Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2011., 15:55   #461
našla sam ženu koja je uplatila, rekla mi je transfer broj i točan iznos, ime, prezime; i vratila sam joj novce... Sretno završeno! Idem sada na miru dalje heklati ))
Lee Anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 15:13   #462
Da li vam se ikada dogodilo da vam se prilikom uplate na bankomatu, bankomat zablokirao, uzeo novce a uplata nije sjela na račun?? Odmah sam nazvala informacije banke i dali su mi nekakav broj da nazovem u ponedjeljak da mi se napravi refundacija.
Mislim,da li to sad tako lako ide? Koliko ću čekati tu refundaciju??
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 17:36   #463
Događa se. Bankomat se zblesirao. Javi se kako su ti rekli, kad ga "srede" proknjižit će ti uplatu.
Marlea is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 18:02   #464
To se desilo meni u ZABI, progutao mi novce, blokirao, napisao da transakcija ne može biti provedena. Taman je banka zatvorila pa su mi djelatnice ručno napisale prigovor da sam uplatio x novaca u apoenima od (ne znam sad), ja potpisao i sutradan do podne novac bio na računu.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 10:39   #465
a super. meni je bio peh to što banka nije radila do danas, a to mi se dogodilo u subotu. sad sam zvala broj za reklamacije pa su mi rekli da će u toku dana krenuti reklamacija, pa se nadam da će mi danas sjesti na račun.

boky,isto u ZABI mi se to dogodilo
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 10:47   #466
ja imam sličan problem.

Bio sam pretplatnik Tele2 i nakon dobivene ovrhe počeo sam plćati 400 kn po 12 rata, na ž.r. Tele2 kako mi je tada rečeno.Nakon dobrih godinu dana nakon zadnje rate agencija za naplatu mi veli : uplaćivali ste na krivi ž.r., tj trebali ste plaćati na račun agencije, morate od Tele2 tražit povrat sredstava. Prema T2 uputio sam zahtjev 23.9. s kopijom uplatnica i svime potrebnim.Od tada ništa.Prvo me uvjeravaju da će u roku od 15 dana od zaprimanja (23.9.) rješit stvar,nakon toga kažu prigovir je u obradi od 5.10.i od tog dana teće rok od 15 dana (20.10.). 20. je pred vratima, ovi se ne javljaju.....Može li FINA gdje sam plačao izbršit povrat ?
Što mi je činit...
1142007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 11:36   #467
Quote:
1142007 kaže: Pogledaj post
Bio sam pretplatnik Tele2 i nakon dobivene ovrhe počeo sam plćati 400 kn po 12 rata, na ž.r. Tele2 kako mi je tada rečeno.Nakon dobrih godinu dana nakon zadnje rate agencija za naplatu mi veli : uplaćivali ste na krivi ž.r., tj trebali ste plaćati na račun agencije,
(...)
Može li FINA gdje sam plačao izvršit povrat ?
Što mi je činit...
Kad se jednom pokrene ovrha, onda je jedino ispravno što prije uplatiti potreban iznos na svoj račun (odakle će otići vjerovniku).
Ako si stvarno uplaćivao direktno na račun T2 onda oni moraju vidjeti da se tvoj dug počeo smanjivati i eventualno sasvim namirio, pa su trebali povući ovrhu kod banke (ili FINAe).
"trebali ste plaćati na račun agencije" sasvim sigurno nije točno. Takav račun ne postoji!
Sve treba riješiti direktno s tele2.
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 09:46   #468
Da malo pojasnim. Kada sam dobio ovrhu dogovrio sam s odvjetnikom obročnu otplatu duga, ne znajući da je agencija za naplatu potraživanja otkupila moj dug od Tele2 (platila ga Tele2) i samim s time ja više ne dugujem Tele2 nego toj agenciji....S obzirom da sam uplaćivao na tele2 agencija nije dobivala novce sproveli su ovrhu nad mojom mirovinom.....Njihovo objašnjenje je : Uplaćivali ste na krivi ž.r., morate od Tele2 tražit povrat sredstava.To sam učinio 23.9. a isti su zahtjev uzeli u obradu 5.10. sutra (20.10.) im ističe rok od 15 dana za rješavanje istog...Što mogu napravit ako mi se to ne riješi u zakonskom roku ?
1142007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 15:05   #469
Quote:
1142007 kaže: Pogledaj post
ne znajući da je agencija za naplatu potraživanja otkupila moj dug od Tele2 (platila ga Tele2)
Nikad čuo za "agenciju za naplatu potraživanja". Mislio sam da pod "agencija" misliš na FINAu...
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 23:30   #470
Čula sam ja za te agencije. Ukucaj u gugl. U firmi mog muža isto koriste uslugu takvih agencija. One su danas, a pogotovo do stupanja na snagu novog ovršnog zakona bile skoro pa jedini efikasni način naplate potraživanja. Fora je u tome da oni od firme otkupe tvoj dug u cijelosti. Oni firmi u vrlo krakom roku isplate dug osobe x umanjen za neki postotak. Firma se dočepala npr 90% potraživanja danas koje ne bi dobila do bog te pita kada, a agencija onda "utjeruje" cijeli dug + kamate + troškovi.


