Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2009., 10:55   #1
Svjetlo u piramidama

Na koji su način kod izgradnje piramida osvjetljavali prostor unutar piramida dok su oslikavali one slikarije i hlijeroglife.
Navodno su istraživači dokazali da su piramide iznutra oslikavane NAKON izgradnje.
Davno prije(časopis Tajne)pročitao sam da su korištene staklene kugle u kojima bi zakovitlali prašinu,te bi zbog statičkog elektriciteta sjale.
Može li to itko pojasniti?
Aldebaraan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 21:56   #2
mozda bakljom?
muad´dib is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 12:06   #3
Svjetlost

Quote:
muad´dib kaže: Pogledaj post
mozda bakljom?
Možda,ALI nisu nađeni ostatci baklji,niti tragovi niti mjesta gdje bi bakle stajale,a niti tragovi gareži niti u tragovima.
Aldebaraan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 13:56   #4
je si li ćuo za bateriju pronađenu negdje u iraku staru oko 2000 godina...
holas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2009., 04:10   #5
Quote:
Aldebaraan kaže: Pogledaj post
Možda,ALI nisu nađeni ostatci baklji,niti tragovi niti mjesta gdje bi bakle stajale,a niti tragovi gareži niti u tragovima.
a neznam, al mozda ima veze sa statickim eletricitetom koje te kugle proizvode pa odbijaju zrnca prasine, koja su vjerojatno SiO2, pa nekakav lom svijetlosti, ma neznam, probaj za detaljno objasnjenje na PZ-u, vjerojatno je cisto fizikalan proces.

inace, vidim da si novi, PZ su podforum prirodne znanosti
muad´dib is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 19:45   #6
čula sam teoriju da su im ih alieni 'poklonili', tj prenjeli im znaje.

A otkud to da su oslikane tek nakon izgradnje. Kako itko to može dokazat ?
tzara.girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 17:18   #7
Quote:
Na koji su način kod izgradnje piramida osvjetljavali prostor unutar piramida dok su oslikavali one slikarije i hlijeroglife.
Navodno su istraživači dokazali da su piramide iznutra oslikavane NAKON izgradnje.
Nisu. Prazne da praznije ne mogu biti. Oslikao ih je Howard-Wyse, engleski propalitet od pukovnika-arheologa, koji je tako morao opravdati novac uložen u njegova arheološka istraživanja koja nisu donijela nikakve rezultate. Kako rezultata nije bilo, tako ih je on izmislio, i prepisao je sa vanjskih kartuša tekstove crvenom minijskom bojom na zidove piramida. I to pogrešno.

Quote:
Davno prije(časopis Tajne)pročitao sam da su korištene staklene kugle u kojima bi zakovitlali prašinu,te bi zbog statičkog elektriciteta sjale.
Može li to itko pojasniti?
O ovome ne znam ništa.
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 01:47   #8
Quote:
Imali su uglačane bakrene ploče kojima su reflektirali sunčevo svjetlo unutar piramida, tako se barem tvrdi.
ARTETUREN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 12:27   #9
Thumbs up pozz

