Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2016., 13:46   #61
Quote:
Perfector kaže: Pogledaj post
Bok Porjačice,

Svi su ti lijepo i pametno rekli. Teško da se ima što dodati bez puno potpitanja - da li si jedinica, imaš li vozački ispit, da l si ikad tražila roditelje nešto za sebe, zašto ultimativno ne uključiš oca u zbivanja???

Tvoja majka se ne može promijeniti bez da osjeti veliku patnju i grižnju savjesti. A ti si preslaba da joj to omogućiš. Koje je rješenje?
- posjedni mater i oca zajedno - ultimativno im reci da si dio obitelji i da za sebe tražiš termin u kući na moru kad oni nisu tamo da provedeš sa svojim dečkom, traži auto, reci da ti treba sad, a ne kad oni odapnu. Napravi listu i svaštanešta traži! Ne zato što ti istinski treba nego da demonstriraš odlunosti i svoje pravo. Ne inzistiraj na odgovoru odmah, digni se i reci da ćeš doći sutra da ti odgovore. Ako imaju savjesti, ona, koja vlada i sve određuje, i on, koji se pravi mutav, kao da mu nisi kćer, neka se grizu i čiste cijelu noć...Možda dožive katarzu i uvide neminovnost da uvaže činjenicu da si odrasla i da je normalno da ono što su stvarali, i ti uživaš, ali onako kako i ti izabereš.
- ako se tu ništa ne promijeni - barem znaš, pokušala si - tada je odstrani iz života, ne zovi, ne čestitaj niti njemu, niti njoj. Znam, bit će ti teško, ali vjeruj, to je jedina terapija koju joj možeš priuštiti.
- To ne mora uspjeti i može trajati tri godine. Ako se slomi u tom periodu, potraži te, zaplače..i zamoli oproštenje, onda kao obitelj imate šanse, ako ne, onda i ne zavrijedi. Što će ti takvi roditelji koji te ne bi potražili tri godine i priznali da su pogriješili? Bitno je da ih tretiraš kao jedan organizam, a ne svakog zasebno. Neka se žderu međusobno. Kad pukne jedan, lakše će i drugi. Što će ti i otac koji se ne usudi za sreću svog djeteta dići glavu, udariti šakom o stol i reći: Dosta!
- I još nešto...Na taj način ćeš vidjeti i da li te je tvoj dječarac vrijedan ili je nedajbože mama u pravu...

Ako želiš stvari dovesti do reda, moraš imati čeličnu snagu i odlučnost.
Znaš, malo me i smeta tvoj dječarac. Liči previše na tvog oca. Nije loše nekad pokazati stav, pa čak i ljutnju u zaštiti voljene osobe, obitelji. Nekako se bojim da se sudbina ne poigra i da te "daleko sutra" ne prebaci, kao i tvoju mamu.

Zapiši danas, i čitaj dok odgajaš svoje dijete...

