Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2008., 20:00   #41
http://www.val.hr/php/index.php?opti...148&Itemid=214
trnoslek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 20:19   #42
Taj sajt je potpuna glupost. Promoviraju pseudoznanost. Stvarno ima tolikih gluposti napisanih da sam se počeo smijati na njih.
srki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 23:35   #43
Ma potpuno si u pravu. Lakše se je smijati nego pokušati nešto napraviti.
trnoslek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 23:48   #44
Quote:
trnoslek kaže: Pogledaj post
Ma potpuno si u pravu. Lakše se je smijati nego pokušati nešto napraviti.
Oni npr. promoviraju ozon za liječenje iako je dokazan da je ozon vrlo otrovan plin koji se spaja sa svime i svačime i tako uništava sve živo.

KOnkretno u ovom slučaju malo govore o nekom generatoru malo o motoru, ali fora je da sustav proizvede više energije nego što se uloži, a to je NEMOGUĆE. Hvataju se tu nekog orgona, nekih mističnih sila koje djeluju i crpe energiju iz nekih duhova. Ma daj. Baljezgaju gluposti i dezinformiraju ljude glupostima poput free energy.
srki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 01:05   #45
moguce... samo smo mi toliko glupi pa cekamo novog nikolu teslu da nam prosvijetli svijest ili?

evo ja cu vam patentirati stroj koji i pravi djecu za vas i svijetli u mraku i ujedno vam grije kucu
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 01:09   #46
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Solarna energija em užasno zagađuje svojim materijalom em je negdje 20 puta skuplja, em je nemoguće ni 10% današnjih zahtjeva za energijom ispuniti samo sa solarnom energijom.
jer nije usmjerena kako treba. kaniti se solarnih ploca i izvesti nesto puno bolje
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 01:11   #47
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
Hmmm, nuklearna je možda jedina energija koja zasad nudi dosta jeftinu i
sigurnu energiju, ali sam ipak za malo skuplju solarnu verziju!

Šta misliš da dođe do nekih malo jačih potresa u Francuskoj koja ima
nuklearnih elektrana ko blata?
Pucanje betonskih blokova, curenje ozračene raslhladne tekućine
(tekući natrij ).
A tada i sigurnost odlaganja otpada dolazi u pitanje?

Neznam baš da je to dugoročno isplativo
prodavat ce se bolje studena i janica

e moji ljudi jel vi svatate da ste vi tehnolosko razvojna test generacija? da istina uvjeti zivota su danas puno bolje nego prije 4o godina. ali koliko se alergija i umiranja od raka pojavilo u ovo razvojno. teh doba se niste pitali?
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 08:08   #48
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
Taj sajt je potpuna glupost. Promoviraju pseudoznanost. Stvarno ima tolikih gluposti napisanih da sam se počeo smijati na njih.
o džizus, koji si ti negativac, pa to je prestrašno! Jel primjećuješ da od početka stalno nešto se*eš, pljuješ i negiraš?
Što misliš, jesu li Pitagori, Newtonu, Einsteinu i drugima dolazili razni ljudi s riješenjima pa su im onda oni (Newton, Einstein...) govorili: "ovo ti je glupost, ovo je totalno besmisleno, kaj si debil da mi dolaziš s tom idejom?" ILI su oni sami probavali stvari za koje su drugi tako govorili i onda došli do revolucionarnih zaključaka?

Bit svih ovih pokusa, izuma i sl. možda i nije da oni uspiju iz prve, ali će definitivno orijentirat pojedince da pokrenu istraživanje u tim smjerovima i onda naprave nešto što je funkcionalno i korisno...

Srki, učini nam svima ovdje uslugu i prestani širit svoj negaitvni stav jer odbijaš ljude koji imaju nadu (i možda čak saznanja) u ovakve stvari, a sve zato jer vide jednog negativca koji pljuje, reži i frče na svakog sa pokušajem ideje. Zbog takvih poput tebe je i teško nać saznanja, jer oni koji znaju se povlače u svoj mir (i ne krivim ih: tko bi imao volje se svađat s likovima poput tebe, pogotovo jer nisu došli ovdje se svađat već širit horizonte)
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 09:03   #49
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
o džizus, koji si ti negativac, pa to je prestrašno! Jel primjećuješ da od početka stalno nešto se*eš, pljuješ i negiraš?
Što misliš, jesu li Pitagori, Newtonu, Einsteinu i drugima dolazili razni ljudi s riješenjima pa su im onda oni (Newton, Einstein...) govorili: "ovo ti je glupost, ovo je totalno besmisleno, kaj si debil da mi dolaziš s tom idejom?" ILI su oni sami probavali stvari za koje su drugi tako govorili i onda došli do revolucionarnih zaključaka?

Bit svih ovih pokusa, izuma i sl. možda i nije da oni uspiju iz prve, ali će definitivno orijentirat pojedince da pokrenu istraživanje u tim smjerovima i onda naprave nešto što je funkcionalno i korisno...

