Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2016., 13:03   #41
a da ne spominjem još nabijanje krivnje kako sam ju napustila, ona je sad sama, ja sam otišla, ona nema razloga za život
ima sve, puno toga je stekla, a sad to ne može podijeliti ni sa kćerkom jedinicom zbog tih strahova


a eto, ja sam slaba pa me to pogađa, užasno mi je teško kad ona tako kuka i govori kako je nesretna
ali trudim se, stvarno se trudim

ne biraš gdje ćeš odrasti i tko će te odgajati
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 13:07   #42
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
jedinica sam, imam vozački
nisam nikad ništa tražila, bojim se da će me mama tako imati u šaci
ona samo čeka da ja dođem moliti stan, auto, novac
a ja to ne želim, ne mogu
Onda nemoj ??
Jednostavno nemoj. Ništa ti ne moraš.
Ako sebe smatraš slabom i ovisnom onda oprosti nisi ni za dečka.
Tvoja mama ima većih psihičkih poremećaja i mislim da svoj život ne bi trebala graditi po mišljenju psihički nestabilne osobe koja je na terapiji i koja je takva cijeli život.
Imaš svoje ruke, pametna si kaj se vidi i ne boj se za sebe. Misli svojom glavom. Ne glavom mame ili dečka već svojom. Nisi tu da bi usrećila mamu, tatu, dečka, strinu i ne znam koga nego da bi bila sretna, izabrala svoje izbore i živjela kvalitetno. Po svojim željama.
Ponekad kada je u obitelji takva psihički nasilna osoba onda i oni zdravi spontano i podsvjesno, malo skrenu ne bi se prilagodili i tako preživjeli u blizini takve osobe.
Sad si se maknula i sad nisi ni pod čijim utjecajem. Imaš svoj posao i financije su ti okej. Pusti mamu konačno.
Makni se od mame i reci joj da ćeš ubuduće zaklopiti slušalicu ako počne vrijeđati tvoga dečka, da to ne moraš slušati. Da on nju ne zove i ne vrijeđa a niti je podcjenjuje pa da to ni ti ne trebaš slušati.
Izbori se za sebe. Dovoljno si velika.
Mama bu šizila ? Pa kaj. Kao da to inače ne radi. Bu je prošlo kada vidi da si odlučna i samostalna.

Znaš kada meni sad kažu neki umni da nešto moram što njima odgovara a ne meni, ja velim ovo : Ništa ja ne moram ja sam se namorala.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 13:07   #43
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
To ne bu naslijedio Karamarko nego ti. .
Ha ha ha!
Pozitivna, ti si pozitivna i baš si me nasmijala!
Porjačice slušaj tetu P.



I nemoj moliti. Traži! Ako ne da, nije bitno. Možeš ti i bez toga. Ali da ne kaže sutra: Što nisi samo rekla, pa za koga sam ja to sve ako ne za tebe...Ti si samo tvrdoglavo otišla, trebala si samo reći...
Ljudi lažu, čak i mame i tate.
Perfector is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 13:09   #44
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
a da ne spominjem još nabijanje krivnje kako sam ju napustila, ona je sad sama, ja sam otišla, ona nema razloga za život
ima sve, puno toga je stekla, a sad to ne može podijeliti ni sa kćerkom jedinicom zbog tih strahova


a eto, ja sam slaba pa me to pogađa, užasno mi je teško kad ona tako kuka i govori kako je nesretna
ali trudim se, stvarno se trudim ...
Pa potrudi se onda da joj rodiš dva-tri unučića, oni znaju smekšati i najtvrđe babce!

Takva dominantna će se valjda potruditi i da ti efikasno pomogne oko djece.
Hlebyn is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 13:14   #45
Jedan dan za unučiće kaže da ih neće ni pogledati, a drugi da ih jedva čeka.

Najbolje je bilo kad je moj dečko sebi kupio Argetu i mazao je na kruh i onda mu je ona rekla da što tako debelo maže paštetu.