Puno sreće!
Ja sam tako sjeo i tražio pa sam dobio elegantnu odbijenicu...
Njihova imovina je način iskazivanja snage i moći, oni (ona) time ucjenjuju dijete jer znaju da mogu, to im je oruđe manipulacije.. Neće joj dati ni crno ispod nokta jer joj zamjera, ona se usuđuje proturječiti majci i suprostavlja se obitelji, efekt crne ovce..
Jedini način je da digne pozdrav i ne šljivi ih dva posto, pokaže da se može snaći i bez njihove imovine, novaca i podrške.. Nakon nekog vremena roditelji se zamisle u svojoj samoći, krenu pitanja na što su potrošili život, da li su pogriješili u odgoju, čemu sve i obično se odnos krene poboljšavati.. Svoju imovinu neće odnjeti u grob, opet će ju njoj dati ali eto, ona nema sreću da joj majka unatoč bogatstvu može rješiti stambeno pitanje što je mladim osobama ogromna pomoć u životu..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 13:47   #62
Je sretna je, vidim ju sretnu i uživam što je sretna, njezin osmijeh je najljepši osmijeh na svijetu. Samo onak usput, maknula sam joj se, doslovce maknula, ostavila joj trosobni stan na raspolaganju u samoj jezgri grada, a ja otišla u jedno i posobni i drago mi je da je tako. Držim joj štangu, saslušam je, ali u konačnici ostavim da napravi kako želi, jer je zaposlena mlada žena, ne volim i neću dijeliti savjete, čitaj "pametovati", mogu reći kao bih i što bih nešto ja napravila da sam na njenom mjestu, ali to je samo moje subjektivno mišljenje. Ne uništavaj se, makni se, miči se, važna si sebi, svom partneru, jedan dobar dio života je iza tvoje mame, a pred tobom cijeli život, uhvati ga s obje ruke i zaplovi i voli beskrajno voli i poštuj osobu s kojom jesi, naravno ako je blagonaklon prema tebi i udovoljava ti. Nju, znam da je jebeno teško, ostavi po strani, ona je elementarna nepogoda koja je tu samo da ti zagorčava život i napravi pomutnju između tebe i dečka. To su jednostavno takve osobe koje su izgleda samo i jedino sretne, ako su svi oko njih na rubu živčanog sloma!!
ruby43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 13:49   #63
Mislim da bi ti bilo najbolje da, po potrebi uz pomoć stručne osobe, dođeš do toga da majci možeš reći da može ili uzgojiti nešto poštovanja za tebe, ili se možete čuti da si čestitate Božić. Ozbiljno porememećene opsesivne paranoične ljude koji pokušavaju manipulirati tobom u životu je korisno imati valjda koliko i rak debelog crijeva.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 13:50   #64
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
....
Ona se za ništa u životu nikad i nikome nije ispričala.

....
Nisam ni sumnjala.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 13:55   #65
Najtužnije je što ona to sve radi jer me voli, znam da je to u njenoj poremećnoj glavi tako. Pod utjecajem je raznih priča čiji smo svi svjedoci.
Prevare, laži, obmane. Sa svojim bratom ne priča zbog nasljedstva iako tu moram priznati da je ona u pravu jer je on ispao smrad, ali nebitno.
Pola njene obitelji je posvađano, nitko ni sa kim ne priča.
Ne želim te obrasce, svađe zbog imovine i tome slično.

Ja ju volim i poštujem, neću joj zbog dečka okrenuti leđa kao ni dečku leđa zbog nje.
On nju ne vrijeđa niti o njoj priča. samo nekad kaže kako će sigurno jednog dana sve biti u redu i to mi pomaže. Ipak smo mi odgojeni kroz onu "roditelje treba poštivati bez obzira na sve".
Ne znam je li to dobro ili loše, ali tako je.

Njegova mama nam je isto napravila mega sranja, dijelom je i ona razlog tomu što smo izbačeni iz stana moje mame, ali eto. Štaš.

Mame, mame, mame, mame.
Ne moš s njima, ne moš bez njih.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 13:55   #66
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
a da ne spominjem još nabijanje krivnje kako sam ju napustila, ona je sad sama, ja sam otišla, ona nema razloga za život
ima sve, puno toga je stekla, a sad to ne može podijeliti ni sa kćerkom jedinicom zbog tih strahova


a eto, ja sam slaba pa me to pogađa, užasno mi je teško kad ona tako kuka i govori kako je nesretna
ali trudim se, stvarno se trudim

ne biraš gdje ćeš odrasti i tko će te odgajati
Pa naravno da si ti kriva. Tvoja majka je najpametnija, najbolja, najdivnija, najplemenitija na svijetu, da nije takva zar bi imala toliku imovinu. Njena imovina znak je da je pametnija od drugih, bolja od drugih i kako se ti sad usuđuješ svojoj majci proturječiti. Dakle ti si glupa, nezahvalna, razmažena, loša, blesava, bezobrazna..
Razumljiv način razmišljanja iz njene perspektive, kako bi se ona mogla poniziti i priznati svoju pogrešku, to je praktički nemoguće...osim ako ju ti na to natjeraš činjenicom da joj kažeš kako ti sve ono na čemu ona temelju svoju vrijednost ne treba. Treba ti majka a ne tiranin i netko kome moraš lizati guzu kako bi dobila ijepu riječ i podršku...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 13:58   #67
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Mislim da bi ti bilo najbolje da, po potrebi uz pomoć stručne osobe, dođeš do toga da majci možeš reći da može ili uzgojiti nešto poštovanja za tebe, ili se možete čuti da si čestitate Božić. Ozbiljno porememećene opsesivne paranoične ljude koji pokušavaju manipulirati tobom u životu je korisno imati valjda koliko i rak debelog crijeva.
Ne bi ja to baš tako radikalno, to što ne voli mog dečka nije baš razlog da osobi koja je 30 godina bila uz mene, okrenem leđa kao da je najveće smeće.