Srki, učini nam svima ovdje uslugu i prestani širit svoj negaitvni stav jer odbijaš ljude koji imaju nadu (i možda čak saznanja) u ovakve stvari, a sve zato jer vide jednog negativca koji pljuje, reži i frče na svakog sa pokušajem ideje. Zbog takvih poput tebe je i teško nać saznanja, jer oni koji znaju se povlače u svoj mir (i ne krivim ih: tko bi imao volje se svađat s likovima poput tebe, pogotovo jer nisu došli ovdje se svađat već širit horizonte)
Nije istina, bit tih pokusa jest da se izvuče novac namjenjen pravom istraživanju njima u džep.
Ako nešto neide, onda neide. A free energy motori neidu. Ako bi se fokusirali na realna istraživanja možda bi se i izvukli iz ovog energy sranja koje nas spopada.
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 09:42   #50
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Nije istina, bit tih pokusa jest da se izvuče novac namjenjen pravom istraživanju njima u džep.
Ako nešto neide, onda neide. A free energy motori neidu. Ako bi se fokusirali na realna istraživanja možda bi se i izvukli iz ovog energy sranja koje nas spopada.
???
1. daj mi objasni kako će netko od njih tebi, meni, nama izvuć novac i stavit sebi u džep, ako te sheme za slaganje free energy motora daju besplatno???

2. od kud tebi da free energy motori neidu? Si kad vidio nuklearni reaktor da možeš reći da on "ide"?

3. Veliš: "Ako bi se fokusirali na "realna" istraživanja..." - "ako bi se" TKO fokusirao? Mi? Imaš cijelu automobilsku industriju koja ostvaruje bilijunske godišnje zarade i koja ima cijele podtvrtke zadužene za istraživanja motora, a koja nikako da napravi auto koji ne vozi na benzin. I onda da se MI prestanemo fokusirati na free energy? Ako nećemo mi, a auto industrija to vidno ne želi, tko će?
Ili da nisi možda mislio kako bi trebali davati još više para auto industriji pa da onda oni izmisle bolji motor??? (kao da nemaju već dovoljno para)

dobrimag, ako si sam ne pomogneš, nitko neće i ako sam ne kreneš istraživat i radit te free energy motore, nitko ti ih neće napravit jer se to drugima ne isplati...
Što misliš, zašto u Hrv. nisu zaživjele poticajne mjere za igradnju kuća sa samoobnovljivim izvorima energije? Pa jer država em zarađuje od prodaje fosilnih goriva, em te nemože kontrolirat ako nisi ovisan o državnim energentima, em joj onda nebi morao plaćati porez jerbo bi proizvodio sam za sebe, em 1000 ostalih valjanih razloga zbog koji mi mali ljudi moramo biti toj državi robovi

Stoga, molimte prestanite više blatit free energy jer to ne razvija država za nas, to mi razvijamo sami za sebe
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 10:05   #51
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
...
Kao prvo nema potrebe vrijeđati nekoga na forumu, ako ti je do vrijeđanja odi na iskonov chat ili neki birc.

Kao drugo samo govorim ljudima realno stanje, a to je da NE POSTOJI stoj sa iskoristivošću većom od 100%. FREE ENERGY NE POSTOJI. Zapamti to.

Kao što je dobrimag reko: oni negdje dođu zatraže pare za razvijanje "motora na vodu" i dobiju brdo para i neuspiju. I tako idu od čovjeka do čovjeka. Koja laka zarada.

Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
Što misliš, zašto u Hrv. nisu zaživjele poticajne mjere za igradnju kuća sa samoobnovljivim
Kao prvo obnovljivi izvori energije daju malo energije i nisu pouzdani(čas daju čas nedaju)
Kao drugo ko če se u vladi sjetiti zato. Oni su u svom filmu.

Mi ne blatimo free energy. Mi samo govorimo realno stanje i upozoravamo ljude da ne nasjednu na tako glupe fore. Ako ti tolko vjeruješ u taj free energy napraviga, tko ti brani.
srki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 10:17   #52
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
???
1. daj mi objasni kako će netko od njih tebi, meni, nama izvuć novac i stavit sebi u džep, ako te sheme za slaganje free energy motora daju besplatno???
Uvijek ima neupućenih koji će dati lovu ili za razvijanje istih, ili čak za kupovinu istih.
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
2. od kud tebi da free energy motori neidu? Si kad vidio nuklearni reaktor da možeš reći da on "ide"?
U biti jesam, na tv. Ali znam osnovno školsku i srednjo školsku fiziku, gdje sam naučio dovoljno elementarnih zakona fizike (koje smo dokazivali) da znam da su free energy motori bajka...
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
3. Veliš: "Ako bi se fokusirali na "realna" istraživanja..." - "ako bi se" TKO fokusirao? Mi? Imaš cijelu automobilsku industriju koja ostvaruje bilijunske godišnje zarade i koja ima cijele podtvrtke zadužene za istraživanja motora, a koja nikako da napravi auto koji ne vozi na benzin. I onda da se MI prestanemo fokusirati na free energy? Ako nećemo mi, a auto industrija to vidno ne želi, tko će?
Ili da nisi možda mislio kako bi trebali davati još više para auto industriji pa da onda oni izmisle bolji motor??? (kao da nemaju već dovoljno para)
Postoje auti koji voze na solarnu energiju, vodik, struju... Samo što su oni daleko skuplji nego plaćat benzin. I nitko ih ne kupuje.
Plus toga automobilska industrija je realna industrija, koja hoće zaraditi pare.
A pare su na benziskom motoru
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
dobrimag, ako si sam ne pomogneš, nitko neće i ako sam ne kreneš istraživat i radit te free energy motore, nitko ti ih neće napravit jer se to drugima ne isplati...
Fizika je izuzetno kompleksna. Ja nisam dovoljno sposoban da radim kao istraživač, a pogotovo nebi istraživao free energy motore jel sam previše moralan da se bavim prevarama.
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
Što misliš, zašto u Hrv. nisu zaživjele poticajne mjere za igradnju kuća sa samoobnovljivim izvorima energije? Pa jer država em zarađuje od prodaje fosilnih goriva, em te nemože kontrolirat ako nisi ovisan o državnim energentima, em joj onda nebi morao plaćati porez jerbo bi proizvodio sam za sebe, em 1000 ostalih valjanih razloga zbog koji mi mali ljudi moramo biti toj državi robovi

