Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Pogledaj rezultate ankete: Remont Mi171Sh, da ili ne i gdje?
Prodaja As Is 14 23.33%
Livada - neka puste korijenje 1 1.67%
Rusija / remont na 9000 km, uz politički rizik 21 35.00%
Ukraina / remont na 2000 km, problem vrijednosti 5 8.33%
Bjelorusija / remont na 1300 km. uz sve papire 18 30.00%
Ništa navedeno 3 5.00%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 60. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2017., 18:34   #281
Quote:
aeronaut kaže: Pogledaj post
E moj majstore, ti si vidija a jadan nebio nisi ništa razumija...nije li malo teško tako općit i živit?
Nokoment. Danas sam dobre volje.

Quote:
Da ti ponovim, možda ti ipak uđe u glavu: nitko nema certifikat.
Ovaj papir ima potpis i pečat.

http://810arz.ru/media/images/licens...11521-2017.jpg

Koji su lupili ovi likovi.

http://cs-gosaviasert.ru/

Quote:
AirBag kaže: Pogledaj post
1. POVOD za odgađanje i prenemaganje remonta AMTŠ je Certifikat
Pročitaj ovo iznad.
Ostalo u tvom postu ne mogu komentirati.

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 22:28   #282
Quote:
Nikakodopenzije kaže: Pogledaj post
Nokoment. Danas sam dobre volje.


Ovaj papir ima potpis i pečat.

http://810arz.ru/media/images/licens...11521-2017.jpg

Koji su lupili ovi likovi.

http://cs-gosaviasert.ru/



Pročitaj ovo iznad.
Ostalo u tvom postu ne mogu komentirati.

pozdrav
Jes ti to onako prirodno..? Jesi ikad u životu vidio kako certifikat organizacije za održavanje treba izgledati i tko ga izdaje? Makar i ruski? Ja znam da nisi i meni dosta, ali zbog kolega i javnosti, opet moram reagirati činjenicama koje će te malko zaboljeti.

To gore nije certifikat koji se zahtijeva!!!!!!!!!!!!

MORH je sam propisao da serviser treba imati NACIONALNI (dakle od nacionalnih zrakoplovnih vlasti, vojni ili civilni CAA ili MAA), i/ili, certifikat proizvođača, a ovo gore nije ni jedno ni drugo - a što je predstavnicima MORH-a i pokazano i dokazano, pa je nakon toga šef SSVZP-a dobio nogu, a na njegovo mjesto ekspresno postavljen njegov kolega Saša Crnec. A taj bivši šef SSVZP-a, inače jako dobar dečko, ali je u svom neznanju krivo protumačio isti takav certifikat, pred svima tvrdio da je to-to, pa kad se dokazalo da to ipak nije to, A ŠTO SU I RUJE PISMENO POTVRDILI, čovjek odletio na novu dužnost. MORH-ov klasični način rješavanja neugodnosti, treba odmah maknuti čovjeka koji je eto malo zabludio s faktima da se previše ne talasa.
Ponavljam, certifikat koji gledaš nije to što se traži....Rečeno i potvrđeno na desetak sastanaka u MORH-u...i nakon svega, MORH opet zapeo pa hoće baš s Rusima. I manje umnim ljudima i više je nego jasno što se iza svega skriva, a tebi nikako da bljesne lampica.
Pičko jedna, za koga ti igraš?
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 22:47   #283
Quote:
aeronaut kaže: Pogledaj post
.
Ajde lipo sanjaj i ugodna ti noć.
Baš san dobre volje. Čudo ali jesam.

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 10:26   #284
Quote:
aeronaut kaže: Pogledaj post
... pa je nakon toga šef SSVZP-a dobio nogu, a na njegovo mjesto ekspresno postavljen njegov kolega Saša Crnec.
...
Pičko jedna, za koga ti igraš?
Dobro taj stari "nije imao pojma", premda je školovan u
Francuskoj i Njemačkoj, dijelom baš na području na koje je bio postavljen.
Kako stojimo sa novim, jel taj školovan i prošao praksu u nekoj vojnoj
agenciji ili nedaj Bože EDA.eu ?!

Igra za neznanje & ignoranciju a fascinira ga nepogrešivost uspravnice
Koja nas je dovela tu gdje jesmo
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 21:11   #285
Quote:
aeronaut kaže: Pogledaj post
Pičko jedna, za koga ti igraš?
Kome god ovo bilo upuceno... (bilo kome od ovih ljudi na forumu) - Jadno.
Degradacija samog sebe...
__________________
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family.
SaleRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 10:28   #286
Dio normalne komunikacije na ovom forumu, nista specijalno.

