Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2017., 16:22   #4741
Sve pohvale za novi update!

Tipke na daljinskom puno brze funkcioniraju (barem mi se čini), prije su redovito kasnile djelić sekunde što je iritiralo (osobito kad recimo scrollaš gore dolje po Programskom Vodiču). Proradila je tipka za DVR (Snimalica) koja mi prije nije radila.

Novi dizajn nakon onog nakaradnog: divota. Pregledniji, minimalističan, moderan, oku miljama ugodniji, a svi elementi su na istom mjestu gdje su i bili pa nije potrebno novo navikavanje gdje je što.

Milina. Svaka im čast. Bravo Iskon ekipica. Sad samo neka internet ne šteka svako malo i mogao bih vas i preporuciti.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 15:07   #4742
može slika novog sučelja?
__________________
Moj blog (o kineskim mobitelima)
ag007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 18:53   #4743
evo ovako brzinsko 2 slike... nije lose. brze radi to je sigurnohttp://uploads.tapatalk-cdn.com/201...db3b86ba63.jpghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/201...e9dcd229ed.jpg

Sent from my MI 5 using Tapatalk
lovrobecem3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 17:50   #4744
Što bi bolje funkcioniralo za spajanje još jednog TV-a na receiver, scart kabel, hdmi razdjeljnik ili nešto treće?
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 14:06   #4745
Quote:
damien666 kaže: Pogledaj post
Što bi bolje funkcioniralo za spajanje još jednog TV-a na receiver, scart kabel, hdmi razdjeljnik ili nešto treće?
Uvijek HDMI.
Pitanje je koja ti je to dužina kabela,pošto ne može HDMI biti predug.postoje neki converter sa koaksijalnog kabela na cinceve.
Ja sam u jednom kafiću malo fuserski prepojio cinceve na uto kabel pod izolirku i radilo je
Znaš da ćeš gledati isti kanal na oba TV-a?
kurijoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:28   #4746
Gledam sad ovu njihovu ponudu samo internet Fiber + optika brzina 80/40.

Kaže uz popust trenutno je za ugovor na 24 mjeseca cijena 139kn. I u to je naknada za najam opreme već uračunata. Mene zanima jel to wireless modem ili ne?

Općenito mi se čini dobra punda, pogotovo ako wireless modem dobijem i optiku za 139kn
Daxo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 21:01   #4747
Quote:
Daxo kaže: Pogledaj post
Gledam sad ovu njihovu ponudu samo internet Fiber + optika brzina 80/40.

Kaže uz popust trenutno je za ugovor na 24 mjeseca cijena 139kn. I u to je naknada za najam opreme već uračunata. Mene zanima jel to wireless modem ili ne?

Općenito mi se čini dobra punda, pogotovo ako wireless modem dobijem i optiku za 139kn
2017 godina je, morao bi biti wireless modem

a ako i nije uzmes si neki AP tipa tp link za 200-300 kn i ustekas ga u taj modem kabelom. Samo pazi da uzmes neki koji gura vise od 50mbps preko wirelesa iako kazem, morao bi biti wireless modem
kurijoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 22:51   #4748
Naravno da je wireless, već godinama svi operateri dijele samo wireless routere. Jedino je pitanje podržava li više od 40ak Mbps preko wifi-a.
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 08:57   #4749
Hvala ekipo budem ih nazvao da provjerim jel recimo B.net se treba tražiti wireless i najam je skuplji i prije 2 godine od Amisa nisam dobio wireless. A ovdje kako nema dodatnih info u cjeniku valjda se radi o wirelessu, ali pušem i na hladno s operaterima

Znači ako podržava Wireless G onda ne ide preko 54Mbps max, trebao bi biti barem Wireless N standard jel
Daxo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 09:29   #4750
Kod bneta nema najma godinama i dobija se wireless.
Za G ti je efektivno ograničenje oko 20 Mb/s.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 10:24   #4751
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Kod bneta nema najma godinama i dobija se wireless.
Koliko znam, to vrijedi samo za pakete... ali ako uzmem samo internet onda ima u cjeniku cca 30kn mjesečno wireless i mislim 15kn žični. Onda se plaća koliko znam?

Piše ovo u cjeniku: Usluga najma modema ne primjenjuje se na Super pakete, Super CARNet pakete, Super+ pakete i Super+ CARNet pakete


Znači za Wireless G tek oko 20Mbps realna brzina prošao sam sve modeme koje Iskon nudi u popisu nema niti jedan bolji od Wireless G, imaju neki Wireless N, ali nemaju vanjsku antenu pa sam skeptičan oko njih
Daxo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 10:33   #4752
N standard podržavaju svi routeri koji se dijele kod svih operatera unazad x godina, no većina routera u praksi postiže između 40 i 50Mbps preko wifia jer su ograničeni na 2.4 GHz. Više je moguće uz 5GHz band uz N ili AC.
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 10:55   #4753
Quote:
Gilach kaže: Pogledaj post
N standard podržavaju svi routeri koji se dijele kod svih operatera unazad x godina, no većina routera u praksi postiže između 40 i 50Mbps preko wifia jer su ograničeni na 2.4 GHz. Više je moguće uz 5GHz band uz N ili AC.
Prema Iskonovim stranicama imaju ove modeme, specifikacija sam pokupio iz njihovih korisničkih uputa i neta. Slobodno me ispravite i dopunite