Stoga, molimte prestanite više blatit free energy jer to ne razvija država za nas, to mi razvijamo sami za sebe
Nisu zaživjele jel to nitko ne kupuje (izuzetno je skupo). Vlada će uvijek odalamiti porez tebi, njima je svejedno na šta je porez. Ako im treba više para, odlamit će veći porez, jednostavno.
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 10:30   #53
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
Kao prvo nema potrebe vrijeđati nekoga na forumu, ako ti je do vrijeđanja odi na iskonov chat ili neki birc.
uistinu ne vidim čime sam te uvrijedio...
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
Kao drugo samo govorim ljudima realno stanje, a to je da NE POSTOJI stoj sa iskoristivošću većom od 100%. FREE ENERGY NE POSTOJI. Zapamti to.
opet te pitam, kao i maga: dal si kad vidio nukearni reaktor da možeš sa sigurnošću reć da on postoji? E pa vidiš, po istom principu ja vjerujem da free energy postoji. Jedina razlika između tebe i mene je u tome što ti UVJERAVAŠ NAS da ovo ne postoji, a ja ne uvjeravam da postoji već tražim dokaze da se uvjerim sam
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
Kao što je dobrimag reko: oni negdje dođu zatraže pare za razvijanje "motora na vodu" i dobiju brdo para i neuspiju. I tako idu od čovjeka do čovjeka. Koja laka zarada.
Tko su to "ONI"? O kakvim ONI-ma vi pričate? Od kog zatraže pare? Tebe? Mene? Mene nitko nikad niej zatražio pare za razvijanje nekog free energy motora, a bogme nisam nit ja sam to učinio nekome a jako se interesiram u razvijanje takvih motora. Dakle, tko su to ONI?
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
Kao prvo obnovljivi izvori energije daju malo energije i nisu pouzdani(čas daju čas nedaju)
Ovo je tako iskrivljena informacija da ju je bolno čitat.
Da, obnovljivi izvori daju malo energije za cjelokupno društvo ali daju DOVOLJNO za pojedinu npr. familiju. Kad bi svako domaćinstvo imalo kuću s obnovljivim izvorima energije, riješili bi energetsku krizu. Naravno, postoji problem industrije koja zahtjeva više energije, ja bi radije da se ogromna postrojenja smanje na male efikasne obrte koji bi mogli proizvoditi energiju sami za sebe i radili bi točno onoliko sirovine koliko je to potrebno
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
Kao drugo ko če se u vladi sjetiti zato. Oni su u svom filmu.
i tebe tješi takav odgovor? Oprosti, ali što će nama vlada koja je u "svom filmu"??? Onog trena kad vlada krene svojim putem, kao nametnička organizacija koja iz nas crpi novac za neke svoje lijeve potrebe i kontrolira nas pomoću represije, to postaje diktatorstvo i to zahtjeva revoluciju
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
Mi ne blatimo free energy. Mi samo govorimo realno stanje i upozoravamo ljude da ne nasjednu na tako glupe fore.
ne, vi blatite free energy... od prvog posta konstantno blatiš i pročitaj si svaki svoj post da vidiš kako blatiš... štoviše, blatiš i u samoj ovoj rečenici jer si napisao "nasjednu na tako glupe fore" - to nije blaćenje? Dakle još i lažeš...
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
Ako ti tolko vjeruješ u taj free energy napraviga, tko ti brani.
Vrlo rado, no na svakom forumu/mjestu gdje se raspravlja o takvim stvarima, pojavi se nekakav "srki" i nekakav "dobrimag" i onda blate i se*u i tjeraju sve zainteresirane i one voljne pomoći... VI NAM BRANITE! :flop:
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 10:51   #54
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Uvijek ima neupućenih koji će dati lovu ili za razvijanje istih, ili čak za kupovinu istih.
Ponavljam opet: Sheme za free energy motore su BESPLATNE
Ako netko daje lovu, daje za materijal, i dakle ta lova neide tima koji su obznanili te sheme...
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
U biti jesam, na tv.
ne, vidio si NEŠTO što su ti rekli da je nuklearni reaktor. Jedanko kao što i mi svi ovdje smo vidli onaj auto za koji su rekli da je na vodu. Jednako kao i što imamo ove sheme za free energy motore za koje nam kažu da funkcioniraju...
Dakle, NISI vidio nuklearni reaktor. Štoviše, SLIJEPO VJERUJEŠ da on funkcionira!!!
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Ali znam osnovno školsku i srednjo školsku fiziku, gdje sam naučio dovoljno elementarnih zakona fizike (koje smo dokazivali) da znam da su free energy motori bajka...
srećom pa sam ja fakultetskog obrazovanja (dakle, više neg tvoje OSNOVNO obrazovanje) i mogu ti reć da te nisu naučili ama baš ništa. Proguglaj si malo o "energetskim strunama" i kvantnoj mehanici koje su naučno dokazane stvari a koej itekako podržavaju: free energy, putovanje kroz vrijeme, telepotraciju i sl. stvari
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Postoje auti koji voze na solarnu energiju, vodik, struju... Samo što su oni daleko skuplji nego plaćat benzin. I nitko ih ne kupuje.
Čista laž i dezinformacija:
Evo ti auto koji ide samo na struju i troši daleko manje (novčano uspoređujući) po kilometru neg auti na benzin, a k tome i po performansama daleko nadmašuje benzinske aute (mislim da su ga uspoređivali sa Lamgurginijem). Uostalom čitaj:
http://www.teslamotors.com/
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Plus toga automobilska industrija je realna industrija, koja hoće zaraditi pare.
A pare su na benziskom motoru
ma stvarno! sigurno se šališ!
dakle, kao što i sam kažeš, oni žele zaraditi pare... pa tko će onda razvijat free energy motore kad oni žele samo pare?
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
...a pogotovo nebi istraživao free energy motore jel sam previše moralan da se bavim prevarama.
zašto konstantno blatiš free energy? koji je tvoj problem s njome? ti moralan a širiš laži o stvarima o kojima nemaš pojma? to nije moralno... to je licimjerno
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Nisu zaživjele jel to nitko ne kupuje (izuzetno je skupo).
dezinformacija!
nije uopće skupo: cijeli sustav za SVAKODNEVNO dobivanje DOVOLJNE količine energije ZA JEDNO KUĆANSTVO OD 4 ČLANA košta kao i potrošnja 20 godina el. energije iz HEP-ove el. mreže. Razlika je što nakon 20 godina ti i dalje imaš besplatnu struju, a sa HEP-om plaćaš i dalje mjesečno...
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Vlada će uvijek odalamiti porez tebi, njima je svejedno na šta je porez. Ako im treba više para, odlamit će veći porez, jednostavno.
jel uopće znaš kako funkcionira država? Jel znaš da ne plaćaš porez samo zato jer boraviš u toj državi? očigledno neznaš... država ti naplaćuje porez samo na usluge koje ta država nudi (dakle, na trgovinu zdravtsvo, školstvo itd.) a oduzima ti od onoga što ti prodaješ (svoj rad podaješ za mjesečnu plaću). E pa, kad bi sam radio stuju za sebe, onda ti nemaju od čega uzet. Nemože ti država nabit porez na tvoju proizvodnju za tebe samoga... u suprotnom bi se oporezivao uzgoj u vrtu, poljima, sr*nje u septičku, crpljenje vode iz bunara i sl. samoproizvodnja...
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 11:08   #55
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
dal si kad vidio nukearni reaktor da možeš sa sigurnošću reć da on postoji? E pa vidiš, po istom principu ja vjerujem da free energy postoji.
Nuklearni reaktor postoji jer:
1) bomba bačena Hiroshimu(ili Nagasaky) je sadržavala plutonij, a on je produkt nuklearnih reaktora.
2) Vidio sam na internetu slike nuklearki.
3) Nedavno se dogodio kvar na Krškom pa se alarmirala cijela Europa.

