Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2010., 23:00   #21
Dobi osam danas poziv za sud, zbog prekrsaja koji su ustanovljeni tokom inspekcijskog nadzora 04.02.09.
Radim u diskontu alkoholnih,bezalkoholnih pica,veleprodaja i maloprodaja za ugostitelje uglavnom.
1. prekrsaj je taj sto jedan artikl koji je bio snizen zbog kratkog roka trajanja(sto je bilo vidljivo oznaceno) nije imao navedeni jasno oznacen krajnji rok upotrebe.
2.prekrsaj je taj sto je jedan artikl bio na polici bez deklaracije(obavijest o proizvodu).
Inspektorica koja je bila u nadzoru je rekla da ce sve biti ok,dala nam rok od 7 dana da to ispravimo(sto smo i napravili),obavila opet nadzor i rekla da je sad sve ok.
Danas kad sam procitao poziv na sud,pogledao sam te clanke u Zakonu i kad sam vidio koja je moguca kazna za odgovornu osobu u pravnoj osobi( a to sam ja) : 10000-15000 kn pao mi doslovno mrak na oci.
Jel se stvarno u praksi zbog toga naplacuju takve kazne?
Zastara jos nije nastupila za to? nije ni blizu sigurno?
zoom-zoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 23:34   #22
Quote:
zoom-zoom kaže: Pogledaj post
Dobi osam danas poziv za sud, zbog prekrsaja koji su ustanovljeni tokom inspekcijskog nadzora 04.02.09.
Radim u diskontu alkoholnih,bezalkoholnih pica,veleprodaja i maloprodaja za ugostitelje uglavnom.
1. prekrsaj je taj sto jedan artikl koji je bio snizen zbog kratkog roka trajanja(sto je bilo vidljivo oznaceno) nije imao navedeni jasno oznacen krajnji rok upotrebe.
2.prekrsaj je taj sto je jedan artikl bio na polici bez deklaracije(obavijest o proizvodu).
Inspektorica koja je bila u nadzoru je rekla da ce sve biti ok,dala nam rok od 7 dana da to ispravimo(sto smo i napravili),obavila opet nadzor i rekla da je sad sve ok.
Danas kad sam procitao poziv na sud,pogledao sam te clanke u Zakonu i kad sam vidio koja je moguca kazna za odgovornu osobu u pravnoj osobi( a to sam ja) : 10000-15000 kn pao mi doslovno mrak na oci.
Jel se stvarno u praksi zbog toga naplacuju takve kazne?
Zastara jos nije nastupila za to? nije ni blizu sigurno?
Evo mog sličnog iskustva: knjiga nabave i prodaje robe nije bila u jednom od dučana za koji sam radio. Inspektorica rekla da joj se preda na uvid u roku od 24 sata, a prošlo je pola sata kad je dobila knjigu. Pozdravili se sa riječima kako je sve u redu i neće biti kazne, a za 2 mjeseca otprilike, stigla plava kuverta.
Moje mišljenje je da je kazna došla zbog zapisnika koji je napravila u prvom posjetu dučanu, a tu je napisala da nema te knjige (u tvom slučaju krajnji rok uporabe i dekleracija), a to što smo i grešku ispravili, valjda im to spada u drugi dio posla, da će se zakon ubuduće poštovati.

