Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2003., 20:15   #221
Hvala FFE imat cu to na umu prvih tjedana.
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2003., 21:14   #222
Quote:
FFE kaže:
Da, tako je valjda u svim normalnim razvijenim zemljama, zasto se HR glupira?
Nama su bebe bile s nama u sobi ~ tri kreveta za mame i tri padelice za bebice
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2003., 21:16   #223
Quote:
magic kaže:
Nama su bebe bile s nama u sobi ~ tri kreveta za mame i tri padelice za bebice
To je super. Ali se na zalost ovo ne prakticira u svim bolnicama.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2003., 21:35   #224
Evo tu u Zagrebu ja sam oba puta u rodilistu bila na hodniku, jer u sobama nije bilo mjesta....u sobu za tri kreveta su utrpali jos tri, tak da su rodilje drzale svoje osobne stvari na krevetima.
hodnik je bio pun poljskih lezaja, a ne jednom od njih ja. Uzas!

Glavna postapalica nam je bila "Asime, spasi me!" (Sv. Duh).
Na 60 rodilja imali smo 2 WC-a i 2 tusa.

A da se ne sjetim samog poroda......usred Zagreba poradjao me Arap (otud moj rasizam ,stipendist koji nije znao hrvatski, poceo panicarit kad je skuzio da je bebi 2 puta omotana pupcana vrpca oko vrata, pa zvao debelu babicu da mi zajasi na trbuh.....a za svo to vrijeme 2 molera su uredno farbali zidove oko mene...

Ma Monty Pyton je kuratz za ovo....
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2003., 21:42   #225
E pa T@nja ovaj tvoj porod je dogadaj
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2003., 10:01   #226
mi smo jucer krenuli na tecaj tako da dragi moze biti samnom u rodilistu. uglavnom, ispricali su nam da sada u petrovoj mozete iznajmiti apartman u kojem je beba stalno s mamom. sitnica je sto taj apartman kosta 850 kuna po danu
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 14:20   #227
Cool Što sve treba za bebu? (opći topik)

U Bebama sam našla spisak šta sve treba za sami početak kad se tek beba rodi.
Ima stvarno jako puno toga i teško je to sve kupiti odjednom,pa sam mislila laganini početi.Od sitnica.
Gledam danas dude,škarice i te sitnice koje mogu stajati i na kraju nisam ništa uzela jer ne znam koje dude su najbolje:Nuk,Avanti(kakosevećpiše),Babylove ili neke petnaeste.
Među svim tim sam se našla izgubljena i zanima me jeste vi već nešta uzimale i šta preporučate.
I iskusne majčice,s čim ste najzadovljnije?



op.putnica:
kao sto pise u naslovu tu su popisi, opcenite informacije, a najatraktivnije teme izdvojene su u zasebne:

Krevetici, madraci, prematalice, kadice & stuff

Dječja kolica

Baby ruksaci i torbe

Autosjedalice

Marama, sling, klokanica..

Odjeća za novorođenče

Zadnje uređivanje putnica : 01.11.2007. at 17:29.
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 16:44   #228
Od robice nisam još ništa uzela,a škarice sam vidjela jako dobre u DM-u,ali su roza.Znam da zvuči glupo,ali neću mom frajeru rezati noktiće s rozim škarama(iako OBOŽAVAM roza boju ).
Uopće nisam gledala na cijene,ali je izbor jako velik pa sam odlučila prvo tražiti savjet ođe.
Mislila sam bar jednu dudu pa nek se nađe za svaki slučaj.Čitala sam da je dobro ju imati pri ruci,da uspava bebu.A kad izbaci dudu,ne treba ju trpati nazad u usta.
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 16:59   #229
ako mislis na varalicu, mi cemo probati u potpunosti bez njih. frendica je isto tako i mali ce za 3 tjedna godinu dana i prezivio je. ne znam koliko su te varalice dobre, a i na rodama su se jedno vrijeme raspisali o njima kako nisu bas najsjajnije
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 17:04   #230
Pridruzujem se magic - ja isto dobila hrpu prekrasne robice
Stvarno dodje sa svih strana, ja je vec imam tonu i u 80 velicini (za 6 mj bebu).
(a i kolica cu dobit, isto totalno neocekivano )

Dudice - ja cula da su najbolje NUK, i to one anatomske sto su dugacke - kao, najvise lice na bradavicu kad dojis i izazivaju najmanju konfuziju u bebe.