Može se to puno zrelije obaviti, ovo mi zvuči ko balkanska uzavrela krv.
Znam da je nekad to jedine rješenje, ali moja situacija nije baš toliko gadna.

Ona se ne miješa u moj život, probala je, presjekla sam to, sad je malo teška ta tranzitna faza.

Ali hvala na prijedlogu, možda će jednog dana i to biti potrebno
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 14:00   #68
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Mislim da bi ti bilo najbolje da, po potrebi uz pomoć stručne osobe, dođeš do toga da majci možeš reći da može ili uzgojiti nešto poštovanja za tebe, ili se možete čuti da si čestitate Božić. Ozbiljno porememećene opsesivne paranoične ljude koji pokušavaju manipulirati tobom u životu je korisno imati valjda koliko i rak debelog crijeva.
Ma kakva stručna osoba... Ne možeš promijeniti nekoga tko 50 godina brije svoj film.
Mallarme is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 14:04   #69
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Najtužnije je što ona to sve radi jer me voli, znam da je to u njenoj poremećnoj glavi tako. Pod utjecajem je raznih priča čiji smo svi svjedoci.
Prevare, laži, obmane. Sa svojim bratom ne priča zbog nasljedstva iako tu moram priznati da je ona u pravu jer je on ispao smrad, ali nebitno.
Pola njene obitelji je posvađano, nitko ni sa kim ne priča.
Ne želim te obrasce, svađe zbog imovine i tome slično.

Ja ju volim i poštujem, neću joj zbog dečka okrenuti leđa kao ni dečku leđa zbog nje.
On nju ne vrijeđa niti o njoj priča. samo nekad kaže kako će sigurno jednog dana sve biti u redu i to mi pomaže. Ipak smo mi odgojeni kroz onu "roditelje treba poštivati bez obzira na sve".
Ne znam je li to dobro ili loše, ali tako je.

Njegova mama nam je isto napravila mega sranja, dijelom je i ona razlog tomu što smo izbačeni iz stana moje mame, ali eto. Štaš.

Mame, mame, mame, mame.
Ne moš s njima, ne moš bez njih.
Nije bitno da li netko misli da te voli ili ne znam što, bitno je da ti to osjetiš...
Ona voli i druge ljude (bar na riječima) a u djelima je u svađi sa svima... A u svađi je zato što ne cijeni ljude i ljuskost već sve gleda kroz materijalno a sebe kroz žrtvu, onda su svi zli i smradovi a ona jadna nije ničem kriva..
Greška ti je što joj ne sudiš, tako konstantno ostaješ vezana za nju pupčanom vrpcom. Trebala bi se ponekad i najljutiti na nju, to bi bilo lječidbeno za tebe, skinula bi majku sa nedodirljivog trona, gledala realnije na situaciju i izbacila iz sebe ono što te muči i što osjećaš. Ovako sebe postavljaš između čekića i nakovnja, to ti je nezavidna uloga...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 14:05   #70
Quote:
Mallarme kaže: Pogledaj post
Ma kakva stručna osoba... Ne možeš promijeniti nekoga tko 50 godina brije svoj film.
Za nju, ne za staru.

Quote:
to što ne voli mog dečka
Lako za to što ne voli tvog dečka, to bi se moglo riješiti tako da se on i ona više nikad ne vide osim u prolazu i doviđenja, neće mu ona pušit kurac ni djecu rađat da bi ga trebala voljet.

