Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2006., 13:51   #41
Vjerojatno ima situacija kada je predbračni ugovor zbilja poželjan..
Da mi danas sutra brak propadne i da se razvodim, mislim da bi mi bilo zbilja svejedno... Plavva,
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 13:58   #42
Plavva, odličan prvi dio posta...a onda ona.."ostavila bih ga da zatraži predbračni ugovor.." to je već malo...pretjerano impulzivno...
__________________
Rezime
prometej is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 14:11   #43
Quote:
prometej kaže:
Plavva, odličan prvi dio posta...a onda ona.."ostavila bih ga da zatraži predbračni ugovor.." to je već malo...pretjerano impulzivno...
slazhem se - odlichan prvi dio posta...ali drugi - ne znam

ja ne bih tek tako mogla ostaviti nekoga koga volim toliko da se udajem za njega

trudila bih se razumjeti njegove razloge za to shto trazhi...ne velim da bi mi bilo svejedno...ali ne znam da li bih ga mogla tek tako ostaviti

ali da mi je drago shto mu to nikad nije palo na pamet - definitvno - to mi je nekakv znak da je operiran od bolovanja za materijalnim stvarima jednako kao i ja
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 14:32   #44
Quote:
prometej kaže:
Plavva, odličan prvi dio posta...a onda ona.."ostavila bih ga da zatraži predbračni ugovor.." to je već malo...pretjerano impulzivno...

ma ne. al ja govorim o tome da ne zelim biti s nekim tko me ne poznaje. inace je taj brak unaprijed osudjen, ne mislis li? da, ostavila bih ga jer ne zelim biti s nekim tko bi mogao uopce pomisliti da bih bila gramziva gadura. ne kontam sta je tu cudno.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 14:34   #45
Pa ja sam apsolutno protiv predbračnih ugovora ali vidim u čemu je svrha oni koji ih preferiraju. Stoga ne mislim da je onaj tko želi predugovor baš gramziva gadura...mada se ne isklljučuje takva opcija
__________________
Rezime
prometej is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 14:42   #46
Quote:
prometej kaže:
Pa ja sam apsolutno protiv predbračnih ugovora ali vidim u čemu je svrha oni koji ih preferiraju. Stoga ne mislim da je onaj tko želi predugovor baš gramziva gadura...mada se ne isklljučuje takva opcija
vidis, ja ne vidim svrhu. ja smatram, kao sto sam napisala, da je to figa u dzepu. a oprosti, ja zasluzujem da me se voli bez ostatka, bez rucne kocnice, bez straha, bez "sto ako" jer je to jedini nacin na koji nekoga mozes voljeti. ne zelim nekog tko igra na sigurno, tko govori o vjecnoj ljubavi a doma sastavlja taksativno sto ide kome, jednom, jednog dana, ako ne daj boze...

impulzivno? moze bit, ali nikad nisam nikog voljela s odstupnicom, i ne daj boze da to ikad pocnem.
btw, jednom sam se nasla u poziciji da odbijam prilicnu kolicinu novca (u nekakvim ajmo rec udjelima koje sam kasnije mogla i prodat), koji mi je nudjen kao u slucaju da se dragi i ja, nedajboze, jednog dana, rastanemo. mozda sam ja glupa, al meni to nije ljubav nego financijska transakcija (c) barunica castelli.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 15:01   #47
Quote:
plavva kaže:
ma ne. al ja govorim o tome da ne zelim biti s nekim tko me ne poznaje. inace je taj brak unaprijed osudjen, ne mislis li? da, ostavila bih ga jer ne zelim biti s nekim tko bi mogao uopce pomisliti da bih bila gramziva gadura. ne kontam sta je tu cudno.
pa recimo nekim ljudima treba vishe vremena da upoznaju nekoga i da se opuste...ja ne vjerujem da ikad mozhemo 100% poznavati drugo ljudsko biche - vjerovati mozhemo - ali to dolazi s rizikom koji kad vjerujesh prihvatash

neki nisu spremni prhavtiti taj rizik - iz ko zna kojih razloga

mozhda se onaj ko insistira na ugovoru vech opekao na osobu za koju je vjerovao srcem i dushom da ju poznaje.....mislim to je samo primjer

naravno da mozhe biti da je taj neko gramzljiva gadura kako velish - ali mozhe biti da ima i druge razloge za trazhiti to - a da to ne nzachi odmah da te ne voli

opet velim, da ne bi bilo zabune, ja osobno ne bih voljela da je to predlozhio, bila bih povrijedjena - boljelo bi me da mi ne vjeruje

ja nikad ne bih inicirala potpisivanje istog - ali prije nego bih napravila bilo kakve nagle poteze i razjebala vezu - trudila bih se razumjeti zashto on to trazhi od mene
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 15:04   #48
Quote:
margarita kaže:
pa recimo nekim ljudima treba vishe vremena da upoznaju nekoga i da se opuste...ja ne vjerujem da ikad mozhemo 100% poznavati drugo ljudsko biche - vjerovati mozhemo - ali to dolazi s rizikom koji kad vjerujesh prihvatash