Vjerujem ja da postoje motori koji se zovu "free energy", ali nevjerujem da daju više energije nego što ulože jer je to perpetum mobile, a on je prema svim zakonima fizike nemoguć.

Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
Tko su to "ONI"?
Mogu biti neki poduzetnici bilo tko kom je on došao da bi mu prezentirao svoju ideju.

Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
Ovo je tako iskrivljena informacija da ju je bolno čitat.
Da, obnovljivi izvori daju malo energije za cjelokupno društvo ali daju DOVOLJNO za pojedinu npr. familiju. Kad bi svako domaćinstvo imalo kuću s obnovljivim izvorima energije, riješili bi energetsku krizu. Naravno, postoji problem industrije koja zahtjeva više energije, ja bi radije da se ogromna postrojenja smanje na male efikasne obrte koji bi mogli proizvoditi energiju sami za sebe i radili bi točno onoliko sirovine koliko je to potrebno
I šta kad nestane sunca ili kad vjetar prestane piriti? Tko će to onda davati energiju? Hoćeš popločiti 20 m2 foto voltaika po kućanstvu?
srki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 11:13   #56
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
Ponavljam opet: Sheme za free energy motore su BESPLATNE
Ako netko daje lovu, daje za materijal, i dakle ta lova neide tima koji su obznanili te sheme...
Ništa nije besplatno. Radni sati koštaju, energija za proizvodnju košta, prostor košta, materijali.... Nepostoji nešto tako kao FREE.

Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
ne, vidio si NEŠTO što su ti rekli da je nuklearni reaktor. Jedanko kao što i mi svi ovdje smo vidli onaj auto za koji su rekli da je na vodu. Jednako kao i što imamo ove sheme za free energy motore za koje nam kažu da funkcioniraju...
Dakle, NISI vidio nuklearni reaktor. Štoviše, SLIJEPO VJERUJEŠ da on funkcionira!!!
Ne vjerujem sljepo. Objesnili su mi kako radi, i kako se došlo teoretski i praktikalno do toga.

Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
srećom pa sam ja fakultetskog obrazovanja (dakle, više neg tvoje OSNOVNO obrazovanje) i mogu ti reć da te nisu naučili ama baš ništa. Proguglaj si malo o "energetskim strunama" i kvantnoj mehanici koje su naučno dokazane stvari a koej itekako podržavaju: free energy, putovanje kroz vrijeme, telepotraciju i sl. stvari
Nisam ja osnovnog obrazovanja LOL. Ja ti govorim stvari koje se uče u osnovnom obrazovanju, koje si ti izgleda fulao. Kvantna mehanika i string theory ne podržavaju free energy, putovanje kroz vrijeme, a bogami ni teleportaciju kakvu vidimo u ST.
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
Čista laž i dezinformacija:
Evo ti auto koji ide samo na struju i troši daleko manje (novčano uspoređujući) po kilometru neg auti na benzin, a k tome i po performansama daleko nadmašuje benzinske aute (mislim da su ga uspoređivali sa Lamgurginijem). Uostalom čitaj:
http://www.teslamotors.com/
Da, zvuči entuzijastično. No još uvijek je strahovito skup. Osnovna cijena i održavanje i vijek trajanja.
Za sad je još uvijek jeftinije kupiti benzinca.
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
ma stvarno! sigurno se šališ!
dakle, kao što i sam kažeš, oni žele zaraditi pare... pa tko će onda razvijat free energy motore kad oni žele samo pare?
Prevaranti kao i uvijek?
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
zašto konstantno blatiš free energy? koji je tvoj problem s njome? ti moralan a širiš laži o stvarima o kojima nemaš pojma? to nije moralno... to je licimjerno
Nemam šta blatiti free energy. To je kao sveti gral, svi bi volji da postoji, ali svemir tako ne funkcionira.
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
dezinformacija!
nije uopće skupo: cijeli sustav za SVAKODNEVNO dobivanje DOVOLJNE količine energije ZA JEDNO KUĆANSTVO OD 4 ČLANA košta kao i potrošnja 20 godina el. energije iz HEP-ove el. mreže. Razlika je što nakon 20 godina ti i dalje imaš besplatnu struju, a sa HEP-om plaćaš i dalje mjesečno...
Nije istina. Potroši se daleko više para, a još uvijek ćeš morati kupovati struju od hepa a i nije iskoristivo u gradovima.
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
jel uopće znaš kako funkcionira država? Jel znaš da ne plaćaš porez samo zato jer boraviš u toj državi? očigledno neznaš... država ti naplaćuje porez samo na usluge koje ta država nudi (dakle, na trgovinu zdravtsvo, školstvo itd.) a oduzima ti od onoga što ti prodaješ (svoj rad podaješ za mjesečnu plaću). E pa, kad bi sam radio stuju za sebe, onda ti nemaju od čega uzet. Nemože ti država nabit porez na tvoju proizvodnju za tebe samoga... u suprotnom bi se oporezivao uzgoj u vrtu, poljima, sr*nje u septičku, crpljenje vode iz bunara i sl. samoproizvodnja...
Gle, ako država treba para povećat će poreze. Misim osnove ekonomije.
Kupujući naftu, država samo gubi pare, a ne dobiva.
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 12:30   #57
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
Nuklearni reaktor postoji jer:
1) bomba bačena Hiroshimu(ili Nagasaky) je sadržavala plutonij, a on je produkt nuklearnih reaktora.
o tome si samo čitao, nisi to vidio. isto tako, to je bila nekontrolirana atomska reakcija. Korišten je uran a ne plutonij (http://en.wikipedia.org/wiki/Little_Boy)
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
2) Vidio sam na internetu slike nuklearki.
vidio si i slike autoa na vodu pa uporno zagovaraš da isti ne postoji
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
3) Nedavno se dogodio kvar na Krškom pa se alarmirala cijela Europa.
da, i što onda što se dogodio kvar od kojeg se alarmirala europa? To ne znači da si TI vidio nuklearni reaktor... stoga i dalje stoji da vjeruješ slijepo u njegovo postojanje
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
Vjerujem ja da postoje motori koji se zovu "free energy", ali nevjerujem da daju više energije nego što ulože jer je to perpetum mobile, a on je prema svim zakonima fizike nemoguć.
nemora biti automatski perpetum mobile. Free energy motori može biti bilokoji motor koji za pogon koristi besplatnu energiju. da, nigdje nije ograničeno njegovo uzimanje te energije, te ako npr. taj motor radi na energiju sunčeve svjetlosti (koja je besplatna i zauvijek će biti besplatna) što se mene tiče on ju može uzimati u bezograničenim količinama pošto je ima za još milijune godina
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
Mogu biti neki poduzetnici bilo tko kom je on došao da bi mu prezentirao svoju ideju.
ja pričam o NAMA ovdje. Nama nitko ne uzima novac jer pokušavamo napraviti taj free energy motor. Tu ste napali i one koji daju BESPLATNE informacije o free energy motorima...
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
I šta kad nestane sunca ili kad vjetar prestane piriti? Tko će to onda davati energiju? Hoćeš popločiti 20 m2 foto voltaika po kućanstvu?
samo ovaj komentar govori sve o tebi...
no da se i tu spustim na tvoj nivo: a koliko ti misliš da će godina još sunce svijetliti i vjetar puhati kad si ovo naveo kao jedan od argumenata???