A mislim da je njena mržnja prema njemu počela kad mu je spočitnula kako njegovi roditelji nisu ništa stekli i kako on nije ništa stekao.
Baš je to otvoreno rekla, ja sam skoro umrla od muke. Bilo mi je užasno neugodno.
Od tada se on ne osjeća dobro kraj nje i komunikacija je krenula nizvodno.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 13:21   #46
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
a da ne spominjem još nabijanje krivnje kako sam ju napustila, ona je sad sama, ja sam otišla, ona nema razloga za život
ima sve, puno toga je stekla, a sad to ne može podijeliti ni sa kćerkom jedinicom zbog tih strahova


a eto, ja sam slaba pa me to pogađa, užasno mi je teško kad ona tako kuka i govori kako je nesretna
ali trudim se, stvarno se trudim

ne biraš gdje ćeš odrasti i tko će te odgajati
Nisi slaba ako te to pogađa. Roditelj ti je, uz nju si odrasla, emotivno si vezana uz nju... Sasvim je normalno da ti nije svejedno što ona tako kuka i pravi te krivom. Ono što ne smiješ sebi dopustiti je da te uvjeri kako si zaista kriva. Nisi ti tu da ispunjavaš njene praznine u životu i smiruješ njene frustracije. Tu si da joj budeš kći, ništa više od toga. Nije tvoja dužnost usrećiti je, to je njen život.

Imala sam donekle sličnu situaciju... i dok se nisam makla s jasnom porukom da me zaboli i za njihovo nasljedstvo i bogatstvo, gutala sam govna. Nema te kuće na moru, auta ili stana koji može otplatiti slobodu od njihovih ucjena i ponižavanja.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 13:21   #47
A dečku je isto pun kufer njegove mame koja je dramatičarka, vječno uplakana i nesretna, neispunjena, iskompleksirana, stavila je njega u ulogu roditelja i sebe u ulogu djeteta.

On je to uspješno raskinuo u zadnje vrijeme, ne dopušta da mu uništava dane jer je stvarno znao biti u jako lošem stanju nakon razgovora s njom.

Kakva god da je moja mama, draže mi je da je i tako odlučna, tvrdoglava i nekad agresivna jer je njemu njegova mama prouzročila puno više štete.
Ja sam bar bila pod zaštitom, a on je oduvijek morao biti roditelj svojoj mami.

I tako se nas dvoje nakon naših majki povlačimo u svoj svijet i ližemo si rane.
Fun, fun, fun
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 13:23   #48
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Nisi slaba ako te to pogađa. Roditelj ti je, uz nju si odrasla, emotivno si vezana uz nju... Sasvim je normalno da ti nije svejedno što ona tako kuka i pravi te krivom. Ono što ne smiješ sebi dopustiti je da te uvjeri kako si zaista kriva. Nisi ti tu da ispunjavaš njene praznine u životu i smiruješ njene frustracije. Tu si da joj budeš kći, ništa više od toga. Nije tvoja dužnost usrećiti je, to je njen život.

Imala sam donekle sličnu situaciju... i dok se nisam makla s jasnom porukom da me zaboli i za njihovo nasljedstvo i bogatstvo, gutala sam govna. Nema te kuće na moru, auta ili stana koji može otplatiti slobodu od njihovih ucjena i ponižavanja.
Da, ovo je pogođeno, moja mama upravo želi to.
Ona je napravila dijete SEBI i smatra kako polaže pravo na moj život.
To je uvjerenje koje je jako teško, možda nemoguće, razbiti.

Ona moju vezu s dečkom kojeg ne voli gleda kao davanje SVOJE najvrijednije STVARI nekome koga mrzi.
A što može biti gore od toga?
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 13:24   #49
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post

Najbolje je bilo kad je moj dečko sebi kupio Argetu i mazao je na kruh i onda mu je ona rekla da što tako debelo maže paštetu.

Škrta je ha ?
Kaj on nema jezik da joj veli uz smješak npr.tako da mogu što prije potrošiti ovu paštetu pa uzeti novac od vas i kupiti sebi još deset takvih skupljih pašteta.

Quote:
A mislim da je njena mržnja prema njemu počela kad mu je spočitnula kako njegovi roditelji nisu ništa stekli i kako on nije ništa stekao.
Baš je to otvoreno rekla, ja sam skoro umrla od muke. Bilo mi je užasno neugodno.
Kako si ti reagirala na to ? Šutjela ili si mami rekla da nije u redu to što priča ?
Osim neugodnosti, jesi li se digla sa njim i otišla pristojno od osobe koja vas vrijeđa ? Nisi ?
Zašto ?

Quote:
Od tada se on ne osjeća dobro kraj nje i komunikacija je krenula nizvodno.
Da i kaj onda ? Normalno da se dečko ne osjeća ugodno kraj takve primitivne osobe koja sve mjeri lovom. Oprosti ali nema ljepšeg izraza.
Kaj onda. Ne mirišu se pa kaj onda. Big deal. Ne živi ona sa vama a ni vi sa njom.
Ne vole se ali oboje vole tebe. Evo , imaju nešto zajedničko. Strašno je pročitati koliko si pod maminim utjecajem: ona misli, ona veli, ona priča, ona, ona, ona...ona će, ona je ovo...

