Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2010., 15:27   #1061
@ gondomirka - iz svega opisanoga, nemas tezak slucaj OKP-a.
ovi tvoji rituali su stvarno mali i kratki i sama velis da ti ne smeta u svakodnavnom zivotu. osim toga, ocito ti je poznat nacin kako se rijesiti tih opsesija i rituala.
pripazi jedino da ne pocnes dodavati nove...
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 23:43   #1062
Ja isto patim od OKP samo sto se tijekom godina mijenjao od brojanja stvari i dodirivanja osobe koja je mene dodirivala do dizanja dva puta sa stolice radi misljenja da ce mi se nesto dogoditi (da cu se smanjiti (koji sam ja idiot)) , do jedne veceri kada je taj oblik bio totalno zgazen sa napadajem tjeskobe jer nisam znao o cemu je stvar mislio sam da ludim i da bi mogao biti opasan za okolinu (nisam znao ni da okp postoji , niti sam znao sto je tjeskoba) da nakon te noci sada imam drugi oblik OKP gdje se nekada bojim da bi mogao nekome nauditi uz tu i tamo neko ponavljanje na koje se vise ni ne obracam jer znam da su to gluposti kao i cijeli ovaj poremecaj gdje covjek mora shvatiti da ga um blefira i da se ta događaja i filmovi koji se vrte u glavi nikako nece manifestirati u stvarnosti...Sada idem na terapije i bolje mi je puno a pogotovo zbog toga sto znam s cim imam posla.Bio sam i kod psihijatra ili psihologa nisam siguran kod kojega uglavnom onoga koji moze prepisati tablete koji mi je nakon par minuta preporucio tablete za to ga ne krivim jer on pokusava svoj posao obaviti sto ucinkovitije i sto brze ja ih nisam pio jer mislim da to nije put , to ne znaci da poticem ne slusanje prijedloga specijalista pogotovo ako mislite da ce vam tablete pomoci, ali u mom slucaju sam shvatio da to moram rijesiti na drugi nacin pomocu razgovora i terapije jer zivot sa ovim poremecajem zna biti grub u najmanju ruku.Nadam se da nikoga nisam opteretio sa ovim postom i da imaju ljudi do znanja da ovaj moj slucaj je takav kakav je i da se ljudi ne boje da ce njima takvo isto nesto biti jer svaki covjek je drukciji.
hvala bok
fruitloops is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 14:10   #1063
Evo mene opet samo sam htio zahvaliti pokretacu ove teme i svima vama koji tu pisete jer mi je to pomoglo puno
hvala
fruitloops is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 14:29   #1064
I evo jedan link koji je meni pomogao dosta , razmisljam i okupnji 3 step programa od ovoga covjeka (ne reklamiram )
i svi pogledajte filmic sa desne strane gdje covjek objasni lijepo sve i onda skuzite da je ovaj OKP stvarno glupost totalna i da je tu poremecen jedino dio živcanog sustava a da je covjek totalno zdrav (i ako on misli drugacije)
evo sada sam idosađivao i skuzio sam da bas niste toliko aktivni bas vise na forumu.
I evo link napokon : http://www.panicfree.co.nz/
svima zelim puno zdravlja i srece i sto manje kuckanja , brojanja ,pucanja zglobovima i glupih misli )))))))).
Ako ko oce komentirati moje postove samo nek izvoli (bio bi i red)
fruitloops is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2010., 05:18   #1065
Mozda je neko vec pitao ovo ali nisam citala sve pa mi je promaklo- moze li se desiti okp bez opsjednutosti ciscenjem, slaganjem, stalnim organizovanjem, bez straha od bacila i sl?
imam gomilu nekih hajd recimo smetnji i ovo mi zvuci kao prilicno dobro objasnjenje..
