Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2017., 17:20   #101
I da će je se sjećat... ja sam stvarno bila u ocajnom stanju kad mi je stara morala davat tablete. Ali užasno žalim zbog svega i ovo s libidom me je ubilo. Meni je to bitna stvar u životu.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
__________________
Živi i pusti druge da žive.
Nepametna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 18:00   #102
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Wow.

Znas li ti uopce razliku izmedju aseksualne osobe i one smanjena libida?



Nisam.
Ovo ce bit na moju ruku .

Lijekovi su djelovali, a onda vise nisu.
Da ne ulazim u cijelo kako i zasto, prestala sam ih uzimat i od ozujka (11.3.) se drkam sa svime jedino uz rivotril koji pijem zbog blage epilepsije.
Suosjećam...borim se sa istim sr.anjem samo drugim pakovanjem...epi status...antiepileptci...izmjenjala tri do sada..i sada sam na tegretolu..danas sam se ustala sa suzama u ocima neka tuga me spičila i rekla sam samoj sebi e nemozes tako..uzmi antidepresiv..i pocela pola zolofta...sto bi i trebala samo eto nisam do sada..nego eto skupljali prašinu u ormaru...
A tebi nije malo rivotril?
Moj visoki naklon
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 18:20   #103
Quote:
Nepametna kaže: Pogledaj post
I da će je se sjećat... ja sam stvarno bila u ocajnom stanju kad mi je stara morala davat tablete. Ali užasno žalim zbog svega i ovo s libidom me je ubilo. Meni je to bitna stvar u životu.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
Ne shvaćaš.
Znam da su svakom njegovi problemi najveći, pa tako i ti misliš da je tebi najgore na svijetu i svi ostali su u drastično boljoj situaciji, ali objektivno to nije tako.
Mlada si i cijeli život je ispred tebe.
S druge strane, depresija nije prehlada, pa da ju preboliš i zaboraviš.
Ostavlja posljedice na svakoj osobi, samo ne na identičan način.

Otkud ti znaš da za deset godina neće sve bit super?
I gdje si točno upoznala ljude koji su bolovali od depresije i onda magično došli ne do potpunog ozdravljenja, nego potpunog zaborava te iste depresije?

Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
Suosjećam...borim se sa istim sr.anjem samo drugim pakovanjem...epi status...antiepileptci...izmjenjala tri do sada..i sada sam na tegretolu..danas sam se ustala sa suzama u ocima neka tuga me spičila i rekla sam samoj sebi e nemozes tako..uzmi antidepresiv..i pocela pola zolofta...sto bi i trebala samo eto nisam do sada..nego eto skupljali prašinu u ormaru...
A tebi nije malo rivotril?
Moj visoki naklon
Malo mi je.
Izrazito mi je malo.
Nemam dojam da mi puno pomaže, osim što mi je bez njega i fizički lošije (epi aura i napadaji i tak te divne stvari). No da ima neki efekt na psihu baš i nema.

Dvije godine sam bila bez helexa (koji sam pak pila svakodnevno 5 godina) i to je trenutno jedino što uz rivotril imam. U onim najgorim ikad trenutcima se tješim da uvijek mogu popit helex. I dalje uzimanje gledam kao nešto loše za sebe (jer skidanje je bila jedna ogromna pobjeda), pa izbjegavam, ali sve više si mislim da kojem se kurcu borim .
Skinula se jednom, skinut ću se opet.

Sutra idem kod LOM-a jer me opet čopio bronhitis, pa pretpostavljam da će me klasično poslat slikat pluća (jer je uvijek na rubu upale...), pa ću ga tražit da mi prepiše i nešto za spavanje.
Dok ne uspijem organizirat bolnicu (što je u ovom trenutku prijeko potrebno, ali i nešto što se ne može odmah sad), budem se malo legalno drogirala .
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 18:34   #104
Quote:
Nepametna kaže: Pogledaj post
@leteca - mater bi došla isprid mene sa tabletom i vodom i ponavljala nagovarala me da popijem. Ja bi popila tabletu i osjetila veliko olakšanje jer bi me s mirom pustila.