@1142007 ... Idi u tele2 i ne mrdaj dok ti to ne riješe. Danas je 26.10. => znači više od mjesec dana oni "rješavaju" tvoju reklamaciju i zahtjev za povratom. To je nešto što se rješava u dan - dva.
Marlea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 23:24   #471
Quote:
STIB kaže: Pogledaj post
Nikad čuo za "agenciju za naplatu potraživanja". Mislio sam da pod "agencija" misliš na FINAu...
agencija eos matrix mislim da ganja dugove od tele2
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 14:50   #472
kriva uplata...POMOĆ !!!

Ovak...dana 1.11.2011 na racun mi je uplaceno 1800kn što sam tek vidio 10.12 iste godine...iako nisam bio siguran tocno koliko imam na racunu(malo mi je bilo cudno)al ok...16.12 podigao sam sav RASPOLOŽIVI iznos i danas me zovu iz banke da je kao bila kriva uplata...i da bi trebo vratit te novce...(kojih više nema)...zanimaju me neka iskustva ili neki savjet...šta da radim...????
becks21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 15:41   #473
Mogu ti piriti pod rep. Pošteno bi od tebe bilo da novac vratiš no nitko te ne može natjerati. Banka čak tvoje podatke (ime prezime, adresu) ne smije dati tom uplatitelju jer su i oni bankarska tajna. Ako te taj uplatitelj tuži (zbog stjecanja bez osnove), u što sumnjam jer je iznos mali, onda će banka temeljem sudskog naloga smjeti otkriti tvoje podatke.
Bočko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 15:48   #474
tražili su me da dođem potpisat neku suglasnost...znaci da ništa ne potpisujem ili?
becks21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 20:45   #475
Quote:
becks21 kaže: Pogledaj post
tražili su me da dođem potpisat neku suglasnost...znaci da ništa ne potpisujem ili?
Pa razmisli da se tebi to dogodilo da si krivo uplatija ko zna čiji su novci,
ja nebi mogla s tim živit.
Javi se u banku i dogovori da češ obročno vratit novce.
-aurora- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 21:01   #476
Quote:
becks21 kaže: Pogledaj post
tražili su me da dođem potpisat neku suglasnost...znaci da ništa ne potpisujem ili?
Oni te mogu samo moliti, ne mogu tražiti. To moraju zato da izvrše isplatu s tvog računa koja ne ide bez tvog potpisa. Na tebi je da odlučiš što ćeš napraviti.
Bočko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 21:07   #477
Ma, da, tako je. Ništa ne potpisuj. Potrošio si novac koji si stekao bez osnove, ali nema veze. Zanima me da li bi isto reagirao da ti netko bez osnove skine novac s računa?

Možete tu, ponovo, po ne znam koji puta potezati pitanje tko je kriv, tko nije i tako u krug (24 stanice), ali činjenica je da ti potrošio novac koji ne pripada tebi.
Marlea is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 22:46   #478
Quote:
Marlea kaže: Pogledaj post
Ma, da, tako je. Ništa ne potpisuj. Potrošio si novac koji si stekao bez osnove, ali nema veze. Zanima me da li bi isto reagirao da ti netko bez osnove skine novac s računa?

Možete tu, ponovo, po ne znam koji puta potezati pitanje tko je kriv, tko nije i tako u krug (24 stanice), ali činjenica je da ti potrošio novac koji ne pripada tebi.
problem je u tome što nije nikome skinuto s racuna jer je to nemoguce(koliko ja znam)...uplaceno je...mislim da nije do mene i što se mene tice nek plati onaj ko je pogriješio ako je tak kako vi kažete...
becks21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 22:56   #479
@Marlea

Nisam znao da samo na pdf-u "Moral i etika". Novci nisu skinuti bez osnove s računa nego je netko bio nepažljiv kad je uplaćivao.

@becks21
Pogriješila je očito osoba koja je uplaćivala jer da je pogriješio netko u banci (krivo proveo uplatu) to bi se storniralo bez da se tebe pita.
Bočko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 00:22   #480
Quote:
becks21 kaže: Pogledaj post
problem je u tome što nije nikome skinuto s racuna jer je to nemoguce(koliko ja znam)...uplaceno je..
A novci su pali s neba Da li je skinuti s računa ili iz novčanika, nebitno. Uostalom, pročitaj ponovo što sam pitala:
Quote:
Marlea kaže: Pogledaj post
: Zanima me da li bi isto reagirao da ti netko bez osnove skine novac s računa?
Quote:
Bočko kaže: Pogledaj post
@becks21
Pogriješila je očito osoba koja je uplaćivala jer da je pogriješio netko u banci (krivo proveo uplatu) to bi se storniralo bez da se tebe pita.
Pa to baš i nije točno, ali potpuno nebitno tko je i kako pogriješio.

Quote:
Bočko kaže: Pogledaj post
@Marlea
Nisam znao da samo na pdf-u "Moral i etika".
And the point is ....
Marlea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:08.