Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2009., 11:16   #1
Utjecaj vode na spermije

čula sam da spermiji u doticaju s vodom umiru.....je to moguče
ako netko zna nešto o tome..........
*sunčeko* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 11:57   #2
Ništa čudno, čista voda je hipotonična otopina
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 12:01   #3
Google is your friend.
Pretpostavka je da znaš engleski.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 12:07   #4
Sad će još netko pitat "a što je to google?"
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 19:44   #5
hvala! našla sam odgovore na yahoo.com ... pozz
*sunčeko* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 20:06   #6
Imaš kakav prijedlog što napraviti sa temom?
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 22:52   #7
objasnit nama kojima se neda tražit
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 16:51   #8
Ubit će ih jer je voda izrazito hipotonična otopina u odnosu na ono malo citoplazme u spermiju. Zanimljivo bi bilo vidjeti što se točno događa u stvarnom vremenu, jer je spermij prilično kompaktan i čvrst. Pretpostavljam da bi se prvo zbog deformacije membrane iskrivila putanja stanice.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 13:31   #9
Di neće ubijati spermiće kad ubija i odrasle ljude! Zagnjuri nekog i već za par minuta je odklepeto nanulama.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 21:12   #10
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ubit će ih jer je voda izrazito hipotonična otopina u odnosu na ono malo citoplazme u spermiju. Zanimljivo bi bilo vidjeti što se točno događa u stvarnom vremenu, jer je spermij prilično kompaktan i čvrst. Pretpostavljam da bi se prvo zbog deformacije membrane iskrivila putanja stanice.
All you gotta do now is find a microscope
b0xx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 01:19   #11
znači nakon sexa se samo malo vodom operemo i ne mogu ostat trudna ?? sad će seljačine nalazit još bolje fore da nagovore mladu neukusnu djevojku na sve i svašta...jooj
seronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 00:22   #12
Ako je netko citao Millera i njegov "Sexus" zna da su u to vrijeme, nekih 50-tih godina, plus minus, zene nakon seksa gurale cijev u vaginu i pustale vodu da je isperu iznutra. To je bio jedan od nacina da zena ne ostane trudna ako je tip svrsio u nju. Thanks!
srce2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 00:26   #13
Quote:
srce2008 kaže: Pogledaj post
Ako je netko citao Millera i njegov "Sexus" zna da su u to vrijeme, nekih 50-tih godina, plus minus, zene nakon seksa gurale cijev u vaginu i pustale vodu da je isperu iznutra. To je bio jedan od nacina da zena ne ostane trudna ako je tip svrsio u nju. Thanks!
No, kao što svi znaju, to je samo mit kojeg puše nedojebani teenageri koje je sram otići po kondom.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 10:49   #14
Da voda ubija spermiće odavno bi ubila i kontracepcijske pilule, kondome, dijafragme, spermicidne kreme, pjene, spirale i prekinuti snošaj. Budući to sve koegzistira zajedno sa vodom, zaključak se nameće sam. Nipošto nemojte vjerovati u kontracepcijske moći vode već samo u njeno higijensko djelovanje jer neke stvari treba i prati a ne samo luftati, kaj ne?
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 12:10   #15
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
No, kao što svi znaju, to je samo mit kojeg puše nedojebani teenageri koje je sram otići po kondom.
Nisam mislila ovime reći da su time ubijali spermiće nego su nastojale da spermu isperu iznutra, pa kome uspjelo, kome ne. U to vrijeme, mislim da nisu baš imali po dućanima kondome kao i danas.
Znam da spermije ubija niska temperatura, tj, temperatura niža od tjelesne, pa ako se ravnamo po tome, ako je npr voda hladna, oni ne bi mogli dugo preživjeti u njoj.
srce2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 14:01   #16
Quote:
srce2008 kaže: Pogledaj post
Nisam mislila ovime reći da su time ubijali spermiće nego su nastojale da spermu isperu iznutra, pa kome uspjelo, kome ne. U to vrijeme, mislim da nisu baš imali po dućanima kondome kao i danas.
Znam da spermije ubija niska temperatura, tj, temperatura niža od tjelesne, pa ako se ravnamo po tome, ako je npr voda hladna, oni ne bi mogli dugo preživjeti u njoj.
Znam, bez brige.
Spermiji u vodi rikavaju zbog toga što im voda prodire u citoplazmu. Da se radi o izotoničnoj otopini, ne vidim razloga zašto ne bi preživjeli neko vrijeme i u vrlo hladnoj. Vjerojatno bi se samo usporio rad biča...

To o "ubijanju niskom temperaturom" nije točno. Vjerojatno misliš na spermatogenezu, gdje preniska (i previsoka) temperatura ne pogoduju tom procesu. No da ih doslovno ubije, hm...
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 12:17   #17
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
To o "ubijanju niskom temperaturom" nije točno. Vjerojatno misliš na spermatogenezu, gdje preniska (i previsoka) temperatura ne pogoduju tom procesu. No da ih doslovno ubije, hm...
Imaš pravo, nisam se dobro izrazila. Sjetila sam se da se sperma ionako može zamrzavati, tako da ako je ona već "vani" da joj u biti niska temperatura ne bi previše škodila, osim da uspori kretanje ili slično.

Našla sam kemijski sastav sperme:

pH vrijednost = 7,6

anorganski sastojci:
voda = 918 g/l
klorid = 1.12 g/l
fosfor = 1.12 g/l
kalij = 0.895 g/l
natrij = 2.69 g/l
kalcij = 294 mg/l
magnezij = 291 mg/l
cink = 150 - 195 mg/l
bakar = 0.52 mg/l


ugljični hidrati :
glukoza = 54 mg/l
fruktoza = 2.38 g/l
sorbit = 0.1 g/l
mlječna kiselina = 200-500 mg/l
limunska kiselina = 3.76 g/l

lipidi:
cholesterin = 0.64 g/l

vitamini :
B12 = 0,3-0,5 mikrograma/l
vitamin C = 35 mg/l

ostali sastojci:
amonijak = 20 mg/l
mokraćna kiselina = 60 g/l
proteini = 45 g/l
aminokiseline = 12.6 g/l

Prema ovome, ako sperma ima najviše u sebi vode, onda ona sigurno ne ubija spermiće.
srce2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 14:56   #18
što je to sperma?
NextG is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 15:28   #19
Quote:
NextG kaže: Pogledaj post
što je to sperma?
Ono što bude u krafni, ima od marelice, jagode...
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 15:33   #20
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ono što bude u krafni, ima od marelice, jagode...

...a u africi i od čokolade...
__________________
Sin valor.
moment is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:53.