Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2008., 10:36   #1
Uplatili mi plaću nakon otkaza

bivša firma u kojoj sam radila, GREŠKOM mi je uplatila plaću, iako je ugovor raskinut, iako već nekoliko mjeseci radim u drugoj firmi.
jednostavno, zaje**** su se i uplatili na moj račun plaću!!!!!!
nazvali me i ljubazno me zamolili da im vratim lovu!!!
što da radim?
mislim, mogu li mi oni NAREDITI da im vratim lovu? točnije, pravno me goniti(tužiti)?
Lovergirl is offline  
Old 31.01.2008., 10:38   #2
da, lova nije tvoja i vrati ju. jednostavno.
Katrin is offline  
Old 31.01.2008., 10:39   #3
kako misliš nije moja? nego čija je ako je na mom računu???

gle, ne pitam sada što je moralno, etično, kršćanski, tražim pravni savjet!

tj. ima li kakvih posljedica za mene ako ne vratim lovu koju su mi greškom uplatili?
Lovergirl is offline  
Old 31.01.2008., 10:42   #4
u toj sam firmi bila potplaćena, da ne kažem i maltretirana, i sada još moram ispravljati njihove greške, mjesecima nakon što sam s njima uredno raskinula ionako jadan ugovor!

molim pravni savjet...
Lovergirl is offline  
Old 31.01.2008., 10:58   #5
vrati lovu jer će te tužiti i onda ćeš još imat dodatne troškove, kamate itd... stjecanje bez osnova... nisi imala nikakvi pravni osnov za stjecanje tog novca... nisi ga zaradila i nije tvoj... ukoliko su te plaćali manje nego si ugovorila s njima tada ih tuži... ukoliko su te maltretirali i za to imaš dokaze isto ih tuži... ali ih fino nazovi i kaži da ćeš vratiti lovu... eventualno imaš pravo zadržati dio love za pokrivanje troškova platnog prometa i eventualne svoje troškove koje ćeš imati radi povrata te love...
-kec- is offline  
Old 31.01.2008., 11:16   #6
Quote:
Lovergirl kaže: Pogledaj post
mislim, mogu li mi oni NAREDITI da im vratim lovu? točnije, pravno me goniti(tužiti)?
Quote:
katrin kaže: Pogledaj post
da, lova nije tvoja i vrati ju. jednostavno.
odgovorila sam ti s pravnog stajalista, ne s moralnog. pravno (i moralno) lova nije tvoja vec je to tebe dosla greskom a ti nemas nikakvu osnovu po kojoj bi ju zadrzala.
Katrin is offline  
Old 31.01.2008., 11:19   #7
pa ko ih jebe. Nije ona kriva što su napravili grešku tj što su nepismeni. Treba ih zavlačit malo i onda im vratit lovu ipak radi tužbe al svejedno koji nesposobnjakovići
-mobyXXL- is offline  
Old 31.01.2008., 11:21   #8
dakle, pravo ispada da sam ja tu lovu UKRALA!!!!
Lovergirl is offline  
Old 31.01.2008., 11:24   #9
Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
pa ko ih jebe. Nije ona kriva što su napravili grešku tj što su nepismeni. Treba ih zavlačit malo i onda im vratit lovu ipak radi tužbe al svejedno koji nesposobnjakovići
da!!! slažem se da su totalno nesposobni!!!
pa otišla sam od njih prije par mjeseci, i nazvali me iz vedra neba i umiljatim glasom mi rekli da su mi greškom uplatili plaću!!!!!!!!
strava! i sada se ja moram misliti što i kako!!!
još će me i tužiti!!! kao da sam kakav lopov!
iznenađena sam što me, izgleda, IPAK mogu tužiti. ja sam mislila da za to nema osnove. jer ono što je na mom računu- na MOM je računu, nisam nikome ništa ukrala, oni su mi sami uplatili, jer su smotani i jadni!
Lovergirl is offline  
Old 31.01.2008., 11:25   #10
Quote:
Lovergirl kaže: Pogledaj post
dakle, pravo ispada da sam ja tu lovu UKRALA!!!!
Nisi ju ukrala, ali si je stekla bez osnove. Oni te mogu tužiti da im vratiš te novce, a nakon presude vratit ćeš ih sa zateznim kamatama.
Dakle, jednostavno vrati novce...
volvo s80 is offline  
Old 31.01.2008., 11:27   #11
na ispada da si ukrala, nego si stekla bez osnove. blago tebi ako nikad ni u cemu nisi pogrijesila.
Katrin is offline  
Old 31.01.2008., 11:28   #12
Quote:
Lovergirl kaže: Pogledaj post
da!!! slažem se da su totalno nesposobni!!!
pa otišla sam od njih prije par mjeseci, i nazvali me iz vedra neba i umiljatim glasom mi rekli da su mi greškom uplatili plaću!!!!!!!!
strava! i sada se ja moram misliti što i kako!!!
još će me i tužiti!!! kao da sam kakav lopov!
iznenađena sam što me, izgleda, IPAK mogu tužiti. ja sam mislila da za to nema osnove. jer ono što je na mom računu- na MOM je računu, nisam nikome ništa ukrala, oni su mi sami uplatili, jer su smotani i jadni!