Takodjer mi rekose slinceka par, vise ono da mene veseli, jer da cu za sve podrige i obrise koristiti tetra pelene. Vece, prakticnije, lakse se peru, multifukcionalne.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 17:14   #231
NI mi nismo koristili dude, jedino kad smo se vozili u autu pa joj nisam mogla dati cicu ,mada sam poslje skuzila kak i to napraviti i ne vadit je iz sjedalice. Kasnije ju nije ni htjela, pljuvala je sve i dude i flasice ma nema sanse da joj nesto sto nije cica stavis u usta.
Tetra pelene su i nama jako dobro dosle i koristili smo ih zasve, prat guzu, ko slincek,ma za sve.Samo ih kuhas i peru se super.
Odjecu uzmi sve kaj ti daju rabljeno jer prerastu u roku keks. Moj prjedlog svima koji imaju mjesta i mogu si priustit je susilica za rublje. Ako ju imas odmah i manje robice trebas.
I kupujte stvari kad su na snizenju,recimo sad ce ljeto biti na snizenju pa kupis za sljedece ljeto. Sve osim cipela,kod njih nikad ne znas koju bu velicinu trebali.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 17:34   #232
Quote:
MarinkaD kaže:
U Bebama sam našla spisak šta sve treba za sami početak kad se tek beba rodi.
Ima stvarno jako puno toga i teško je to sve kupiti odjednom,pa sam mislila laganini početi.Od sitnica.
Gledam danas dude,škarice i te sitnice koje mogu stajati i na kraju nisam ništa uzela jer ne znam koje dude su najbolje:Nuk,Avanti(kakosevećpiše),Babylove ili neke petnaeste.
Među svim tim sam se našla izgubljena i zanima me jeste vi već nešta uzimale i šta preporučate.
I iskusne majčice,s čim ste najzadovljnije?
Gle, kuzim da ti je bed i da te malo shora sve to alii...
Polako udahni i slusaj

Dude...NUK..dude za flasice...NUK dobre su za natezanje..mi smo najvise trosili one za flasice..jel..duda kao duda..nje smo se rijesili taman poslije prvog rockasa....

sjedim si i mislim kaj da ti jos napisem kaj mi je bilo ,ono prakticno...torba onako srednja velicina torba..koju vuces jedno godinu i pol za sobom ili ruksak kao ja.... znaci pelene, hrana extra odjeca i to sitnice..

Ja sam robicu kupila taman prije poroda...i to samo toliko da imas za prvih mjesec dana...i to body-je kaj se kopcaju medju nogama..su mi bili najbolji..nikakvo vezanje pertlica, pogotovo one na ledjima i tomu slicno... nekom pasu ti meni su pasali ovi na gumbeke....

i one pijame kaj se kopcaju napred ili na ledjima a bebac udje cijeli u njih, to smo koristili skoro do nedavno...

moja seka je dobila toliko robice prije mene i mi smo sve nasljedili...bilo je robice koju njezin bebac nije stigo niti obuci....

obicne pelene...gaze... jako zahvalno..meni je mama porubila gaze u vise velicina i to mi je bilo za kupanje umjesto kojekakvih spuzvi i slicno...

evo stvar koju nisam nikad koristila, a dala lovu je onaj termometar za vodu..cisto bacanje love u mom slucaju...

Skarice nisam kupila ja sam nokte grickala... ja sam se osobno bojala da malecku ne porezem....i prezivili smo...

Kadica za bebaca...to je bilo ok...a kad smo je prerasli i velika kada je ok...sa malo vode i da vidis uzivancije kad se pocne bacati

bila mi je korisna kutija za ritobris maramice...

cinjenica da sam kupila nekoliko bocica, onih plasticnih za vodu i za mljeko...jer nekako se uvjek dogodi da se izgube polome, zaborave...i jednu sam uvjek drzala u autu sa rezervnom dudom.....

ak se jos sjetim..dopisati cu..
__________________
Standing at the crossroads.....
talking to my angel friend...
Renegade is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 17:38   #233
da, cipke nismo kupovali do prohodavanja.....

