Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Internet biznis

Internet biznis Zarada i poslovanje na Internetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2017., 16:47   #301
WU ima smiješno visok fee, ja bi reko da će bit 10$ sigurno.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 17:42   #302
U jbt to je puno... Jel uvijek 10$ ili ovisi o iznosu? Koja je najbolja alternativa onda?
Amstrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 18:22   #303
Ovisi o iznosu, primam nekad uplate od jednog klijenta preko WU (on plaća kao pošiljatelj) i uvijek su baš smiješni iznosi, tipa 10%+-. Pogledaj im na webu.

Pogledaj šta Adsense koristi kao payment method i odaberi si najbolju.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 19:48   #304
Pročitao sam da WU naplaćuje, pa onda da prvu ne naplaćuje a svaku drugu isplatu naplaćuje. Pa netko kaže da uopće ne naplaćuje isplatu.. Zato pitam ovdje jer vidim da se dosta vas bavi time..
Ipak mi WU najbolje zvuči, iako ne znam kako ide ovo sa čekovima, nisam ni znao da se to još koristi.
Amstrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 04:00   #305
Pošiljatelj plaća fee na WU.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 17:58   #306
Ima li tko kakav savjet gdje otvoriti račun vani u svrhu plaćanja što manje poreza na SEPA uplate?

Ako ne, kako ga platiti što manje u HR? Otvoriti doo? Svi savjeti dobrodošli.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 15:18   #307
Pozdrav,

Prije par godina su me ovdje na forumu zapravo i inspirirali da se i počnem baviti freelanceom i evo vraćam se ponovno s pitanjima, ovaj put u vezi poreza

Pročitala sam cijeli ovaj topic ali voljela bih čuti neka up-to-date iskustva s obzirom da su neke stvari napisane ovdje stare i po par godina..

Ono što me zanima:

1) Po vašem mišljenju koliki postotak freelancera plaća zapravo porez u Hrv?
S obzirom da u RL-u nitko o tome naravno ne priča (ili svi plaćaju) nadam
se ovdje možda nekom iskrenijem odgovoru. Vaše iskustvo ili ljudi kojih
znate..Čisto da znam kojem postotku pripadam

2) Način plaćanja poreza?
Da li je moguć samo pomoću načina opisanog u prvom postu (prijava
drugog dohodka iz inozemstva) ili je netko ovdje (ili netko koga znate)
otvorio obrt ili sl. radi toga?

3) Da li znate iz iskustva da je neki freelancer dobio opomenu za ne plaćanje
poreza?

4) Kolike su kazne za ne plaćanje poreza?

Evo nadam se nekom odgovoru, hvala
Most likely is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 18:59   #308
Quote:
Most likely kaže: Pogledaj post
Ono što me zanima:

2) Način plaćanja poreza?
Da li je moguć samo pomoću načina opisanog u prvom postu (prijava
drugog dohodka iz inozemstva) ili je netko ovdje (ili netko koga znate)
otvorio obrt ili sl. radi toga?

3) Da li znate iz iskustva da je neki freelancer dobio opomenu za ne plaćanje
poreza?

4) Kolike su kazne za ne plaćanje poreza?

Evo nadam se nekom odgovoru, hvala
Potpisujem, i mene zanima.
Awakening is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 11:32   #309
Quote:
Most likely kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Prije par godina su me ovdje na forumu zapravo i inspirirali da se i počnem baviti freelanceom i evo vraćam se ponovno s pitanjima, ovaj put u vezi poreza

Pročitala sam cijeli ovaj topic ali voljela bih čuti neka up-to-date iskustva s obzirom da su neke stvari napisane ovdje stare i po par godina..

Ono što me zanima:

1) Po vašem mišljenju koliki postotak freelancera plaća zapravo porez u Hrv?
S obzirom da u RL-u nitko o tome naravno ne priča (ili svi plaćaju) nadam
se ovdje možda nekom iskrenijem odgovoru. Vaše iskustvo ili ljudi kojih
znate..Čisto da znam kojem postotku pripadam

2) Način plaćanja poreza?
Da li je moguć samo pomoću načina opisanog u prvom postu (prijava
drugog dohodka iz inozemstva) ili je netko ovdje (ili netko koga znate)
otvorio obrt ili sl. radi toga?

3) Da li znate iz iskustva da je neki freelancer dobio opomenu za ne plaćanje
poreza?

4) Kolike su kazne za ne plaćanje poreza?

