Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2008., 17:12   #61
Quote:
looki kaže: Pogledaj post
Evo kako ja gledam na to. Ja živim u svemiru A. Svemir A je imao svoju prošlos, ima svoju sadašnjost i imati će svoju budućnost. Prošlost svemira A je znama (recimo zapisana je u knjigama). I ako ja iz svemira A odem u prošlost u 1939 da ubijem Hitlera, što i napravim - koknem ga. No, zapravo ja nisam otišao u svemir A, već u neki drugi (B,C,D....), i u mojoj sadašnjosti, iz koje sam ja došao (svemira A) Hitler je još uvijek živ. Zašto mislim tako? Iz 2 razloga:
1. Ako mi u svemiru A imamo knjige u kojima piše da je Hitler umro 1945 godine, počinivši samoubojstvo - onda to je tako, faktična činjenica - to se dogodilo. 2. Ako ja ubijem Hitlera, što će se dogoditi ---> Neće biti Reicha ----> Vjerojatno bi se jedno duže izvjesno vrijeme održala Kraljevina Jugoslavija ---> To bi rezultiralo totalno drugačijim razmještajem stanovništva, budučih događaja itd...----> Što bi značilo, da se moji roditelji vjerojatno ne bi upoznali i zaljubili (ako bi uopće bili živi)---> Što znači da se ja ne bi rodio. Ako se ja nisam rodio, kako sam ja mogao otputovati u prošlost i ubiti hitlera? Nikako. Dakle, po meni je jedini logički odgovor da sam ja otputovao u prošlost, no u trenutku kada sam ja stigao u tu prošlost se iz moje prošlosti (Svemira A), "rodila, proizišla, stvorila" jedna nova vremenska linija (Svemir , B, c, d....) neovisna od moje (Svemira A), te jedino isto što dijeli s mojim svemirom jest prošlost DO 1939 (odnosno do onda kad sam ja stigao u tu prošlost)....
Ovo je samo moje mišljenje, pa me nemojte flejmat...
zanimljivo razmišljanje

mene zanima,kad bi ti koknuo Hitlera i vratio se nazad odakle si došao

gdje bi onda došao?
ako bi došao opet u A,tvoje djelo nebi imalo nikakvog učinka
ako bi došao u B,onda se vjerojatno nebi ni rodio tamo,nego bi bio kao neki ilegalac bez dokaza da uopće postojiš
Pepy the Killer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 18:10   #62
mislim da vrijeme ne postoji.pročitao sam neku teoriju o termodinamici, toplini jel, da ako bi se vrijeme vraćalo unazad, toplina bi i dalje prelazila s toplijeg na hladnije tijelo. zbog toga nekako mislim da čak i kada bi u ovom trenutku počeli vraćati vrijeme unazad, ništa se ne bi desilo jer se fizikalni zakoni neće odvijati unatrag već će sve ići dalje "naprijed u budućnost" kao i inače. recimo, da čak i odvrtimo "vrijeme" 70 godina u vrijeme Hitlera, fizikalni zakoni će se i dalje odvrtjeti po našoj percepciji 70 godina u budućnost.
Obješeni čovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 18:35   #63
Quote:
Pepy the Killer kaže: Pogledaj post
zanimljivo razmišljanje

mene zanima,kad bi ti koknuo Hitlera i vratio se nazad odakle si došao

gdje bi onda došao?
ako bi došao opet u A,tvoje djelo nebi imalo nikakvog učinka
ako bi došao u B,onda se vjerojatno nebi ni rodio tamo,nego bi bio kao neki ilegalac bez dokaza da uopće postojiš
Ne znam gdje bi se vratio u A ili B, no da u A bi bilo sve po istom, a u B bi bio "ilegalac", tj. čovijek koji se nije rodio a postoji (što je opet paradoks...)
looki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 19:52   #64
Quote:
Obješeni čovjek kaže: Pogledaj post
mislim da vrijeme ne postoji.
Postoji!

Imaš ga u dosta jednadžbi u fizici. (valjda si imao fiziku u školi)
Old 14.04.2008., 21:12   #65
Quote:
gunsmith kaže: Pogledaj post
Postoji!

Imaš ga u dosta jednadžbi u fizici. (valjda si imao fiziku u školi)
pardon, krivo sam se izrazio. htio sam reći da ne postoji ono apsolutno vrijeme već samo ono relativno u intervalima, kao u fizici.
Obješeni čovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 22:03   #66
Kako putovat kroz nešto što ne postoji?
Gandalf_suba is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 22:08   #67
Quote:
Gandalf_suba kaže: Pogledaj post
Kako putovat kroz nešto što ne postoji?
Trenutno je 21:08.
Vidiš da postoji vrijeme.
Old 19.04.2008., 00:21   #68
Vasa prepucavanja cijenjeni kolege forumasi su zasnovana na krivim pretpostavkama. Da biste pronasli odgovore na vasa paradoksalna pitanja tipa "Sto ako se vratim u vrijeme i ubijem svoju majku prije nego me ona rodi. Ocu li ja nestati?" i slicno, morate ih prvo prestati postavljati jer nemaju veze sa stvarnoscu.
Pokusavate izbrojati koliko ima krumpira u vocnjaku.
- Nema ih gospodo!