Slažem se s vama da kad si u depresiji da ti nije do sexa. Najveća tragedija je kad pozelis dalje normalno nastavit živit a shvatis da ti je sexualnost uništena. I neznas oće li ti se ikad vratit. Pretragicno je da neko zbog depresije koje se za 10 godina nebi ni sjećao doživotno ostane uskraćen sexualno. Meni se to sa 22 godine dogodilo. Ako mi se ne vrati u jednu ruku uništen život.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
Nema razloga da ti se ne vrati, samo će biti potrebno neko vrijeme da ti se organizam očisti od kemikalija. Osim toga, nije seks samo penetracija plus orgazam - može se uživati i na druge načine.

@ Dawn - znam da razlika postoji, ali u praksi je to manje bitno. Parova koji se ne ševe (ili to čine jednom na godinu) ima i više nego što misliš. Razlozi razni - vjera, naručeno zdravlje, homoseksualnost, aseksualnost, demiseksualnost, impotencija, bla bla bla... Rezultati isti - veza bez seksa ili s vrlo malo istog.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 18:36   #105
Quote:
Nepametna kaže: Pogledaj post
I da će je se sjećat... ja sam stvarno bila u ocajnom stanju kad mi je stara morala davat tablete. Ali užasno žalim zbog svega i ovo s libidom me je ubilo. Meni je to bitna stvar u životu.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
Naravno da je sex bitna stvar u životu, samo.... ako ti se na anksioznost još nakalemi agorafobija, derealizacija, lupanje srca, strah od straha... neće ti ni biti do sexa.
Ne znam zašto su ljudi toliko protiv ad-a? Što bi rekli srčani bolesnici, šećeraši itd. koji su prisiljeni piti tablete cijeli život (bez obzira koliko imaju godina).
Mislim da je najvažnije da se čovjek dobro osjeća u svojoj koži, a sex će doći sam po sebi kada se stanje sredi.
Neki sa blagom anksioznošću i depresijom možda i mogu bez tableta, ali većina ne može jer ne mogu normalno funkcionirati.
Nuspojave ima svaki lijek, a sexualnu disfunkciju ne izaziva samo ad.
Proguglajte malo pa se informirajte.
Najveći problem je što ljudi mješaju anksiolitik i ad. To su dvije različite stvari. Ovi prvi izazivaju ovisnost i ne smiju se dugo koristiti svakodnevno, nego samo po potrebi.
A psihijatri, e to je već druga priča. Ovisi koliko imaš sreće i na koga naletiš.
Psihoterapija je odlična tko si je može priuštiti i tko se pridržava savjeta.
Uostalom, svatko odlučuje za sebe, ali mislim da je bolje uzeti i tu tableticu, nego se patiti. Većina ljudi se toga boji i misli da će postati zombi, ali to uopće nije točno. Ne nasjedajte na priče ljude koji su promijenili hrpu tableta i ništa im nije pomoglo. Ad je tableta koja ne djeluje odmah i zato joj treba dati priliku.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 18:44   #106
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post

@ Dawn - znam da razlika postoji, ali u praksi je to manje bitno. Parova koji se ne ševe (ili to čine jednom na godinu) ima i više nego što misliš. Razlozi razni - vjera, naručeno zdravlje, homoseksualnost, aseksualnost, demiseksualnost, impotencija, bla bla bla... Rezultati isti - veza bez seksa ili s vrlo malo istog.
Manje je bitno stvari nazivati pravim imenima?
Hoćemo se onda vratiti i na "one lude" umjesto "ljude koji boluju od x/y/z"?
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 18:46   #107
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Ne shvaćaš.
Znam da su svakom njegovi problemi najveći, pa tako i ti misliš da je tebi najgore na svijetu i svi ostali su u drastično boljoj situaciji, ali objektivno to nije tako.
Mlada si i cijeli život je ispred tebe.
S druge strane, depresija nije prehlada, pa da ju preboliš i zaboraviš.
Ostavlja posljedice na svakoj osobi, samo ne na identičan način.

Otkud ti znaš da za deset godina neće sve bit super?
I gdje si točno upoznala ljude koji su bolovali od depresije i onda magično došli ne do potpunog ozdravljenja, nego potpunog zaborava te iste depresije?



