Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2014., 08:57   #41
Quote:
litka kaže: Pogledaj post
da li je ovo recepcija ili su obje planete u sjedištu; jupiter kvadrat neptun, jupiter u ribama , neptun u strijelcu.
recepcija je to.
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 13:23   #42
Moj Saturn u Vodenjaku u 8. polju je u recepciji s Uranom u Jarcu u 7. polju. Što to preciznije znači? Kako se međusobno potpomažu Saturn i Uran? Meni djeluju kao dvije velike suprotnosti, a ni nemaju međusobne aspekte pa je li to oslabljuje recepciju?
Može netko reći više??
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 15:37   #43
Ej,sto me zanima....jel u vas radi ova teorija o recepciji planeta u natalu?
Ono kao Mars u Vagi a Venera u Ovnu i kao da su u sjedistima u stvari?
__________________
https://youtu.be/QhuPCHsqgFw
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 14:57   #44
Samo bih rekao da se u tradicionalnoj astrologiji pojam recepcije koristi čim je jedna planeta u jednom glavnom dostojanstvu druge, ili u dva manja (terminu i licu, recimo), nije potrebno da budu uzajamno u sjedištima. Princip je da jedna planeta prima drugu sa svim njenim vrlinama i manama, a primljena planeta pokazuje interes i zahvalnost prema svom dobročinitelju i vladaru. Samim tim recepcija postaje uzajaman odnos dvije planete.
Moderna astrologija više nekako podrazumijeva recepciju kao dvije planete koje su uzajamno u sjedištima ili egzaltacijama.
Na ovaj slučaj MA u vagi i VE u škorpionu gledam kao na dvije loše osobe koji gaje uzajamne simpatije i pomažu jedna drugoj u nedjelima.
oposum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 15:27   #45
..

A kada je Mars u Vagi a Venera u Ovnu ?je li to dobra recepcija ,to me zanima,da li umanjunje pad ove dvije planete
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 20:58   #46
...

Quote:
oposum kaže: Pogledaj post
Samo bih rekao da se u tradicionalnoj astrologiji pojam recepcije koristi čim je jedna planeta u jednom glavnom dostojanstvu druge, ili u dva manja (terminu i licu, recimo), nije potrebno da budu uzajamno u sjedištima. Princip je da jedna planeta prima drugu sa svim njenim vrlinama i manama, a primljena planeta pokazuje interes i zahvalnost prema svom dobročinitelju i vladaru. Samim tim recepcija postaje uzajaman odnos dvije planete.
Moderna astrologija više nekako podrazumijeva recepciju kao dvije planete koje su uzajamno u sjedištima ili egzaltacijama.
Na ovaj slučaj MA u vagi i VE u škorpionu gledam kao na dvije loše osobe koji gaje uzajamne simpatije i pomažu jedna drugoj u nedjelima.
A ja mislila da je recepcija dobra u stvari...
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 18:17   #47
Quote:
A ja mislila da je recepcija dobra u stvari...
Teorija bi rekla, da su to kao dve lose osobe koje se ujedine da rade neku zvrcku.
Recepcija ume da bude korisna i da pomaze, a takodje i aspekt benefika na ove planete, koji je dobro postavljen, npr dobro postavljen JU ili SO. Pa cak i ostale, ako su snazne, mogu da pomognu planetama u losim dostojanstvima.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 20:24   #48
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
Teorija bi rekla, da su to kao dve lose osobe koje se ujedine da rade neku zvrcku.
Recepcija ume da bude korisna i da pomaze, a takodje i aspekt benefika na ove planete, koji je dobro postavljen, npr dobro postavljen JU ili SO. Pa cak i ostale, ako su snazne, mogu da pomognu planetama u losim dostojanstvima.
Ne znam dal je dovoljno za "izvlacenje" ove dvije planete u padu,koje su u recepciji i gledaju se
Jupiter je dobar sa aspektima i u Skorpiji a Sunce u Biku....Sunce sa ovim Marsom u padu ima trigon od 3* A....
Nego me brine Venera jer je ubijena...
Ve 180 Saturn 0 A
Ve 180Pluton 8 A
Ve 135Uran 9 A
Ve 60 Merkur -1 S....
Ve je vladar 5, je li moguce da ovi losi aspekti donesu nemanje djece? Izmedju ostalog drugog ....
Hvala ti sto mi ovjasnjavas i toliko detaljno da i vise puta i ne ukapiram sto u stvari to znaci...
Hvala
__________________
https://youtu.be/QhuPCHsqgFw
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 13:20   #49
kako utječe recepcija Venere u Jarcu i Saturna u Biku? Venera je u 6. kući, Saturn u 11 kući. Venera vlada 4. i 11. kućom. Saturn vlada 7.,a suvladar je 8. kuće. Međusobno Venera i Saturn su u 120. To je jedini dobar aspekt Venere, inače ima kvadrate sa Mesecom u 3.,Plutonom u 3. i Uranom u 4.natalnoj kući.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 09:31   #50
Quote:
oposum kaže: Pogledaj post
Na ovaj slučaj MA u vagi i VE u škorpionu gledam kao na dvije loše osobe koji gaje uzajamne simpatije i pomažu jedna drugoj u nedjelima.
Hm... Onda su Mjesec u Vagi i Venera u Raku, dvije full dobre osobe koje gaje uzajamne simpatije i jedna drugoj pomažu u dobrim djelima...?
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 15:48   #51
Potaknuta postom na drugoj temi, a ne razumijem se previše ni u astrologiju, a još manje u recepciju... ili uzajamnu recepciju?