pa sta se imas misliti?
lijepo vrati lovu i rijesena stvar, nema nikakvih problema, tuzbi ni slicnoga.
__________________
Find the intruder. Capture him if he's alive. If not, kill him.
hasselbaink is offline  
Old 31.01.2008., 11:30   #13
Quote:
Lovergirl kaže: Pogledaj post
da!!! slažem se da su totalno nesposobni!!!
pa otišla sam od njih prije par mjeseci, i nazvali me iz vedra neba i umiljatim glasom mi rekli da su mi greškom uplatili plaću!!!!!!!!
strava! i sada se ja moram misliti što i kako!!!
još će me i tužiti!!! kao da sam kakav lopov!
iznenađena sam što me, izgleda, IPAK mogu tužiti. ja sam mislila da za to nema osnove. jer ono što je na mom računu- na MOM je računu, nisam nikome ništa ukrala, oni su mi sami uplatili, jer su smotani i jadni!
a da ti slucajno nekom das nesto svoje ili greskom uplatis svoje novce na tudji racun i ta osoba ti ih ne zeli vratiti jer ako su na njenom racunu onda su njeni... ne bi tuzila ako ti ta osoba ne zeli vratiti novce? sasula bi drvlje i kamenje da kako netko moze tako zadrzati tvoju lovu.
Katrin is offline  
Old 31.01.2008., 11:31   #14
Quote:
hasselbaink kaže: Pogledaj post
pa sta se imas misliti?
lijepo vrati lovu i rijesena stvar, nema nikakvih problema, tuzbi ni slicnoga.
informiram se. očito je da ću morati vratiti lovu, jer ako od pet ljudi koji su se javili ovdje, svi kažu da je moguća tužba i da to moram vratiti, onda ću vratiti. ali , jebi ga, ne vraća mi se. nikako! posebno ne njima koji su od reda svi govna! uostalom, vidi se koliko su sposobni! prije pet mjeseci sam napustila tu firmu, a oni mi uplatili plaću!
Lovergirl is offline  
Old 31.01.2008., 11:32   #15
Quote:
katrin kaže: Pogledaj post
a da ti slucajno nekom das nesto svoje ili greskom uplatis svoje novce na tudji racun i ta osoba ti ih ne zeli vratiti jer ako su na njenom racunu onda su njeni... ne bi tuzila ako ti ta osoba ne zeli vratiti novce? sasula bi drvlje i kamenje da kako netko moze tako zadrzati tvoju lovu.
ok, skužila sam...
čim počnu sipati po meni drvlje i kamenje, vratit ću im.
do tada, neka se prže malo
Lovergirl is offline  
Old 31.01.2008., 11:40   #16
ja im nebi vratio taman da me zavezu i citaju mi glas koncila pod uperenim reflektorom u glavu
krule is offline  
Old 31.01.2008., 11:43   #17
Quote:
krulesays kaže: Pogledaj post
ja im nebi vratio taman da me zavezu i citaju mi glas koncila pod uperenim reflektorom u glavu
taj odgovor čekam cijelo jutro!!!!!!!

samo, zlo mi je od same pomisli da me netko tuži, i to još ti smotani gadovi.
Lovergirl is offline  
Old 31.01.2008., 11:45   #18
cijelo jutro, a tema stoji tek sat vremena
ako se odgovor poklapa s tvojim misljenjem ne znaci da je tocan

a gle, nemoj im vratiti lovu sta te briga, inati se pa na sudu dokazuj da je to zapravo tvoje.
Katrin is offline  
Old 31.01.2008., 11:48   #19
Quote:
katrin kaže: Pogledaj post
cijelo jutro, a tema stoji tek sat vremena
ako se odgovor poklapa s tvojim misljenjem ne znaci da je tocan

a gle, nemoj im vratiti lovu sta te briga, inati se pa na sudu dokazuj da je to zapravo tvoje.
postoji li ikakva mogućnost zastare ili slično?

ili u zastaru idu samo ubojstva, silovanja, kriminal, krađe i slično?
Lovergirl is offline  
Old 31.01.2008., 11:50   #20
postoji zastara za sve. no u ovakvim slucajevima ne racunaj na to.
Katrin is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:42.