prvo je tu brojanje svega i svacega (paran broj), preskakanje linija (obavezno desnom nogom), obavezno stajanje desnom nogom na prvi i posljednji stepenik i onaj na kom je stubic od ograde (uopste gomila stvari vezanih za desnu stranu- nikad se ne okrecem na lijevu niti stavljam kosu iza lijevog uha, pogotovo ako vec nije iza desnog....), onda mnostvo tikova koji se izvode u paru (kad sam bila manja, imala sam obicaj ponavljati krace recenice), obavezno doticanje predmeta- recimo knjige kad zavrsim s citanjem paran broj puta (ili paran broj parova).......... I kao neko sujevjerje gdje moram npr, udahnuti duboko paran broj puta (bez izdisanja) da mi se ne desi neko zlo...... tu su I odredjene (moje) vrste slova kojih mora biti paran broj, npr- u titlovima, ma patnja....
onda neke uzasne misli nicim izazvane poslije kojih odmah moram zamisljati neku lijepu sliku za neutralisanje (cak imam neke pripremljene u glavi i samo ih ubacujem), te osjecaj nenormalne krivice za potpuno bezazlene stvari- umisljanje i preuvelicavanje za koje znam da nije realno, ali se ne mogu otresti misli........ i jos stosta..
bilo bi lijepo rijesiti se svega ovoga, ali prvo da vidim sta je to uopste…... I vezuju li se depresija I napadi panike uz okp?
moony is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2010., 15:55   #1066
Quote:
moony kaže: Pogledaj post
Mozda je neko vec pitao ovo ali nisam citala sve pa mi je promaklo- moze li se desiti okp bez opsjednutosti ciscenjem, slaganjem, stalnim organizovanjem, bez straha od bacila i sl?
imam gomilu nekih hajd recimo smetnji i ovo mi zvuci kao prilicno dobro objasnjenje..
prvo je tu brojanje svega i svacega (paran broj), preskakanje linija (obavezno desnom nogom), obavezno stajanje desnom nogom na prvi i posljednji stepenik i onaj na kom je stubic od ograde (uopste gomila stvari vezanih za desnu stranu- nikad se ne okrecem na lijevu niti stavljam kosu iza lijevog uha, pogotovo ako vec nije iza desnog....), onda mnostvo tikova koji se izvode u paru (kad sam bila manja, imala sam obicaj ponavljati krace recenice), obavezno doticanje predmeta- recimo knjige kad zavrsim s citanjem paran broj puta (ili paran broj parova).......... I kao neko sujevjerje gdje moram npr, udahnuti duboko paran broj puta (bez izdisanja) da mi se ne desi neko zlo...... tu su I odredjene (moje) vrste slova kojih mora biti paran broj, npr- u titlovima, ma patnja....
onda neke uzasne misli nicim izazvane poslije kojih odmah moram zamisljati neku lijepu sliku za neutralisanje (cak imam neke pripremljene u glavi i samo ih ubacujem), te osjecaj nenormalne krivice za potpuno bezazlene stvari- umisljanje i preuvelicavanje za koje znam da nije realno, ali se ne mogu otresti misli........ i jos stosta..
bilo bi lijepo rijesiti se svega ovoga, ali prvo da vidim sta je to uopste…... I vezuju li se depresija I napadi panike uz okp?
To ti je slični slučaj ko sta sam imao (jos uvjek imam ali umanjeno jako)
Parni brojevi i kod udisanja i diranja stvari i ruzne misli nicin izazvane totalno iracionalne i isto neutraliziranje istih samo sto sam ja imao neki ritual ponavljanja rijeci u glavi ,ali nemoj se bojati nije ti to nista jako jako opasno , ali znam da jako smeta da depresija i napadaji panike su cesta pojava uz to.
Probaj ako ce ti pomoci ovaj link koji sam stavio gore i pogledaj video toga doktora on ti lijepo to objasni i kaze simptome pa pogledaj da li imas iste ali to ti je navjerovatnije OKP , glavu gore to je poremecaj koji se da popraviti pozdrav