-1. Vrijeme ne postoji. To je mana nase svijesti jer nije dovoljno razvijena da koncepira stvarnost onakvu kakva stvarno jeste. -2. Sve sto "se dogodilo" ili "ce se dogoditi" se u stvari dogadja upravo sada. Ne postoji nesto kao proslost i buducnost. Sve je sadasnjost. Svemir je staticki model stvarnosi. Nase svijesti su ono sto se giba.
-3. Zamisli da odes daleko od planete, daleko od galaksije, daleko gdje nema ni zvjezda ni nicega s cime bi usporedio kretanje. Gdje nema nikakve reference vremena. Ubrzo bi ti vrijeme prestalo postojati.
-4. Razlog sto je nasa svjest ovako "prevarena" jest sbog naseg poimanja sadasnjosti a ne proslosti i buducnosti. Razmislite koliko traje "sada". Koliko je dug trenutak koji nazivamo sadasnjost? Dijelic sekunde. Ajde pokusajte zamisliti da "sada" traje malo duze. Dvije sekunde. Da imate dvije sekunde fore da odzivite "sada". Pa zamislite da ono traje jos duze. Moza minutu ili dvije. Da "sada" traje godinu dana vi biste imali fore manipulirati dogadjajima u okviru jedne godine.
- E pa to ljudi moji je vrijeme. To je sadasnjost. Samo nasa svijest misli da je prekratko.

- I jos jedna stvar.
- Ako se vratis kroz vrijeme mozes ubiti svoju majku prije nego te rodi i ostati ziv.
To se zove paralelni svemir. A njih ima koliko ima i kombinacija mogucih dogadjaja u svemiru.
Dakle teoretski sve je moguce i sve su kombinacije moguce.
Believe not because some old manuscripts are produced, believe not because it is your national belief, believe not because you have been made to believe from your childhood, but reason truth out, and after you have analyzed it, then if you find it will do good to one and all, believe it, live up to it and help others live up to it.
- “Buddha”
Sup3I2Son1c is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 13:57   #69
Quote:
Sup3I2Son1c kaže: Pogledaj post
Vasa prepucavanja cijenjeni kolege forumasi su zasnovana na krivim pretpostavkama. Da biste pronasli odgovore na vasa paradoksalna pitanja tipa "Sto ako se vratim u vrijeme i ubijem svoju majku prije nego me ona rodi.

-1. Vrijeme ne postoji. To je mana nase svijesti jer nije dovoljno razvijena da koncepira stvarnost onakvu kakva stvarno jeste. -2. Sve sto "se dogodilo" ili "ce se dogoditi" se u stvari dogadja upravo sada. Ne postoji nesto kao proslost i buducnost. Sve je sadasnjost. Svemir je staticki model stvarnosi. Nase svijesti su ono sto se giba.
-3. Zamisli da odes daleko od planete, daleko od galaksije, daleko gdje nema ni zvjezda ni nicega s cime bi usporedio kretanje. Gdje nema nikakve reference vremena. Ubrzo bi ti vrijeme prestalo postojati.
-4. Razlog sto je nasa svjest ovako "prevarena" jest sbog naseg poimanja sadasnjosti a ne proslosti i buducnosti. Razmislite koliko traje "sada". Koliko je dug trenutak koji nazivamo sadasnjost? Dijelic sekunde. Ajde pokusajte zamisliti da "sada" traje malo duze. Dvije sekunde. Da imate dvije sekunde fore da odzivite "sada". Pa zamislite da ono traje jos duze. Moza minutu ili dvije. Da "sada" traje godinu dana vi biste imali fore manipulirati dogadjajima u okviru jedne godine.
.
upravo to sam i ja objasnio u ovoj temi prije cca 3 mjeseca...
http://www.forum.hr/showpost.php?p=1...6&postcount=68
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 14:50   #70
Quote:
audioslave kaže: Pogledaj post
nemoguce...

iz jednog razloga...

