Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2005., 18:36   #101
Quote:
violent_femmes9 kaže:
meni osobno cvijece je super obozavam kad dobijem buket

ali imas pravo, vecini novih mama ipak vishe odgovara nesto prakticno
I ja volim dobiti i darovati cvijece.
Prijateljici koja je prosle godine rodila bebu kupila sam svilenu, kimono kucnu haljinu koju ona obozava.

Nisam imala posebnu ideju za bebu, pa sam kupila jedan od onih Mustela paketa sa losionima, kremicama i ostalim tricama.
__________________
One Kill Wonder

Zadnje uređivanje Karmela : 03.08.2005. at 19:12.
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2005., 19:03   #102
Quote:
violent_femmes9 kaže:
meni osobno cvijece je super obozavam kad dobijem buket

i ja
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2005., 19:10   #103
Quote:
Kikica kaže:
ako nema ono što se stavi na kindač pa se vrti i svira iznad glave (joooj, kak se to zove) meni je to bio super poklon. I moj savjet je da se mami ne kupuje cvijeće, to mi je najgori mogući poklon. Meni osobno je od svega bila najdraža Kuharica za bebe i djecu (anabel karmel).
Mobile se to zove. bebacu je u toj dobi svjedno za poklone, poklonite mami jednu profesionalnu masazu ili poklon bon u parfumeriji, toga se tak rijetko tko sjeti
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2005., 19:24   #104
Quote:
dodouprolazu kaže:
Mobile se to zove. bebacu je u toj dobi svjedno za poklone, poklonite mami jednu profesionalnu masazu ili poklon bon u parfumeriji, toga se tak rijetko tko sjeti
da, da mobile
masaža je super ideja!

p.s. dodo, mailbox ti je pun, pokušavam ti poslati pm već tjedan dana!
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2005., 20:30   #105
Quote:
Kikica kaže:
p.s. dodo, mailbox ti je pun, pokušavam ti poslati pm već tjedan dana!
da, i ja isto!
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2005., 22:30   #106
Quote:
dodouprolazu kaže:
Mobile se to zove. bebacu je u toj dobi svjedno za poklone, poklonite mami jednu profesionalnu masazu ili poklon bon u parfumeriji, toga se tak rijetko tko sjeti
hm, ja svojoj mami za rodendan uplatim masazu, ona to obozava dok ja ne volim masaze
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2005., 05:43   #107
Mami pokloni bilo sta sta ce joj podic raspolozenje. Masazu, frizuru,manikuru,bilo kaj takvoga. Paket za njegu(kupka, svijece, losion isl.)
Za bebu pitaj mamu, kaj joj treba. Svi uglavnom kupe robicu za prvih 3-6 mjeseci a onda se fuckas,moras sve sam kupit a ove prve robice imas toliko da ne stigne sve to obuc. Kupi joj recimo zimsko odjelo, mozda onu vrecu kaj se stavi prek kolica isto za po zimi(ko vreca za spavanje), vrece za spavanje su prakticna stvar. U svakom slucaju kaj god da joj kupis uzmi racun da moze zamjeniti ako treba. JA sam jako puno stvari mjenjala za vece i ono kaj mi fakat treba.I ne zaboravi da su ukusi razliciti pa kad meni svekrva kupi neku oblekicu za malu meni je to koma i nosi to jedino kad je ona vidi sto je u biti glupo ali tak je. ISto tak ljudi su osjetljiv na kozmeticke proizvode pa sam ja jako pazila s cim mazem i perem malu, sve stvari koje mi nisu pasale sam prosljedila.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2005., 06:19   #108
da,ukusi su razliciti, moja svekrva je odusevljena prakticnoscu vrece za spavanje dok sam ju ja dozivljavala ko zatvor i nisam je stavljala u to

Quote:
I moj savjet je da se mami ne kupuje cvijeće, to mi je najgori mogući poklon.
takoder, mrzim cvijece, njemu je mjesto vani,a ne u stanu te valjda postoji razlog sto je u rodilistu zabranjeno imat cvijece u sobi
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2005., 07:22   #109
znash shto...ako si dobra s mamom mozda je pametno pitat shto joj treba za bebu....meni je recimo bio super onaj set za kupanje od chicca.....ne znam...grijach, zlato, robica za sada ili za kasnije....igrachke al samo nemoj plishane jer na kraju ionako zavrshe u podrumu a beba ih vechinom ni ne pogleda....
mami cvijeche...ili kupi onaj mirisich od Bulgarija za mame i bebe..
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2005., 08:19   #110
Quote:
chani kaže:
da,ukusi su razliciti, moja svekrva je odusevljena prakticnoscu vrece za spavanje dok sam ju ja dozivljavala ko zatvor i nisam je stavljala u to


trebala si isprobati kako se bebi svidja imam ja jednu kolegicu kojoa djetetu nikad nije dala chokolino jer njoj izgleda ko machje govno


meni je isto vreca izgledala ko sprava za muchenje, a kad sam ga obukla u vrecu, nije izashao iz njih do shkole
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2005., 08:38   #111
A jeste kokoši....



Pravilo br. 1:

Djetetu se ispod jastuka ne stavlja ispod 200 kuna ni u ludilu!!!