Malo mi je.
Izrazito mi je malo.
Nemam dojam da mi puno pomaže, osim što mi je bez njega i fizički lošije (epi aura i napadaji i tak te divne stvari). No da ima neki efekt na psihu baš i nema.

Dvije godine sam bila bez helexa (koji sam pak pila svakodnevno 5 godina) i to je trenutno jedino što uz rivotril imam. U onim najgorim ikad trenutcima se tješim da uvijek mogu popit helex. I dalje uzimanje gledam kao nešto loše za sebe (jer skidanje je bila jedna ogromna pobjeda), pa izbjegavam, ali sve više si mislim da kojem se kurcu borim .
Skinula se jednom, skinut ću se opet.

Sutra idem kod LOM-a jer me opet čopio bronhitis, pa pretpostavljam da će me klasično poslat slikat pluća (jer je uvijek na rubu upale...), pa ću ga tražit da mi prepiše i nešto za spavanje.
Dok ne uspijem organizirat bolnicu (što je u ovom trenutku prijeko potrebno, ali i nešto što se ne može odmah sad), budem se malo legalno drogirala .
Gdje ćemo na psihijatriju ili neurologiju?
Ja imam preporuku za hospitalizaciju neurologa i 3 djece doma plus muž je četvrto i nemogu ni u bolnicu na miru jer zamisli ko ce kuhati ,peglati i kupiti prnje za svima...kao da ja nemam pravo na svoj godisnji odmor lol....imam i ja sanvala al mene ti to nista ne drži jer uz njega se ustajem 3 put noću ne bi li sprašila teglu nutele koji keks i tako...najbolji od ovih pez bombona mi je helex za spavanje...stvarno...a rivotril bas smiri...pila sam ga cak pola mjeseca ...po danu...probala sam i antipsihotike ...pa se osjećala ko da me netko mlatno motikom i nabio 20 kila betona na mene...ah ni biciklo vozit....i sve to radi hebene nesanice...a sada sam fino na tegretolu koji mi izaziva spavanje da ali i trčalicu na wc šolju dok otvorim oči puta tri...i od njega sam malo dosta umorna odnosno ljena..i ja sam probala bez icega oa izdrzim 7 dana dok me nesto ne spici u sridu i onda opet makar normabel....
Pij dosta čaja i meda...vit c iz dm-a ti je dobar a jeftin ...za bronhitis
Brzo ozdravi
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 20:58   #108
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Manje je bitno stvari nazivati pravim imenima?
Hoćemo se onda vratiti i na "one lude" umjesto "ljude koji boluju od x/y/z"?
Ma boluj ti od 77 bolesti ako hoćeš - to je odlično za pecanje suosjećanja, invalidnine, bolovanja, legalnih droga...

Meni je super biti 'ona luda' i rješavati svoje probleme vlastitim tempom, na način koji odaberem. Dijagnoze su proizvoljne kategorije podložne trenutačnoj modi. Ovo tvoje je jučer bila "histerija" a sutra će biti tko zna što. Isto vrijedi i za nekadašnju "čistoću" koja se nakon svih tih seksualnosti i libidalnosti opet vraća u modu.

Nije govno nego se pas posro.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 21:18   #109
Quote:
Loptica skocica kaže: Pogledaj post
Bok, nova sam ode. Zanima me kako antidepresivi i anksiolitici utjecu na covjeka. Zanima me i misljenje dal ih je pametno poceti piti, ako do sada nisam htjela? Ni sama ne znam sto napraviti..
pa jebote, ako si u depresiji normalno da ćeš piti. Ljudi se droksaju da bi im

bilo bolje i riskiraju zatvor i zarazu, a ti se za legalno sredstvo dvoumiš ?!?!?

Naravno ako ti ih je prava i stručna osoba preporučila.