Evo nadam se nekom odgovoru, hvala
1) To ti nitko na forumu ne zna, osim ako ne radi u zavodu za statistiku.

2) Znam ljude koji su imali obrt i one koji su imali jdoo. Sve ti ovisi o zaradi. Moraš sjesti i izračunati koliko otprilike zaradiš mjesečno/godišnje i vidjeti gdje bi ti bila veća davanja. Ne pitaj me ništa o obrtima i jdooima jer nemam pojma koliko se i kako tamo plaća jer nisam ni blizu dovoljne mjesečne cifre da bi mi se isplatio taj tip poslovanja. Mislim da je netko jedanput negdje tu na forumu spomenuo nekih 10.000-11.000 tisuća mjesečno (vjerojatno bruto) da bi paušalan obrt bio isplativ. Ali ne drži me za riječ, kao što kažem, ne znam kakva su davanja za to, osobito nakon zadnje porezne reforme.

3) osobno ne znam nikoga tko je dobio opomenu, ali to ne znači da se ne događa

4) Ne znam za kazne, ali evo ti podatak koji će ti reći zašto se ja s poreznom ne zahebavam. Sama si plaćam dopunsko mirovinsko što mjesečno izlazi cca 560 kn. Jedan mjesec porezna je kasnila sa slanjem uplatnica pa sam uplatila tih 560 kn s jednim danom zakašnjenja. Sljedeći mjesec dobila sam kamatu od cca 5 kn za taj jedan dan kašnjenja. Pa ti sad računaj koliko bi ti bile samo kamate na neplaćeni porez ako te uhvate u prekršaju i naknadno ti sve obračunaju.
anardev is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 17:21   #310
Ja vjerujem da je broj freelancera koji prijavljuju prihod jako mali, pogotovo zato što su to manji iznosi a i država ti uzme pola zarade. Naravno obrt se ne isplati otvarati a i kad ga otvoriš moraš zarađivati ogromne novce jer živimo u državi koja guli svoje građane na sve moguće načine kroz porez i ostale namete.