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 12:50   #58
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Ništa nije besplatno. Radni sati koštaju, energija za proizvodnju košta, prostor košta, materijali.... Nepostoji nešto tako kao FREE.
jel košta tebe ili onog tko se upušta u taj projekat. A koliko košta onoga tko možda uspije u tome? Ja bi reko da onaj koji uspije je otplatio sve troškove i osigurao i sebi i svims vojim generacijama unaprijed blagostanje
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem sljepo. Objesnili su mi kako radi, i kako se došlo teoretski i praktikalno do toga.
no nisi ga vidio... isto kao npr. niti ovaj auto na vodu, gdje su ti isto tako objasnili no to ne prihvaćaš...
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Nisam ja osnovnog obrazovanja LOL. Ja ti govorim stvari koje se uče u osnovnom obrazovanju, koje si ti izgleda fulao.
ne uče se. u osnovnom školstvu se daju samo naznake a sve detaljnije znanje se mora samoinicijativno skupljat. fizika u osnovnoj školi se vrti oko pojmova kao akceleracija, sila, i sl. osnove, ali recimo ne kreće dublje u mehaniku... stoga je vrlo odvažito od tebe zaključit da to nisam pohvatao u OSNOVNOJ školi
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Kvantna mehanika i string theory ne podržavaju free energy, putovanje kroz vrijeme, a bogami ni teleportaciju kakvu vidimo u ST.
očigledno nemaš pojma o čemu pričaš jer UPRAVO takve stvari podržava
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Da, zvuči entuzijastično. No još uvijek je strahovito skup. Osnovna cijena i održavanje i vijek trajanja.
neznam od kud si zaključio da su održavanje i vijek trajanja problem oko takvog auta??? opet naklapaš napamet?
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Za sad je još uvijek jeftinije kupiti benzinca.
naravno da je - kad se masovno proizvodi
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Prevaranti kao i uvijek?
dakle, svi koji pokušavaju razviti free energy su automatski prevaranti? I ja sam prevarant jer to pokušavam? Recimo hipotetski da netko i uspije razviti free energy motor - što je onda on?
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Nemam šta blatiti free energy. To je kao sveti gral, svi bi volji da postoji, ali svemir tako ne funkcionira.
ti nemaš pojma kako svemir funkcionira kao nit mi svi. mi imamo nekakve naznake i stavove o tome kako funkcionira, ali generalno gledano - nemamo pojma!
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Nije istina. Potroši se daleko više para, a još uvijek ćeš morati kupovati struju od hepa a i nije iskoristivo u gradovima.
Istina je jer sam ja išao po takvim kućama, ispitivao za cijenu, išao po firmama koje to prodaju kod nas i sve proučavao. Košta ti točno onoliko koliko sam rekao - kao da 20 godina plaćaš standardnu potrošnju struje HEP-u
S druge strane NIJE ISTINA da ćeš nakon toga još uvijek morati kupovati struju od HEP-a. Neznam od kud si izvuko taj zaključak?
I da, nije iskoristivo u gradovima. Ali generalno gledano, današnji gradovi su očajno mjesto za živjet jer troše daleko iznad svojih potreba, zagađuju daleko iznad bilokojeg opravdanja a ljudi u njima nisu sretni i život im se svodi na robovanje da bi mogli uopće živjet u gradu...
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Gle, ako država treba para povećat će poreze. Misim osnove ekonomije.
pa nek poveća poreze; no ja te opet piram - Što će ti oporezivat ako ti ništa ne uzimaš od nje? Nemogu ti oporezivat zrak i sunce... tj. mogu ali ako se to dogodi, to neće bit svijet u kojem ja želim živjet i bit ću prvi na liniji da se takvo oporezivanje makne
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Kupujući naftu, država samo gubi pare, a ne dobiva.
Naftu ne kupuje država. Naftu kupuju firme. Država to blagoslivlja ili neblagoslivlja. Ako blagoslivlja, onda imaš ovo što imamo mi u Hrvatskoj. Ako ne blagoslivlja, onda imaš npr. Rusiju koja ulaže u eksploataciju nafte kod sebe i u svijetu za potrebe svojih firmi
Naravno, na kraju uvijek profitiraju pojedinci
No ono što mene fascinira je zašto pojedinci kakvi ste ti i Srki blagoslivljate ideju da vam država uzima pare i tako ogorčeno pljujete po mogućnosti besplatne energije? (koju bi VI posjedovali, a ne država pa bi je davala vama. VI bi bili gazde!)
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 13:52   #59
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
jel košta tebe ili onog tko se upušta u taj projekat. A koliko košta onoga tko možda uspije u tome? Ja bi reko da onaj koji uspije je otplatio sve troškove i osigurao i sebi i svims vojim generacijama unaprijed blagostanje
Pa ako uzima od ukupnog fonda za istraživanje....i ako uzima od poreza uzima od mene, kaj ne? A ide protiv dokazane teorije. Perpetum mobile nije moguč.
Oko toga više nema diskusije. Istraživanja o većoj iskoristivnosti sunčeve energije sl. podržavam, ali to je daleko od free energy (malo daju, skupi su i zagađuju).
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