neki nisu spremni prhavtiti taj rizik - iz ko zna kojih razloga

mozhda se onaj ko insistira na ugovoru vech opekao na osobu za koju je vjerovao srcem i dushom da ju poznaje.....mislim to je samo primjer

naravno da mozhe biti da je taj neko gramzljiva gadura kako velish - ali mozhe biti da ima i druge razloge za trazhiti to - a da to ne nzachi odmah da te ne voli

opet velim, da ne bi bilo zabune, ja osobno ne bih voljela da je to predlozhio, bila bih povrijedjena - boljelo bi me da mi ne vjeruje

ja nikad ne bih inicirala potpisivanje istog - ali prije nego bih napravila bilo kakve nagle poteze i razjebala vezu - trudila bih se razumjeti zashto on to trazhi od mene
joj gle, mozes bit oprezan na pocetku veze i da, onda bih se i te kako trudila shvatiti zasto je, ne znam, u strahu ili oprezan ili stajaznam kakvi su vec ljudi kad su im pune gace proslosti.
al ne mozes mi majci bit takav kad tvrdis da samnom zelis provest ostatak zivota, onda moras bit siguran ili to ne radit uopce.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 15:16   #49
Quote:
plavva kaže:
joj gle, mozes bit oprezan na pocetku veze i da, onda bih se i te kako trudila shvatiti zasto je, ne znam, u strahu ili oprezan ili stajaznam kakvi su vec ljudi kad su im pune gace proslosti.
al ne mozes mi majci bit takav kad tvrdis da samnom zelis provest ostatak zivota, onda moras bit siguran ili to ne radit uopce.
ipak mi je tvoj stav pre-radikalan

ono - ti zahtijevash da od tog i tog trenutka (odluke da se zhenite) taj neko ima 100% bit siguran u tebe kao osobu - tj poznavat te

bojim se da zhivot ipak nije tako crno-bijeli

posebno u prilikama gdje je u pitanju npr drugi brak, djeca iz prvog, gadan prvi razvod i sl.

previshe faktora mozhe utjecati na tu odluku a da ni jedan nije nedostatak ljubavi prema tebi
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 15:45   #50
Quote:
margarita kaže:
ipak mi je tvoj stav pre-radikalan

ono - ti zahtijevash da od tog i tog trenutka (odluke da se zhenite) taj neko ima 100% bit siguran u tebe kao osobu - tj poznavat te

bojim se da zhivot ipak nije tako crno-bijeli

posebno u prilikama gdje je u pitanju npr drugi brak, djeca iz prvog, gadan prvi razvod i sl.

previshe faktora mozhe utjecati na tu odluku a da ni jedan nije nedostatak ljubavi prema tebi
no pa dobro, zato se ja okruzujem ljudima koji tu neku dozu sigurnosti ipak imaju, a ti si blaza prema tome. zivjele razlike!
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 16:06   #51
Quote:
plavva kaže:
no pa dobro, zato se ja okruzujem ljudima koji tu neku dozu sigurnosti ipak imaju, a ti si blaza prema tome. zivjele razlike!
ni ja nemam osobno iskustvo RE: predbrachnog ugovora - kao shto vech rekoh - samo hochu rechi da takav zahtjev ne mora nuzhno znachiti da ljubav nije dovoljno jaka

znash onu : the observer chages the nature of the observed
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2006., 08:51   #52
Quote:
spy kaže:
Evo nekoga kome treba predbračni ugovor

http://www.index.hr/clanak.aspx?id=180774

Da, trebala je ugovoriti podjelu popola: "Tatjana je tražila od nogometaša 12 milijuna kuna, pola stana u Zagrebu, te pola Mercedesa ..." i njegovu lijevu nogu ... Zaboravila je navesti dali će stan i Mercedesa dijeliti uzduž ili poprijeko.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2006., 09:20   #53
Quote:
Billi kaže:
a znas kak srce radi kad je razvod u tijeku, pa se ne boris toliko da ti dobijes, koliko da on ne dobije. uf, tada sva oruzja lete.
Nije tako bilo kod mene.
Ja sam sve dala i pokretno i nepokretno.
Sve sto je on taknuo ili mu je sluzilo.
I da je bilo vise, i to bih dala.
Zasto?

Za onaj mir i slobodu koje sam ponovno prozvala svojima kada je iz mojeg zivota otisao.
A to mi jos uvijek nema cijenu...
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2006., 09:22   #54
Quote:
Secundo kaže:
Da, trebala je ugovoriti podjelu popola: "Tatjana je tražila od nogometaša 12 milijuna kuna, pola stana u Zagrebu, te pola Mercedesa ..." i njegovu lijevu nogu ... Zaboravila je navesti dali će stan i Mercedesa dijeliti uzduž ili poprijeko.