Evo što mi nije jasno: zašto kod svakog posjeta traže dokaz o registriranoj firmi/obrtu? Ako su jednom ustanovili da je tvrtka ima, zašto je svaki put traže
malo offtopica: ja došao na Forum zbog PHP i Linux dijela, a cijeli dan tipkam u Gospodarstvu
Zee! is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 23:49   #23
Quote:
Zee! kaže: Pogledaj post
Evo mog sličnog iskustva: knjiga nabave i prodaje robe nije bila u jednom od dučana za koji sam radio. Inspektorica rekla da joj se preda na uvid u roku od 24 sata, a prošlo je pola sata kad je dobila knjigu. Pozdravili se sa riječima kako je sve u redu i neće biti kazne, a za 2 mjeseca otprilike, stigla plava kuverta.
Moje mišljenje je da je kazna došla zbog zapisnika koji je napravila u prvom posjetu dučanu, a tu je napisala da nema te knjige (u tvom slučaju krajnji rok uporabe i dekleracija), a to što smo i grešku ispravili, valjda im to spada u drugi dio posla, da će se zakon ubuduće poštovati.
i kako je prosao tvoj slucaj? kazna?
zoom-zoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 00:20   #24
Sorry, mislio sam da sam bio jasan kad sam plavu kuvertu spomenuo
Da, kazna, ma koliko objašnjavali stvar i pravdali se kako smo dostavili knjigu.
Zee! is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 14:23   #25
NIsam citao zakon pa da pitam - jer ima negdje propisano da svaki proizvod koji se prodaje na podrucju RH mora imati i ovlasteni servis na podrucju RH?!
OpticaLL is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 23:56   #26
Kupio sam djetetu hlace u jednom ducanu, doma smo ih probali, bile su ok, supruga ih je oprala i mali ih je nosio jedan dan. E sada, problem je dok duze hoda u njima padnu mu na pola guze. Ako uzmem vece padat ce jos vise, a manje ga budu tiskale oko struka jer imaju traku elasticnu. Da li ce mi dati zamijeniti hlace za nesto drugo? Napominjem da su oprane, a i nisu bas bile jeftine. Hvala!
crni_sam is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 10:57   #27
Quote:
crni_sam kaže: Pogledaj post
Kupio sam djetetu hlace u jednom ducanu, doma smo ih probali, bile su ok, supruga ih je oprala i mali ih je nosio jedan dan. E sada, problem je dok duze hoda u njima padnu mu na pola guze. Ako uzmem vece padat ce jos vise, a manje ga budu tiskale oko struka jer imaju traku elasticnu. Da li ce mi dati zamijeniti hlace za nesto drugo? Napominjem da su oprane, a i nisu bas bile jeftine. Hvala!
Na jer su nošene Osim ako nemaju neki vidljivi nedostatak tipa da su pukle ili slicno nemas osnovu za zamjenu Ekipa se zna dosjetiti u tom slucaju da namjerno strga stvar ali postoji nesto sto stiti i trgovca a to je sudsko vjestacenje On moze stvar odnijeti na vjestacenje i ako se utvrdi da je namjerno strgano sve troškove snosi kupac
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 09:23   #28
Malo guglao i pokušavao otkiriti ali bezuspješno.

U zakonu piše da ako se popust odnosi na raspon od do da onda na tom najevećem popustu mora biti najmanje 20 posto artikala, jel tako?

Ako sam dobro shavtio, zanima me što kad piše po ovim optičarskim radnjama popust do 90%, to je po meni raspon od 1 do 90 posto, i znači da bi 20 posto artikala moralo biti sniženo toliko.

No, kad ih se pita oni najčešće nemaju niti jedan jedini po toj cijeni, već to koriste samo kao mamac? Mogu li ja onda sam izabrati neki artikl, i reći dajte mi ovaj po 90%, ili ih samo mogu cinkati?
Trapavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 13:24   #29
Samo cinkati
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 13:07   #30
Ako itko zna, pomagajte..nigdje na netu nisam našla odgovor na ovo, a prije ću se konzultirati ovde nego da zivkam zaštitu potrošača.
Kupila sam krevet u emezete, 06.04, nakon 10 dana je počeo škripat ko lud i ja to reklamiram uz napomenu da pola mjeseca ne radim i dala im slobodne dane na uvid, tako da došu kad sam doma.
Do danas su zvali 2x uz najavu da će doći i to na dan kad nisam doma, nit su im prenili poruku, igramo se gluvih telefona 2 miseca.
Poslala sam i danas pritužbu na mail, kontaktirala i već luda i neispavana ima zapritila ako se ne pojavu do kraja mjeseca da ću vratit proizvod bez popravljanja.
Da li zakonski smijem zbog njihovog nemara i ignoriranja odbiti popravak i tražiti povrat novca?
Hvala
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 14:02   #31
pitaj ovdje

https://www.forum.hr/showthread.php?p...7#post58185727
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 14:56   #32
tnx
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 13:08   #33
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post

Da pitam i ja, možda dobijem odgovor:
Kupila sam klimu. Koji je rok za postavljanje iste po ovlaštenom servisu?
iluzija1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 23:23   #34
kad budu imali vremena...

jbg - klima se kupuje po zimi a ne sad kad je +40
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 11:58   #35
Quote:
k-kekec kaže: Pogledaj post
kad budu imali vremena...

jbg - klima se kupuje po zimi a ne sad kad je +40


Ajd dobro je, stići će na vrijeme, rekli do kraja tjedna. Znači, u subotu. Danas sam ih zvala
iluzija1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:44.