Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2016., 21:25   #21
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Ma jok, samo dvoje ljudi u more web developera.

Gle, to ti je tako kako si ti rekao. Ako tebi netko dolazi, onda su uvjeti tvoji, a u našem slučaju, mi postavljamo uvjete.

Zato na našem sajtu i imamo uvjete poslovanja, naravno, uključen je 3rd party, paypal ili escrow, ovisno što imaš i što želiš. Naravno, novac nije kod nas od početka.

S obzirom da cca 70% ponuda odbijamo, ne bi rekao da nam loše ide.
Znaci, nije bas placanje unaprijed... Samo se osiguravate da klijent zbilja ima lovu...

Ako odbijate 70% ponuda vrijeme vam je za postepeno dizanje cijene... Dok ne dodjete do 10% odbijenih...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 22:01   #22
Quote:
Beshtia kaže: Pogledaj post
ok, ovde je očito koji se bave poduzetništvom ili rade sami za sebe, a koji ne.
mislim da si iznimno pogrešno procijenio. recimo, zaključila bih da si mene smjestio u krivu kategoriju, a to samo zato što sam ja u poduzetništvu i radim isključivo za sebe - predugo


Quote:
međutim nije tako jednostavno - ne radi se samo o ljudima ili tvrtkama koje uopće ne plaćaju, već onima koji plate nakon što ti pošalješ sto opomena i izjebeš se da dobiješ svoje pare. koje ti trebaju. a trebaju ti da ih pošalješ negdje drugdje. malim poduzetnicima je teže. oni ne mogu čekat mjesecima jer njima, posebno start upovima, o tim novcima ovisi sve.
To ti je, nažalost, stvarnost poslovanja u Hrvatskoj Iako, nedavno sam čitala jedan sjajan članak o tome koliko u Velikoj Britaniji s istim tim imaju problema, na sličan način kao u Hrvatskoj. RAzlika je, naravno, u tome što njihova država smišlja različite načine da malima pomogne, dok našu državu za nas zaboli kurac.


Morat ćeš smisliti tvoju taktiku, koja za tebe funkcionira. I morat ćeš se jednostavno naviknuti i prihvatiti to da svaki račun koji pošalješ moraš 5 puta zvati, podsjećati, moliti i slično da ti se plati. Pa ćeš skužiti da imaš određeni dio ljudi s kojima nemaš nikakvih problema, koji plaćaju sve na vrijeme i s voljom, njih ćeš držati k'o kap vode na dlanu (ja imam takvih otprilike 30%). Onda imaš one s kojima se uvijek moraš natezati, ali na kraju plate - pa se naučiš njima naplatiti i to vrijeme koje provedeš u natezanju
I onda imaš one s kojima radiš prvi put i koje ne možeš procijeniti nikako. Moja strategija je da za takve klijente uvijek radim sitne stvari, koje mi nije velika šteta ako mi ne plate. Pa mi je tako jedna skupina jebivjetara sad dužna 500 kn - tko ih jebe, trebala sam raditi posao od 14,000, ispada da sam 500 kn platila saznanje da se s njima en treba raditi, pa dost sam dobro i prošla.

Ako si u sustavu PDV-a spasit će te odredba da plaćaš PDV po naplati računa, mnogi su samo zbog toga što se PDV plaćao po izdavanju računa završili u gabuli iz koje se nikad nisu izvukli. A ostalo, jebiga, muka i jad i mrcvarenje za skoro svaku kunu koju zaradiš
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 11:33   #23
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Pa šta će ti klijenti koji ne plaćaju? Kakva ti korist od toga?

Bolje ti ne radit ništa, nego radit đabe.

Lijepo, ponuda, avans, kad sve završiš, uplata ostale svote i onda isporuka.



Pazi, ti se bojiš gubljenja klijenata koji ne plaćaju? Ovo još nisam čuo.
Bilo bi bolje kada bi forumašica malo detaljnije opisala svoje probleme, koliko je čekanja (napisala je mjesecima), o kolikim se iznosima ukupno radi i o kojem broju takvih klijenata.

Između ostalog nije rekla da joj ne plaćaju, već citiram: "prije toga ispišam krv dok ih natjeram da plate."

E sad može se raditi o 15-20 klijenata (ja sada isto lupam napamet) koji je zezaju za od 3-5.000kn što je na bazi godine (neka je prosjek 4.000) 80.000kn što bi bilo logično da je slučaj.

Ne mislim da se netko ne bi htio odreći kupaca koji ga zezaju i ne plaćaju kako treba za recimo 5.000kn na bazi godine.

Što se tiče samog problema par je solucija koje su jednostavne ili dogovori avansno dio ili sve, ili traži nove klijente ili radi ovako, nema posebne mudrologije.

Naravno nisam uopće spominjao da je to krajnje bezobrazno i nekorektno jer nema potrebe to isticati.