To ne znači da kad iziđeš iz rupe ne moraš pokušati još i prirodnim putem

povećati razinu kemikalija u mozgu koje te čine sretnim.


neki mozgovi jednostavno ne mogu proizvesti dovoljno tih kemikalija koje te

čine sretnim, pa se mora doskočiti lijekovima. Budi sretna što ima lijeka...
babarogac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 21:23   #110
Ovo ti je istina, a ova ostala pisma pročitaj , a i ne moraš...
babarogac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 22:30   #111
Daj Bože da se to koliko toliko popravi
Problematična je ta tema o tabletama. Neki su za, neki protiv. Ja sam ovo ispričala jer svako ko uzima antidepresiv zaslužuje znat sve njegove nuspojave u potpunosti. Bezobrazno je sta se ljudima neke stvari presucuju. Pa kad zna sve i kad je svjestan svega neka stavi na vagu priorite i odluči sta ce.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
__________________
Živi i pusti druge da žive.
Nepametna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 07:47   #112
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
Gdje ćemo na psihijatriju ili neurologiju?
Ja imam preporuku za hospitalizaciju neurologa i 3 djece doma plus muž je četvrto i nemogu ni u bolnicu na miru jer zamisli ko ce kuhati ,peglati i kupiti prnje za svima... kao da ja nemam pravo na svoj godisnji odmor
Ja sam otišla na operaciju sinusa. 7 dana bolnice. Tamo su me pitali što radim tu itd... i rekoh "došla sam na godišnji".

Ostavila sam se jednih jačih tableta u tom periodu "godišnjeg", sad se ostavljam još i normabela i sanvala pošto mi je prošla napetost oko op i popratnih sranja koja su mi teže pala nego sama op


Ponekad nije loše otići na "godišnji"
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 08:34   #113
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Ja sam otišla na operaciju sinusa. 7 dana bolnice. Tamo su me pitali što radim tu itd... i rekoh "došla sam na godišnji".

Ostavila sam se jednih jačih tableta u tom periodu "godišnjeg", sad se ostavljam još i normabela i sanvala pošto mi je prošla napetost oko op i popratnih sranja koja su mi teže pala nego sama op


Ponekad nije loše otići na "godišnji"
je još ako upoznaš neku ludu ekipu nije...
skidati se mudro u periodu kad prođu veća sranja...a koliko si dugo bila na tabletama?
i kojim
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 11:38   #114
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
je još ako upoznaš neku ludu ekipu nije...
skidati se mudro u periodu kad prođu veća sranja...a koliko si dugo bila na tabletama?
i kojim
Komplicirano.
Pila sam Velafax 2,5g i imala gadne nuspojave u obliku intenzivne migrene. Tek nakon druge godine sam skužila da je on uzrok samoj migreni, premda se koristi kao profilaksa protiv migrene. Jebiga, kod mene naopako.
Dala mi psihićka antiepileptik Pregabalin koji je smirio migrenu.
Ali sam tražila ukidanje Velafaxa i zamjenila Zoloftom.
Paralelno dok sam ih mjenjala i dalje bila na Pregabalinu.
S 2x1 bez greške sam prešla na 1x1. Ali tu jednu nikako nisam mogla skinuti.
Pila ga ukupno valjda 3mj. Čim bi preskočila jedan dan, odma bi me ošinula glavobolja. Migrena je nestala nakon prestanka uzimanja Velafaxa, tako da je taj dio bio riješen. Ostala je glavobolja usljed apstinencije Pregabalinom, ipak on opušta mozak fino.
Sad se trebalo ostaviti Pregabalina obzirom da nema više svrhe uzimati ga. Al pička neda
I fino dok sam bila ionako zdroksana od operacije sam ga prestala piti.
Nakon 10 dana nema više ni traga potrebe za njime
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 13:33   #115
Quote:
Nepametna kaže: Pogledaj post
Daj Bože da se to koliko toliko popravi
Problematična je ta tema o tabletama. Neki su za, neki protiv. Ja sam ovo ispričala jer svako ko uzima antidepresiv zaslužuje znat sve njegove nuspojave u potpunosti. Bezobrazno je sta se ljudima neke stvari presucuju. Pa kad zna sve i kad je svjestan svega neka stavi na vagu priorite i odluči sta ce.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
Ja ti znam malo čitati između redaka i posve sam sigurna da tvoj problem nije organske prirode. Neke tvoje rečenice karakteristične su za osobe koje su proživjele traumatična iskustva, a to ostavlja traga na najslabijem dijelu sustava - u tvom slučaju to je seksualnost, budući da si mlada i vjerojatno relativno neiskusna u tim stvarima.