Vezano za temu, ocekujem neke pomake nakon posjeta medi iduci tjedan, valjda ce se nesto izdogovarati.

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 18:46   #287
Quote:
SaleRi kaže: Pogledaj post
Kome god ovo bilo upuceno... (bilo kome od ovih ljudi na forumu) - Jadno.
Degradacija samog sebe...
Isprika tebi druže Sale na ovom pokušaju humora s moje strane, nisi shvatio pa neću objašnjavati. Zrakoplovci se inače često prijateljski časte sličnim izrazima, bez ikakvih loših namjera, već čisto iz zajebancije.
Ali da ti pojasnim paralelu ovdje, za mene su pičke oni likovi ovdje koji ne priznaju činjenice.
Jesi i ti pička, ili se sramiš te riječi? Ne gledaš filmove poslije osam navečer?
Brrrrr....
Ako sam i ja pička, slobodno reci radi čega!
Ili misliš da se ovdje vode vrlo učene rasprave, valjda sudeći po svojim istupima?
Za moju degradaciju stoga, fućka mi se, jer se to ovdje ne može dogoditi.
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 20:56   #288
Thumbs down

Ovo prešlo na ginekološki odjel.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 09:46   #289
More biti....
Nego, na koji odjel možemo smjestiti ekipu iz SSVZP-a ?!

Evo napr. jel novi glavni vojni istražitelj zrakoplovnih nesreća, možda isto ginekolog?
Jer školovani ili kvalificirani istražitelj, nažalost nije....
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 20:42   #290
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
More biti....
Nego, na koji odjel možemo smjestiti ekipu iz SSVZP-a ?!

Evo napr. jel novi glavni vojni istražitelj zrakoplovnih nesreća, možda isto ginekolog?
Jer školovani ili kvalificirani istražitelj, nažalost nije....
9A, glavni istražitelj je samo jedan od kratkotrajnih slabo školovanih likova koji su bili toliko jadni da ih zaposli kćer našeg vrlog generala u AIN-u. U posljednjih par godina ta Agencija od dva i pol čovjeka i vrlom pravnicom na čelu pokušala je provesti 5-6 natječaja za glavnog istražitelja po principima provjere znanja koje je sama osmislila, nemajući zapravo pojma s pojmom kako to zapravo funkcionira u svijetu, te neznajući da je za glavnog istražitelja nužmo široko poznavanje zrakoplovstva, specijalističko školovanje za postupke istraživanja i razina engleskog jezika na zavidnom nivou. Sve se to ne traži kod natječaja, ali čim imaš faks možeš to biti ako možeš nabubati besmislene pravilnike na pamet. Jadno je to naše zrakoplovstvo u kojemu nitko u Upravi zračnog prometa ne vidi kakva se sve sranja rade s ovakvim uhljebljivanjima, dovoljno je samo pročitati bilo koje Završno izvješće o nesreći koje je prepuno rupa i nedorečenosti, valjda od ogromnog broja nesreća koje jedan čovjek eto ne stigne sve istražiti.
A ako je broj nesreća u HR daleko iznad prosjeka EU, trebali bismo se zapitati kakva nam je sigurnost letenja i tko i da li ju uopće kontrolira.
CCAA? My ass.
9A, eto ti stoga nove teme na forumu: funkcionalnost i učinkovitost AIN-a.
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 21:32   #291
Generali...
Doduše ja sam pisao o glavnom VOJNOM zrakoplovnom istražitelju,
ali više gotovo da nema razlike u "kvaliteti"
Možda bolje da temu AIN ne spominjemo, jer postoji ime,
koje vezuje "uspjehe" u AIN sa ovim uspješnim "remontom".
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 10:14   #292
Vidim počeli ste se zajebavati i ostali ste bez ideja... srećom eto mene... imam prijedlog kako da se razriješi pitanje remonta Mi-171sh...

1. prodati kante as-it-is, ODMAH
2. prebrojati pare
3. te pare ubaciti za nabavku novog lovca
4. sretni i zadovoljni otići na ćevape, jer smo jednim udarcem ubili dvije muhe zunzare. Obavezno počastiti ministra i KGK, jer oni su nam cijelo vrijeme olakšavali sav naš trud.
5. Osmice letjeti još godinu-dvije, pa prodati i njih
6. tu lovu od prodaje ubaciti u nabavku UH-60
7. Opet otići na ćevape.