Imam T kvadrat između Saturna u Ovnu, Venere u Jarcu i Marsa u Vagi.

A recepcije su (kako mi je netko napisao):
Saturn u domicilu Marsa, Mars u domicilu Venere i egzaltaciji Saturna, a Venera u domicilu Saturna i egzaltaciji Marsa.

Da li sve ovo daje jedan pozitivan ton mojem T kvadratu gdje su planete - onako laički - loše postavljene... ono... Mars u Vagi, Saturn u Ovnu, to i ja kao laik vidim da nije dobro...

?
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 12:22   #52
http://astroriznica.com/o-recepcijama/

Imas ovde dosta fino objasnjeno.

Ne stizem da ti odgovorim, ali potrudicu se ovih dana.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 15:37   #53
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
http://astroriznica.com/o-recepcijama/

Imas ovde dosta fino objasnjeno.

Ne stizem da ti odgovorim, ali potrudicu se ovih dana.
Iskreno... ovo je ipak prestručno za mene...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2018., 18:29   #54
Zanima me prepoznaje li astrološka teorija, da tako kažem, 'recepcijsku međuigru' triju planeta?

Npr. osoba ima Mars u Vagi, Veneru u Strijelcu i Jupiter u Ovnu.
RiverGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2018., 00:54   #55
Po meni, mislim da ne.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2018., 14:29   #56
Aha, znači ipak ne. Mislim ti su planeti ulančani ili 'zaključani' svojim vladarima u trokut pa me zato zanimalo je li to nekako registrirano u teoriji.

Ali naravno, oni su aspektima s drugim planetima integrirani u cjelinu natalne karte, nisu izolirani.
RiverGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2018., 13:28   #57
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
Koliko je značajna uzajamna recepcija planeta i što uopće znači? Pojačava li djelovanje tih dviju planeta možda?

ima li neka tema o tome?
Da bi dve planete bile u recepciji, najpre je potrebno da budu u aspektu, tj da su povezane preko bilo kojeg Ptolomejskog aspekta ( konjunkcija, sekstil, kvadrat, trigon, opozicija ).

Recepcije mogu biti jednostrane ili obostrane, prema domicilu, egzaltaciji, triplicitetu...

Merkur u Vagi i Venera u Devici nemaju recepciju, jer su ova dva znaka u averziji i ne vide se, ne mogu nikada biti u aspektu.

Recepcija deluje tako da se ona planeta koja se nalazi u znaku dostojanstva druge planete, oseća kao gost u njegovoj kući, domaćin joj pruža gostoprimstvo, želi da joj u njegovoj kući bude prijatno i da se oseća dobro, a prema njoj oseća naklonost.