Žalosno je što nije definiran zakon pomoću kojeg ti znaš koliko čega plaćaš, u razvijenim zemljama je sve to uređeno i jedan freelancer u svega par minuta riješi svoju uplatu poreza na osnovu njegovog individualnog poreznog statusa. Dok kod nas za sve je isti porez i svi plaćaju ogromne novce a opet ovima na vrhu se opraštaju milijunski dugovi, dok su ovoj forumašici naplatili pet kuna kamatu, a žena nije ništa kriva.
Amstrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 17:47   #311
Ne znam, ja sam digao oko 80k kn s interneta, i nikad nisam nikakav porez prijavljivao, sve je isto na WT ili cekove
cukalj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 18:42   #312
Quote:
cukalj kaže: Pogledaj post
Ne znam, ja sam digao oko 80k kn s interneta, i nikad nisam nikakav porez prijavljivao, sve je isto na WT ili cekove
Kad si to dizao (ako nije tajna)?
Ja isto ništa ne prijavljujem a nedavno sam čitao da Marić i ekipa cilja baš na internet biznise da uvedu kontrolu, a to mi jedino govori da nemaju dovoljno pokriven taj sektor čim žele uvoditi nove zakone i kontrrole.
Amstrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 22:25   #313
Ja sam prije par godina povukao oko 250kn na svoj žiro račun sa Paypala. Dosad nitko ništa nije pitao niti sam plaćao kakav porez na to. Prije par dana sam povukao malo više od 600kn pa ćemo vidjeti hoće li biti kakvog dodatnog oporezivanja.
mrki444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 22:37   #314
Ja sam kontaktirala nekoliko knjigovodstvenih ureda i pitala da mi obave sve oko prijave moje online zarade, svi redom su me odbili osim jedne gospođe koja je bila ljubazna i objasnila mi da je čula za to ali ona tako nešto nije nikada radila, da bi se prvo trebala informirati ali joj se to ne isplati jer ima i ovako puno posla a kod mene se vjerojatno ne radi o velikim novcima
Awakening is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 17:45   #315
Quote:
Amstrad kaže: Pogledaj post
Kad si to dizao (ako nije tajna)?
Ja isto ništa ne prijavljujem a nedavno sam čitao da Marić i ekipa cilja baš na internet biznise da uvedu kontrolu, a to mi jedino govori da nemaju dovoljno pokriven taj sektor čim žele uvoditi nove zakone i kontrrole.
od 2012-2014
cukalj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 17:46   #316
Quote:
Awakening kaže: Pogledaj post
Ja sam kontaktirala nekoliko knjigovodstvenih ureda i pitala da mi obave sve oko prijave moje online zarade, svi redom su me odbili osim jedne gospođe koja je bila ljubazna i objasnila mi da je čula za to ali ona tako nešto nije nikada radila, da bi se prvo trebala informirati ali joj se to ne isplati jer ima i ovako puno posla a kod mene se vjerojatno ne radi o velikim novcima
ako nemas vise od 10k kn mjesecno , nema potrebe.. neces se zbog 500 kn zajebavat i prijavljivati
cukalj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 20:31   #317
Ti si dobar onda, fina svotica
Amstrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 20:40   #318
Quote:
cukalj kaže: Pogledaj post
ako nemas vise od 10k kn mjesecno , nema potrebe.. neces se zbog 500 kn zajebavat i prijavljivati
Ma nemam, zaradim neku siću ali se bojim da mi ne pošalju neki račun od kojeg ću samo moći sjest' i plakat'
Awakening is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 02:32   #319
Quote:
lavi1609 kaže: Pogledaj post
Imam WordPress blog. Na njemu zaradim oko 1000 dolara godišnje. WordPress mi to isplaćuje svaki mjesec pod uvjetom da taj mjesec ne zaradim manje od 100 dolara, a ako je iznos manji onda mi to na PayPal prebace kad skupim taj iznos. Dosad mi je bio običaj taj novac s PayPala prebaciti na karticu od tekućeg računa. Da li da sad to više ne radim zbog poreza iako me zanima koliko poreza treba platiti godišnje na 1000 dolara i kako da ja njima dokažem da mi je to honorarno? Ili da jednostavno ništa ne prebacujem i s tim novcem kupujem na ebayu kad mi nešto zatreba. Ali taj mi novac ponekad baš dobro dođe na mjesečnoj bazi kad mi pofali za nešto prije nego plaću dobijem.
Mene zanima da li je potrebno platiti porez ako ti ja svaki mjesec na taj racun uplatim 1000 dolara?
Poanta je u ovome: prvo, uopce se ne znamo. Znaci nismo dogovorili nikakvo muljanje.
Drugo, nije vazno jesi li ti to zaradio ili dobio tek onako. Dobio si uplatu, jel tako. Koga briga.
Jednostavno, novac ti se nasao na racunu.
I sta bi sad drzava trebala uzet 25%.
A sta se događa u slucaju da se ja i ti nađemo fizicki i da ti dam novac na ruke?
Nadam ste shvatili sta zelim rec.
__________________
Liječim sidu
NezaposlenUm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 02:49   #320
Quote:
vrageczg kaže: Pogledaj post
sve ok.. jedino je upitno dal si ovo dobro shvatio jer ti si dobio novac iz inozemstva koji je -isplatitelju tvoj netto a tebi je to tvoj brutto primitak.
nisi pravna ni fizicka osoba registrirana za djelatnost nego je to taj drugi dohodak- primitak iz ionozemstva

ovdje bi taj tvoj primitak trebao biti jednak onom ostataku od place zaposlenika nakon odbijanja mirovinskog i zdravstvenog ... na čega se racuna porez na dobitak -placu i prirez na porez.

čak i da se oni nisu zeznuli u objasnjenju kojeg su vadili iz noznog prsta jer
nisu znali kaj bi drugo rekli ..... ili da si ti krivo skopčao....
još uvijek se ako nista drugo mozes napraviti blesav i upravo tako izracunati
porez i prirez iz primljene svote (što je onda povoljnije za tebe jer ne dizes gore pa spustas.. nego odma spustas))

jer zakon veli da si obvezan prijaviti to u roku 8 dana od primitka ali posto nisi
registrirani obveznik po toj djelatnosti nemreju te kazniti za netocan izracun ako si navrijeme prijavio...
tako da onda tocan izracun slijedi tek na kraju godine kad prilozis svoje
prihode i placen porez iz radnog odnosa i ove dodatne ...
kad se to zbroji ... vrlo vjerojatno ispada rezultat na nuli
Imam samo jednu malu digresiju. 10 godina porezna nije ni nos provirila u Agrokor, dok obican građanin 204,56 kn prijavljuje u roku 8 dana.

Ne zelim sad da se ovo protegne i da tema ode u drugom,smjeru, ali ovo mi je teski paradoks.
__________________
Liječim sidu
NezaposlenUm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:18.