e da, mali beba skafander..dolazi zima..ja sam ga koristila jer smo isli van dosta...
i klasika..kindic...auto sjedalica.....ja sam kupila jedan oveci poplun i deku koju smo savili i stavili igracke za igranje...
__________________
Standing at the crossroads.....
talking to my angel friend...
Renegade is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2006., 19:52   #234
ovo

disklejmer: znam da ne treba ali mi je toliko cute
Rinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2006., 20:11   #235
mi dudu uopće nismo koristili, ne kužim čemu taj čep za bebe
RObicu sam imala od rođaka a i puno sam dobila.
Dobra sjedalica za auto, to ne posuđivati, najbolje da kupiš kvalitetnu.
Što se tiče škarica, ja sam rezala nokte onom disney grickalicom, to mi je najbolje, a u početku škaricama za nokte, svojim.
Gazice
JAstuk za dojenje- moja preporuka
Aspirator za nos!
Dobro, moraš imati bivacin prašak i te sve sitnice (sterilne komprese i alkohol ili hidrogen, ovisi i preporuci) koje trebaju za pupak.
Za guzu sam koristila vodu i vatu, maramice sam uvela jako kasno.
Krema za guzu- PAvlovićeva
Od kozmetike ništa osim šampona (imao je puuuno kose kad se rodio pa je pedijatrica preporučila Eucerin). Inače voda sa maslinovim uljem.
Kadicu smo imali al se pokazala suvišnom, tolko se brčkao u kadi da smo ga kupali odmah u velikkoj
Marama za nošenje bebe
KAsnije (nakon dojenja) mi je super svar onaj aventov sterilizator za bočice (za u mikrovalnu)
Podloga za igranje sa onim didaktičkim dodacima, to mi je bilo super
One mekane igračke koje sviraju neku laganu melodiju
Ako puno putujete onda je dobro imati putnii krevetić, mi to još danas koristimo.

Puno toga što oni nabroje da je potrebno je tako nepotrebno a vešćina stvari ti neće ionako trebati odmah pa lako nadopuniš kad vidiš što ti je potrebno
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2006., 20:51   #236
ja sam dosla do ovakvog zakljucka, treba mi krevetic, kolica, kadica, pelene, robica, minimalno kozmetike a sve ostale gadgete su kupit ovisno bebacevom karakteru
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2006., 22:38   #237
ja sam kupila krevetic, ormar za robicu (sluzi i za presvlacenje bebe), dekoracije za sobicu i slikice, posteljina, kadica, robica sa prvih 1-2 mjeseca, krevetac za dnevni na prvom spratu, ljuljacka za uspavljivanje i igranje, stolica za lezanje i igranje, pupma za mljeko, kolica i sjediste za auto.

Sve drugo mi ne treba za pocetak a i kad rodbina i prijatelji navale da vide bebu donjece mi sve i svasta! Ovdje u USA se radi baby shower. Zena se samo registruje za sve sta hoce i onda to i dobije kao poklon. Ja nisam htjela da radim to nekako mi je glupo pa smo muz i ja sve kupili sami.
Katie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 08:21   #238
Mi ćemo probat bez dudice, a i čitala sam da se skroz malim bebama ne prporučuje davanje dudice.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 08:27   #239
Quote:
magic blue kaže:
ja sam dosla do ovakvog zakljucka, treba mi krevetic, kolica, kadica, pelene, robica, minimalno kozmetike a sve ostale gadgete su kupit ovisno bebacevom karakteru

ma upravo to...po meni sve ostalo je trosenje love i igranje na osjecaje roditelja....
__________________
Standing at the crossroads.....
talking to my angel friend...
Renegade is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 09:28   #240
Ovak, od dudica i flašica i tih gluposti navodno je avent najbolji. Malo je skuplji, ali sve moje frendice ga hvale. Za robicu se raspitaj kod svih živih jel imaju što za posudit, spasit će te. Meni je frendica kompletnu robu za prva 3 mj posudila, a i s tim su mi troškovi nenormalni. Inače, ja sam kupila čisto za svoj gušt jednu benkicu i jedno odjelce, tek tolko da mogu reć da je beba dobila nešto od mene. A i pokloni su već počeli stizati. Ljude sam navikla da me pitaju što mi treba, pa tako i dobivam. Npr. kupila mi je sestrična prošli tjedan u h&m-u skafander, presladak mi je, a to je nešto što će mi sigurno trebati cijelu zimu.
Ono što sam ja sama htjela kupiti su tetra pelene (jer mi je to nekako glupo posuđivati), naravno kolica i krevetić (to su starci poklonili)........
U dm-u sam kupila malu grickalicu za nokte, pa ćemo vidjeti kako će to funkcionirati. Inače evo ti popis stvarčica koji je meni puno pomogao.
http://roda.hr/tekstovi.php?TekstID=...D=146&Show=640
Ja sam počela kupovati dosta rano jer me ljeto ulovilo, ali inače kad uđeš u zadnje tromjesečje mislim da je vrijeme da lagano kreneš u potragu. Uglavnom sve što možeš posuditi, posuđuj!!!!!
koalica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:22.