Ups. Jedino pitanje je tko će do vraga održavati tu novu tehnologiju?
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 10:24   #293
Nemere ovo pod 1. / mogao bi netko pitati, pa kako sada to
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 10:31   #294
Quote:
aeronaut kaže: Pogledaj post
Vidim počeli ste se zajebavati i ostali ste bez ideja... srećom eto mene... imam prijedlog kako da se razriješi pitanje remonta Mi-171sh...

1. prodati kante as-it-is, ODMAH
2. prebrojati pare
3. te pare ubaciti za nabavku novog lovca
4. sretni i zadovoljni otići na ćevape, jer smo jednim udarcem ubili dvije muhe zunzare. Obavezno počastiti ministra i KGK, jer oni su nam cijelo vrijeme olakšavali sav naš trud.
5. Osmice letjeti još godinu-dvije, pa prodati i njih
6. tu lovu od prodaje ubaciti u nabavku UH-60
7. Opet otići na ćevape.

Ups. Jedino pitanje je tko će do vraga održavati tu novu tehnologiju?
Nekako imam osjećaj za feeling , čekaj ovo je zajebancija

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk
Babajagac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 11:09   #295
Quote:
aeronaut kaže: Pogledaj post

Ups. Jedino pitanje je tko će do vraga održavati tu novu tehnologiju?
Možda da se kupi nešto kod šveđana, njihovo se samo održava
__________________
Pesimist je optimist s iskustvom!
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Hawk75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 14:47   #296
Quote:
aeronaut kaže: Pogledaj post
Vidim počeli ste se zajebavati i ostali ste bez ideja... srećom eto mene... imam prijedlog kako da se razriješi pitanje remonta Mi-171sh...

1. prodati kante as-it-is, ODMAH
Dovde si dobar, dalje bi islo:

2. vratit todoriceve dugove.
3. svi skupa se bacit u septicku jamu.

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 15:29   #297
http://vijesti.hrt.hr/411851/hrvatsk...ske-propagande
Lijep pozdrav gospodi iz MORHa koji su na stol stavili samo dvije ponude
Jednu koja nije nikako mogla proći te drugu koja je morala proći.
Zar vam nije ni malo neugodno?!
Quote:
Ministarstvo vanjskih i europskih poslova u utorak je potvrdilo kako je Hrvatska supotpisnica pisma upućenog visokoj predstavnici EU Federici Moghereni u kojem se traži jačanje sposobnosti EU-a u borbi protiv dezinformiranja i propagande vanjskih čimbenika, što je portal EUObserver, koji je prvi izvijestio o pismu, nazvao traženjem pomoći u borbi protiv ruske propagande.
Ako nije, onda VRH pati od shizofrenih poremećaja tipa MORH šumom a MVP drumom...
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 22:50   #298
naopako obratno

Ja se danas veselim.
Rusi su izvisili, iako u ZTC-u kažu da su još uvijek sve opcije na stolu, bez obzira što su došli iz LOM-a na razgovore. A Uprava spizdila skoro godinu dana na pregovore s Rusima, unatoč i usprkos upozorenjima, iznutra i izvana.
Netko nekog tu hebe a bez gumice, a zna se što to može donijeti: dirty sex.
Kako bilo, htjeli mi ili ne htjeli, radnici ZTC-a uskoro neće imati za plaće, a tek će onda sadašnja uprava izvisiti, jer nisu osigurali nijedan civilni posao.
Stoga bi država trebala odriješiti kesu i ubaciti nešto peneza na račun ZTC-a na vrijeme, ako su pametni.
No nešto se baš pitam...
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 12:34   #299
Pred prošlotjedni odlazak Predsjednice u Moskvu, malo se propaganda zaigrala:
https://rs-lat.sputniknews.com/rusij...ka-minodbrane/

Jučer hladni tuš baš na temu ruske propagande:
http://vijesti.hrt.hr/411851/hrvatsk...ske-propagande
__________________
The Egyptians could run to Egypt, the Syrians into Syria. The only place we could run was into the sea, and before we did that we might as well fight. - Golda Meir
vn37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 22:29   #300
Otvoreno HTV1, oporba se probudila na temu Sh jubileja, predstavnik MORHa nema informacije
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:53.