Zadnje uređivanje Koncentriran : 06.05.2016. at 11:49.
Koncentriran is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 12:32   #24
Mislim da je rekla da se radi o iznosima ispod 1000 kn. 300-500 kn otprilike. Bit ću slobodan i pogađat,rekao bih da se bavi sa uslugama prevođenja.

Nadalje,nije svatko tko koristi usluge klijent. Klijenti su firme ili građani s kojima imaš dugoročnu suradnju,koji redovito koriste tvoje usluge i ne cigane se oko plaćanja. I oni najčešće nisu uopće problem. Veći problem su ovi koji dođu jednom ili dvaput,i onda gnjave i otežu s plaćanjem. To nisu klijenti. To su kupci i onda se prema njima postaviš kao da si u dućanu. Plati i nosi. Avans 30-50% prije početka i kad isporučiš uslugu,račun i naplata ostatka. Nema nekih mudrosti.

I dobro rocker kaže,neplatiše se otkantaju. Onaj tko nije spreman platiti unaprijed 100 kn za uslugu od 300 kn,taj će vjerovatno gnjaviti i kasnije.
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 21:50   #25
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
Ništa bez avansa. I nema isporuke dok novci ne sjednu,zapravo ni ne počinješ dok avans ne sjedne na tvoj račun.
E, tako!

Quote:
Beshtia kaže: Pogledaj post
problem je što se bojim da ću izgubiti klijente ako od njih tražim uplatu avansom ili po ponudi.
To nisu klijenti, to su điberi koji, osim od tebe, vjerojatno i od drugih traže isto. Bjež' od takvih!
Sigurno ne želiš poslovati s onima koji pod znak pitanja stavljaju plaćanje avansa (bez obzira na postotak).

Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Ako je to što prodaješ kvalitetno i ljudima treba, izgubit ćeš samo one koji ti i ovak ne plaćaju. One koji ti plaćaju nećeš izgubiti.
Potpis ko kuća!
City is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 09:01   #26
Mene ne muče fizičke osobe niti poduzeća; zna se zalomiti da moram zvati, ali ništa pretjerano. Ali, sudovi Ima li netko tko s njima radi? Tu se plaćanje čeka oho-ho. Npr., dva računa čekam 1,5 godinu! Ima toga još.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 10:06   #27
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Osobno mi ne pada na pamet placati unaprijed... Za koji klinac bih ja vjerovao izvodjacu ako on ne vjeruje meni?

Napravi pa naplati, ili trazi drugu budalu...

Ima samo jedna iznimka gdje se placa unaprijed, zna se gdje i kome.....


TO mi nije jasno,očekuju da netko plati uslugu koju su oni obavili (kada izgrade kuću),a istodobno žele da ja platim građevinaru prije nego napravi temelje.

ovo je kao veza gdje nema povjerenja niti s jedne strane.
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 10:38   #28
Jer te u Hrvatskoj lako naguze,a poslje toga se žališ upravi vodovoda. Jesi li kad pokušao utužiti novce? Do pravomoćnosti presude,druga strana već otvori sestrinsku firmu,prebaci sve što imalo vrijedi u nju,a ti se naplati iz zraka. Rijetko kome možeš vjerovati,tako da se i izvođač i naručitelj žele maksimalno zaštiti i osigurati da će obje strane ispoštovati svoj dio obaveze.
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 00:06   #29
napravi se ugovor po fazama. na primjer trećina unaprijed, trećina kada sve krene u realizaciju ili je pred kraj i po završetku kada je sve gotovo zadovoljan klijent plaća posljednju trećinu.
time se osigurava minimalni (ako ga smijemo tako nazvati) gubitak kupca kojeg izvođač želi oženiti i uzeti lovu bez da uopće započne s radovima i izvođača koji nakon završetka radova ima plaćene barem dvije trećine pa ne mora dizat kredit da dobije još ovu posljednju trećinu od govna koje ne plaća.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 11:57   #30
update: pokrenula ovršni postupak, jebešmisve.
iako, nekako mislim da ću opet ja biti ta koja će izać iz ovog a da ne vidim nikad te pare.
postoje neke cake kako se oni mogu izvući od plaćanja?
__________________

<3
Beshtia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 19:06   #31
Jedino ako se ne možeš naplatiti.

U biti, može, pomoću one prevare zvane predstečajna nagodba, ali mislim da im je kasno. Ako imaju nekog vjerovnika koji je većinski, onda bi možda i mogli, no ajde, nadajmo se najboljem.

Sretno.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 14:20   #32
Quote:
Beshtia kaže: Pogledaj post
update: pokrenula ovršni postupak, jebešmisve.
iako, nekako mislim da ću opet ja biti ta koja će izać iz ovog a da ne vidim nikad te pare.
postoje neke cake kako se oni mogu izvući od plaćanja?
Neki dužnici znaju u 4 oka i prijetiti bejzbol palicama.

Zato trebamo biti oprezni.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:38.