Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2013., 09:40   #41
Prijavi se boravište pa se ne mjenjaju dokumenti.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 20:31   #42
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Prijavi se boravište pa se ne mjenjaju dokumenti.
Hvala na odgovoru.

A da li ako prijavim boravište gubim pravo na putne troškove?
doktor ko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 05:11   #43
Putni troškovi- boravište u inozemstvu a rad u HR

Bok,
Nedavno sam se oženio sa stranom državljankom i preselio u susjednu zemlju ( članica EU ).
S obzirom da još uvijek radim u Hrvatskoj svakodnevno prevaljujem duplo veću udaljenost nego prije do posla (cca ~ 45 km u jednom smjeru ) Međutim putni troškovi mi se isplaćuju po starom jer odjel računovodstva nije u stanju izvršiti novi obračun zbog toga što mi je sada boravište u susjednoj zemlji članici EU.
Napominjem da sam sredio i dostavio im sve papire (privremenu boravišnu dozvolu, vjenčani list....).
Molim lijepo da me netko uputi na neke zakonske odredbe i moja prava koja bih proslijedio u odjel računovodstva .
( U poreznoj upravi mi je rečeno da za ostvarenje prava za isplatu putnih troškova mi je dovoljna privremena boravišna dozvola . Medjutim u mome poduzeću i dalje ne znaju što i kako jer takav slučaj još nisu imali pa mi se već nekoliko mjeseci putni troškovi i dalje obračunavaju po staroj, duplo kraćoj relaciji.
Hvala
__________________
DETEKTIV NEMOGUĆEG
marti_misterija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 20:09   #44
Naknada za prijevoz na posao i s posla nije zakonska obaveza poslodavca.
Pravilnikom o porezu na dohodak dopušteno je poslodavcima isplatiti tu naknadu neoporezivo do iznosa stvarnih ili približnih troškova (vidi pravilnik o porezu na dohodak č. 12 st. 2 (3) i (4).

Firme takve isplate reguliraju svojim pravilnikom pa pogledaj što piše u pravilniku, ili ako ti je firma obveznik primjene kolektivnog ugovora, pogledaj što tamo piše.

Ako je firma nema pravilnik i ne primjenjuje kolektivni ugovor, na poslodavcu je da odluči koliko će ti isplatit. Može u visini stvarih troškova (koje moraš dokazati ili predočenjem mjesečne karte ili izvodom iz cjenika ), može manje, ali ne može više od stvarnih troškova javnog prijevoza.

To što ti vrlo vjerovatno putuješ autom, nije stvar poslodavca i ne smije ti isplatiti trošak putovanja automobilom jer pravilnik to ne dopušta, isključivo trošak javnog prijevoza ili, ako na toj relaciji nema javnog prijevoza, približnu vrijednost prema cjeniku nekog javnog prijevoznika.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 22:44   #45
Poštovani,

radim u jednom županijskom zavodu za Hitnu medicinu. U skoroj budućnosti bih se želio preseliti u drugi grad izvan te županije. Zanima me da li mogu samo tamo prijaviti boravište pa da mi poslodavac prema njemu nastavi isplaćivati putne troškove ili poslodavac može isplaćivati putne troškove i dalje prema prebivalištu?

Ustvari, više od isplate putnih troškova me zanima mora li poslodavac uzeti u obzir tu moju promjenu boravišta ili me i dalje smije šaltati po ispostavama bez obzira na udaljenost od novog boravišta.
hindoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 18:12   #46
Plaćanje za prijevoz

Ukoliko se radi u školi, koliko se plaća za prijevoz do mjesta rada? da li ima razlike, ako se npr. ne može putovati jer je predaleko npr. 100km i više, da li se daje za stanovanje? Kakva je razlika između privatne i državne škole?
Croatoan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 16:13   #47
Prijevoz ?

Poceo sam strucno osposobljavanje, i po zakonu imam naknadu za puni prijevoz ako taj iznos ne prelazi 1000 kn, dokaz o cijeni putnih troskova je potvrda lokalnog autoprijevoznika, koju sam i uredno dostavio, cijena koju je odredio lokalni autoprijevoznik je 350 kn, i sada kada sam dobio prvu naknadu za prijevoz iznosila je 250 kn.