no nisi ga vidio... isto kao npr. niti ovaj auto na vodu, gdje su ti isto tako objasnili no to ne prihvaćaš...
Nije istina. Auto na vodu nije moguć, protivi se osnovnim prirodnim zakonima termodinamike. Nuklearna elektrana prati sve prirodne zakone, i još plus toga daje mi struju koju koristim.
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
ne uče se. u osnovnom školstvu se daju samo naznake a sve detaljnije znanje se mora samoinicijativno skupljat. fizika u osnovnoj školi se vrti oko pojmova kao akceleracija, sila, i sl. osnove, ali recimo ne kreće dublje u mehaniku... stoga je vrlo odvažito od tebe zaključit da to nisam pohvatao u OSNOVNOJ školi
Nešto u osnovnoj, nešto u srednjoj školi. Spomenuo sam obe institucije.
I molim te, reci mi, gdje kvantna fizika i string theory podržavaju free energy i time travel?
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
neznam od kud si zaključio da su održavanje i vijek trajanja problem oko takvog auta??? opet naklapaš napamet?
Zato što nema industrije koja se bavi tim pitanjima. Hence rijetko je i skupo.
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
dakle, svi koji pokušavaju razviti free energy su automatski prevaranti? I ja sam prevarant jer to pokušavam? Recimo hipotetski da netko i uspije razviti free energy motor - što je onda on?
Nisu prevaranti oni koji to pokušavaju razviti, nego oni koji to prodaju (a takvih ima).[/QUOTE]
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
ti nemaš pojma kako svemir funkcionira kao nit mi svi. mi imamo nekakve naznake i stavove o tome kako funkcionira, ali generalno gledano - nemamo pojma!
Znamo jako puno.
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
Istina je jer sam ja išao po takvim kućama, ispitivao za cijenu, išao po firmama koje to prodaju kod nas i sve proučavao. Košta ti točno onoliko koliko sam rekao - kao da 20 godina plaćaš standardnu potrošnju struje HEP-u
S druge strane NIJE ISTINA da ćeš nakon toga još uvijek morati kupovati struju od HEP-a. Neznam od kud si izvuko taj zaključak?
I da, nije iskoristivo u gradovima. Ali generalno gledano, današnji gradovi su očajno mjesto za živjet jer troše daleko iznad svojih potreba, zagađuju daleko iznad bilokojeg opravdanja a ljudi u njima nisu sretni i život im se svodi na robovanje da bi mogli uopće živjet u gradu...
Ne. Činjenica je da je solarna energija - skuplja od nuklearne. I da solarne ploče prilično zagađuju (više od nuklarnih elektrana).
Tak da neznam o čem ti pričaš. A i činjenica da su ovakvi gradovi ekonomski potrebni. Neznam kako bi ti gradio te ploče da se svi odsele iz gradova.
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
pa nek poveća poreze; no ja te opet piram - Što će ti oporezivat ako ti ništa ne uzimaš od nje? Nemogu ti oporezivat zrak i sunce... tj. mogu ali ako se to dogodi, to neće bit svijet u kojem ja želim živjet i bit ću prvi na liniji da se takvo oporezivanje makne
Naftu ne kupuje država. Naftu kupuju firme. Država to blagoslivlja ili neblagoslivlja. Ako blagoslivlja, onda imaš ovo što imamo mi u Hrvatskoj. Ako ne blagoslivlja, onda imaš npr. Rusiju koja ulaže u eksploataciju nafte kod sebe i u svijetu za potrebe svojih firmi
Naravno, na kraju uvijek profitiraju pojedinci
No ono što mene fascinira je zašto pojedinci kakvi ste ti i Srki blagoslivljate ideju da vam država uzima pare i tako ogorčeno pljujete po mogućnosti besplatne energije? (koju bi VI posjedovali, a ne država pa bi je davala vama. VI bi bili gazde!)
Gle. Država uzima koliko je potrebno za funkcioniranje + korupciju. Toliko će uzimati sa i bez nafte. Možda ima neki lobi koji lobira za naftu ali to nemože čuda napraviti, da postoji bolje riješenje iskoristilo bi se.
Da dođe free energy nitko sretniji od mene :P Ali treba biti realan.
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 15:33   #60
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Pa ako uzima od ukupnog fonda za istraživanje....i ako uzima od poreza uzima od mene, kaj ne?
i opet uporno uplićeš nekakve fondove za istraživanje, a ova tema se radi o free energy motorima koje mi ovdje sami samcati pokušavamo napraviti od vlastitih prihoda. mene i meni slične ne sponzorira nikakav fond...
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
A ide protiv dokazane teorije. Perpetum mobile nije moguč.
nitko nije nit rekao da je moguć i ne kužim gdje si uspio povezat to dvoje? si siguran da znaš o čem je riječ na ovoj temi? naime, mi pričamo o "free energy" motorima, koji nisu perpetum mobile već koriste energiju koja je besplatna (sunčeva energija). ne omalovažavaj free energy na temelju perpetum mobile-a
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Oko toga više nema diskusije. Istraživanja o većoj iskoristivnosti sunčeve energije sl. podržavam, ali to je daleko od free energy (malo daju, skupi su i zagađuju).
skupi su zbog manjka masove proizvodnje, "malo daju" je relativno. Daju i više neg što je potrebno za normalnu obitelj.
Zagađuju? Objasni kako to oni zagađuju???
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Nuklearna elektrana prati sve prirodne zakone, i još plus toga daje mi struju koju koristim.