P.S. te ruzne misli probaj ne blokirati ili neutralizirati nego ih samo pusti da produ znam da ce biti tesko ali meni je to pomoglo nemoj se na njih obazirati
fruitloops is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 01:46   #1067
definitivno ga imam.
i to više stvari.
ovo mi je prvi put da to nekome govorim. zapravo treba mi da mi neko kaže da je to samo okp pa se nadma da ću prestat jer kao da sama svom mozgu ne mogu reć.
ono šta me zeza je broj 4. sve se mora 4 puta napravit. a ako ne 4. parni broj je u igri. 3 ne dolazi u obzir.
svaki put kad nešto ne napravim pomislim da će se nešto ružno dogodit mojim bližnjima i to me toliko muči da moram to napravit savršeno.
provjeravanje vrata, štednjaka, navijanje alarma na mobitelu jer me strah da se neću probudit na vrime i sl.
????????
__________________
I don't mind
I think so
I will let you go
zvrk zvrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 13:24   #1068
Quote:
zvrk zvrk kaže: Pogledaj post
definitivno ga imam.
i to više stvari.
ovo mi je prvi put da to nekome govorim. zapravo treba mi da mi neko kaže da je to samo okp pa se nadma da ću prestat jer kao da sama svom mozgu ne mogu reć.
ono šta me zeza je broj 4. sve se mora 4 puta napravit. a ako ne 4. parni broj je u igri. 3 ne dolazi u obzir.
svaki put kad nešto ne napravim pomislim da će se nešto ružno dogodit mojim bližnjima i to me toliko muči da moram to napravit savršeno.
provjeravanje vrata, štednjaka, navijanje alarma na mobitelu jer me strah da se neću probudit na vrime i sl.
????????
Hmmm da čisti OKP to ti je to.
Isto kod i mene strah ne meni da ce nesto biti nego mojim bliznjima , moj savjet kada ti to dode kazi sama sebi to nisam ja to je OKP strah koji mi ne treba i probaj malo po malo smanjivati ta gasenja i paljenja i ne davati pažnju tim brojevima (znam da je tesko)
ali sto manje im pridavati pažnju.
drže se
fruitloops is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 14:01   #1069
Quote:
fruitloops kaže: Pogledaj post
Hmmm da čisti OKP to ti je to.
Isto kod i mene strah ne meni da ce nesto biti nego mojim bliznjima , moj savjet kada ti to dode kazi sama sebi to nisam ja to je OKP strah koji mi ne treba i probaj malo po malo smanjivati ta gasenja i paljenja i ne davati pažnju tim brojevima (znam da je tesko)
ali sto manje im pridavati pažnju.
drže se
smanjila sam dosta toga, s obzirom kako je bilo, al mi je jedna stavr ostala prije spavanja i ne mogu ić leć dok je ne napravim. al nadam se da od večeras toga neće bit. potrudit ću se. thx.
jednostavno ništa što radim ne može proć bez nekog redoslijeda i pravila. i to me grozno nervira i ljuti. i ne samo to, nego sam takva u svemu, u razmišljanju i sl. i ne sviđam se sama sebi zbog toga. dosta sam ukočena jer sve mora bit organizirano i pravilno.
nadam se da će bit uspijeha
__________________
I don't mind
I think so
I will let you go
zvrk zvrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 17:17   #1070
Quote:
zvrk zvrk kaže: Pogledaj post
smanjila sam dosta toga, s obzirom kako je bilo, al mi je jedna stavr ostala prije spavanja i ne mogu ić leć dok je ne napravim. al nadam se da od večeras toga neće bit. potrudit ću se. thx.
jednostavno ništa što radim ne može proć bez nekog redoslijeda i pravila. i to me grozno nervira i ljuti. i ne samo to, nego sam takva u svemu, u razmišljanju i sl. i ne sviđam se sama sebi zbog toga. dosta sam ukočena jer sve mora bit organizirano i pravilno.
nadam se da će bit uspijeha
ja sam isto i u razmisljanju takav sebi nesto razmisljam i kuzim ali ko da sam sebi trebam dokazivati 10 puta i razmišljati na određen način , ali trudim se nista sretno drzi se i probaj bez provjeravanja stednjaka i to
fruitloops is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 12:32   #1071
bok ljudi, evo moje priče ukratko. ne znam koji bi bio smisao mog posta ovdje, možda malo propagande protiv lijekova.