Na moje pitanje zavodu, zasto naknada nije potpuna, receno mi je da su oni donijeli odluku da u mom gradu ne postoji gradski prijevoz, te da ce mi davati naknadu koliko iznosi u susjednom gradu. Kako je moguce da su oni donijeli odluku da nesto ne postoji ako postoji, zar za svaku liniju koju autoprijevoznik ima ne treba imati koncesiju od drzave, ne mogu se linije tek tako otvarati, sada ili ovi s zavoda lazu kao psi ili autoprijevoznik ima nelegalnu liniju, mjesecna karta se moze uredno kupiti. Jos sam zaboravio reci da je njihovo tumacenje proizlazi iz toga sto linija ne kruzi po gradu vec nastavlja za sujedni grad, ali gledajuci to nije bitno, jedino sto je bitno da se karta za gradsku liniju moze kupiti, znaci vozi od prve stanice u gradu pa do izlaza iz grada.
Jakov86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2014., 17:08   #48
Fiksna plaća i prekovremeni sati, nerealno prikazivanje putnih troškova

Pozdrav svima, u firmi imam fiksnu plaću, a radno vrijeme mi je svaki dan od 7:00-16:00, nekad radim i subotom, a ti prekovremeni nikada nisu plaćeni, nego je plaća uvije ista, fiksna. Listu sa satima moramo ispunjavati kao da smo radili od 8:00 do 16:00 sati?! Koliko sam shvatio, po zakonu poslodavac mora isplaćivati naknadu za prekovremene sate bez obzira što se radi o fiksnoj plaći?

Plaća mi je oko 5000 kn, kao što je dogovoreno, ali u to ulaze i putni troškovi koji su navedeni u iznosu od 1000 do 1500 kn, ovisno o mjesecu?! Dakle, na obračunu plaće naveden mi je neto iznos 3500-4000 kn, ne znam kakva je situacija s dobivanjem kredita i mirovinom kasnije. Do posla imam 25 km inače, ne znam što zakon kaže o tome.

Zahvaljujem unaprijed i želim vam svima sretan Božić i sve najbolje u novoj godini.
thepajser is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 02:08   #49
Fiksna plaća za redovne mjesečne sate,prekovremeni se dodatno isplaćuju.
Kreditno sposoban 3500-4000 kn a i mirovina će bit obračunata po tome.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2019., 16:17   #50
Bok. Imam glupo pitanje jer mi trenutno bas ne radi mozak.
Ako nas troje putuje zajedno. Ja imam svoj auto, 1.kolegica ima svoj a 2.ga nema. Znaci ja i prva naizmjenice vozimo. Recimo da su putni svakoj 900 kn. Koliko mora ova bez auta dati svakoj?
Elmer Fudd is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2019., 16:27   #51
ako su ukupni putni troškovi 1800 kn onda ova koja ne vozi treba izbrojiti 2 puta po 300 kn
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2019., 16:32   #52
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
ako su ukupni putni troškovi 1800 kn onda ova koja ne vozi treba izbrojiti 2 puta po 300 kn
Znaci svakoj trecinu? Hvala
Elmer Fudd is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2019., 09:00   #53
Nije svakoj trećinu, nego svakoj pola trećine. Matematički gledano.

Dakle, svakako troškove dijelite na tri dijela. Izračunajte koliko zavozite benzina u mjesec dana rada (ovih 900kn je pretpostavljam ono što dobiješ na plaći, ne stvarni troškovi putovanja, ili?), podijelite na tri dijela i toliko svaka "zavozi" mjesečno. E, onda tu trećinu podijelite između sebe ti i frendica vozačica na pola, pa svakoj ide ta polovica. Možda zvuči komplicirano, ali tako je najpravednija raspodjela. Druga stvar što vas dvije trošite i svoj auto, ona ne, ali to je druga priča...

Primjer: ako zavozite mjesečno 1200kn, to je 400kn svaka. Dakle, 200kn ide tebi i 200kn drugoj vozačici.
Ako je 900kn ono što zbilja zavozite mjesečno, to je 300kn svaka. Dakle nevozačica daje svakoj vozačici 150kn.

To je matematički. Ljudski: dala bi vam nešto više jer ona nikad ne vozi, ne košta ju auto, itd. Totalno vam je prikrpana, još ste i odgovorne ako se nešto dogodi u prometu.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:14.