Uf...
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2006., 09:44   #55
Hm. Htio sam vidjeti vašu percepciju ugovora, jer sam nedavno slušao o pravnim stranama svim vrstama ugovora, od menadžerskih do predbračnih na jednoj tribini i njihovoj percepciji...

Općenito u nas 'rvata jest pokušaj pravnog osiguranja nečega znak velikog nepovjerenja (u tome dakako prednjače predbračni ugovori, vidi plavvu), dok se recimo u skandinavskim zemljama i V. Britaniji ugovor smatra džentlmenskim sporazumom.

Još jedna stvar u mentalitetu 'rvata (uopćeno gledano, čast iznimkama) jest da prvo gledaju kako da zaobiđu bilo kakav ugovor, a u skandinavskom mentalitetu koji više nego preferiram jest da se strogo nastoje držati ugovorenog.

I još jedna stvar: ne volim ono "lako ćemo". Rush into love, rush into marriage i onda nastane grda svađa s osobom koju si "obožavao" oko dijela imovine koji je netko unio ili zajedničke stečevine

Zato sam zagovornik predbračnog ugovora kao džentlmenskog sporazuma.

A za plavvu, ostaviti nekoga samo zato jer je predložio predbračni ugovor je nažalost uobičajeno. Jer kao što rekoh: na to se gleda kao pokušaj osiguravanja vlastite guzice, a ne džentlmenski sporazum.

Pozdrav.
Sentimental is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2006., 09:52   #56
Quote:
Sentimental kaže:
ostaviti nekoga samo zato jer je predložio predbračni ugovor je nažalost uobičajeno. Jer kao što rekoh: na to se gleda kao pokušaj osiguravanja vlastite guzice, a ne džentlmenski sporazum.

Pozdrav.
Da, ali i odbijanje predbračnog ugovora se može gledati kao osiguranje vlastite guzice, jer predbračnim ugovorom netko potencijalno ostaje bez veće lovice, ali to naravno ovisi o guzicama koje potpisuju ugovor tj koja na kakvoj hrpi love sjedi
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2006., 10:32   #57
Quote:
spy kaže:
Da, ali i odbijanje predbračnog ugovora se može gledati kao osiguranje vlastite guzice, jer predbračnim ugovorom netko potencijalno ostaje bez veće lovice, ali to naravno ovisi o guzicama koje potpisuju ugovor tj koja na kakvoj hrpi love sjedi
Obrat po kontrapoziciji... ... and my point exactly...
Sentimental is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2006., 17:05   #58
Quote:
Sentimental kaže:

I još jedna stvar: ne volim ono "lako ćemo". Rush into love, rush into marriage i onda nastane grda svađa s osobom koju si "obožavao" oko dijela imovine koji je netko unio ili zajedničke stečevine

Zato sam zagovornik predbračnog ugovora kao džentlmenskog sporazuma.

A za plavvu, ostaviti nekoga samo zato jer je predložio predbračni ugovor je nažalost uobičajeno. Jer kao što rekoh: na to se gleda kao pokušaj osiguravanja vlastite guzice, a ne džentlmenski sporazum.

Pozdrav.
nda. da ja opet objasnim jerbo sam ponesto alergicna kad me se trpa u kos "mi 'rvati". od osobe s kojom planiram provesti ostatak zivota i koja isto to planira i zeli uciniti samnom ocekujem da me toliko poznaje pa da zna da bi eventualni (i moguci, kad vec govorimo o realnostima) razvod braka bio prilika da ga opeljesim za sve sto ima. a ako moja rijec (dzentmenska ili damska) nije dovoljna da mi se vjeruje kako to NECU uciniti, nego je potrebna javnobiljeznicka ovjera povjerenja, onda pljucnem na takav brak, partnerstvo, ljubav itd. dakle, poanta nije da bih ga ja ostavila zato kaj zeli da potpisem komad papira, nego u tome da mi se ne vjeruje. a to nekak nije temelj za ljubavni odnos.
a sad ti meni, dragi sentimental, objasni zasto je u braku, vezi itd. uopce potrebno ovjeravati dzentlmenske sporazume, jer koliko se ja razumijem u dzentlmene, njima je dovoljna rijec
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2006., 17:10   #59
nisam citala cijeli topic, hvala bogu, i ne znam sta je tocno predbracni ugovor, ali mislim da je ok da svako izadje iz braka s nekretninama i pokretninama s kojima je i usao.
ukoliko su zajedno kupili ili sagradili stan ili kucu, to se naravno dijeli napola, al dobro je i to pravno rijesiti na vrijeme.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2006., 17:19   #60
Ej, Plavva, zamisli, frend i frendica su razmjenili nalaze HIV testa prije nego što su krenuli pred bračni oltar. Kakvo je to tek nepovjerenje ...
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:09.