Recepcija se mora kombinovati i sa aspektom ali i sa snagom planete koja recepciju daje. Pitanje je koliko može gostoprimstva pružiti planeta koja se nalazi u sopstvenoj slabosti? Zato se pri svakoj analizi započinje od procenjivanja snage svake pojedinačne planete, njenog dostojanstva, sekte, brzine kojom se kreće, direktnog ili retrogradnog kretanja, da li je orijentalna ili okcidentalna i da li je taj položaj onaj u kome se bolje ili lošije oseća itd...

Postoji iznimka u kojoj su dva znaka u averziji i ne vide se, ali se "čuju", jer imaju istog vladara, kao što su Vaga i Bik, Ovan i Škorpija. Ovde kada se nadju planete takođe imaju sluha jedna za drugu, iako nisu u aspektu.

Kada se nadju dve planete u lošem aspektu, a recepcija je jednostrana, onda je moguće da će ta koja prima drugu u znak svog dostojanstva osećati naklonost, ljubav, toplinu prema toj planeti kojoj daje recepciju, ali moguće je da neće dobijati isto zauzvrat, jer se ne nalazi u znaku u kome druga ima dostojanstvo.

Jedna od najvećih dilema je recepcija između Venere u Škorpiji i Marsa u Biku. Ovo su dva opoziciona znaka, i nalaze se u uzajamnoj recepciji, ali koliko je zaista sposbna debiltirana Venera da pruži gostoprimstvo slabom Marsu u Biku? I isto tako, koliko pažnje može dati debiltirani Mars isto tako debiltiranoj Veneri?

Jaka i snažna planeta koju imamo u karti, koja daje recepciju nekoj drugoj je kao bingo, sedmica na lotou jer je u stanju da iščupa i teške i problematične planete. U tome je najveća blagodet benefika, Jupitera, Venere, Sunca, Meseca...kada su ove planete snažne i još aspektom podupiru neku drugu i daju joj recepciju, onda je to ona situacija kada se sreća preokrene u zadnji čas, ili, više sreće nego pameti itd...

Recepcije su dosta analizirane i puno se o njima raspravljalo i u prošlosti, a najviše se koriste u horarnim pitanjima. Svakako da bez recepcije loši aspekti stvaraju velike probleme, dok recepcije umeju da ih olakšaju.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2018., 14:29   #58
Quote:
RiverGirl kaže: Pogledaj post
Zanima me prepoznaje li astrološka teorija, da tako kažem, 'recepcijsku međuigru' triju planeta?

Npr. osoba ima Mars u Vagi, Veneru u Strijelcu i Jupiter u Ovnu.
Ovo je jako interesantna situacija I aspekti su sa recepcijom.
Da li je rodjenje dnevno ili nocno?
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2018., 16:47   #59
Teorijski tako postavljeni planeti mogu biti povezani glavnim aspektima, dakle bilo bi: Mars u Vagi 60° Venera u Strijelcu 120° Jupiter u Ovnu 180° Mars u Vagi.

Međutim, kod mene su oni povezani u trokut, kako sam rekla, vladarima a ne glavnim aspektima. Aspektima su ti planeti (izuzev Venere koja je bez glavnih aspekata) povezani s drugim planetima u natalnoj karti.

Kod mene je situacija sljedeća:
Mars u Vagi 45° Venera u Strijelcu 135° Jupiter u Ovnu 180° Mars u Vagi.

Rođenje je noćno.

Vi se, MiSterium, ako dobro iščitavam iz Vašeg posta, bavite tradicionalnom astrologijom, zar ne?

Poštujem tradiciju, tj. ono što je vrijedno i aktualno u njoj, međutim neke mi se stvari u tradicionalnoj astrologiji čine suviše rigoroznim i zastarjelim.

Nisam nikakav astrolog, tek amaterski povremeno bacim oko na neke astrološke knjige i tekstove, i mogu reći da mi natalna astrologija ima smisla, mislim da govori o karakteru nositelja natalne karte.
RiverGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2018., 17:37   #60
Pitanje je da li tražiš odgovor na svoje pitanje ili nečiju slobodnu interpretaciju jer recepcije ne možeš tumačiti drugačije osim preko dostojanstva planeta, a dostojanstva možeš pogledati recimo tu.