Pravilo br. 2:

Najpotrebnije za malu bebu su razne oblekice,dekice, posteljina, kozmetika, kadice, kinderbet, hodalica (za kasnije), set za kupanje (ručnik, rukavice...)

Najbolje ti je da uvališ 200 kuna recimo pod jastuk i kupiš par bodija za jesen, malo veći broj, koju kapicu, čarapice, ili jednostavno paket pampersica...to je najkorisniji dar



E, sad u malo staromodnijim sredinama ili ako živi sa svekrvom, onda doneseš i nekaj špeceraja...

Tradicijski bi to trebalo biti: brašno, šećer, sok, keksi i slično....neznam zakaj, ali ima neke veze sa praznovjerjem tipa da dijete bude bogato svime, da bude slatko....i kajjaznam
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2005., 08:59   #112
Quote:
magic kaže:
meni je isto vreca izgledala ko sprava za muchenje, a kad sam ga obukla u vrecu, nije izashao iz njih do shkole
blažena vreća za spavanje
da nje nema, moja bi princeza stalno bila otkrivena jer toliko nemirno spava da nema šanse da pokrivač ostane na njoj.
to je najpraktičnija stvar na svijetu, a treba biti komotna (ja kupim dosta veću), onda u njoj čak i hodati mogu

ot - i meni se mobil čini dobra stvar ali volim pokloniti i neku finu pamučnu dekicu ili nešto slično.
poklanjam ono što mi se čini prigodno/potrebno, a ne ono što mislim da se od mene očekuje.
bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2005., 09:20   #113
Quote:
ROAD RUNNER kaže:
...ili jednostavno paket pampersica...to je najkorisniji dar
Ovo je i kolega rekao kad je dobio drugu bebu - svega ima, ništa im ne treba, samo pampersica koliko god možemo donijeti.
FridaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2005., 11:24   #114
Quote:
chani kaže:
da,ukusi su razliciti, moja svekrva je odusevljena prakticnoscu vrece za spavanje dok sam ju ja dozivljavala ko zatvor i nisam je stavljala u to


takoder, mrzim cvijece, njemu je mjesto vani,a ne u stanu te valjda postoji razlog sto je u rodilistu zabranjeno imat cvijece u sobi
u rodilištu je cvijeće zabranjeno zbog mogućih alergija.

rezano cvijeće se koristi za ukrašavanje zatvorenih prostora već tisućama godina.

većina stanova ima više prostorija.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2005., 14:58   #115
u mom stanu ne, ja cvijece samo proslijedim dalje i vec sam ih sve zmustrala da mi to ne nose, radije nek dodu praznih ruku

btw dijete nosas po svim prostorijama u stanu ,zar ne?

vrecu za spavanje ne trebam, jer mala se sama pokrije kad joj je zima koliko sam skuzila, a inace ju nadem u skroz drugom kutu krevetica nego u kojem sam je ostavila te ocito voli luftat nogice vani kao i ja, uostalom u stanu je toplo uvijek pa ne moram se brinut oko njenog spavanja da li je pokrivena ili ne

2 magic:
vec su sveki i moja stara joj isprobale to na njoj, ali skinule su cim je pocela se becit i mlatarat nogicama jer sam i ja vec dreknula na njih
btw cokolino i dan danas volim pojest, ali nije to vise onaj okus kakav je bio u djetinjstvu,pokvarili su se...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2005., 17:12   #116
Quote:
chani kaže:
u mom stanu ne, ja cvijece samo proslijedim dalje i vec sam ih sve zmustrala da mi to ne nose, radije nek dodu praznih ruku

btw dijete nosas po svim prostorijama u stanu ,zar ne?

...
Ufff, chani ali bi se ti napatila da zivis u kuci moje mame.
Ona ima prekrasan ruzicnjak koji cvate od sredine proljeca pa sve negdje do prvog mraza.... citava kuca mirise po ruzama.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2005., 22:12   #117
ma i moja ima vrt, sveki ima valjda jedan od vecih vrtova na Krku,
ali meni je to zali vremena, radije se posvetim zivom bicu nego trosit vrijeme na te peludarnike
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2005., 22:17   #118
pa dobro, ti si u zgb pa nemash veze s tim peludarnikom


bash lijepo da sveki brine o vrtu bolje nego da vas gnjavi.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2005., 22:33   #119
Quote:
chani kaže:
ma i moja ima vrt, sveki ima valjda jedan od vecih vrtova na Krku,
ali meni je to zali vremena, radije se posvetim zivom bicu nego trosit vrijeme na te peludarnike
Joj kak bi ja rado imala vrt. Pa bi čeprkala, pa bi sadila, pa bi pljevila,.. I radila suhozidiće i štucala ruže i psovala mater krticam.


ontopic
Ako idete bebici u posjet valjda ste koliko toliko bliski sa roditeljima da ih možete pitati kaj im treba.
Ako ne, meni je zgodno da ipak ostane nekakva uspomena na taj događaj pa možda kakav mali zlatnik ili srebrenjak + paket pampersica. To je praktičan i uvijek dobrodošao poklon.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2005., 23:35   #120
mi smo dobili zlatnog konjica privezak kada se sin rodio...pojma nemam sta s njim,sem sto i do sada ...u ladici
SaraTroroga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:58.