ma sve 5. no to i dalje ne potvrđuje da si ju TI vidio već slijepo vjeruješ u njeno postojanje na temelju onoga što ti je rečeno
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Nešto u osnovnoj, nešto u srednjoj školi. Spomenuo sam obe institucije.
I molim te, reci mi, gdje kvantna fizika i string theory podržavaju free energy i time travel?
u kvantnoj mehanici, čestice se opisuju kao produkt vibracija koje nastaju iz "energetskih struna" (teorija struna). to isto znači da se vibracijama određene frekvencije može djelovati na čestice na kojima te čestice rezoniraju u svrhu mijenjanja strukture tih čestica. To pak otvara cijeli horizont za rastavljanje i sastavljanje čestica pomoću vibracija (a termodinamika rastavlja i sastavlja čestice u porcesu izgaranja). Dakle, ne kosi se sa teorijom termodinamike
OFFTOPIC: Što se tiče putovanja kroz vrijeme, kvantna mehanika dokazuje vjerojatno postojanje paralelnih dimenzija. Kako u biti vrijeme ne teče, već se materija mijenja dajući privid toka vremena, putovanje u našu materijalnu prošlost nije moguća na materijalnom nivou, ali na dimenzonalnom je jer je i naša prošlost jedna od mogućih dimenzija
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Zato što nema industrije koja se bavi tim pitanjima. Hence rijetko je i skupo.
a rijetko je i skupo jer je industriji neisplativo napraviti nešto što će uzrokovat neovisnost kupca
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Nisu prevaranti oni koji to pokušavaju razviti, nego oni koji to prodaju (a takvih ima).
ja se slažem da su sve dobre stvari besplatne. ali nigdje se do sada iz tvojih odgovora nije dalo iščitat kako ti misliš da postoje i pozitivci u razvoju free energy-a, već da su svi koji i malo taknu u temu nekakvi prevaranti koji žele samo novac. Vidiš, ja se interesiram za free energy zato da steknem neovisnost od civilizacije. da ju otkrijem, nebih ju prodavao, a iskreno nakon ovakvih likova poput tebe, nebih ju nit širio ljudima - jer jednostavno niste spremni na takvo što
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Znamo jako puno.
oh da, to brilijantno dobro pokazuješ svojim izjavama
nemoj me krivo shvatit, no onog trenutka kad si pojedinac utuvi u glavu takvu laž da "zna jako puno", tada je taj pojedinac potpisao svoju propast, jer će tu misao njegovat njegov ego
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Činjenica je da je solarna energija - skuplja od nuklearne. I da solarne ploče prilično zagađuju (više od nuklarnih elektrana).
da, skuplja je za masovnu proizvodnju struje, jednako kako je i nuk. energija skuplja za osobnu proizvodnju energije. vidiš, stvari se uvijek daju sagledati iz drukčijeg kuta...
i uistinu ne kužim od kud ti to da solarna energija zagađuje??? Daj objasni KAKO zagađuje?
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Tak da neznam o čem ti pričaš. A i činjenica da su ovakvi gradovi ekonomski potrebni.
da, sustavu koji ih lako muze. ne, u današnjem svijetu dgje smo svi povezani internetom i brzim prijevozom nisu potrebni...
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Neznam kako bi ti gradio te ploče da se svi odsele iz gradova.
Jednako kao da su i u gradovima; pa nije da se tvornice grade u gradu, već u nekom manjem mjestu gdje je obično ta tvornica glavno mjesto zaposlenja takvog mjesta. meni su takvi primjeri daleko poznatiji nego tvornice unutar gradova
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Gle. Država uzima koliko je potrebno za funkcioniranje + korupciju. Toliko će uzimati sa i bez nafte.
opet fulavaš ono što ti govorim: da, država uzima od nafte i svega ostaloga, ali uzima samo ako TI to koristiš. Kužiš? Država neće imat profita od nafte ako ju mi ne koristimo. Također, država ti nemože uzeti od onoga što TI proizvodiš ako to ne prodaješ. Kužiš? Kad staviš solarnu ploču na kuću, država ti NEMOŽE ocarinit tu struju
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Možda ima neki lobi koji lobira za naftu ali to nemože čuda napraviti, da postoji bolje riješenje iskoristilo bi se.
naftni lobi nemože čuda napraviti? LOL! A što misliš tko je pokrenuo čudo od rata u Iraku? Nije naftni lobi? A zašto ond aimaju program "naftu za hranu"? Jer je eto, nafta onako kao višak koji netreba Iračanima a ameriće to eto onako pokupit, iz usluge...
Nebudi lud... naravno da naftni lobi na svakom koraku štopira ikakvu mogućnost neovisnosti populacije od nafte - kvragu, pa da to ne učine, propali bi. naravno da se boje za svoj "život".
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Da dođe free energy nitko sretniji od mene :P Ali treba biti realan.
nekako od početka ne daješ naznake entuzijazma prema free energy-u
I što, biti realan znači biti pasivan i čekat "manu s neba" - da nam neki "veliki" poput auto industrije ili nuklearnih elektrana daju riješenje za energetsku krizu? Pa zar ne vidiš da upravo ONI profitiraju od te krize, da njima PAŠE da je ovako jadno kako je... jer da nam pomognu da se osamostalimo od njih, oni bi propali!
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:29.