uglavnom, najteže okp razdoblje bilo mi je između 5. i 7. razreda. u petom me dermatolog poslao psihijatru zbog rana na rukama. tad sam bila u stanju hodat s vrećicama na nogama po kući, spavat za radnim stolom ako se ne mogu otuširati da budem dovoljno čista za krevet, mama je stalno prala tone veša koji nije bio zmazan ni u čijoj glavi osim mojoj, peglala sam novčanice, ispirala i nos sapunom kod svakodnevnog kupanja, a o izgledu ruku da i ne pričam. pred kraj su ostale samo stvari tipa da za svaku mrtvu životinju koju sam vidjela taj dan izmolim 7 očenaša prije spavanja i slične mentalne prisile. i naravno obavezna svakodnevna kupanja i u prosjeku dosta veći broj pranja ruku od normale, obje stvari koje i danas radim, nakon 6 godina.

pila sam zoloft negdje 2,5 godine, iako neredovito pred sam kraj. neko vrijeme sam pila i haldol. ne znam koliku su ulogu lijekovi imali u cijeloj priči, ali bila sam prilično neugodna osoba za suživot pa razumijem njihovu nužnost. bez obzira na to, radije bih da me netko naučio kako da sama radim sve stvari zbog kojih sam bila toliko problematična drugima, jer nekako mislim da bi sve vjerojatno prošlo samo od sebe kroz možda neki duži period. imam osjećaj da su lijekovi modificirali moju osobnost na načine koji mi se, kad pogledam unatrag, ne sviđaju.

eto, ako je itko radio nešto blesavije od pranja nosa sapunom, nek se javi.
nowhere_fast is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 22:52   #1072
bok svima
meni je lakše otkad sam nedavno krenula na kbt i misli sam uspjela djelomično otjerat baš zato jer se trudim ne tjerati ih nego ih pustim i stvarno to pali i presretna sam kad vidim da ipak ima nade, kad se sjetim kak sam se prije borila protiv prisilnih misli i padala u očaj zbog njih uh užas sad bar znam šta mi je i stvarno se više ne borim protiv njih nego ih baš namjerno pustim

i bakterije sam počela ignorirat tako da sam čak sjela na plahtu u hlačama u kojima sam bila po vani a da to nisam ni skužila, a kad sam skužila nisam mogla vjerovat haha a prije nema šanse nikakve da bi to napravila i čak sam se suzdržala da ne stavim plahtu odmah prat nakon toga. bila sam jako ponosna na sebe

e da i mene recimo užasno živcira kad nešto hoću napisat na forumu i onda stalno čitam šta sam napisala i razmišljam kak da napišem nešto pa onda sto puta čitam to šta sam napisala. drugo bi bilo da nešto pametno pišem pa onda malo duže razmišljam, al ovo je bezveze skroz a nemogu si pomoć, a i izgubim vrijeme na to. baš prije nego šta sam krenula pisati rekla sam si da ću ću samo brzo nešto otipkat i to je to al nije mi pomoglo
kantariona is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 19:21   #1073
ajme ljudi ja sam pronasla sebe ovdje.sad cu vam napisat malo o svom oks

-kao prvo meni stvari ne moraju oko mene bit ciste. ja bacam svoje stvari po kuci i stvaram nered.
-kvake ne diram nego otvaram s nogama i palim svijetlo s nogom
-korisitim rukavice pri kupanju jer mi se gadi dirat cijeele noge i vaginu
-uzasno puno perem ruke. do 15 puta, a recimo kad dodirnem mokracu ili govno(oprostite na izrazu) onda 30 i vise
-peglam kosu samo kad je cista da je ne isprljam
-stalno,stalno stavljam stvari na pranje. jednom obucem ide na pranje
- ako mi netko dodirne krevet ili rucnike idu na pranje ili ako padnu na pod
-kad negdje idem spavat poslije toga se kupam tri sata- noge jednom sapunjam,gornji dio tijela 6 puta a kosu od 9-13
-rekord znaci tusiranja je tri sata
-svaki dan pranje kose
-recimo kad nosim kratke rukave(sa me uzasava) ruke mi sve dodiruju pa ih vise puta nasapunjam,tako i sa kratkim hlacama
-gadim se nekih osoba ak me samo dirnu laktom ta stvar mi ide na pranje
-imam dva rucnika-jedan kad perem kosu,jedan kad ne perem(al na kraju uvijek operem)
-imam dvije stvari za nosenje po kuci-kad perem i kad ne perem kosu(al na kraju uvijek operem)
-perem gumice ko luda i kopce iako su najnaj manje
-dezinfekcijski sapun mi ne cisti dovoljno


i htjela sam ti NIMMA rec da ti krema dezinficira sve
depresija_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 20:06   #1074
[QUOTE=kantariona;26766767]bok svima
meni je lakše otkad sam nedavno krenula na kbt i misli sam uspjela djelomično otjerat baš zato jer se trudim ne tjerati ih nego ih pustim i stvarno to pali i presretna sam kad vidim da ipak ima nade, kad se sjetim kak sam se prije borila protiv prisilnih misli i padala u očaj zbog njih uh užas sad bar znam šta mi je i stvarno se više ne borim protiv njih nego ih baš namjerno pustim