Odgovor je i više nego jednostavan,u iraku je pronađena baterija slicna danasnjoj izgledom koja podsjeća na današnju zarulju te je nađena i kod iskopina velike piramide u Gizi.
Predpostavlja se,da je to jedan od nacina osvjetljenja,baklja i ostale mogucnosti su odbacene te je u biti nemoguce da baklja gori u piramidama zbog vrlo vrlo niske razine kisika toliko niska da nebi mogli ni upaljač zapalit.
preporucam toplo da si pogledas i sve koje zanimaju slicne teme,Ancient Aliens dokumentarce koji obasnjava puno toga za razliku od ZeitGeist-a koji nije dobro dokumentiran niti obrazložen dokazima vec se temelji na Predpostavkama.
Predpostavka = Dokazi =Cinjenice.to je moto kojim se vodimo,ono sto nemozes dokazat nemoj ni istrazivati..
ex_pirat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 20:17   #10
ogledalima : edit: zrcalima
mustang_925 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 20:26   #11
Quote:
mustang_925 kaže: Pogledaj post
ogledalima : edit: zrcalima
Isprobano, ne funkcionira.
Old 05.02.2011., 20:28   #12
Pitanjeje da li je u piramidama bilo dovoljno kilseonika da gore baklje ili ulajne lampe. Jedna teorija je da su bile nedovršene, dakle da je vrz dozidan tek posle oslikavanja, što bi značilo da su slikali po dnevnoj svetlosti. No to je samo teorija.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 23:55   #13
Quote:
ex_pirat kaže: Pogledaj post
Odgovor je i više nego jednostavan,u iraku je pronađena baterija slicna danasnjoj izgledom koja podsjeća na današnju zarulju te je nađena i kod iskopina velike piramide u Gizi.
Predpostavlja se,da je to jedan od nacina osvjetljenja,baklja i ostale mogucnosti su odbacene te je u biti nemoguce da baklja gori u piramidama zbog vrlo vrlo niske razine kisika toliko niska da nebi mogli ni upaljač zapalit.
preporucam toplo da si pogledas i sve koje zanimaju slicne teme,Ancient Aliens dokumentarce koji obasnjava puno toga za razliku od ZeitGeist-a koji nije dobro dokumentiran niti obrazložen dokazima vec se temelji na Predpostavkama.
Predpostavka = Dokazi =Cinjenice.to je moto kojim se vodimo,ono sto nemozes dokazat nemoj ni istrazivati..
Ta "baterija" nije baterija nego spremnik za čuvanje pergamenta.

Baterija mora imati dva izvoda + i - a kod bagdadske "baterije" je jedan izvod potpuno izoliran katranom .
Da bi se ova posuda mogla koristiti kao baterija željezna šipka i bakreni cilindar moraju viriti kroz katranski čep a kao šta vidiš samo željezna šipka viri iz čepa.

Zadnje uređivanje mau123 : 06.02.2011. at 00:06.
mau123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 00:03   #14
Quote:
mau123 kaže: Pogledaj post
Ta "baterija" nije baterija nego spremnik za čuvanje pergamenta.

Baterija mora imati dva izvoda + i - a kod bagdadske "baterije" je jedan izvod potpuno izoliran katranom .

To je vrlo neefikasna baterija. Ja probao. Daje samo 0.5 V.
Old 06.02.2011., 00:33   #15
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
To je vrlo neefikasna baterija. Ja probao. Daje samo 0.5 V.
Ovi u dokumentarcu su dobili mislim oko 3V. Ne sjećam se točno doduše.
U svakom slučaju, zanimljiv je onaj crtež na zidu di su one stvari slične žaruljama.
Old 06.02.2011., 01:58   #16
Quote:
apollo. kaže: Pogledaj post
U svakom slučaju, zanimljiv je onaj crtež na zidu di su one stvari slične žaruljama.
Da bi jedna LED dioda zasvijetlila treba 10 takvih baterija koliko bi takvih baterija trebalo za napajati ovako veliku "žarulju" koja u stvari predstavlja lotosov cvijet naslonjen na djed (stup) .

Zadnje uređivanje mau123 : 06.02.2011. at 02:05.
mau123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 00:04   #17
Quote:
apollo. kaže: Pogledaj post
Nije 3 već 0.5 V. Željezo -bakar ne mogu dati više pa da na glavi dubiš. Prije koju godinu se vodila diskusija o tim baterijama pa sam napravio jednu da vidim kako radi i gle čuda, radi ali traljavo. Da su imali bar malo znanstvenog duha napravili bi puno bolje.
Old 11.02.2011., 23:11   #18
Quote:
pa okrečili su poslije. nece valjda ultravrhunsku piramidu ostavit ćađavu
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:55.