Neću ti sada pametovati budući da nisi došla po savjet i mišljenje, nego iznijeti svoju priču kako bi pomogla drugima da se ne nađu u istoj situaciji. Vrlo plemenit motiv za pisanje po forumu i dobro će ti doći na putu do ozdravljenja.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 01:11   #116
Piti lijekove da ili ne. Ovisno o dijagnozi i težini simptoma. Ovi lijekovi djeluju direktno na mozak i pri tom i na razne druge organe. Trebalo bi ih piti što kraće, u što manjim dozama - po psihijatru Robertu Torreu. A i moja psihijatrica uvijek ide na manje doze. I treba ih ukidati, smanjivati kad se stanje poboljša.
goldentip is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 09:18   #117
Quote:
babarogac kaže: Pogledaj post
pa jebote, ako si u depresiji normalno da ćeš piti. Ljudi se droksaju da bi im

bilo bolje i riskiraju zatvor i zarazu, a ti se za legalno sredstvo dvoumiš ?!?!?

Naravno ako ti ih je prava i stručna osoba preporučila.

To ne znači da kad iziđeš iz rupe ne moraš pokušati još i prirodnim putem

povećati razinu kemikalija u mozgu koje te čine sretnim.


neki mozgovi jednostavno ne mogu proizvesti dovoljno tih kemikalija koje te

čine sretnim, pa se mora doskočiti lijekovima. Budi sretna što ima lijeka...
Pa ja nisam nigdi napisala da sam u depresiji, bila jesam al sam se izvukla, sad me znaju uhvatiti "crni dani", ali nije ni priblizno tom depresivnom periodu.. Imam anksiozni poremecaj s napadajima panike + agorafobiju koja je dosla s tim.. A za panicne cesto daju i antidepresive. Zato me i zanimalo kako djeluje to..
Loptica skocica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 10:26   #118
Quote:
Loptica skocica kaže: Pogledaj post
Pa ja nisam nigdi napisala da sam u depresiji, bila jesam al sam se izvukla, sad me znaju uhvatiti "crni dani", ali nije ni priblizno tom depresivnom periodu.. Imam anksiozni poremecaj s napadajima panike + agorafobiju koja je dosla s tim.. A za panicne cesto daju i antidepresive. Zato me i zanimalo kako djeluje to..
O jebem te smotanu .
Zamjeni rijec "depresija" u postu koji si kvoutala sa bilo kojim poremecajem i post i dalje ima jednako smisla .
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 11:39   #119
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
O jebem te smotanu .
Zamjeni rijec "depresija" u postu koji si kvoutala sa bilo kojim poremecajem i post i dalje ima jednako smisla .
Ima, ali opet je svaki poremecaj na svoju ruku.. Nisam nigdi pisala da ja s ovim ne mogu izac na kraj. Nego me zanimalo u takvim slucajevima jesu li lijekovi nuzni. Al svaki je covijek prica za sebe i svak radi onako kako misli da je najbolje. Mene je mozda kroz ove godine spasilo to sto sam control freak i sto cu pod bilo koju cijenu makar pokusati kontrolirati bilo koju situaciju. Eto u svakom zlu neko dobro
Loptica skocica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 12:28   #120
Quote:
Loptica skocica kaže: Pogledaj post
Ima, ali opet je svaki poremecaj na svoju ruku.. Nisam nigdi pisala da ja s ovim ne mogu izac na kraj. Nego me zanimalo u takvim slucajevima jesu li lijekovi nuzni. Al svaki je covijek prica za sebe i svak radi onako kako misli da je najbolje. Mene je mozda kroz ove godine spasilo to sto sam control freak i sto cu pod bilo koju cijenu makar pokusati kontrolirati bilo koju situaciju. Eto u svakom zlu neko dobro
Ukratko - dosla si zajebavat po forumu jer ti je dosadno u zivotu?
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:15.