Meni je isto bolje od kada ih pustim da odu a najvaznije je da znam o cemu je stvar , hvala bogu da znam nakon odlazaka psihijatru i testiranja kod psihoterapeutkinje i ja isto znam citati kada nesto pisem po 100 puta neznam ni sam zasto i stalno si nesto predbacujem iako znam da si nemam sto bas predbacivati da sam jebeni dobrica kakvog nema gdje , ali uvjek nesto nadem u slobodno vrijeme da se lupam u glavu s time
niš držte se i napokon vidim nesto vise ljudi na forumu samo neznam jel to dobra stvar ili loša od kada sam ja tu na forumu poceo postati nesto je malo ljudi pa sam gledao di su svi isli
dršte se ljudi
fruitloops is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 15:50   #1075
A jeste li primijetili da misli i rituali popuštaju drastično kad vas živo boli k. za sve? Kad ste u nekoj vrsti depresivnog raspoloženja, pa vam je sve ravno.

Ne znam. Možda se može boriti protiv OKP-a depresijom!
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 16:04   #1076
Ja sam shvatila da moj OKP dolazi do izražaja kada sam pod velikim stresom, znalo se desiti po nekoliko mjeseci da nisam imala nikakvih simptoma i onda kad se dogode 2,3 stresne situacije za redom eto ti treptanja očima, ponavljanja riječi u sebi i svašta nešto glupo i besmisleno. Nikad se nisam liječila iako imam OKP cijeli život i to je ogromno breme ali s godinama sam ga naučila kako tako kontrolirati, kad primjetim da je uzeo maha opustim se, probam raditi nešto što me usrećuje...i smirim ga. Nikad s nikim u životu nisam o tome pričala iako ljudi oko mene znaju moj problem , preočit je ali me ne žele povrijediti pa šute. Ah, taj život, svak ima svoj križ.
gi-gi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 12:31   #1077
Ovako, idem kod psihićke i jadna ima pune ruke posla sa mnom, pa ju neću opterećivati s ovim sitnim problemom.

Zanime me, da li bi pod OKP došlo svakodnevno lupanje glavom u jastuk u svrhu smirenja? Ja sam na Zoloftu i nekako sam stabilnija, ali ovo mi je ostalo od kad sam imala možda 5 godina..Znači, svaku večer si pustim neku muziku legnem si na trbuh i u ritmu lupkam s glavom. Znam da možda zvuči smješno, ali ja bez toga ne mogu zaspat.
Nocturnal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 12:38   #1078
Quote:
Nocturnal kaže: Pogledaj post
Ovako, idem kod psihićke i jadna ima pune ruke posla sa mnom, pa ju neću opterećivati s ovim sitnim problemom.

Zanime me, da li bi pod OKP došlo svakodnevno lupanje glavom u jastuk u svrhu smirenja? Ja sam na Zoloftu i nekako sam stabilnija, ali ovo mi je ostalo od kad sam imala možda 5 godina..Znači, svaku večer si pustim neku muziku legnem si na trbuh i u ritmu lupkam s glavom. Znam da možda zvuči smješno, ali ja bez toga ne mogu zaspat.
Moja frendica pusti muziku, pa skače po sobi ili krevetu!
Tako da, eto, ima svega. Ne znam spada li pod OKP.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 18:41   #1079
sedif59 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 23:10   #1080
Jaooooo, kako sam se samo nazivcirala veceras, kad su mi gosti podigli noge na trosjed, one iste noge u kojima su prethodno bosi plazili po vani..... arghhhhh... jos ne mogu da se smirim! Mozete li vjerovati da sam se momentalno sva prosarala po licu nekim crvenim flekama od nervoze, jer nisam htjela nista da im kazem, a jelo me iznutra... Damn! Help!
WhatToDo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:46.