SpeedTouch 780 - Wireless G
Siemens Gigaset SX763 - Wireless B/G
Enkon A1521-I - Wireless B/G
Albis - Wireless B/G

ZTE ZXV10 H201L Wireless B/G ali unutarnja antena

ZyXEL P-2601HN-F3 - Wireless N s unutarnjom antenom
ZyXEL VM65313 - Wireless N s unutarnjom antenom
Daxo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 14:08   #4754
To su routeri koji su se dijelili tokom godina, danas dijele samo jedan od ovih ZyXEL-a.
Unutarnja antena nije nikakav problem ako je dobra.
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 13:11   #4755
Quote:
Gilach kaže: Pogledaj post
To su routeri koji su se dijelili tokom godina, danas dijele samo jedan od ovih ZyXEL-a.
Unutarnja antena nije nikakav problem ako je dobra.
Evo da potvrdiš što si napisao, sad dijele jedan od ZyXEL-a i rekla mi je operaterka da od ovog tjedna dijele i Innbox v45. On bi isto trebao imati Wireless N standard.

Tako da se čini da ću postat iskonovac, nakon jedno 6 godina se vraćam na Iskon
Daxo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 10:15   #4756
Quote:
Daxo kaže: Pogledaj post
Koliko znam, to vrijedi samo za pakete... ali ako uzmem samo internet onda ima u cjeniku cca 30kn mjesečno wireless i mislim 15kn žični. Onda se plaća koliko znam?

Piše ovo u cjeniku: Usluga najma modema ne primjenjuje se na Super pakete, Super CARNet pakete, Super+ pakete i Super+ CARNet pakete
Ja imam samo Carnet net na Bnetu i plaćam cijenu koja je na webu. Wireless modem. Nisam ništa zatražio dodatno. Doduše možda je na računu razdvojeno da se plaća najam modema + naknada + PDV ili što već računaju.
be.redy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 21:35   #4757
Ugovor mi traje do ljeta sljedeće godine, ali zbog velikog nezadovoljstva uslugom odlučio sam podnijeti zahtjev za prijevremenim i bespenalnim raskidom ugovora. Naravno, razlozi su vrlo valjani. Može li me tko uputiti na korake? Hvala.
TajnovitCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 13:23   #4758
Thumbs down Novo sučelje na TV

Vidio sam što je kolega napisao o novom sučelju na Iskon TV-u. Slažem se što se tiče brzine, ali su neke stvari potpuno pokvarili.
Kada hoćete pogledati sadržaj nečega što se prikazuje ili se prikazivalo nećete dobiti ništa osim bezveze prepričanog sadržaja.
To znači da nećete znati ni je li to dokumetarac, serija, film ili nešto treće.
Da ne spominjem to da nećete znati ni koje je godine emisija proizvedena, ako je to serija nećete znati ni koji je nastavak. Ako spominjemo filmove o imenu režisera možete samo sanjati, a imena glumaca su rijetka pojava. Žanr (koji je i ranije znao biti promašen, ali to je manje smetalo) je isto samo misaona imenica. Ono što su "uspjeli" u programiranju je da se taj nesuvislo napisani tekst podupla.

STRAŠNO!!!
Ako me do sada nisu uspjeli otjerati sa Iskona (iako su se trudili svojim greškama!), sada su na dobrom putu!!
PFrka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 18:35   #4759
Quote:
PFrka kaže: Pogledaj post
Vidio sam što je kolega napisao o novom sučelju na Iskon TV-u. Slažem se što se tiče brzine, ali su neke stvari potpuno pokvarili.
Kada hoćete pogledati sadržaj nečega što se prikazuje ili se prikazivalo nećete dobiti ništa osim bezveze prepričanog sadržaja.
To znači da nećete znati ni je li to dokumetarac, serija, film ili nešto treće.
Da ne spominjem to da nećete znati ni koje je godine emisija proizvedena, ako je to serija nećete znati ni koji je nastavak. Ako spominjemo filmove o imenu režisera možete samo sanjati, a imena glumaca su rijetka pojava. Žanr (koji je i ranije znao biti promašen, ali to je manje smetalo) je isto samo misaona imenica. Ono što su "uspjeli" u programiranju je da se taj nesuvislo napisani tekst podupla.

STRAŠNO!!!
Ako me do sada nisu uspjeli otjerati sa Iskona (iako su se trudili svojim greškama!), sada su na dobrom putu!!
Na žalost još jedna stvar koja je do sada bila jako dobra a to je kad gledate određen sadržaj koji nije emitiran na vrijeme pa vam istekne "iskon tajmer" tog sadržaja više se ne nudi opcija "nastavi na idući sadržaj" nego se sad to isto mora raditi ručno i premotavati da bi se došlo do dijela gdje ste imali prekid

Također mi nije jasno zašto se za FTTB/FTTH korisnike i dalje brzina ograničava na samo 80/40 a još prošlog Božića su fino radili čestitke s G.fastom i cijelu godinu niti pomaka! Za jednog provajdera internet usluga to je više nego li veliko zaostajanje.
MAX28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 08:10   #4760
Iskon TV prijemnik

Pozz forumaši,
presao sam na iskon full paket sa iskon dua pa me zanima dali se uz iskon tv dobije hdmi kabel za spajanje na telku ili jos uvijek daju scart kabel? I koliko otprilike treba da mi posalju prijemnik.... vec cekam vise od tjedan dana?
nstunja92 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:51.