim strahovima
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 12:52   #36
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Sve u svemu mama neka priča a ti pazi na svoj odnos sa dečkom i radi na sebi.
To je sve.
istina
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 12:52   #37
Ne moraš prekinuti kontakt, nego riješiti šta nju najviše muči a to je da se tvoj dečko ne okoristi njenim imanjem....ne vidim drugog načina da je umiriš, ma koliko ti njoj govorila da je on nematerijalan.
Ali očito moraš prihvatiti da ga ona ne može podnijeti..održaji kontakt s njom, a vas dvoje iskreirajte život ne računajući na njihovu financijsku pomoć.
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 12:54   #38
Bok Porjačice,

Svi su ti lijepo i pametno rekli. Teško da se ima što dodati bez puno potpitanja - da li si jedinica, imaš li vozački ispit, da l si ikad tražila roditelje nešto za sebe, zašto ultimativno ne uključiš oca u zbivanja???

Tvoja majka se ne može promijeniti bez da osjeti veliku patnju i grižnju savjesti. A ti si preslaba da joj to omogućiš. Koje je rješenje?
- posjedni mater i oca zajedno - ultimativno im reci da si dio obitelji i da za sebe tražiš termin u kući na moru kad oni nisu tamo da provedeš sa svojim dečkom, traži auto, reci da ti treba sad, a ne kad oni odapnu. Napravi listu i svaštanešta traži! Ne zato što ti istinski treba nego da demonstriraš odlunosti i svoje pravo. Ne inzistiraj na odgovoru odmah, digni se i reci da ćeš doći sutra da ti odgovore. Ako imaju savjesti, ona, koja vlada i sve određuje, i on, koji se pravi mutav, kao da mu nisi kćer, neka se grizu i čiste cijelu noć...Možda dožive katarzu i uvide neminovnost da uvaže činjenicu da si odrasla i da je normalno da ono što su stvarali, i ti uživaš, ali onako kako i ti izabereš.
- ako se tu ništa ne promijeni - barem znaš, pokušala si - tada je odstrani iz života, ne zovi, ne čestitaj niti njemu, niti njoj. Znam, bit će ti teško, ali vjeruj, to je jedina terapija koju joj možeš priuštiti.
- To ne mora uspjeti i može trajati tri godine. Ako se slomi u tom periodu, potraži te, zaplače..i zamoli oproštenje, onda kao obitelj imate šanse, ako ne, onda i ne zavrijedi. Što će ti takvi roditelji koji te ne bi potražili tri godine i priznali da su pogriješili? Bitno je da ih tretiraš kao jedan organizam, a ne svakog zasebno. Neka se žderu međusobno. Kad pukne jedan, lakše će i drugi. Što će ti i otac koji se ne usudi za sreću svog djeteta dići glavu, udariti šakom o stol i reći: Dosta!
- I još nešto...Na taj način ćeš vidjeti i da li te je tvoj dječarac vrijedan ili je nedajbože mama u pravu...

Ako želiš stvari dovesti do reda, moraš imati čeličnu snagu i odlučnost.
Znaš, malo me i smeta tvoj dječarac. Liči previše na tvog oca. Nije loše nekad pokazati stav, pa čak i ljutnju u zaštiti voljene osobe, obitelji. Nekako se bojim da se sudbina ne poigra i da te "daleko sutra" ne prebaci, kao i tvoju mamu.

Zapiši danas, i čitaj dok odgajaš svoje dijete...

Puno sreće!
Perfector is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 12:54   #39
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
indikativno je da žena vidi kako joj je kčer slaba (na oca)
i automatski sumnja u kčerkin izbor.
boji se,
da joj kčer neće biti sigurna uz takav životni izbor.
strah svakog roditelja
Slabost... ah kako rastezljiv pojam. Za pustit dijete da živi svoj život i pravi vlastite izbore (i greške), treba se moći nadvladati svoje strahove. Ne može to svatko.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 13:00   #40
Quote:
Perfector kaže: Pogledaj post
Bok Porjačice,

Svi su ti lijepo i pametno rekli. Teško da se ima što dodati bez puno potpitanja - da li si jedinica, imaš li vozački ispit, da l si ikad tražila roditelje nešto za sebe, zašto ultimativno ne uključiš oca u zbivanja???
jedinica sam, imam vozački
nisam nikad ništa tražila, bojim se da će me mama tako imati u šaci
ona samo čeka da ja dođem moliti stan, auto, novac
a ja to ne želim, ne mogu
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:36.