uzmi sad da se zelis vratiti u 1940 i ubiti hitlera. vec znas da ne bi uspio jer je hitler tamanio zidove. hocu reci mozda je moguce putovanje, ali u biti ne bi nista promijenio jer ono sto se dogodilo neizbjezno se tako moralo dogoditi i ne mozes to nikako promjeniti

da je moguce putovati kroz vrijeme mogao bi promijeniti buducnost,i da se vratis u recimo godinu u kojoj se hitler rodio i recimo utopis ga,nema ni hitlera ni ratova a sto se tice putovanja kroz vrijeme sumnjam da je moguce jer je vrijeme izmisljeno od ljudi tj sekunda ,minuta , sat ,nema buducnosti i proslosti mislim da je sve sadasnjost.jebiga moje razmisljanje ne kazem da je tako
Old 20.04.2008., 16:07   #71
Quote:
Trenutno je 21:08.
Vidiš da postoji vrijeme.
Samo ti se čini! Nije tako!
Gandalf_suba is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 16:35   #72
Quote:
strumpf kaže: Pogledaj post
da je moguce putovati kroz vrijeme mogao bi promijeniti buducnost,i da se vratis u recimo godinu u kojoj se hitler rodio i recimo utopis ga,nema ni hitlera ni ratova a sto se tice putovanja kroz vrijeme sumnjam da je moguce jer je vrijeme izmisljeno od ljudi tj sekunda ,minuta , sat ,nema buducnosti i proslosti mislim da je sve sadasnjost.jebiga moje razmisljanje ne kazem da je tako
Da, baš ne bi netko drugi napravio pizdariju da Hitlera ubiješ.
Ima tisuće ''Hitlera'' u svijetu.
Old 20.04.2008., 16:36   #73
Quote:
Gandalf_suba kaže: Pogledaj post
Samo ti se čini! Nije tako!
Ne čini mi se.
Old 20.04.2008., 17:33   #74
Quote:
bit svega je da nebi hitler napravio,znaci promjena je
Old 20.04.2008., 18:06   #75
Quote:
strumpf kaže: Pogledaj post
bit svega je da nebi hitler napravio,znaci promjena je
Da u pravu si.
Ali možda bi napravio još veću pizdariju ako to promjeniš.
Možda bi se našla neka budala koja bi došla do atomske prije Amera i šta onda?
Old 20.04.2008., 19:02   #76
Quote:
kad ste svi na Hitlera zapeli...a Osama, Napoleon, Alex veliki, Cezar, car Nikola...ko da su oni šta bolji...
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 20:37   #77
Quote:
lampion kaže: Pogledaj post
kad ste svi na Hitlera zapeli...a Osama, Napoleon, Alex veliki, Cezar, car Nikola...ko da su oni šta bolji...
Nije važno koji.

Ubij jednog u prošlosti a drugi, koji je puno gori, će ga zamjenuti.
Old 20.04.2008., 21:30   #78
Kako je uopće moguće vratiti se u prošlost? Krši se pun kup toga u tome. A i da je moguće, vjerojatno se radi o samoubojstvu.

1. Vračajući se u prošlost, mi ćemo se negdje naglo pojaviti, dakle zakon očuvanja energije se prekrši...

2. Mislite da ćemo 'sletjet' na Zemlju? Yeah right, niti slučajno. Možda čak ne 'sletimo' u Sunčev sustav, a kamoli blizu Zemlje. Zašto?
Putovanje kroz vrijeme znači nagli skok u vremenu, ne postepeno kretanje nego baš nagli skok. Dakle između točke početka i točke završetka putovanja nema ničega što bi utjecalo na nas, kao da to između ne postoji. Dakle mi ćemo putovanje završit u istoj točci sa koje smo i krenuli, ali s obzirom na svemir.
Zašto ne bismo mogli završit blizu Zemlje?
Zemlja se kreće oko Sunca, Sunce oko središta galaksije, Galaksija oko centra mase Lokalne skupine, Lokalna skupina oko centra mase Lokalnog jata... Dakle nemojte računat da ako se vratimo u prošlost točno 2 godine da ćemo zavšit na Zemlji budući da je trajanje revolucije 1 godina... Čak i ako je u pitanju samo gibanje Zemlje oko Sunca, ni u tom slučaju ne bismo završili na Zemlji jer se ona ne giba po kružnici, nego po nekoj nepravilnoj elipsi, tj afel i perihel nisu uvijek s iste strane Sunca s obzirom na okolinu koja se stalno mijenja...

Zar je vrijeme reverzibilan proces? Ima nekih stvari koje je moguće vremenski 'okrenuti' kao što se to pretpostavlja za crnu i bijelu rupu, ili npr neke kemijske reakcije, ali da se isto može sa cijelim svemirom? Ne bih rekao
Old 20.04.2008., 21:54   #79
Očito je da su neki previše puta gledali film "povratak u budućnost"
Old 21.04.2008., 00:19   #80
Quote:
Nije važno koji.

Ubij jednog u prošlosti a drugi, koji je puno gori, će ga zamjenuti.
ali ako ce ga netko zamijeniti znaci mijenjas buducnost
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:42.