Recepcije i potiču iz Tradicionalne astrologije, one označavaju odnos koji planete imaju ili nemaju medjusobno ili u natalu, njihovu zainteresovanost, prepoznavanje, poznavanje, poštovanje, naklonost ili ništa od toga.

Quote:
Recepcija nastaje kad se [brzi] planet spaja sa drugim planetom [sporijim] iz domicila toga drugog [sporijeg] planeta ili iz njegove egzaltacije ili termina, ili iz njegovog tripliciteta ili lica. Ili, kad se [brzi] planet spaja s drugim [sporijim] a primaoc aplikacije [sporiji] je u domicilu toga [brzeg] planeta ili u nekom od ostalih njegovih dostojanstava koje smo vec pomenuli. I jaca od ovih ce biti recepcija po vladaru domicila ili egzaltacije. Ipak, ako je konjunkcija [aspekt] samo sa vladarom termina ili vladarom tripliciteta ili vladarom lica, recepcija ce biti slaba osim ako su vladari termina i tripliciteta zdruzeni, ili [vladari] termina i lica, ili tripliciteta i lica; jer tada ce to biti savrsena recepcija ( Abu Ma’shar )
Sama reč "recepcija" je izvorno arapska izvedena iz glagola koji se može protumačiti kao:

- prihvatiti ili primiti nesto ili nekoga, narocito na prijateljski ili gostoprimljiv nacin, pristati/sloziti se, popustiti/prepustiti se ili saglasiti se s necim/nekim, garantovati/jamciti za nekoga, stajati nasuprot necega/nekoga; suocavanje/susretanje/sastajanje; prijem(audijencija), prici blizu necega/nekoga, obracajuci paznju i pokazujuci interesovanje; rado/posveceno se latiti nekog zadatka/posla, poljubiti, okrenuti se licem prema necemu/nekome; primiti posetioca/gosta.

Najznačajnija funkcija i značaj recepcije jeste da će se nešto realizovati, i da medju planetama postoji neki interes i simpatija da se ostvari ono što je obećano.

Benefici kojima neka planeta daje recepciju donose jos vece dobro, dok takvi malefici manje stete. Recepcija uklanja zlo iz neke situacije tako da je planet tj. signifikator neke osobe u stanju da lakse podnosi vlastite probleme jer je onoj planeti koja je primljena u nečije dostojanstvo, dozvoljeno da bude ono što jeste i da ispoljava slobodno svoje karakteristike i osobine, iako se one kose sa onim što želi druga planeta ( ako je u pitanju loš aspekt, kvadrat ili opozicija ).

Aspekt sa recepcijom takođe označava i da poštovanje a planete u uzajamnoj recepciji ce se izmiriti, cak iako je aspekt medju njima tezak/napet jer one ce imati obostrano dobre namere i pokazace popustljivost, dok odsustvo recepcije moze ukazati na nedostatak (pre)poznavanja, prisnosti ili razumevanja. Recepcija moze ukloniti sramotu u losoj situaciji ili dati počast u neutralnoj.

Za razliku od toga kada je planeta u svom sopstvenom dostojanstvu gde se može osloniti samo na sebe, kada je u pitanju recepcija onda ona ima prijatelja saveznika, koji je ceni, poštuje i pomaže mu u ostvarenju svojih namera, one se osećaju kao u svom alternativnom domu, kao rado primljen gost.

U tvom primeru, Mars u Vagi je u sekstilu sa Venerom ali je u pitanju da li je separacija ili aplikacija u pitanju, dok je Mars u opoziciji sa Jupiterom.
U noćnoj karti Venera i Mars su u svojoj sekti dok je Jupiter van sekte, jer je on dnevna planeta, ali je ipak u pitanju benefik pa on ne pravi puno štete, samo je oslabljen.

Venera daje recepciju Marsu, poštuje ga i pomaže mu, Mars daje recepciju Jupiteru a Jupiter daje rececpiju Veneri. Ovaj aspekt je posebno dobar jer medjusobni odnos Venere i Jupitera je uvek blagodet, jer su u pitanju dva benefika, i obično je dobar ne samo za ljubav već i za uživanje u svakom smislu, sladak život i novac.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:08.