Daj se otkači malo. Ona je na psiho terapiji i ide prozivati njegovu mamu koja ima isti problem. Prava se našla.
Daj se malo makni od mame i njenih gluposti.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 13:26   #50
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
...
A mislim da je njena mržnja prema njemu počela kad mu je spočitnula kako njegovi roditelji nisu ništa stekli i kako on nije ništa stekao.
Baš je to otvoreno rekla, ja sam skoro umrla od muke. Bilo mi je užasno neugodno.
Od tada se on ne osjeća dobro kraj nje i komunikacija je krenula nizvodno.
ti i tvoj dečko,
nemate pravo samo na lijepe riječi.
kao ni itko drugi.
pustite majku neka priča.
vi mirno,
bez zamjeranja i neugode,
dokazujte svoje osjećaje i družite se s njom.

vrijeme će učiniti svoje
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 13:29   #51
Pa budući da je tema o mojoj mami, ne znam o čemu drugom ovdje pisati

Možemo i o vremenu, možemo i o orhidejama, gledala sam zanimljiv dokumentarac o njima nedavno.

Rekla sam joj da to više neće raditi i da se neće petljati u financijsko stanje moga dečka.
Još je par puta pokušala, ali sam to odsjekla.

On je malo stisnut nekad pa baš nema repliku u svakoj prigodi.
Ne mogu svi biti britki na jeziku i hostilni.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 13:30   #52
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
A dečku je isto pun kufer njegove mame koja je dramatičarka, vječno uplakana i nesretna, neispunjena, iskompleksirana, stavila je njega u ulogu roditelja i sebe u ulogu djeteta.

On je to uspješno raskinuo u zadnje vrijeme, ne dopušta da mu uništava dane jer je stvarno znao biti u jako lošem stanju nakon razgovora s njom.

Kakva god da je moja mama, draže mi je da je i tako odlučna, tvrdoglava i nekad agresivna jer je njemu njegova mama prouzročila puno više štete.
Ja sam bar bila pod zaštitom, a on je oduvijek morao biti roditelj svojoj mami.

I tako se nas dvoje nakon naših majki povlačimo u svoj svijet i ližemo si rane.
Fun, fun, fun
Ne bih ja rekla da je njemu njegova prouzrocila vise stete, ali dobro to je za pdf psihologija.
Da moja mama nesto takvo kaze o mom decku, ne bi nas tako skoro vidjela. A i obrnuto, da se on ne zna postaviti i da dopusta takve stvari, vjerojatno bih ga ostavila.
Inace, to sto imas prije braka je samo tvoje, stan koji cete zajedno kupiti se dijeli. Ali ako je vec tako bogata, sigirno ima odvjetnike pa lijepo kod biljeznika neka sve ovjeri.
Ma fuj, meni je grozno ovo citati, tvoj decko zasluzuje bolje.
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 13:30   #53
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
a da ne spominjem još nabijanje krivnje kako sam ju napustila, ona je sad sama, ja sam otišla, ona nema razloga za život
ima sve, puno toga je stekla, a sad to ne može podijeliti ni sa kćerkom jedinicom zbog tih strahova


a eto, ja sam slaba pa me to pogađa, užasno mi je teško kad ona tako kuka i govori kako je nesretna
ali trudim se, stvarno se trudim

ne biraš gdje ćeš odrasti i tko će te odgajati
nema razloga za zivjeti??
okkk
to rjesava vecinu problematike
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 13:34   #54
Ona "mama" nije tvoja prava mama, mama koja je tu, potrebna tebi kao osobi, kao oslonac . . . ona nije fakat normalna (sad me popljujte?!) zar ju nije sram da ti kao njena kćer jedinica, jedina jedincata kćer budeš podstanar??!! Znam o čemu pišem, imam kćer, odraslu, ali nikada, ali nikada ne bih dozvolila da moje dijete uz dvije kuće, dva stana i auto bude podstanar. Njezin odnosno tvoj život je tvoj izbor, tvoj partner, tvoj izbor, nikada ali nikada ne mješati se, ne petljati se, u konačnici njezina si kćer, njezina krv, što se nju tiče s kim ti živiš, kakvi su i tko su njegovi roditelji?? Nije uvijek onako kako bih kao kažem "kao" trebalo biti po genima, njegovi pijanci i sl., zašto bih on morao biti, u konačnici i nije. Najsretnija, ako je moje dijete sretno, ma gdje bilo, ma s kim živjelo!!
Sramota!! Užas!!
ruby43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 13:37   #55
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
On je to uspješno raskinuo u zadnje vrijeme, ne dopušta da mu uništava dane jer je stvarno znao biti u jako lošem stanju nakon razgovora s njom.
Da a ti nisi.
Po čemu je onda ovo istina ?