Ali prema tebi je podosta odurna i ne vidim baš neko poštovanje s njene strane.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 14:09   #71
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
neće mu ona pušit kurac ni djecu rađat da bi ga trebala voljet.
trebat će mi neko vrijeme da ovo izbrišem iz glave

Da, trebala bi imati više povjerenja u mene i u moje postupke jer ništa nisam dosada napravila što bi moglo upućivati na to.
Ali i da jesam, što onda.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 14:12   #72
Što ću sa svekrvom? Otići do nje tu i tamo, jelda?
Nabacit veeeeliki osmijeh i taaa daaaaa
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 14:13   #73
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
trebat će mi neko vrijeme da ovo izbrišem iz glave

Da, trebala bi imati više povjerenja u mene i u moje postupke jer ništa nisam dosada napravila što bi moglo upućivati na to.
Ali i da jesam, što onda.
Npr. sudeći po ovoj temi
https://www.forum.hr/showthread.php?t=949607

Mama je ipak svjesnija tebe, nego ti sama...usudila bih se reći.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 14:14   #74
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
trebat će mi neko vrijeme da ovo izbrišem iz glave

Da, trebala bi imati više povjerenja u mene i u moje postupke jer ništa nisam dosada napravila što bi moglo upućivati na to.
Ali i da jesam, što onda.
s druge strane, ona ima pravo na svoj nacin raspolagati sa svojom imovinom
a ti imas pravo pobrinuti se za svoj zivot , neovisno o njoj, njenom novcu i njenoj ljubavi
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 14:16   #75
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Npr. sudeći po ovoj temi
https://www.forum.hr/showthread.php?t=949607

Mama je ipak svjesnija tebe, nego ti sama...usudila bih se reći.
Pa eto, povežimo sve u jednu lijepu, veliku temu i proveselimo se
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 14:16   #76
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Da, trebala bi imati više povjerenja u mene i u moje postupke
Ne, trebala bi ti doći do toga, koliko god bilo teško, da shvatiš da nije tvoj problem ima li ona povjerenja u tebe ili nema.

Ona može ovako do kraja života:



Quote:
Pjegavi poriluk kaže:
Što ću sa svekrvom? Otići do nje tu i tamo, jelda?
Nabacit veeeeliki osmijeh i taaa daaaaa
Ako ne namjeravaš živjeti vječno, vjerojatno imaš još par desetaka godina na raspolaganju. Možda da ih ne provedeš umiljavajuć se debilkama, štajaznam.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 14:17   #77
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Pa eto, povežimo sve u jednu lijepu, veliku temu i proveselimo se
Nema tu ništa za veseliti se...probaj sama povezati te dvije teme i izvući zaključak...najbolji za tebe.
Jer kao što si i sama napisala...nisi više dijete...čak dapače.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 14:20   #78
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ako ne namjeravaš živjeti vječno, vjerojatno imaš još par desetaka godina na raspolaganju. Možda da ih ne provedeš umiljavajuć se debilkama, štajaznam.
Ma ono, tu i tamo, zbog dečka.
Nije mi žena ništa napravila, samo je tupava i nesretna.

Ne trebamo pit kave, čut se svakodnevno, ali ono...čisto da ju čovječno pozdravim.

Nisam baš ljubitelj tih "odjebat zauvijek" jer me to podsjeća na obitelj moje mame i na taj kvazi-ponos.

Ne znam, pitam.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 14:22   #79
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Nema tu ništa za veseliti se...probaj sama povezati te dvije teme i izvući zaključak...najbolji za tebe.
Jer kao što si i sama napisala...nisi više dijete...čak dapače.
Naravno da sam djetinjasta i splašena kad me mama od dana rođenja drži pod svojim šapama.
To ne znači da se ja ne trudim iz tih šapa izvući, ali sve ostavlja svoje posljedice.
Njoj je odgovaralo da ja budem dijete, to znači da me što duže ima za sebe kao svoju lutkicu.

Trudim se, rastem, učim.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 14:24   #80
Možda da se fokusirate na odnos vas dvoje, umjesto na odnos tebe i njegove mame i njega i tvoje mame. Niste s mamama u vezi, pristojno pozdravljanje je dovoljno ako potencijala za kvalitetan odnos nema.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:24.