Quote:
Kakva god da je moja mama, draže mi je da je i tako odlučna, tvrdoglava i nekad agresivna jer je njemu njegova mama prouzročila puno više štete.
Ja sam bar bila pod zaštitom, a on je oduvijek morao biti roditelj svojoj mami.
Ti nisi bila pod zaštitom nego kontrolom i manipulacijom a i agresijom psihički bolesne osobe, bar kaj si napisala.

Plus kaj je tebi tvoja napravila puno veću štetu jer se ti od nje i njenog mišljenja ne mičeš plus kaj njenu agresivnost, bezobrazluk i primitivnost uzdižeš kao poželjne osobine.
Kao to je bolje nego biti slaba i depresivna osoba. Od kada ?
Oboje je loše.

Stvarno sada mislim da bi bilo dobro da ovaj dečko nađe neku samostalniju , zreliju osobu od tebe.Tebi je najvažnije mišljenje tvoje mame, ah svi se ne slažu, ah mama je rekla, ah mama misli a njemu nije. Ni tvoje ni njegove. To su različite priče.
Quote:
I tako se nas dvoje nakon naših majki povlačimo u svoj svijet i ližemo si rane.
Fun, fun, fun
To je on obavio a ti nisi ni krenula.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 13:38   #56
Quote:
ruby43 kaže: Pogledaj post
Ona "mama" nije tvoja prava mama, mama koja je tu, potrebna tebi kao osobi, kao oslonac . . . ona nije fakat normalna (sad me popljujte?!) zar ju nije sram da ti kao njena kćer jedinica, jedina jedincata kćer budeš podstanar??!! Znam o čemu pišem, imam kćer, odraslu, ali nikada, ali nikada ne bih dozvolila da moje dijete uz dvije kuće, dva stana i auto bude podstanar. Njezin odnosno tvoj život je tvoj izbor, tvoj partner, tvoj izbor, nikada ali nikada ne mješati se, ne petljati se, u konačnici njezina si kćer, njezina krv, što se nju tiče s kim ti živiš, kakvi su i tko su njegovi roditelji?? Nije uvijek onako kako bih kao kažem "kao" trebalo biti po genima, njegovi pijanci i sl., zašto bih on morao biti, u konačnici i nije. Najsretnija, ako je moje dijete sretno, ma gdje bilo, ma s kim živjelo!!
Sramota!! Užas!!
To joj je i moja teta, njena sestre, rekla pa se malo posramila.
I svaka čast, tvoja kćer je prava sretnica
Pravi roditelj bi trebao raditi na sebi, problem je što skoro svaki roditelj misli kako on ZNA SVE.

Nije problem pogriješiti, moja mama je pogriješila, ali ona sebi to ne može priznati.
Ona se za ništa u životu nikad i nikome nije ispričala.

Ali nebitno, probat ću prihvatiti situaciju i to je to.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 13:40   #57
U takvim stvarima se ne mari za mišljenje roditelja ali tvoja mama mi je simpatična jer ima para i ponaša se kako joj se ponaša. Kada bih imao par nekretnina možeš misliti kako bih pazio što govorim i kako se ponašam. Stoga, go on, mama, go on, kćer. Obje ste u pravu.
Mallarme is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 13:42   #58
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Stvarno sada mislim da bi bilo dobro da ovaj dečko nađe neku samostalniju , zreliju osobu od tebe.
Hvala na prijedlogu, budem mu rekla
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 13:44   #59
Quote:
ruby43 kaže: Pogledaj post
... Najsretnija, ako je moje dijete sretno, ma gdje bilo, ma s kim živjelo!!
...
ispravno razmišljanje u socijalizmu.

u liberalnom kapitalizmu
- roditelji dosta nesigurni,
a djeca "lelujava"
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 13:46   #60
Quote:
Mallarme kaže: Pogledaj post
U takvim stvarima se ne mari za mišljenje roditelja ali tvoja mama mi je simpatična jer ima para i ponaša se kako joj se ponaša. Kada bih imao par nekretnina možeš misliti kako bih pazio što govorim i kako se ponašam. Stoga, go on, mama, go on, kćer. Obje ste u pravu.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:53.